Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Today Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mevlüt abi Pendikte Bir sarı yeni kasa arkasında sefabet çanta olan Honda today bir tane de mavi eski kasa koltuğunun arkası yırtık yine arkasında sefabet çanta olan today gördüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    vaybe güzelmiş galbia o sarıyı bende gördüm:D

Motosikleti
    işte kediler tarafından motorumun fethedilmesi

Motosikleti
    arkadaşlar todayimi satıyorum 1.400 e 7000 km de 06 kasa
    http://www.sahibinden.com/honda_toda...XQQdisplayitem

Motosikleti
    yamaha bws100,hyosung gf125,skyteam200cc
    bende sattım motoru yaklaşık 2-3 ay oluyo

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Bu topic neden ses kesmiş acaba? Böyle sempatik bir tipe sahip olan bir motorun sahiplerinin motorları hakkında daha çok konuşması ve dolayısıyla bilgi vermesi daha iyi olur kanısındayım..
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

Motosikleti
    sattım ben motorumu

emrEvo8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Honda CRF250L
    Benimki hala duruyor. 2 yıl oldu 5552km de. Akşama resimleri koyarım bir kaç tane

Motosikleti
    2014 Honda CRF250L

Motosikleti
    2014 Honda CRF250L
    Today için vize ne zaman alınıyor?

hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar, sanırım önümüzdeki hafta Today alacağım.
    Bende de bir today hevesi oluştu.

Honda olması, Japon olması scooter tarzında olması eşya taşınabilirliği yüzünden vee en önemlisi aşırı sempatik olması beni son derece cezbetti.

Çok aşırı titiz ve kıl bir tipim, (Allah vergisi) aldıktan sonra size çok detaylı bilgiler vermeyi düşünüyorum.

Gerek Video gerek foto paylaşımlarım olacaktır. Hatta bu motor ile ilgili site kurup ilk başlarda forum açma niyetim var. Sonrasında birliktelikler ve piknikler organize edebiliriz.

Kalın sağlıcakla...

Şunuda belirteyim 2 tane çin malı motoru 2 senede bitirdim şu anda trafikten bile çekildiler. Sakın çine para vermeyin !!!

Bu motoru en eygun nerden alabilirim. Aramızda Honda Bayisi olan var mı acaba?
    en iyi aldığım fiyat 3.000 liraya 6 taksit. Hiç peşinatsız ve yarım kask hediye edeceklerini söyledi.

Varmı dır alternatifi olan. (istanbul da...)

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    3.000 tl etme eyleme
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Ayrıca 2007 model öncesi ve sonrasında bazı farklılıklar var bu motorda sanırım.

http://www.hondampe.com.au/repositor...roduction.aspx

Yurtdışı sitesinde gezerken farkettim. yeni modellerinde motor yağı sıcaklığını kontrol eden sensörden bahsediyor mesela...

Arkadaşlar Honda Today üretimi durdurulmuş. Elinizdeki motorlara iyi bakın. üretimi durdurmuş demeyelimde Euro3 standartında emisyon değerinden dolayı artık 50CC de karbürötörlü olduğu için TR ye ye girmeyecekmiş.

Honda stoğunda olan sadece pembe rekleri var.1 tanede Honda merkez depoda kırmızı var. Onlarda bitince yok. Bayilerde ne renkler varsa onları alabilirsiniz. Ankara ve istanbulda sadece pembe kalmış bayilerin elinde...

Ben Sarı istiyordum kısmet değilmiş sanırım. Pembe alsam mı diyorum ama 32 yaşındaki bir adam için yemiyor desem yeri var. Renk güzel ama yanlış anlayabilirler. ayrıca satarkende çok ciddi zorlanırım gibime geliyor. Pembe alıp kaplatayım mı diye de düşünüyorum ama onun için ruhsat ve vizede de her seferinde sorun yaşarım. Pembe alıp kenarları mat siyah yapmak var

Bakalım ne olacak.

Motosikleti
    Honda Today
    O zaman İzmirdeki son gümüş renkli todayi aldım sanırım geçen ay, eğer İzmir'den alma imkanınız varsa kırmızı, mavi renkleri mevcuttu (sarıdan tam emin değilim), bir de forum açmanız gerçekten ihtiyaca yönelik birşey olacaktır, çok fazla nete giremediğimden ve bilgisayarla aram olmadığından açamıyordum ama gerek fotoğraf video ve kullandıkça bilgi vermekten ben de mutluluk duyarım.

Motosikleti
    Honda Today
    Today hakkında bir çok yorum yapılmış bunlara ben de biraz ekleyeyim, ben de bazı arkadaşlar gibi motoru almadan önce tüm ilgili sitelerde gezdim okudum yorumları ve motoru aldım, daha önceden 150cc mondial kullandım 2 yıl, bakımını düzenli yaptırdığımdan biraz da fazla titiz olmamdan çok sorunla karşılaşmadım ve satmıştım. Ailem satılmasını istemişti 120km de olsa hız yapmamı pek istemiyorlardı, ben de şehiriçinde kısa mesafeli mesafelerde de pratik olmadığından satılmasına razı olmuştum. Bunun üstüne today'i aldım. Motor üstüne oturulduğundan itibaren sağlamlığını ve yaşatacağı rahatlılığı zevki size hissettiriyor. Çalışması da sessiz ve tok bir sesi var, bazen yolun ortasından yürüyen insanların arkasında geldiğimde bile duymuyorlar ürkmelerinden korkarak kornaya basmak zorunda kalıyorum, şehrin sesinin yanında susuyor gerçekten. Hızlanması iyi bir motor, titreşimi ise yok denecek kadar az, mondialden sonra altımda bir motor olduğunu unutturdu. İlk binişimde altımda bir motor olduğunu unuttum resmen. Farları aydınlatıcı, 15 liralık benzin koydum 120 kmde oldu daha ışığın yandığı yok ama yakın zmanda yanmasını bekliyorum. Şehiriçinde günlük her yere gidebileceğiniz bir motor. Aldığım ilk günden beri heyecanın yaşıyorum çünkü plaka takılmamışken polis çevirdi kasksız olduğum için, plakanın da olmaması polisleri kızdırsa da şirinliği ve plakasının ertesi gün çıkcak olması affettirdi kendini. Hızı şehirçi trafiğe kesinlikle yeticektir altınızda ne kadar hızlı başka bir motor olsa da ışıklarda mutlaka dur kalk yapılacaktır ve bu vitesli bir motorla bir süre sonra zevk almaktan çok işkence haline gelmeye başlıcaktır. Yokuşu tek sürücüyle rahat çıksa da iki kişi denemedim. İki kişi olarak tasarlansa daha da fazla tercih edilme sebebi olabilirdi çünkü pek rahat olmuyor iki kişi binmek. 4-5 kere 135 kilo bindik motora fakat bir daha binmeyi düşünmüyorum pek arkadaş hatrına da olsa çünkü malum yollarımızda ufak çukurlarda bile amasörden tak diye ses geliyor, motorun ömrünü kısaltmak istemiyorum. Ben karşıyakada oturuyorum bornovada okuyorum arada sırada okula gider gelirim diyordum, çevre yolunun geniş ve en sağ şeridin dışında da geniş bir alanın olması rahat olur diye fakat tünellerden geçerken yolun baya tehlikeli olduğunu düşündüm, tünellde şeritlerin daralmasıyla sağ şeritten gelen araçlar şerit değiştirmek zorunda kalıyorlar, hızlı arabalar için sorun olmasa da geçen uzun tırlar baya ürkütüyor. Plakayi bornovadaki servisine taktırmak istemesem büyük ihtimal girmezdim de. Benim bir sorum olcaktı daha bilgili arkadaşlarıma ve büyüklerime, ilgili konuyu baştan sona okudum radaj süresinin tamamlanmadan tam gaz yapılmaması gerektiği yazılmış, yaklaşık 15 kmlik yolun git gel toplam 7-8 kmsinde yolda daha da yavaş kalmamak tehlikeye düşmemek için tam gaz yapmak zorunda kaldım. motor daha 5-10kmdeyken çıktım yola 7-8 km boyunca tam gaz yapmak zorunda kaldım, oıkula vardığımda normalden değişik bir kokusunun olduğunu farkettim ama seste ve performansta bir değişiklik olması, bu motora ne kadar zarar verebilir? Zarardan çok moturu açmak konusunda yanlışlıkla da olsa doğru bir harekmi? şimdi 120kmdeyim o günden beri tam gaz yapmadım, bu motorun ilerki bir performansında bir değişiklik yapar mı cevaplar bilgilendirirseniz sevinirim.

Selam dransen kardeş güle güle kullanman dileği ile motorunu, Allah kaza bela vermesin inşallah.

Ben bu hafta motoru almış olacaktım fakat Yeni Today in çıkmış olmasından dolayı erteledim. TodayF ile ilgili bu hafta içinde de Honda TR yen den bilgi verecekler. Enjeksiyonlu modeli çıkmış. Biraz farklılıkları var.

Tam gaz konusunda da aslında;
    Son süratinin max. 4/3 ünü geçmemeni rodaj süresince tavsiye ederler.
    Totalde de 1000 km bu şekilde gitmen motor aksamı ve genel aksamın birbirine alışmasında faydalı olacağı aşikardır. En önemlisi de 1000 Km de kesinlikle yağını değiştirmelisin.

Değiştirilen yağ ile yeni çalışan km yapmaya başlayan motorun içinde olası ama olmaması gereken partüküller silindiri çizmeden dışarı atılmış olması sağlanır.

2.000 km sonra motor katkısı konularak ömrünün artırılabileceğini düşünüyorum.
    Ama ilk 1.000 de asla ne yağa ne benzine katkı konulmamalı. Zaten 0.8 litre yağ aldığını düşünürseniz kaliteli bir yağ ve katkı eklemek çok masraflı olmayacaktır.

Tekrar güle güle ve kazasız günlerde temennisi ile...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:27 ----------

yeni today in ayrıntılarını merak edenler olabilir, aşağıdaki linkte anlatmaya çalıştım.

Bu konu ile görüşlerinizi ordan devam ettirmek isteyebilirsiniz...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...lasim-bas.html

Motosikleti
    Honda Today
    Çok teşekkür ederim dilekleriniz ve verdiğiniz bilgiler için, bakımın düzenli olması gerçekten daha büyük masraflardan uzak tutuyor.
    TodayF in de daha gelmeden daha gelişmiş bir motor olduğunu hissettiyor. Fotolarında da göstegelerde ve yan aksesuarlarda değişiklik ilk göze çarpanlar.
    Umarım en yakın zamanda gelir ve yaz kendini hissettirmeden sezona yeni todayinizle başlarsınız siz de.

brk21th - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harput 150, Bws 100, Ukh 100, Today50
    lastiklere kaç hava basıyosunuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler