Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli Leoncino 500 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be bu konuya en son girdiğimde yıl 2017 falandı galiba oialdemir motorunu satmaya çalışıyordu sattımı acaba
    Keyifle bindi zararına sattı. Alırken biliyordu zarar edeceğini Ben motoru sattım 6 ay sonra resmi olarak geldi. Herkes almaya başladı. Giren çıkan bize oldu :D Neyse hayatım hiç bir motosikleti bu kadar sevmeyeceğim orası kesin. Şu aralar kafamı kurcalayan 2021 - R7 bakalım bir gelsin görelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyifle bindi zararına sattı. Alırken biliyordu zarar edeceğini Ben motoru sattım 6 ay sonra resmi olarak geldi. Herkes almaya başladı. Giren çıkan bize oldu :D Neyse hayatım hiç bir motosikleti bu kadar sevmeyeceğim orası kesin. Şu aralar kafamı kurcalayan 2021 - R7 bakalım bir gelsin görelim.
    Düzeltme

'' Neyse hayatımda hiç bir motosikleti bu kadar sevmeyeceğim orası kesin. Şu aralar kafamı kurcalayan 2021 - R7 bakalım bir gelsin görelim.''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Düzeltme

'' Neyse hayatımda hiç bir motosikleti bu kadar sevmeyeceğim orası kesin. Şu aralar kafamı kurcalayan 2021 - R7 bakalım bir gelsin görelim.''
    Valla bir yeni Monster 937 versek mesela bence sürüşün 5dk'sına kalmaz Leoncino'yu unutursun (Ben olsam aynı sınıftan neye bindiysem o anda gömerim herhalde...)

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bir yeni Monster 937 versek mesela bence sürüşün 5dk'sına kalmaz Leoncino'yu unutursun (Ben olsam aynı sınıftan neye bindiysem o anda gömerim herhalde...)
    Bir arkadaşımda 821' in 17 modeli vardı. Çok sık birlikte çıkardık. 937 de hafifleme ve güç artışı var. Bence 821 daha yakışıklıydı. 6-7 ay boyunca hemen hemen 2 hafta da bir 30-45 dk civarı kullandım 821' i. Aşağı yukarı aynı makine. Emisyon için CC arttı. Monster 821 naked ama SS gibi bir oturuşu var. Pist odaklı bir çıplak motor. Baya iyi gidiyor. Alt devir filan harika DVT olduğu için 30000 de bir desmo vardı. ( 2016 öncesi 24000 de bir yapılıyor diye biliyorum.) L blok un bacak aramızda olanı biraz gazladın mı hemen sele ısınıyordu. Ama virajı, çevikliği, tutunması filan harikaydı. Hep MT09 dan daha iyi döndüğü ve durduğunu düşünmüşümdür.

Ama Leoncino nun yeri bende ayrı. Eicma tanıtımından beri bekliyordum. Zaten resmi olarak gelmeden 10 ay önce filan aldım. Önden gelen test motoruydu. A2 48 HP ( 35kW ) şehir içi çok yeterli bir güç. Ne kontrolü kaybedecek kadar çok ne de herkese geçilecek kadar yavaş. Ben çok severek bindim. 30000 de sattım zaten
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bir arkadaşımda 821' in 17 modeli vardı. Çok sık birlikte çıkardık. 937 de hafifleme ve güç artışı var. Bence 821 daha yakışıklıydı. 6-7 ay boyunca hemen hemen 2 hafta da bir 30-45 dk civarı kullandım 821' i. Aşağı yukarı aynı makine. Emisyon için CC arttı. Monster 821 naked ama SS gibi bir oturuşu var. Pist odaklı bir çıplak motor. Baya iyi gidiyor. Alt devir filan harika DVT olduğu için 30000 de bir desmo vardı. ( 2016 öncesi 24000 de bir yapılıyor diye biliyorum.) L blok un bacak aramızda olanı biraz gazladın mı hemen sele ısınıyordu. Ama virajı, çevikliği, tutunması filan harikaydı. Hep MT09 dan daha iyi döndüğü ve durduğunu düşünmüşümdür.

Ama Leoncino nun yeri bende ayrı. Eicma tanıtımından beri bekliyordum. Zaten resmi olarak gelmeden 10 ay önce filan aldım. Önden gelen test motoruydu. A2 48 HP ( 35kW ) şehir içi çok yeterli bir güç. Ne kontrolü kaybedecek kadar çok ne de herkese geçilecek kadar yavaş. Ben çok severek bindim. 30000 de sattım zaten
    Bu yeni modelde pegler ve gidon biraz daha doğal naked ergonomisine doğru kaymış, eskiler kadar agresif değil. O kadar güzel sesi var ki.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yeni modelde pegler ve gidon biraz daha doğal naked ergonomisine doğru kaymış, eskiler kadar agresif değil. O kadar güzel sesi var ki.
    L Twin gerçekten hoş. Beni en çok çeken böyle bayır aşağı debriyajı ani bırakıp vites küçültürken o çatara patara

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Merhaba arkadaşlar bende honda cb 125 r var model yükseltmek istiyorum huşuma giden motor bu sizce nasıl bir motor alınırmı,

https://www.rksmotor.com.tr/model/leoncino.html
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

L Twin gerçekten hoş. Beni en çok çeken böyle bayır aşağı debriyajı ani bırakıp vites küçültürken o çatara patara
    Selamın aleyküm hocam bu forumu baştan sona okudum yaklaşık 31 sayfa benelli leoncino almayı düşünüyorum malum sitede 2. El iki elin parmaklarını geçmez sayıda 2 tane de sıfır satan yer gördüm hatta sıfır satanın birisi de trail(böyle mi yazılıyor emin değilim) modeli şekil olarak beğeniyorum şuan ki fiyatları da benim için makul (duke 125 olmuş 104.xxx TL ) nasıl sorunlar yaşadınız servisle alakalı ne gibi şeyler yaşadınız şuan siz olsaydınız alır mıydınız alırsanız neden almazsanız neden o olmazsa da 500R yada 500F almayı düşünüyorum her a2 alan gibi koşa koşa r25 mt 25 almak istemiyorum benim için her zaman ne azsa o o kadar iyidir kısaca neler yaşadınız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    duke 390 kullaniyorum.ulkede leoncino deger gormedi 10 numara 5 yildiz motosiklet...
    bi ara mutlaka deneme turu aticam

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu motorun deposundaki Benelli logosu yerinde Honda, Yamaha, Bajaj logosu gibi yaygın bir markanın logosu olsa çok daha fazla popüler olurdu. Dizayn çok hoş. oialdemir bu motorun profesörü ve benden daha iyi bilir ama blok da problemli değil sanırım. Fiyat biraz kallavi, o fiyatı indirmek gerek.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Serkangzts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm hocam bu forumu baştan sona okudum yaklaşık 31 sayfa benelli leoncino almayı düşünüyorum malum sitede 2. El iki elin parmaklarını geçmez sayıda 2 tane de sıfır satan yer gördüm hatta sıfır satanın birisi de trail(böyle mi yazılıyor emin değilim) modeli şekil olarak beğeniyorum şuan ki fiyatları da benim için makul (duke 125 olmuş 104.xxx TL ) nasıl sorunlar yaşadınız servisle alakalı ne gibi şeyler yaşadınız şuan siz olsaydınız alır mıydınız alırsanız neden almazsanız neden o olmazsa da 500R yada 500F almayı düşünüyorum her a2 alan gibi koşa koşa r25 mt 25 almak istemiyorum benim için her zaman ne azsa o o kadar iyidir kısaca neler yaşadınız
    110 bin altında 250 cc motor yok sanırım. Fiyatı uygun. 2022 TRK 502 ler geldi. Ama sanırım Euro5 olan yeni Leoncino' lar gelmeyecek. Satışta olanlar 19-20 modeller sanırım. Şuan 8 ilan var. İlan No 1032621439 bu bence iyi durumda. Büyük şehirlerde servis sorun değil. Ayrıca parça fiyatları pahalı geldi diyelim. Aç Aliexpress i bütün motoru yedek parça olarak sipariş edebilirsin. Öyle bir parça bolluğu var. Hem TRK502 hala gelmeye devam ediyor. Aynı bloğu kullandıkları için sıkıntı yaşamazsınız. Yine aynı blokta ki TRK502 İtalya' da 2 yıldır. Yılın en çok satan motosikleti. Bu liste de Africa Twin,MT07 ve 1250GS de var. Oradan hesap etmek lazım. Sorunlu bir motor olsa bu kadar talep görmez. Sesi de böyledir.

https://www.youtube.com/watch?v=pwZTn4t7Jd4

Daha önce anlattıklarıma ek olarak. Bu tarz motosikletlerin kolay satılmadığını söylemeliyim. Ducati Sixty2, Husqvarna
    Svartpilen 401 de aynı şekildedir. Tasarımlarına bayılırsın.
    Ama iş satmaya gelince beklersin. Şöyle düşün. Her gün yolda 10 tane MT07 görebilirsin. Ama belki haftada bir kez XSR700 görürsün. O da motosikletçilerin sık gittiği yada buluştuğu noktalarda olur.

Ben hayatımda başka hiç bir motosikletimi bu kadar sevmedim Ama tercih meselesi. Yatırım kafasıyla alınacak aletler değiller. Aldığında 2-3 yıl tadını çıkarmalı ve sürmelisin. Satmak istediğin zaman da benimki niye japonlar gibi üstüne kar koymadı. Ya da niye ilanı haftada 2-3 kişi arıyor diye üzülmemelisin. Satış sonrası için Duke390 daha hızlı satılan daha popüler bir alet. Ama onunda blok ile ilgi sorun yaşadığı dönemler oldu.

Tamamen tercih ve keyif meselesi. Tavsiyem, şu alınır yada bu alınmaz diyen insanları çok ipleme. Düşün taşın. + ve - ' leri topla karar ver.

İyi sabahlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Bu arada bu paralara çıkılmışken CF Moto 700 CLX de alınabilir.

-Kawasaki Z650' nin 50 cc arttırılmış. Bloğu kullanılıyor.
    -KYB süspansiyanlar.
    -MT RS Cprsa Pirelli Lastikler.
    -Continental çift kanallı ABS.
    -Elektronik Gaz kolu 2 sürüş modu ve Cruise Control.
    -Hafif ve Kıska Tasarımı.

Ben olsam düşünürdüm. Çoluk çocuk yapacağız diye araba aldık. Bekliyoruz.
    Kredi bitsin de bizden yeniden motosiklete kavuşalım diye :D
    Cyan ve Bobbers20 bunu beğendiler.

Xsr 900 u nasıl bilirsiniz. 2018 2020 arasında fark varmidir

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xsr 900 u nasıl bilirsiniz. 2018 2020 arasında fark varmidir
    Bildiğim kadarıyla XSR 900 2022 de yenilendi. 21 MT-09 da olan bir çok özellik 2022 XSR 900' de var. Ama 2018 ve 2020 arasında renkler dışında ciddi bir değişiklik yok.

Asıl fark şu 2016 ile 2020 arasında XSR 900' de 4 yılda 3 kez ECU ( Engine Control Unit ) değişmiş. Sanıyorum MT09' un en ufak dokunuşlara bile cevap veren dengesiz gaz kolunu biraz ehlileştirmek için bunu yaptılar.

Gözle görülür başka bir fark bilmiyorum.

Cp3 bloklu xsr900 ve cp3 bloklu mt9 arasında gaz tepkimesi dışında farklılıklar varmıdır.

Şasi kalitesi, burkulma yeteneği, amortisör ve fren kalitesi vb.

Sıfır fiyatı daha pahalı olan xsr900 ün 2.elde daha uygun fiyatlı olmasının tek sebebi tasarımının daha güzel olmasına rağmen Türkiye'de tutmamış olmasimidir

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bugün Kavacık köprüsünün altında ters park etmiş bir Leoncino vardı. Çevre yoluna bağlanırken baktım da şekil şukul güzel motor.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bu kasanın çok benzerini jawa da getirmiş

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu kasanın çok benzerini jawa da getirmiş
    Ben fuarda Jawa'nın tüm modellerini inceledim. Hepsinin tasarımı çok güzeldi. Keşke ülkemizde para, pul olmasaydı da şeklini şemalini beğendiğimiz her makineyi sonunu düşünmeden hemen satın alabilseydik.
    Bobbers20 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben fuarda Jawa'nın tüm modellerini inceledim. Hepsinin tasarımı çok güzeldi. Keşke ülkemizde para, pul olmasaydı da şeklini şemalini beğendiğimiz her makineyi sonunu düşünmeden hemen satın alabilseydik.
    Bende baktım fuarda ama fiyatları çok yüksekti

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cp3 bloklu xsr900 ve cp3 bloklu mt9 arasında gaz tepkimesi dışında farklılıklar varmıdır.

Şasi kalitesi, burkulma yeteneği, amortisör ve fren kalitesi vb.

Sıfır fiyatı daha pahalı olan xsr900 ün 2.elde daha uygun fiyatlı olmasının tek sebebi tasarımının daha güzel olmasına rağmen Türkiye'de tutmamış olmasimidir
    Tam olarak budur sebep. XSR700 ve XSR900 daha pahalı olduğu için daha zor satılır. Tasarım sevene adama hitap eder. Artık çoğu insan yada Galerici tayfa MT07 ve MT09 u 5 er 10 ar alıp karaborsa dan satıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

Bende baktım fuarda ama fiyatları çok yüksekti
    Ben VOGE nin 500 lükleri daha çok beğendim. JAWA nın makineler biraz acele toplanmış gibiydi. VOGE nin montaj, boya kalitesi, kaynak işçiliği bana daha iyi geldi.
    atalayalper bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    15-20 sene önce jawa'nın hükmünü iyice kaybettiği yıllarda Jawasaki diye dalga geçerdik şimdi markayı yeniden hortlatmışlar ve ben de katılıyorum biraz acele ile toplanmış gibi duruyor bazı modelleri. Ama yine de markayı yeniden ayağa kaldıran bu girişimi tebrik ediyorum.

Merhabalar,
    Bir takas sonrası 2020 model benelli leoncino sahibi olduk (Allah hayırlara vesile eylesin)
    Ne çok acemiyim ne de çok tecrübeliyim. İlk ve en yüksek hacimli motosikletim bu oldu. Şimdilik bana biraz fazla gibi bu yüzden sakin kullanıyorum.
    Onur İhsan kardeşimiz görürse şayet kendisiyle beyin fırtınası yapmayı çok isterim.
    Sağlıcakla kalın..
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)