Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Honda Silver Wing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

topigi söle bi okudumda kim ugrasın,sorun yok...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    Arkadaşlar, ben geçen hafta motoruma yolculuk camı taktım. Ve ertesi gün Adapazarı, Bolu gezisi yaptım. Uzun yolculuk camı gerçekten yüksek süratlarde kaska vuran, rüzgarın sesini kesti ve uzun yolculuklar daha zevkli oldu cam sayesinde. Sürekli uzun yol yapan arkadaşlara önerilir.... Ancak yakıt sarfiyatı biraz arttı gibi, cam daha uzun ve dik olduğu için rüzgara karşı mukavemet uyguluyor eksisi bu bence.......

Motosikleti
    SUZUKi BURGMAN
    Selamlar herkeze

Burgman 400 den sonra alınabilecek scooter motorun honda sw600 oldugunu dusundum ve kımseye bıse sormadan aldım

ilk izlenmlerım:
    (-) ler
    motor 6000km olmasına ragmen debrıyaj balatarından asırı fazla ses cıkıyor
    kalkıslarda gıstergelerın ordan tıtrmeme seslerı gelıor
    iki kisi yokuslarda zorlamaya gelmıor debrıyaj balataları ısındıgı zaman yerınden kalkmıyor motor
    yakıt araba ile aynı
    viraj pek iyi degıl arka kısmı cok fazla agır oldugu icin denge cok ıyı degıl

(+) lar
    cekisi bakımından scooter denemez
    araba sollama derdın yok
    eksozun hafif tatlı sesi cok guzel gucunu belli ediyor
    abs mukemmel kolaylık saglıyor
    kıç attırmak icin birebir

yukarıda belırttıgım + ve eksılerden anlasılacak ksacası şu 600 motorun keyfıne dıyecek yok ama suzukı650 olan eksusuar da hondada yok sadece 600lük motoru var
    suzukı almayı dusundum benım verdıgım paraya 2004 modellerı alınıyoırdu dedım suzukıye vercegım parayı 2008 model hondaya verırım

dedım ve pek hoslanmadım

hondadan

sahibinden . com ılen verdım 3 gunde sattım aldıgım paraya..
    simdi burgman 650 arıyorum

ADIM AAMY DEGİL
    18 YASINDA DEGİLİM
    BAYAN DEGİLİM

Motosikleti
    Honda Transalp XL 700 2009
    Selam arkadaşlar... Adana'dan Gökhan Batuk. Adli Tıp uzmanı doktorum. Yaklaşık 1 yıldır Swing 600 sahibiyim. Geçen sene eylülde sıfır almıştım motorumu. 9000 km. yaptım şimdiye dek. Genel görüşe ben de katılıyorum: hiçbir sorunu olmayan bir motor bizimkisi... Debriyajdan gelen ses, 250 cc üstü kuru tip debriyaja sahip tüm scooterlar için ortak sorun... SWing'de bu sorun diğer markalara oranla, örneğin Piaggio'lara oranla çok daha az. Benim kısmen de olsa tek derdim yakıt tüketimi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:51 PM ----------

Alıntı caracas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, galiba haklısın. Gerçekten yok sorunumuz çok şükür....

Ama benim küçük bir sorunum var. Her kalkışta motor devrini bulana kadar yani bir saniye falan. Kafa granajı içerisinden tırlama sesi geliyor. Çok kısa sürüyor ama beni rahatsız ediyor bu durum. Başına gelen arkadaşlar varsa, ne gibi bir çözümü vardır. İlgilenirlerse memnun olurum selamlar...
    Kalkışlarını(0-15km/saat hızlanmanı) daha hızlı yaparsan sorun yaşamazsın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:02 PM ----------

Temmuz başı yola çıkarak Akdeniz-Ege 4300 km yol yaptım. Ortalama yakıt tüketimim 5.4 litre/100 km
    ZEKA BOCALAR, DİL SÜRÇER, ZİHİN TÖKEZLER
    LUCRETIUS

sonercor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    silverwing 400
    bandırma marmaris gezisine çıktım toplam 1350 km yol yaptım 52 litre benzin yaktı varın siz hesaplayın

Motosikleti
    Tabanvay
    çok sevdiğim SW600 ümü araba almak zorunda olduğum için sattım. İnş. arabanın borcunu bitirdikten sonra tekrar yeni motorumla birlikte aranıza katılırım.

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    sw 400 ler maximum kaç km ye kadar sorunsuzlar. yada motor yaptıran oldumu hiç ?

sonercor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    silverwing 400
    nerdesiniz

Motosikleti
    Şu anda yokkk :((
    Selamlar herkese 2006 model 32,000 km de bir fsj 600 aldım dün itibari ile inşallah memnun kalırım arkadaşlar sizlerden ricam motoru bir servise gösteremedim gidip bi baktıracam bakalım sağına soluna yağına suyuna frenlerine motor kısmına bildiğiniz İstanbul Anadolu Yakasında oturan işini iyi yapan ve uygun fiyatlı bir honda servisi arıyorum gerçi okudum burdan konşuk motor diye oraya bi uğramayı düşünüyorum cumartesi ama sizlerden gelecek öneriler benim için çok önemli değerli görüşlerinizi bekliyorum hepinize saygı ve selamlarımla ....
    :cat: HONDA MADE IN JAPAN :P

Motosikleti
    Ümraniye
    Selamlar bende aranıza yenikatıldım topik pek hareketli değil sanırım kimsecikler yok yaw ala ala silverwingçiler nerdesiniz ?????
    Bu arada bende Anadolu yakasında servis arıyorumm bilginize nereye gideyim ???? tşkler ...

Motosikleti
    Alıntı fulldrug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar bende aranıza yenikatıldım topik pek hareketli değil sanırım kimsecikler yok yaw ala ala silverwingçiler nerdesiniz ?????
    Bu arada bende Anadolu yakasında servis arıyorumm bilginize nereye gideyim ???? tşkler ...

selamlar bende yeniyim bu topikte na henüz yardım alamadım servis konusunda bekleyip görecem .... Görüşmek üzere ....

Motosikleti
    Ümraniye
    Selam gene ben ama bu topikte bize yardım edecek kimseler yok sanırım ..
    Adı büyük Honda işte ....

Motosikleti
    Selamlar tekrardan yaw ne kadar ölü bir yermiş burası Kymco Sym filan alsam daha iyimiş yaw ala ala bu kadar mı yok silverwing kullanan kimse topik açılmış ama öle bi şekilde devam ediyor anlamadım bişi ?????????????????????????????????????????

Motosikleti
    HONDA SILVER WING 600 ABS
    Slm arkadaslar ben de 1 haftadır kullanıyorum sw 600 bı oncekı motorum x9 250 ıdı onunla tabıkı kıyaslamak samalamak olurdu her ıkısı de bana keyıf verıyor sonucta sınıflarında ıyı motorlar bunlar. Bu baslıkta bence eksık olan sw kullanıcılarının hıc bı yerde bulusmaktan bahsetmemıs olmaları kıs ayında oldugumuz ıcın belkı bu sıralar mumkun olmayabılır fakat ılk guneslı hafta sonu ben bulusalım derım arkadaslar boylelıkle bılgı paylasımı yapabılır yenı dostluklar yakalayabılırız herkese ıyı surusler....

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet klasikleşmiş bir soru benden:
    ne kadar yakar acaba bu motor 100km'de
    7 lt yakar diye duyumlar aldık acaba doğru mudur?
    harleyler o kadar yakmıyor ya

Motosikleti
    Honda FJS 600 Silver Wing
    HONDA HAYAT ONDA... istanbul gibi mega dev bir kentte elim ayağım, granajın göreceli burgmanlara göe dar olması benim trafikte her yere rahat girip çıkmamı sağlıyor. Veee o mükemmel tork ve en önemlisi yağına tuzuna dikkat et yola devam et... Burgman 650 yi onun için satmıştım. Bir arıza yaptığında 1 ay kadar parça beklerdim. Dedim ya Honda Hayat Onda...( Benzin işine gelince görevlerini iyi yapan bir motor helali hoş olsun...

Motosikleti
    Ümraniye
    Selam arkadaşlar bende yeni aldım ama pek kullanıcıya rastlamadım neden acaba honda en bilindik marka ama silverwing pek kulanan yok pek anlayamadım sanırım biraz pahalı ondan kaynaklanıyor aslında en ıyısı 2 ncı el temiz bir tane alıp kullanmak hemde bir ömür boyu yolda kalmadan ne dersiniz ????

Motosikleti
    Selamlar arkadaşlar bir sorum olacak silverwing e xenon far uygulayan var mı acaba ben taktırmak istiyorum kısa uzun acaba ne kadar hangi marka olmalı ve kaç K olması lazım en iyi sonucu almak için kullanan varsa benimle paylaşırsa sevinirim montaj dahil kaça patlar acaba ? tşkler

Motosikleti
    HONDA SILVER WING 600 ABS
    benımde dıkkattımı cektı sw kullanan cok fazla yok herhalde bunun sebebı bence hem kendısının bıraz pahalı olması (gercı bu motora bu fıyat gayet makul) hem de yakıt sarfıyatının en azından dıger motorlara kıyasla fazla olması.
    baracuda2; xenon far ıyı bı motorcu arkadasımdan aldıgım bılgıye gore pek ıyı degılmıs gorsellik harıcınde tabı senın kullanma amacına baglı ben orjınal olanı koruma taraftarıyım tabı karar senın ....

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    Selam, yeni gelen arkadaşlar.

Hoşgeldiniz öncelikle, yazılarınızı okudum tek tek. Bizim motorlar tabiiki zevkli, sağlam vede keyif veren aletler. Ancak zenon far taktırmak isteyen arkadaşa acizane bir önerim var. Beni dinlerseniz eğer kesinlikle taktırmayın derim.

En önemli sebebi, karşıdan gelen sürücüleri kesinlikle rahatsız ediyor. Çünkü farlar zenon olduğunda aynı zamanda mercekli olması gerekiyor. Eğer zenonlu far merceksiz ise ışığı dağıtıyor, örneğin bir duvara yaklaşıp durduğunuzda ışığın bir kesilme çizgisi olur. Bu orjinal zenonda ve klasik halojen farlarda vardır. Ama sonradan takılan zenon farlarda mercek olmayacağı için yüksek lümenli ışık dağılıyor ve karşıdan gelenleri rahatsız ediyor.

Gelelim bu kanıya nasıl vardığıma 2008 yılında 0 kilometre HONDA CIVIC Elegans aldım. Ve aldığım bayide hem kısa farlara, hemde sislere zenon takılması talimatını verdim. Ve takılmış olarak arabamı teslim aldım. Kullandıkça ne kadar yanlış yaptığımı anladım, utancımdan far ayarlarımı en alt seviyeye indirdim öylece kullanıyorum. Ve emin olun bir gün müsait olduğumda kesinlikle onları arabamdan söktüreceğim. Şayet beni dinleyecek olursanız kesinlikle aracınıza taktırmayın. Halojen farlar gayet iyi ....

Bu arada bende 2006 sv 400 var. Çok memnunum herşeyiyle seviyorum motorumu arabam bir yana motorum bir yana kalın sağlıcakla......

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler