Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Gelen tescil belgelerini motoru yönlendirdiğiniz bayiye götürüp, ıslak imza ve kaşe alın mutlaka.
    Noterler ıslak imza olmadıkça sadece çıktı kabul etmiyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, belge ile notere gidip ruhsat ve plakasını çıkartıp bayiden motoru teslim alacaksınız. Sigorta ne çıktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Bana da bilgiler geldi ama sigorta için teklif alayım dedim 2890tl çıktı üzerime bir motor olduğu için o yüzden önce motorun satışını vereceğim sonra tekrar sigorta teklifi alıp evrak işlerini halledeceğim malum boşu boşuna 7.basamak ve %45 hasarsızlık indirimini yakmak istemiyorum o kadar külfet beni aşar birde 1 yıllık MTV vergisi var onları sonra da öderim ama öncelik sigorta işinde.
    Ben adandoludan 1971 liraya yaptırdım. Üstümde birde araç varken. 2500-2800 fiyat verenlerde vardı. Araştırıp öyle yaptır. 15 martta yaptırmışım.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben adandoludan 1971 liraya yaptırdım. Üstümde birde araç varken. 2500-2800 fiyat verenlerde vardı. Araştırıp öyle yaptır. 15 martta yaptırmışım.
    Mart ayında durum farklı idi şimdi farklı o yüzden motoru satıp öyle araştırma yaptıracağım. Yeni alanlara soruyorum çıkan fiyat 2480tl ama bana yüksek çıkıyor halledeceğim bir şekilde sıkıntı yogdir.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu geziyi kayıt yaptığınız bir kanal veya platform varmı?
    Maalesef yok, ama sorunuz olursa keyifle cevaplarım.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef yok, ama sorunuz olursa keyifle cevaplarım.
    Totonuzu seleden kaldırmadan kaç km gittiniz en fazla? Bir de konfor sele benzeri bir ürün kullanıyor musunuz? Ben benimkinden çok memnun değilim 90-100km olunca rahatsız ediyor.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, belge ile notere gidip ruhsat ve plakasını çıkartıp bayiden motoru teslim alacaksınız. Sigorta ne çıktı.
    1787 TL çıktı. Plakasız ruhsatsız aracı aldım bugün yola çıkacağım için pazartesiye kalacaktı sıkıntı yaratmadılar.

Alıntı Lunatique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelen tescil belgelerini motoru yönlendirdiğiniz bayiye götürüp, ıslak imza ve kaşe alın mutlaka.
    Noterler ıslak imza olmadıkça sadece çıktı kabul etmiyorlar.
    Evrakları aldılar kaşe imza at geri dönmesin dedi arkadaşa, şimdi bunu okuyunca baktım ıslak imza kaşe yok işten izin akıp gitmiştim hiç dikkat etmedim, kuralkanın PDF olarak yolladığı kaşe var 😡 tekrar gitmem mi gerekecek şimdi.

Motosikleti
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Totonuzu seleden kaldırmadan kaç km gittiniz en fazla? Bir de konfor sele benzeri bir ürün kullanıyor musunuz? Ben benimkinden çok memnun değilim 90-100km olunca rahatsız ediyor.
    Km hesabı çok doğru olmuyor, yaklaşık 80 dakikada bir su-kahve-wc-benzin molası verdim. Nurotech’in bir sele pedini almıştım üşendim evde bıraktım. İkinci gün 1000.km ye gelirken toto inelim artık diyordu üst üste zorlamamak lazım. Tur öncesi günübirlik silivri, tekirdağ turları yaptım biraz alışsın diye.

Yanlız gidon açısını gidon göbeğinden kendime göre tekrar ayarladım, sürüş konforuna ve ayna görüş açısına çok faydası oldu, uzatma mı taksam diyordum gerek kalmadı.
    B00_74

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Bu motor Kawasaki adı altında satılıyormuş yeni gördüm çok enteresan biz Hintli diye sallarken
    Millet Kawasaki diye alıyor demekki gerçekten kalite var

https://kawasaki.ph/motorcycles/domi.../#show-content
    tommygun bunu beğendi.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Km hesabı çok doğru olmuyor, yaklaşık 80 dakikada bir su-kahve-wc-benzin molası verdim. Nurotech’in bir sele pedini almıştım üşendim evde bıraktım. İkinci gün 1000.km ye gelirken toto inelim artık diyordu üst üste zorlamamak lazım. Tur öncesi günübirlik silivri, tekirdağ turları yaptım biraz alışsın diye.

Yanlız gidon açısını gidon göbeğinden kendime göre tekrar ayarladım, sürüş konforuna ve ayna görüş açısına çok faydası oldu, uzatma mı taksam diyordum gerek kalmadı.
    Gidonu kendinize mi çektiniz, yoksa ileri mi ittiniz. Ben de geçen olduğu yerde devirdim. Gidon oynadı sanırım ama ayna daha iyi gösterir oldu. Herhalde motoru birleştiren kafasına göre yapmış. Çok memnun değildim en başta, düşünce daha iyi oldu

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor Kawasaki adı altında satılıyormuş yeni gördüm çok enteresan biz Hintli diye sallarken
    Millet Kawasaki diye alıyor demekki gerçekten kalite var

https://kawasaki.ph/motorcycles/domi.../#show-content
    Adamlar bakmışlar ürün gamlarında Filipinler pazarı için rekabette başarılı olacak birşey yok hemen Bajaj ile ortaklık kurmuşlar. Japon ağır sanayisinden gelen çakallık diye ben buna derim.

Motosikleti
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1787 TL çıktı. Plakasız ruhsatsız aracı aldım bugün yola çıkacağım için pazartesiye kalacaktı sıkıntı yaratmadılar.

Evrakları aldılar kaşe imza at geri dönmesin dedi arkadaşa, şimdi bunu okuyunca baktım ıslak imza kaşe yok işten izin akıp gitmiştim hiç dikkat etmedim, kuralkanın PDF olarak yolladığı kaşe var 😡 tekrar gitmem mi gerekecek şimdi.
    Valla gayet uygun çıkmış, cumartesi 2 dakika uğrar imzattırırsınız ama plaka ruhsat için mecbur izin alacaksınız. Benim ki de bayiye gelmiş ama sigorta yaptıramadığım için evrakları büyük ihtimal haftaya çıkar sıkıntı yok geç olsun temiz olsun. Hayırlı olsun güle güle kullanın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Gidonu kendinize mi çektiniz, yoksa ileri mi ittiniz. Ben de geçen olduğu yerde devirdim. Gidon oynadı sanırım ama ayna daha iyi gösterir oldu. Herhalde motoru birleştiren kafasına göre yapmış. Çok memnun değildim en başta, düşünce daha iyi oldu
    Aynayı tutan kısmın vidasını gevşetip ileri geri yapabilirsiniz hatta gidon kolunu tutan vidaları gevşetip yine ayar yapabilirsiniz tamamen size kalmış. Sıfır motorun gidonu ve aynaları bayide birleştirme yapılıyor o yüzden kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Bu motoru tam sevicem sonra ne zaman uzun yolda sıkıştırsam terlettiği aklıma geliyor soğuyorum bu bajajlarda kronik mi acaba? Bugün Kaş-Köyceğiz-Dalyan yolu yaptım.Filtre kısmının oralardan bir noktadan terletmiş yine napcaz bu işi ben mi çok pimpirikliyim?

Motosikleti
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru tam sevicem sonra ne zaman uzun yolda sıkıştırsam terlettiği aklıma geliyor soğuyorum bu bajajlarda kronik mi acaba? Bugün Kaş-Köyceğiz-Dalyan yolu yaptım.Filtre kısmının oralardan bir noktadan terletmiş yine napcaz bu işi ben mi çok pimpirikliyim?
    Fazla sıkıştırma yaptı iseniz blok kısmından hava filtre kutusuna kusma yapar, filtre kutusunda bir tahliye hortumu var ama onun ucu tıpalı nasıl dışarı atma yaptı ki resim paylaşırsanız daha iyi olur ona göre bilgimiz dahilinde cevap verebiliriz.

Motosikleti
    İleri ittim biraz.
    B00_74

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Gece mesaj gelmiş banada ürününüz paketleniyor diye sanırım hafta içi alacağım

Motosikleti
    cb250r
    Ya iscilik, ya conta yada blok. Bu bajajlarda terleme cok sık oluyor.

Eski motorum bajaj v15 terliyordu. Bi arkadasta ns200 vardi oda terliyordu. Onu satti dominar250 aldi oda terliyor.

Ama hicbiri yag oyle eksiltecek sekilde degildi. Sorun olmuyordu yani.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    D400 tur aksesuarlı kullanıyorum motor şu an 700 küsür km de. Bir kaç sefer 170 li hızlara çıktım anlık olarak. Bir kez de kesici yaptım. Kesici sesi epey şiddetli çıkıyormuş Şimdilik herhangi bir terleme yada yağ kaçağı görmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Alttan baktığımda her iki kartelin birleşme kısmına sıvı conta yapıldığını gördüm. Boydan boya dışarı pörtlemiş.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Beyler 35500 de ön furş bilyaları dağıldı, yarın değiştiricem, ön amortisor yagini 15w koyduktan sonra oldu. Sertlik yaramadi.

Motosikleti
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D400 tur aksesuarlı kullanıyorum motor şu an 700 küsür km de. Bir kaç sefer 170 li hızlara çıktım anlık olarak. Bir kez de kesici yaptım. Kesici sesi epey şiddetli çıkıyormuş Şimdilik herhangi bir terleme yada yağ kaçağı görmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Alttan baktığımda her iki kartelin birleşme kısmına sıvı conta yapıldığını gördüm. Boydan boya dışarı pörtlemiş.
    Son hızı 156kmh olan aleti 170’e çıkarmak! İyi cesaret 3500km ye geldim bir iki kere 150-155 anca çıkmışımdır.
    B00_74

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Son hızı 156kmh olan aleti 170’e çıkarmak! İyi cesaret 3500km ye geldim bir iki kere 150-155 anca çıkmışımdır.
    Gösterge 13 kms fazla gösteriyor zaten. Son hızı 1 kms aşmışım çok mu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)