Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Kuba RX9 50cc Nostaljik CafeRacer Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Şu görüntüyü elde etmek ne kadara mal olur acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bayadır uzaktım buralardan motoru sattıktan sonra.. Babam yazlıkta binmeye mondial scooter aldı 50 cc lik vergi falan olmayınca bende Antalya'da şehirde bineyim diye bir motor almaya niyetlendim bunu gördüm çok iyi oldu. Tahminimce 100cc ye hatta belki 125cc ye çıkarılabilir bir model elden debriyajlı olduğu yazılmuş kuba motorun instagram sayfasında. Bence süper tam aradığım. cc yükseltme işi bize kaça patlar acaba. Bu arada beyaz yada sarısı çok hoşuma gitti

Motosikleti
    Duke 200
    Alıntı hllmt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net...f0&oe=59FB1EF1
    Jant tellerini azaltsak ufak boya işleri ile benzeyebilir. Çamurluklar da direk falso. Özellikle arka. Direk çıkarılmalı yada kısaltılmalı. Kontrafrenli bisiklet çamurlusu gibi duruyor

Alıntı hllmt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net...f0&oe=59FB1EF1
    Honda motorda da ön fren kampana gibi duruyor.
    50cc'lik bir motor için mahsuru olur mu bu frenin?

Merhaba, son birkac aydir ben de 50cc motorsiklet arastirmasi icindeydim ve birkac hafta once Kuba Fighter 50 cc scooter satin aldim. B sinifi ehliyetle kullanilabiliyor olusu, mtv den muaf olusu ve trafik sigortasinin zorunlu olmayisi 50cc kararimda benim icin 3 onemli etkendi. En cok kafami kurcalayan konu trafik sigortasinin zorunlu olmamasina dair resmi bir yazi bulamamamdi. Bunu da bir sure once internette tesadufen buldum.
    Emniyet Genel Müdürlüğü 08.05.2017 tarihli 11088401.2961.64008-974 göre zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçesi aranmayacaktır.

Ben bu yazının resmi kaynağını bulamıyorum. Resmi bir link verebilir misiniz?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yav tamam sigorta yok da, 50 cc bişey alıp çektik kapıya diyelim.. seneye istenmeyeceği ne malum ? yani garanti iş mi bu ?

Alıntı Tugrul87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, son birkac aydir ben de 50cc motorsiklet arastirmasi icindeydim ve birkac hafta once Kuba Fighter 50 cc scooter satin aldim. B sinifi ehliyetle kullanilabiliyor olusu, mtv den muaf olusu ve trafik sigortasinin zorunlu olmayisi 50cc kararimda benim icin 3 onemli etkendi. En cok kafami kurcalayan konu trafik sigortasinin zorunlu olmamasina dair resmi bir yazi bulamamamdi. Bunu da bir sure once internette tesadufen buldum.
    Emniyet Genel Müdürlüğü 08.05.2017 tarihli 11088401.2961.64008-974 göre zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçesi aranmayacaktır.
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20150514-5.htm

Zorunlu trafik sigortası genel şartlarının A.6. TEMİNAT DIŞINDA KALAN HALLER kısmında,

ı) Motorlu bisikletlerin kullanılmasından ileri gelen zararlar,

yazıyor.

Trafik sigortası yaptırsanız dahi motorlu bisiklet ile yaptığınız kazalar kapsam dışıdır.
    Hatta emin olmamakla birlikte, kazada suçlu olan otomobil olsa bile trafik sigortasının sizin mopedinizin zararını karşılamadığı söyleniyor.

Peki kaza yapmanız durmunda ne olacak?

Bu da Trafik kanunu:
    http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.2918.pdf

Motorsuz taşıtlar ve motorlu bisiklet:
    Madde 103 – Motorsuz taşıtlar ile motorlu bisiklet sürücülerinin hukuki sorumluluğu genel hükümlere tabidir.

herhangi bir kaza durumunda diğer mevzuata göre işlem yapılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav tamam sigorta yok da, 50 cc bişey alıp çektik kapıya diyelim.. seneye istenmeyeceği ne malum ? yani garanti iş mi bu ?
    Trafik sigortası genel şartları değişirse istenebilir. Hiç bir şeyin garantisi yok.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çevirmede bunun sigortası nerde diye sorduklarında, muaf olduğu gösterilebilecek bir belge veriliyor mu peki

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevirmede bunun sigortası nerde diye sorduklarında, muaf olduğu gösterilebilecek bir belge veriliyor mu peki
    Bildiğim kadarıyla yok. Zaten yayaların kask takma zorunluluğu olmadığına dair bir belge de yok
    Kanun biraz açıklayıcı olsa herkes ne yapacağını bilir.

Trafik kanunu;
    http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.2918.pdf

Sekizinci Kısım komple hukuki sorumluluk ve sigorta ile ilgili.
    Sekizinci Bölümün ikinci kısmı sigorta ile ilgili.
    İkinci kısımın ilk maddesi sigorta zorunluluğu:

Mali sorumluluk sigortası yaptırma zorunluluğu:
    Madde 91 – (Değişik: 17/10/1996 - 4149/33 md.)
    İşletenlerin, bu Kanunun 85 inci maddesinin birinci fıkrasına göre olan sorumluluklarının karşılanmasını sağlamak
    üzere mali sorumluluk sigortası yaptırmaları zorunludur.

İşleten kim?
    İşleten : Araç sahibi olan veya mülkiyeti muhafaza kaydıyla satışta alıcı sıfatıyla sicilde kayıtlı görülen veya aracın
    uzun süreli kiralama, ariyet veya rehni gibi hallerde kiracı, ariyet veya rehin alan kişidir. Ancak ilgili tarafından başka bir
    kişinin aracı kendi hesabına ve tehlikesi kendisine ait olmak üzere işlettiği ve araç üzerinde fiili tasarrufu bulunduğu ispat
    edilirse, bu kimse işleten sayılır.

Araç Sahibi kim?
    Araç sahibi : Araç için adına yetkili idarece tescil belgesi verilmiş veya sahiplik veya satış belgesi düzenlenmiş
    kişidir.

Peki Araçtan kasıt nedir?
    Araç : Karayolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz ve özel amaçlı taşıtlar ile iş makineleri ve lastik tekerlekli
    traktörlerin genel adıdır.

Motorsuz araçlar da Araç tanımına dahil dikkat ederseniz. Bu madde bisiklete bile sigorta zorunluluğu getiriyor.

Fakat, sigorta ve hukuki sorumlulukla ilgili Sekizinci Kısmın Üçüncü Bölümünde Özel Durumlar listelenmiş.
    Motorsuz taşıtlar ve motorlu bisiklet:
    Madde 103 – Motorsuz taşıtlar ile motorlu bisiklet sürücülerinin hukuki sorumluluğu genel hükümlere tabidir.

Bu madde ile motorsuz taşıtlar ve motorlu bisikletler, yani mopedler için ayrıcalık tanınmış.

Biz bunu bu şekilde izah edene kadar heralde motorumuz çekilmiş, polisler de basmış gitmiş olur çoktan

10 Ağustosta bayilerde. Bakalım 10 Ağustostan sonra ne yazacaklar

Fiyatı değiştirmemişler en azından.

Motosikleti
    kuba Rx-9
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.kubamotor.com/new5/images/RX9-Popup.jpg
    Bugünde aradım gaziantep merkezi cumaya kadar dağıtım olacak dediler bekliyorum bende zaten o tarihe gelmezse şahsen almaktan vazgeçebilirim.

Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 sonuna kadar izin var o yüzden bu model çok satacaktır birde vergi zammına bu modeller dahil değil, devlet galiba yüksek cc motorlarda vergi vs. arttırarak düşük cc motorlara yöneltmeye çalışıyor halkı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Bu arada arka çanta demirini Kuba burada üretecektir yani diğer modellerinde de öyle yapıyor. O yüzden daha farklı bir şey gelebilir.
    Kendi sorumu kendim cevaplamış gibi olacam ama Galiba 50 cc'de zorunlu değildi Euro 4. Bir yerde okumuştum öyle bişey, yeni hatırladım. Kesin bilgi olmayabilir, bilen varsa aydınlatsın..

Motosikleti
    Duke 200
    Alıntı Erky Perky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi sorumu kendim cevaplamış gibi olacam ama Galiba 50 cc'de zorunlu değildi Euro 4. Bir yerde okumuştum öyle bişey, yeni hatırladım. Kesin bilgi olmayabilir, bilen varsa aydınlatsın..
    Ossan şu 6. Sayfa en üstteki Honda fena değil bence ona benzetebiliriz bu motoru

Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ossan şu 6. Sayfa en üstteki Honda fena değil bence ona benzetebiliriz bu motoru
    Dolar biraz düşerse Aliexpress sponsorluğunda yapabiliriz

Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O fotodaki aslında Honda S90, normalde RX9'un aynısı. Fotodaki halinin daha detaylı fotoları;
    https://www.facebook.com/pg/daxridercustom/photos/?tab=album&album_id=569500056582119

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    İlk andan beri takipteyim, motor yılan hikayesine döndü
    birincisi söylenen tarihte gelemedi
    ikincisi sigorta işi kafalarda soru işareti
    üçüncüsü fiyatı aynı marka 200 cc ile aynı yani pahalı
    ancak baya ilgi uyandırdı hoş sempatik bir motor
    bir heves alıp beklediğini bulamayanlardan uygun fiyata ikinci el alınacak bir motor

Kuba merkezi aradım %20 gümrük vergisi eklenecek mi dedim fiyatımız lansman fiyatıdır herhangi bir zam yapılmayacaktır dendi. Tam net konuşmadılar ama anladığım kadarıyla model tanıtıldıktan sonra 50 100 lira bi zam yapacaklar ama o %20'yi eklemeyecekler.

Kuba Facebook sayfasındaki yorumlarda denk geldim bu görsele biri Bimer'e mail atmış ve sigorta zorunluluğunun olmadığını teyit etmiş.
    Çok Asi ve Muzdarip bunu beğendiler.

Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fiyatı değiştirmemişler en azından.

http://www.kubamotor.com/new5/images/RX9-Popup.jpg
    sanırım motorla ilgili birçok görseli burada bulabilirsiniz ayrıca bir video mecvut
    https://world.taobao.com/item/543168...3c6210c18aVGtb
    Çok Asi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler