Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    istanbul;'da olsam, motorum da olsa kesin gelirdim. şimdi sen elcikleri izmir'de yaptırdığına göre motorumuzu aldığımızda bize de yaptırtma şansın yok bu durumda? kimler yapabiliyor bunu? biz mi tarif ediyoruz. belki ankara'da (sanmıyorum ama) bulunur böyle şeyleri yapan yerler.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    yok arkadaşım sandığın gibi değil..
    bu elciklerden kim isterse sahip olabilir..ben işim gereği hep yollardayım,sürekli,,
    ayrıca yapan şahısın telefonlarıda var bende isteyene sanırım kargo ilede yollayabilir,ancak isteyenlerinde bir görmesi lazım yakından..

sanırım deri kaliteli oyüzden,ayrıca kalın bir deri..elinizle yokladığınızda elinize bir malzeme geliyor,diğerleri öyle değildi ne bileyim görüp bakılması gerekli..

Gencadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bu hafta sonu için bir programınız yoksa eğer uygun bir yer,mekan vs,herneyse işte. takılalımmı kritik yapar,belki birlikte gaz açardık..hani ben raporluyum,işten güçten biraz uzağımya o yüzden buralardayım yani..her gün tek başıma turlayıp duruyorum..

bende en uygun bunu bulmuştum,çokda memnunum,yalnız yüksekliği bir sıra daha yapsaydık ....
    Abi oraya mı sokuyorsun motoru? Nasıl çıkartıyorsun geri geri? Çok alçak, dediğin gibi yüksek olsa daha iyi olacakmış.
    [COLOR="DarkSlateBlue"][B]34 NVT 21[/B] - DADYW DD250E-9 - Görürseniz selam verin :)[/COLOR]

Motosikleti
    eh motor aşkı olsa gerek...
    bu garajı yapmayı bile iki ay düşünüp karar verdim..çünkü bizim evin birinci katı yol seviyesinden aşağıda.evin önünü çok kapamaması için bir sıra tuğlayı esirgedim.ama zor oluyo gerçekten.iki büklüm olup içeri,dışarı yapıyorum.
    ama güvenli,kullanılan malzeme iyi.hem biriki öteberiyide koyuyorum oraya..

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    HitomCD Tiger yerli malı değil malesef ben Çindeki üreticisi ile mailleştim kanuni sadece Türkiyede toplamasını yapıyor. Buradan şunuda belirteyim arkadaşlar ben krediler müdürlüğünde çalıştığım için firmaları yakından inceleme şansım oluyor türkiyede yerli motor üretimi yapan tek marka var Ramzey oda ufak tefek parçaları ithal ediyor ama tamamen kendi modellerini üretiyor

Raptorun sadece İstanbul da mı satılıyor diye merak etmişsin hayır bir çok ilde satılıyor genel dağıtıcısıda Denizli de Motor hakkında bilgilenmek istiyorsan forumu oku herşey yazıyor sen okumaktan bıkmışsın ben ve bir çok arkadaşta özet bilgi vermekten bıktık. Burada sana herkesin söğleyeceği şey Raptor tek kelimeyle doğru seçim

Kaldera Vitesi boşa alamama olayı tüm motorlarda olan bir sorun white ın dediği gibi zamanla ayağın yumuşuyor ve alışıyorsun

Baggio hayırlı nolsun Allah analı babalı büyütsün . Sevincini burada paylaşman buradaki insanlara ne kadar değer verdiğini gösteriyor Bu forum sadece teknik sorunların konuşulduğu bir yer olmayı aştı. Sanırım motor ruhu bu olsa gerek
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"]RR250cc [/SIZE][/FONT]

KIRO-S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150-T1 GRİ
    Arkadaşlar bir sorum olacak;
    Benim mototorumun Plakasını kendim özel harf ve rakkamlardan seçtim... tabiii farkınıda bayıldım .... şimdi eger motorumu satarsam bu plakayı yeni alacagım motora devir yapabilirmiyim..? bu nunla ilgili bilgi verirseniz sevinirim...

Motosikleti
    HEMOTO, aynı şeyi ben de düşünüyordum. İleride Yamaha Dragstar veya Yamaha Silverado almayı düşünüyorum. Ben de 100 YTL fark verip özel plaka aldım Raptor'u aldığımda, adımın harflerini taşısın diye. Bana iki ayrı şey söylendi (yetkili bir yerden değil ama):

1- Hurdaya çıkartmadan aracı/motoru plakayı alamazsın.

2- Plakayı çıkartıyorsun ve plakasız satıyorsun, elindeki plakayı de yeni motora takabiliyorsun. O palaka zaten sadece motorsiklette kullanılıyor, arabaya takılmazmış. Ama ben ikinci el alacağım ileride düşündüğüm motoru. O motorun plakası ile benimki acaba değişir mi? Ben de bunun cevabını arıyorum.
    [COLOR="DarkSlateBlue"][B]34 NVT 21[/B] - DADYW DD250E-9 - Görürseniz selam verin :)[/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    şu özel plaka için özel birşey yapıyor muyuz? ben şu plakayı isttiyorum, aha da fark mı diyoruz? ben de özel plaka istiyorum motoruma.
    Motoru sıfır alırken, Aykon'a özel plaka istediğimi söyledim. 100 YTL fark verdim ve 1-2 alternatif plaka yazdırdım. Hangisi varsa onu alın dedim. Sondaki rakamına kadar buldurtman biraz şans işi. Ben 34 NEV ... veya 34 NVT ... olarak bulmalarını rica ettim. NVT olanını buldular. Zaten NVT olarak tek bulmuşlar, sondaki rakamını isteyemedim o nedenle. AMa şansın varsa sondaki rakamlarını da buldurtabilirsin. 100-150 YTL verirsen hemen bulurlar fikrimce

dhocka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 REGAL RAPTOR
    arkadaşlar gün itibari ile regalime kavuştum. aykon dan alıp işyerime getirene kadar trafikte baya bi küfür yedim ama değdi. debriyaj ayarına alışana kadar baya bir stop ettirdim motoru ama şu anda işyerimin önünde ve iki dakikada bir gidip bakıyorum yağmur altında ıslanmasına içim gidiyor ama ona da bir çözüm bulacağız artık

BLUEDREAMS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelik le forum u bi regal tanıtım sayfası gibi biçimlendiren tüm arkadaşların klavyelerine zeval gelmemesi dileklerim le başlıyım bence regal kendi sitesinde buradan faydalansın.şimdiiiiiii ben 1 aydır bu regal dadyw in su soğutmakı motorunu almayı düşünüyordum tam karar verim bu gün son kez bi gidiğ bakıyım dedim anaaaa ne görüyüm bizim bayinin tam karşısında zealsun açılmış bi d 150 lik yağ soğutmalı bi moldeli var bizim dadyw den çok daha heybetli duruyu nikelej biraz zayıf kalmış gerçi ama motorun albenisi var
    yani anlıyacağınız kararsızlığa düştüm şimdi fiyatı da 1500 ytl daha aşaada
    yani 2500 herşey dahil dadyw ise 3900 ytl her şey dahil evet biri 250cc biri 150cc ama ben gerçektende acemiyim bu konuda yani ilk motorum olacak anlıyacağınız
    bana tercih konusunda yardımcı olursanız çok sevinicem 1 ay daha mı beklesem zaten şimdi kış da geldi yani alsamda binemiyecem ne dersiniz ???
    şimdiden teşekkürler ilgilenecek arkadaşlara..................

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    sevgili bluedreams ,
    tabiki bu karar sana aittir ama alacağın motoru sadece kulaktan dolma bilgi ve sözlerle seçme derim naçizane.........eğer formumuzu baştan sona tarayıp değerlendirdiysen göreceksin ki makinada büyük bir prob. yaşayan tek bir arkadaşımız yoktur ve herşeye rağmen bayiler teknik ekipler ürününün ardındadır(hatta istanbul mecidiyeköy AYKON bu konuda müthiş sağolsunlar) bu arada bende sen gibi araştırıp fikir edinen bir motor sevdalısıyım ve regal raptor da kesin kararlıyım,sınıfının eniyisi en ekonomiği bence...........sevgilerimle
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

fes71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    BLUEDREAMS kardeş, Regal'imi almadan önce ben de bu modeli görmüştüm.İlk başta envai çeşit aksesuar insanın dikkatini çekiyor ama üzerine oturup alıcı gözüyle her ikisini de incelersen aradaki farkı daha net görürsün.Bu modelin akibeti meçhul. Motoru nasıl?Nikelaj kısımları ne alemde?Somun ve Cıvataları krom mu?İki gün sonra paslanırsa parana yazık olur.Astarı yüzünden pahalıya gelir.Tabii son kararı verecek olan sensin.Benimki sadece tavsiye.Ayrıca amacım başka markaları da yermek değil.Bunlar benim sorduğum ve bayisinden de tatmin edici cevaplar alamadığım sorular.(Cevabı sadece Regal'i yermekten ibaretti .Bu da o modeli almam için yeterli bir cevap oldu .)
    PRUVANIZ NETE,DENİZLERİNİZ SAKİN,
    MOTOSİKLET HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN! 34 HVD 12 SİYAH İNCİ

sukida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    arkadaşlar hepinize öncelikle merhaba bu forumda eski olanlar beni hatırlarlar sanırım uzun zamandır foruma girme şansım olmamıştı maşallah ne güzel işler yapmışız bea neyse artık evime internet baglandı ve rahat rahat uzun vakit geçirerek forumlara girebiliyorum gerçi msn adresimi verdiğimden beri bayagı bi arkadaşla konuşma imkanına bilgi alışverişi oldu ben hala burdayım ve takıldıgınız konularda yardımcı olmaya devammmmmm. bu arada forumda izmirli arkadaş olmadıgını farkettim yoksa yanlışmı gördüm bilmiyorum ama izmirde şirketimizinde destegiyle süper bi fun clup kurma çalışmaları devam ediyor bekle bizi istanbul izmirr geliyorrrr
    [COLOR="Blue"][/COLOR]GEVREK - BOYOZ - DOMAT - KUMRU - KORDON - TAM35 - BÖRÜLCE - ÇİĞDEM - SAAT KULESİ - MİDYE DOLMA- KEMERALTI - İZMİRRRRRRRRRRRLİ OLMAK AYRICALIKTIR [COLOR="blue"][/COLOR] :bounce:

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    fes71 sesin amortisörden gldiğine eminmisin motoru çalıştır ses geldiğinde benzin kapağına bir dokun bakalım kesilecekmi bana benzin kapağı gibi geldi bende de öle bises yapmıştı bir ara ama kesildi. Eğer benzin kapağı ise önemli değil halledersin

sukida tekrar hoşgeldin aramıza

BLUEDREAMS o bahsettiğin model fotoraftaki ise o kadarda güzel değil motor çok küçük duruyor tabi bu benim fikrim iyi düşün en azından raptorun kullanıcılarının tecrubelerini biliyorsun o motoru uzun süre kullananlara sormadan alma derim burada bir çok arkadaş 3000 km devirdik Raptor Bugüne kadar kullanıcı testini testi başarıyla geçti

Motosikleti
    Alıntı fes71 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar bu arada sizlere birşey sormak istiyorum.Regal'imi çalıştırdığımda sol taraftan bir zırıltı geliyor.İlk başta egzost sandım ama sıkmaya çalıştığımda somunların zaten çok sıkı olduğunu gördüm.
    Aynı şeyi ben de yaşıyorum. İlk çalıştırdığımda, hem sağdan hem de soldan hafif zırıltılar geliyor. Önce bir taraf zırıldıyor, sonra kesilince diğer taraf zırıldıyor. Ben de eksozlardan geldiğini düşünmüştüm. Acaba soğuk eksozdan bir anda sıcak duman çıkınca mı oluyor falan dedim. Ama nereden geldiğini hala bulamadım. Hafif ve kısa süreli zırıltılar oluyor.

BLUEDREAMS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar seçimime çok faydası olmasada ilginize teşekkürler bahsettiğim zealsun BATİSTA123 arkadaşın resmini koyduğu model tam olarak ben sizler kadar şanslı değilim kıyaslama konusunda çünkü balıkesirde zaten dadyw 2 tane satmış henüz. birisini buldum kullanıcı arkadaşlardan ama o da henüz 100 km de olduğu için pek bi fikir veremedi sdece bnm gibi görsel açıdan etkilenip gözünü kapatmış almış .zealsun ise daha hiç satmamış zaten ana sponsoru da adanadaymış yani alırsam balıkesirde ilk olacam bi de daha önce motor sahibi olmadığım için neyi neyle kıyaslıyacam gerçekten bilmiyorum .aslında buradaki forum o yüzden çok iyi oldu benim için az da olsa tercih sebeplerimi oluşturdunuz bu yüzden de tüm arkadaşlara çoooook teşekkürler ediyorum .arkadaşlar 36 yaşından sonra motor sahibi olmayı düşünüyorum bu geç gerçekleşecek hevesimin de hüsrana dönüşmesini istemiyorum yapacağım seçimden dolayı etrafımda da çin malı kullanan kimse yok aslında referans alabileceğim. sıkıntımm da bu yüzden sanırım... neyse ben biraz daha bekliyim olmazsa ..en azından 1/2 ay daha ama bu ilkbaharda markası ne olursa olsun aranıza katılacağımı umuyorum ...FARINIZ VE YOLUNUZ AÇIK OLSUN.......

Motosikleti
    ooo sukıda özlettiniz walla..
    onur senmisin yoksa yanılıyormuyum..tekrar hoşgeldiniz foruma.umarım daimi olursunuz.
    bluedreams arkadaşımızada bende iki laf edeyim..senın bu yaptığın araştırmaları,karşılaştırmaları bu motoru alan herkez yaptı,kendince,ben mesala dört ay çalıştım bu konuda.neleri incelemedimki,yazsam buradan uzay mekiğimi alıyodun be adam diye şaşırırdınız.bak dostum biz bu motoru alırken çok fazlada fikrimiz yoktu.ama kullandıkça sorunsuz bir makına olduğu ortaya çıktı.sizlerin yanı motor almak isteyenlerin avantajı kullanıcıların memnunıyeti olsa gerek.biz alırken buda yoktu..bak az yukarda arkadaşımız almak isteyenlerin listesini yenilemiş..varmı hiç bir topicde bu liste..
    motor alımı konusunda son sözüm ...budur abi...karar sizin..
    zırıltı konusuna gelince yaw sanki bende bir şeyler duyar gibi oluyorum ama çözemedim.önden geliyo gibi ama dur bakem....
    haa bir konu daha var burasıda önemli..buraya yazacak bir sorun da olmayınca topice katılım düştü sanırım.buradaki işler artık iyi dileklere,hoşgeldinlere güle güle kullanlara kaldı.. napalım kardeşim yazacak sıkıntı,sorun,şikayet yooooooooookkk.ahanda büyükbeyaz terketti forumu.kaçgündür ortada yok

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Alıntı sonunakadar adlı üyeden alıntı
    Herkese merahaba..

Motorsuz, ama motor hayaliyle yaşayan biriyim, ve Regal Raptor almayı düşünüyorum. Nedenleri ise bu forumdaki yorumlar, fiyatı ve görünüşü.. Ama şimdi şöyle bir durum var; ben motosiklet kullanmasını bilmiyorum.. Aldığım aleti de düşürerek falan çizik ve hasar içinde bırakmak istemiyorum. Başlamak için 150kg lık ve 250cc lik bir motor önerir misiniz? Bu soruyu geçtim, başlangıç için Regal Raptor u önerir misiniz? Motor konusunda hiçbir deneyimim yok, tek deneyimim çok az da olsa herhalde A2 ehliyet kursunda olacak, o kadar.. Ne yapayım sizce? Yardımlarınız için teşekkürler..
    evet benim ilk motorum acıkcası pahalı bir alet alıp sürememekten , düşürmekten ,parça sorunundan tırsmıştım. Şimdi pişman değilim ama ileride bu motor da beni kesmeyecek ve japonlara terfi edeceğim gibi geliyor ama bu yaz kesin regalim de yim.
    1900 km oldu (maşaallah) sorunum yok bugun çok yağmur olduğu için üstünü orttum genelde açık bırakıyorum ve her havada işe bunla gidiyorum (artık motorla işe gitmez sem ve araba,yada servisle gitmeye kalksam trafikte(1,köprü) bunalıyorum yahuu.)

Motosikleti
    Maddi durumu, güçlü ve pahalı motorlara yetmeyen ve yeni başlayan arkadaşlar için Regal Raptor çok uygun ve çok keyifli. Dev gibi motorla kullanmaya çalışırsanız, başınıza gelecek bir sorun, sizi o motordan soğutabilir. Ve kullanmakta sıkıntı çekersiniz (ben kendi adıma öyle düşündüm) Forumda şikayetlerin ve soruların azalması normaldir. Çünkü motor hem sorunsuz (gerçi ben 1-2 sorun yaşadım, hatta bahsettim ve halloldu) hem de herkes alıştı motoruna ve pekçok şeyi öğrendi. Diğer Çin mallarına göre daha iyi olduğunu ben de belirtmek isterim, 1100 km'yi geçtim 3,5 ay oldu. Sırf "Çin Malı" olduğu için bu tür düşüncelere giriyoruz farkında mısınız? Bu durumda gerçekten Regal Raptor büyük bir sınavdan geçiyor Ama sorun çıkacağını da sanmıyorum.En azından diğer markalar gibi somun gevşeme gibi bir abukluk bu markada yok.

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9

Buradayım

kaldera

napalım kardeşim yazacak sıkıntı,sorun,şikayet yooooooooookkk.ahanda büyükbeyaz terketti forumu.kaçgündür ortada yok
    Dostum terk edermiyim hiç... Her fırsatta girip okuyorum ama yazmıyorum tabiiki eskisi gibi... Dediğin gibi motor sorun çıkarsa yazacağız... Çıkarmadan da şöyle oldu böyle oldu diye yazınca bazıları reklam yapıyorsun diyorlar... Bu aralar bayaa özel mesaj alıyorum ve burada genelden seslenmek istiyorum herkes okusun diye... 3500 km.yi geçtim ve hiç sorunla karşılaşmadım, sağından solundan ses bile gelmedi... Herhangi bir somunu gevşemiş mi diye kontrol ettim birgün... Hiçbiri gevşek değildi... Ben bile bu motorun bu kadar kaliteli çıkacağını düşünmemiştim doğrusu ne yalan söyliyeyim... Günler geçtikçe, km.ler yapıldıkça daha da çok hayretler içinde kalıyorum... 5 aydan beri en ufak bir yerinde paslanma bile başlamadı... 3 gün önce motoru park ettim ve havaların iyileşmesini bekleyeceğiz artık... Hele hele dışarda şu an iyi bir kar yağışı başladı... Bakalım motor kaç gün daha yatacak... Yağmur neyse de karlı havada motora binilmemesini tavsiye ederim arkadaşlar...

Sukida sesini yeniden duymak nekar iyi... Yeniden kaybolma sakın...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler