Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yamaha X-Max 300 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Merhabalar,
    Yaklaşık 1 aydır bende X-Max 300 kullanıcısı olarak(ilk motosikletim) aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Tabi motor biraz aceleye geldiğinde ehliyetimi henüz alamadım ama kursa devam ediyorum, kısmetse bu ayın sonunda ehliyetimi alarak mahalle arasından aktif olarak kullanıma geçiş yapmayı planlıyorum.

Motoru 2. el aldığım için kullanım kitapçığına ulaşamadım. İnternette de 2018 öncesi versiyonları buldum.
    2018 sonrası, mümkünse Türkçe X-Max 250 / 300 Kitapçığı indirebileceğim bir yer biliyor musunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba, Yamaha Türkiye ile telefonda görüş, vereceğin mail adresine pdf olarak yolluyorlar.
    Justforfun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    arkadşlar xmax 300 mü 2021 model forza 250 mi? xmax 250 çok rahatsız diyorlar forza ise rahatmış. xmax 300 ile xmax 250 arasında konfor varkı var mı ?

Motosikleti
    Merhabalar,
    Honda hiç kullanmadım o nedenle kıyaslayamam ama Xmaxlerdeki bildiklerimi aktarayım.
    * 2018 kasaya kadar ki versiyonlarda amortisörden şikayet eden çok, 2018 sonrasında bu sorunun giderildiğini ve yere daha sağlam basan ama konfor sele ile daha rahat bir model olduğu söyleniyor. Normal sele oldukça sertmiş.
    * Xmaxlerin Techmax versiyonlarındaki tek fark koltuk ve boya imiş(bunu bana Yamahanın kendi servisi söyledi).
    * Xmax 250 nin Techmax versiyonu ile Xmax 300 abs nin koltukları aynı konfor koltuk.
    * 50cc farkın (250 ile 300 arasındaki) çok değerli olduğu hep söyleniyor ki ben bugüne kadar dimdik rampalarda bile hiç güç kaybı yaşamadım.
    * Boyunuz uzun ise aynalar sıkıntı olabiliyor keşke Tmaxlerdeki gibi ön grenajın üstünde olsaymış(bunun için ekstra bir parça var, bugün sipariş ettim).
    Ben ilk günden beri çok keyifle Xmax 300 kullanıyorum(artçılı/artçısız). Bugüne kadar ne sıkıştıran olabildi ne de aynalar sılında keşke şurası da böyle olsaydı dediğim bir yer oldu.
    Ama size tavsiyem imkan var ise kesinlikle ikisini de denemeniz. Her insanın bedeni farklı olduğu için size rahat gelen bana işkence olabilir.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    X-max her zaman daha serttir, ama buna mukabil aynı sebepten yol tutuşu daha iyidir. Kişisel tercih meselesi.

Motosikleti
    Merhabalar,
    2 sorum olacak

1- Fren sıkılı çukur, tümsek vs. yerlerden geçince fren hidroliklerinin ordan gelen vızırtı sesi normal mi?
    2- Dün ilk defa başıma geldi, arka fren sıkılı iken marşa basınca motor çalışmıyor, ön fren sıkılı iken basınca çalışıyor. Sonradan düzeldi kendi kendine ama arka fren müşürümde bir problem olabilir mi?

Alıntı dreams82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    2 sorum olacak

1- Fren sıkılı çukur, tümsek vs. yerlerden geçince fren hidroliklerinin ordan gelen vızırtı sesi normal mi?
    2- Dün ilk defa başıma geldi, arka fren sıkılı iken marşa basınca motor çalışmıyor, ön fren sıkılı iken basınca çalışıyor. Sonradan düzeldi kendi kendine ama arka fren müşürümde bir problem olabilir mi?
    fren sıkılı çukur tümsek vs yerden geçerken vızırtı sesi yapan şey abs'nin devreye girmesi. iki tekerin aynı anda dönmediğini fark edip devreye giriyor. bazen benimde yaşadığım mevzudur. problem yok yani.

ikinci sorun adına fikrim yok maalesef.

Motosikleti
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren sıkılı çukur tümsek vs yerden geçerken vızırtı sesi yapan şey abs'nin devreye girmesi. iki tekerin aynı anda dönmediğini fark edip devreye giriyor. bazen benimde yaşadığım mevzudur. problem yok yani.

ikinci sorun adına fikrim yok maalesef.
    Teşekkür ederim. Arkadaşın Piaggio x10 u kullandım onda böyle bir ses olmadığını görünce tereddüt ettim

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Arkadaşlar selam

Xmax 300 motorum var. 59 bin km de. Geçen full bakım yaptık, kendimiz yapıyoruz zaten sürekli. Ama ilk kez tüm kayış varyatör kasnaklar bagalar felan herşey değişti. Ama motorun performansı hiç değişmedi maalesef. Son hızı max 142 yi anca görüyorum eğimli yolda. Neden performansı düşük olabilir bilgisi olan var mı ? Nerde haya yapmış olabiliriz. Sonuçta komplike bir sistem değil. Haya yapacağımızı düşünmüyorum. Ama sorun ne olabilir çözemiyorum da ? Yağ yakma etmede yok.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)