Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yine konu Ninja vs CBR 250'ye gelmiş

Neden illa ki birini birinden üstün görmemiz gerekir ki?
    İkisi de şahane başlangıç motorları, ikisinin de 0-100 performansı çok yakın, elbette ikisinin de birbirine göre avantajları var ama;
    Kawasaki Ninja 250R alan adama, "parçası pahalı, yakıtı çok vs bu motor alınmaz" demek ve Honda CBR 250R alan adama "beygiri düşük, son hızı daha düşük, silindiri tek" demek birbirinden saçma şeyler...
    İkisi de dünya devi markaların güzel başlangıç modelleri...
    Bundan ötesi ilkokulda yaptığımız "benim babam, senin babanı döver" tartışmasından öteye gidemez...
    enginar bunu beğendi.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Ahaha çok komik yorumlar var ya cidden öldüm gülmekten adam tursille hava filtresini yıkamış o adamdan motor hakkında bilgi alıcaz resmen komedi. Bir de aslan besleyen yemini düşünmez diyenler var niye düşünmeyim arkadaşım 5tl litresi benzinin düşünmesek 1000rr ın yanına cbr250 almayız. 250cc ile ne aslanı oluyo onuda anlamadım ben gitsin gitsin 180 gitsin 190 gitsin hadii eee güvenlimi,dururmu 250cc de bu hızların peşinde olmayın ninjanın çift silindir eyvallah ta 0-100de o çift silindir nerede ne işe yarıyor yakıttan başka? Çoğu insan zaten ekonomik olduğu için 250cc alıyor amaç bu birde cbr commuter ninja race miş ya 250cc de ne race i ya Allah aşkına sanki cbr hyo gazı açınca ufak ufak hızlanıyo ninja uçuyor ya aralarında +7bg fark var birde bunun tekere iletilmesini düşünün son hızda ninja iyi çift silindirden dolayı gerisi hikaye yok binmeyen anlamazmış anlatılmaz yaşanırmış bildiğin 250cc işte bilmesek biz motora binmiyoruz diycez ya birde servis ve parçada hondanın yanından geçemezsiniz.. misal yağ filtresi 15 tl, yan büyük grenaj 54tl vs vs daha fazla isterseniz yazarım sıkıntı yok sizin yan grenaja verdiğiniz parayla full grenaj alırsın üstüne paranda kalır.. birde şu magirüs minübüslerden kalma göstergelerinizi unutmayın ben her bakışımda kahrolurdum 1980style. Yakıt konusunda da utanmasanız cbr ile aynı yakıyoruz diyeceksiniz ninjayla 3.4 yakan arkadaşa inanıyorum cbr250yi verin aynı şartlarda kullansın 2.4 yaktırır o azimle her türlü şartta en kötü ihtimal 1lt farkı var cbr ın bizde kullanıyoruz yemeyin bizi din kardeşiyiz
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahaha çok komik yorumlar var ya cidden öldüm gülmekten adam tursille hava filtresini yıkamış o adamdan motor hakkında bilgi alıcaz resmen komedi. Bir de aslan besleyen yemini düşünmez diyenler var niye düşünmeyim arkadaşım 5tl litresi benzinin düşünmesek 1000rr ın yanına cbr250 almayız. 250cc ile ne aslanı oluyo onuda anlamadım ben gitsin gitsin 180 gitsin 190 gitsin hadii eee güvenlimi,dururmu 250cc de bu hızların peşinde olmayın ninjanın çift silindir eyvallah ta 0-100de o çift silindir nerede ne işe yarıyor yakıttan başka? Çoğu insan zaten ekonomik olduğu için 250cc alıyor amaç bu birde cbr commuter ninja race miş ya 250cc de ne race i ya Allah aşkına sanki cbr hyo gazı açınca ufak ufak hızlanıyo ninja uçuyor ya aralarında +7bg fark var birde bunun tekere iletilmesini düşünün son hızda ninja iyi çift silindirden dolayı gerisi hikaye yok binmeyen anlamazmış anlatılmaz yaşanırmış bildiğin 250cc işte bilmesek biz motora binmiyoruz diycez ya birde servis ve parçada hondanın yanından geçemezsiniz.. misal yağ filtresi 15 tl, yan büyük grenaj 54tl vs vs daha fazla isterseniz yazarım sıkıntı yok sizin yan grenaja verdiğiniz parayla full grenaj alırsın üstüne paranda kalır.. birde şu magirüs minübüslerden kalma göstergelerinizi unutmayın ben her bakışımda kahrolurdum 1980style. Yakıt konusunda da utanmasanız cbr ile aynı yakıyoruz diyeceksiniz ninjayla 3.4 yakan arkadaşa inanıyorum cbr250yi verin aynı şartlarda kullansın 2.4 yaktırır o azimle her türlü şartta en kötü ihtimal 1lt farkı var cbr ın bizde kullanıyoruz yemeyin bizi din kardeşiyiz
    tursille hava filtresini yıkayıp temizlemem sanırım çok zoruna gitmiş olacak topu topu 1 cm kalınlığında bildiğin sünger parçası ne gibi elektronik, mekanik, akustik, vs vs bi zararı veya sen her ne diyorsan bana bi anlatta bidaha senin dediğin gibi yapayım. hadi sende cbr ınkini yıkada tak bakalım bende göreyim varsan 2 mizde videosunu çekip buraya koyalım . allahım yarabbim yaa. bir sünger yıkamayı ne kadarda büyütmüşsün anlatırken

motorumun herşeyini kendim yapar takar çatar kulanırım. 2 tıpayı sökemeyip gidip servise yağ hava filtresi değiştirmeye 100 tl verecek .... değilim.honda sanırım size özel fiyatlar vermiş (akrabandır muhtemelen) biz cbr hiç görmedik kullanmadık .motoru ilk aldığımda ne yapıyorlar gidip göreyim amaçlı bir sefere mahsus gittiğimde yağ ve filtre değiştirmeye 90 tl vermiş biri olarak hondada, buna inanmamı beklemeyin. çocuklar bile güler 54 tl yan büyük granaja. boyasına yetmez 54 tl o parçanın

bi saatlik bir aramadan sonra bulduğum bir parça
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...12030905/detay

buda orjinalmi değilmi belli değil yakında bedava yapacaksınız şu cbr ın parçalarını servis üste para veriyormuş değiştirene falan diye okursam şaşırmam zatende neyse

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Biraz user manual okuyun derim... adam yazmış hava filtresini temizlemeyin hava tutmayın yıkamayın zaten 3 kuruşluk hava filtresini niye yıkayayım buda benim neden zoruma gitsin? 4000bakımında hava filtresini değiştirmiyolar ben ısrar ediyorum. Honda ile bir yakınlığım yok bana değil herkese verilen fiyat bu. Ara honda bayisini sor. tri color modelinin yan büyük grenajı 90-100tl arasında değişiyor siyah olan modelin 50-60 tl arasında değişiyor yalanmı konuşucaz arayın öğrenin yada cbr250 forumunu biraz okuyun. Bana sahibindenden ordan burdan değil yetkili servisten örnek gösterin.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    yetkili servis ordaki paranın en az 2 mislini çeker ben daha yeni tanışmadım servislerle .

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Ya ben türkçe yazmıyorum ya siz türkçe okuyamıyosunuz. Sizin çok bildiğiniz maşallah belli, arayıp sorun telefonla gitmenize gerek yok yalnız hafta içi arayın sistemden grenajların fiyatını online olarak fabrikadan görüyolar hafta sonu satış olmuyor sanırım. Ben daha geçen hafta şirinevler honda otoseverde sordum 3 renk cbr250 sol büyük grenajını 98tl fiyat aldım. Bakımlarını kendim yaptığım için yağ filtresi aldım 15tl kdv dahil. Tabi siz z motora alıştığınız için kol gibi faturalara insan şaşırıyor çift silindir ya ondan ondan

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    çocuklar bile güler 54 tl yan büyük granaja. boyasına yetmez 54 tl o parçanın"""

servis faturasını buraya koyarsam yuz rengının alacagı halı renk skalasından ben sececegım,ok?

sol kuyruk grenaj 25
    sol büyük grenaj 55
    sol küçük grenaj 30
    sol kafa grenajı 41
    orta kafa grenajı 35
    göstergenın arkasındaki siyah parça 15
    gidon topuzu 6,5
    vites pedalı 22
    sol depo plastiği 16
    debriyaj kolu 31

2012 servis fiyatları... sen antalyada kımlerı aradın,aramadın bılmıyorum ama sıyah cbr ıcın fıyatlar boyleydi...

"muhtemelen kaçak benzin satıyorlardı enjektörü genişletti benzin ve ayarı bozuldu motorun."
    "cbr tam sentetik kullanamassın arıza yapabilir servis bana söyledi ben yinede koydum motordan acaib sesler gelmeye başladı "
    "dönüşte gece yolda kalacam diye dağın başından bir petrolden benzin aldım o sebeple oldu."

cumlelerınden sonra tursıl'de tamam dedım,sımdı oldu :D

+
    """2 tıpayı sökemeyip gidip servise yağ hava filtresi değiştirmeye 100 tl verecek .... değilim."""

dıyorsun , tehlıkenın farkında degılsın :D "..." yerıne yakın zamanda ne koyarsın bılmıyorum, ama allah kaza-bela-arızadan korusun motorunu...

nihat bosver kardesım.karsındakının anlama kapasıtesı ya da algıda secıcılıge karsı koyabılecegı kadar kendını anlatabılme sansına sahıpsın.bu yuzden ılla kı uzayacaktır konu.
    her ne kadar kullanıcı profılı "maalesef" bu sekılde olsa da, guzelım nınjadan sogutamazlar bizi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı fevzikeles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yetkili servis ordaki paranın en az 2 mislini çeker ben daha yeni tanışmadım servislerle .
    Geçen yaz yan grenajları birbiri ile aynı olan cbr 125 motorumun yan grenajını 50 küsüre değiştirmiştim.Cbr 250 ninde en fazla 80 -90 dı.Bizzat değiştiren arkadaşım var siyah cbr 250 kullanıcısı kendisi.Şimdi zam gelmişse bilemem.

Ayrıca kafa grenajıda 40 küsür.Yan parçalarıda 25-35 arası birşeydi.Sol kuyruğumuda 20 küsüre değiştirmiştim.Bazı şeyler zorunuza gitmesin,kabullenin.Sizin motorunuzun grenajı 500-600 lira iken cbr ın 80-90 lira.
    Vites pedalımda 14 tl ye değişmişti.İnanmayana faturanın fotoğrafını koyabilirim.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alan almayan belli olsun herkes ninjaya binmesin zaten sayili olsun bindigin motor araba fark etmez. Koydugun yerde fark edilsin zmoto dan bisey almadim almamda islerine baksinlar

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı fevzikeles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alan almayan belli olsun herkes ninjaya binmesin zaten sayili olsun bindigin motor araba fark etmez. Koydugun yerde fark edilsin zmoto dan bisey almadim almamda islerine baksinlar
    passatıda sanayideki hasan ustaya yaptıyıyosunuz elektronik olaylarından çok anlar tursille filtre yıkamak şaka eralde :D okuyorum okuyorum yazdığın şeyler bi tuhaf böle çok bildiğini sanıp hiç bişey bilmezsin ya ama çok bildiğini sanırsın sizin durum o hocam :D biraz ezber zihniyet ve duvarlarınızdan sıyrılın BU ARADA AYNEN ALAN ALMIYAN BELLİ OLSUNKİ KİME GİRİYOR KİME GİRMİYOR ANLIYALIM ZUAHAHAH :D bak ban yicem şimdi sefam olsun :D koyduğun yerde fark edilsin istiyosanız o commuter lastik ebatlarıyla zor o iş bi hyo alsaydınız gösteriş önemliyse :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Adamlar uzun uzadıya, olayı kişiselleştirmeden iyi/kötü yanlarını yazıyorlar, kıyaslıyorlar. Mesela şuradaki gibi. Ama bizde olay malesef hemen her sefer kimin sXXX daha büyük meselesine dönüşüyor. Çünkü toplumca aşağılık kompleksi sahibiyiz. Bizim yaptığımız seçim her zaman her şart altında doğrudur çünkü. Doğrunun (doğruyu motordan beklenti olarak düşünün) kişiden kişiye değişebileceğini asla düşünmeyiz. Sadece bizim şeyimiz daha uzun ve kalındır, o kadar.
    Alper Kaya, hayvan ve kakare bunu beğendiler.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Ayip ya!!!
    Nedir bu sidik yarisi!
    Cbr i begenen cbr alir, ninjayi begenen ninja alir.
    Hakaret seviyesine ulasan yorumlar da ne oluyor......

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artan o 1 pistonu sahiplenmişler !

Alper Kaya ve Wolraht arkadaşlarım,
    önce yazdıklarımı bir kere daha okumanızı öneririm.kime ne dediğimin kelimeleri nerde bitmiş size ait olan kısımlar neresi onu önce iyi bir algılayın ve cevaplarınızı ona göre yazın.yazılan her cümle size sarf edilmemişti ama üstünüze neden aldığınızı çözemedim.noktalama işaretleri ve paragraf ne işe yarar diye Türkçe öğretmeninize sorun. ama önemli değil.
    cevap bile vermemem bir konu ama halen görüyorum ki Ahkam kesen bu işin üstatları yine forumda Kİ BURASI NİNJA 250R forumu ninjanın parça fiyatları ile cıbır parça fiaytlarını gerekirse faturasını bile göstermek sureti ile daha ucuz olduğunu ispat edebileceklerini beyan ediyorlar.buradaki Ninja kullanan arkadaşlarım zaten bu fiyatların pahalı olduğunu bilerek bu motora sahip olmuş.kim idda etti ki burada ninja nın parçası ucuz diye ? yazdıklarımı bir daha okuyun sayın CIBIR cılar.marka fanatiği olsam kawa alırdım yamaha ya binmezdim ! "ninja söyle yakıyor böyle yakıyor parçası pahalı falan filan" ya güzel insanlar bunu alan adam zaten bunu biliyor siz ne diye her seferinde kendinizi tatmin etmek adına bu foruma gelip bunları yazıyorsunuz onu anlamış değilim.
    benim forumu okuduktan sonra bir arkadaşım demiş ki ninja 6-6.5 lt yakıyor,ehhh artık dedim yok devenin bale papucu !şimdi benim gibi bu forumun 383 sayfasını okumuş 160 sayfasında da yorum yapmış biri olarak kafama şu takıldı."ben şimdi yeni bir başlangıç motoru almak istesem internetten araştırmak istesem,125 lik mi 250 mi arada kalsam bir de hiç bilmediğim kawa mı honda mı diye düşünsem markaları bile bilmeyen biri olarak şu forumu okusam.bi de üstüne üstlük öğrenci ya da düşük ücretle calışan biri olupta motor sevdalısı biri olupta bu forumda NİNCAAA 6.5 litre benzin yakıyoru okusam" derim o haaaaaaa.hesap yaparım ev iş arası git gel attım 100 km ben ninja alsam demek günde 30 tl civarı yol masrafım olacak ama ben bu yolu akbil yada otobüs ile attım 10 liraya gidiyorum her gün cebimden 20 lira fazla cıkacak."suya düştü benim motor hayalim" diye düşündüm.orada da ben dedim OHAAA diye.yeni bu işe gönül koymuş motosiklet tutkunu bir insanıda bu şekilde adı lazım değil bir markadan neden soğutuyorsunuz birader ? dedim buna bir cevap yazmazsam YUHHH olsun bana.aklımdan bu gecerek yazdım.işin özeti budur.

burada halen yok hava filtresini tursil ile yıkayan birinden motorculuğumu öğrencez ha ha ha modu,bir alaycılık ,15 liraya ben hava filtresi alıyom sen tursil omo alo ile yıkıyon hesabı.ya sana ne arkadaşım,ben MZ 251 aldığımda param yoktu bende su ile yıkar takardım filtreyi yedek parça yoktu param yoktu.Almanyadan getirtemiyordum parçayı.yıldım mı ? hayır inatla kendim bir çözümler üretmeye calışarak bindim motora.

ben kaza ile girdim bu foruma,beni aranızda şahsen tanıyan evine misafir olduğum , evime misafir olan arkadaşlarım var burada telefonla görüşüp yüzünü görmesemde bu forum sayesinde can olduklarım var.ama aradaki araç MOTOSİKLET tir.bakın ninja 250r demiyorum.

bir söz de sana sayın binrr ı olupta yanına cıbır alıp "aslan besleyen yemini düşünmez " lafıma takılıpta 250 lik makineden ASLAN mı olur diyen arkadaşım.senin için belki aslan binrr dır fakat bu forumdaki ve yeni motosiklete binen arkadaşlarımında bir aslanı var.onlar için ninja da cbr da ASLAN dır.kimseyi küçük görme.senin yazdıklarından da burada yeni başlamak isteyen ve bu forumu okuyan ve ayrıca 250 cc bir motoru olupta onu rüyasında yada üzerine bindiğinde ASLAN a benzeten arkadaşlarıma saygısızlık edemezsin.madem çok KELLEN İŞLİYİR (Azerice dir) ben gidip 1000RR ın yanına CBR 250 almazdım.Hani Aslan kaplan hesabı.gider bi scooter alırdım.ki zaten aldım.
    madem ki işin içinde KAPAK var ! Fuar dan aşağıdaki resimlerdekilerin yanına 2013 Suzuk GSX-R 1300 aldım yine siyah.4 e 1 R55 yoşi ile bu da sana ;)

ayrıca boş gezenin boş kalfası gibi her an burada "şunu yazdım bakalım kim atlamış hemen ona cevap yazayım" kafasında ve aylaklıkta biri değilim.keyfim isterse girer okurum canım istersede foruma yazarım.

herkes baksın dalgasına !

Uploaded with ImageShack.us
    ibopaşa, CirkinKral ve hayvan bunu beğendiler.
    ....;"ÖLÜM" Gaz ı basan El de,"HAYAT" Gidonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır..

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Yeni motorun hayırlı olsun abi.

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kuzular...bide araya Dogo

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=96FtCkFoosc

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:16 ----------

Alıntı enginar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motorun hayırlı olsun abi.
    sagol biraderim.darısı başına.Allah sana da gönlüne göre nasip etsin.her zamana sapanca da kahvaltıya yine gelirim.bu sefer kahvaltıyı omletli yaparız,gözlemeli değil .tekrar görüşmek dileği ile...
    enginar ve ibopaşa bunu beğendiler.
    ....;"ÖLÜM" Gaz ı basan El de,"HAYAT" Gidonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır..

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Abi Allah kaza bela vermesin motosikletin çok güzel. Dogo'ya bitiyorum yaa

Bu arada Barış abi, Oktay abi, Alper abi, siz birbirinizi tanımasanızda ben hepinizi tanıyorum. Size yakışmıyor abilerim bu davranışlar. Kaç yaşına gelmiş olgunlaşmış insanlarsınız. Motosikletler arasında illaki bir fiyat, parça, servis, müşteri memnuniyeti farklılıkları olucaktır. Bunlar olmasa zaten motosikletler ve firmalar arasında rekabet oluşmaz. Siz kanlı bıçaklı duruma gelmiş, birbirinizi görseniz bir kaşık suda boğucaksınız. Yapmayın abilerim ya, hepiniz olgun ve bazı şeylerin farkında olan insanlarsınız. Size yakışan boğaz boğaza olmak değil, kol kol olup kardeş gibi geçinmektir. Küçük ergen biri bu şekilde kırıcı ve aşağılayıcı sözler söylese anlam veririm de size yakıştıramadım. Bir birbirinizi kırmaya değmez, tartışmayın lütfen. Kapansın bu konu.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İşte bir ninja kullanmayan anlayamaz yorumu daha

Sen başlangıç ya da ekonomi motoru olarak görebilirsin 2502likleri ama çoğu kişi için öyle değil, öyle olmayınca da elde edebildiğin kadar güç fark yaratıyor.

Herkes 600'luk ya da 1000'lık alamıyor kaldı ki 250'lik motoru sürdüğün gibi 600'luk yada 1000'lik motor sürsen yakıt parasını sen düşün.

Evet cbr250 125'lik bir motor ekonomik ama biz ninja'nın 3.4 - 3.6lt tüketim yaptığı tezini savunmamızın nedeni cbr250'den daha az yakıyor diye iddia ettiğimizden değil ninja'nın 6lt yaktığını iddia eden arkadaşlar içindi çünkü bilip bilmeyen herkes atıp tutuyor. Ben sürekli iki kişi gezdiğim halde 2000 model transalp'ime 6LT yakıt yaktıramıyorum bilmem anlatabildim mi (6 subap karburatörlü motora)?

Göstergeleri otobüs göstergesi gibi olabilir ancak en azından motorun geneli commutera benzemiyor bu yüzden varsın kusuru olsun

ninja 1992 yılından beri üretiliyor, bu sene 21 yıl olacak - 21 yıl - başka kaç tane model var bu kadar uzun yıldır üretilen?

topic ve mesajlar sanki cbr'ı kotuleme başlığı gibi oluyor ama dikkatli şekilde okursanız yazılanların aşağıdaki tezlere cevap olarak yazıldığını görebilirsiniz;

1) iki modelin hızlanması da aynı / hayır değil ikinci piston ve silindir boşuna yok.
    2) o kadar fazla yakıt tüketecekse +15km son sürat için ikinci silindire değmez varsın olmasın / hayır değer, 100km'den sonraki hızlanmalarda ninja üstün ve tatminkar bir performansı var
    3) evet ninja daha hızlı daha çabuk hızlanıyor ama 6lt yakıt tüketiyor / hayır 6lt yakıt tüketmiyor 90 - 120 km arasında sakin sürüş yaptığınızda uzun yolda 3.6 - şehir içinde 4.5lt tüketiyor.

Sonuç olarak iki motorunda birbirlerine karşı üstünlükleri var ama ninja alan performans için alıyor, cbr sahipleri de aradaki bu farkı artık hazmedemediklerinden ya da kabul edemediklerinden olsa gerek yorum yaptıkça yapıyor.

Ya arkadaş en azından bir kaç ninja videosu izleyip de gel şu foruma derler adama... 2 yıldır aynı şeyleri yazıyoruz (kişisel olarak algılama genel olarak yazıyorum )
    ejlover bunu beğendi.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    passatıda sanayideki hasan ustaya yaptıyıyosunuz elektronik olaylarından çok anlar tursille filtre yıkamak şaka eralde :D okuyorum okuyorum yazdığın şeyler bi tuhaf böle çok bildiğini sanıp hiç bişey bilmezsin ya ama çok bildiğini sanırsın sizin durum o hocam :D biraz ezber zihniyet ve duvarlarınızdan sıyrılın BU ARADA AYNEN ALAN ALMIYAN BELLİ OLSUNKİ KİME GİRİYOR KİME GİRMİYOR ANLIYALIM ZUAHAHAH :D bak ban yicem şimdi sefam olsun :D koyduğun yerde fark edilsin istiyosanız o commuter lastik ebatlarıyla zor o iş bi hyo alsaydınız gösteriş önemliyse :D

ben diyorum çanakkale boğazı sen diyorsun yandı g.... ağzı. sanane lan benin tursille yıkadığım hasan ustaya götürdüğüm. hasana götürüyüm mehmete götürüyüm rahatsızmı oldun.
    işim olmaz kanuniymiş hondaymış bi depo bensizinle çok yakmaya başlayan markayla bundan sonra. neymiş o öle 15 yaşında çocuklarda da var kanuniye hondaya biniyolar biniyolar. kawasakiye binerim kol gibi parça fiyatıyla alır takarımda 250cc lerin en fazla yakanında binerim . arabamda aynıdır. sayılıdır herkes binemez . parçası pahalı ve yakıtı yüksektir. ama bi huyum vardır cbr 250 varken cbr250 forumuna ninja 250 varken ninja forumuna yazarım . aldığım motordan dolayı aşağılık kompleksine giripde başka forumlarda vırt zırt etmem. yakın zamandada kawasaki 2012 z1000 almayı düşünüyorum muhtemelen onun hawa filtreside uygunsa onun filtresinide yıkar takarım buda senin alayına gider gel ozaman z1000 forumundada cbr 250r la karşılaştırırsın zuhahaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:09 ----------

Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artan o 1 pistonu sahiplenmişler !

Alper Kaya ve Wolraht arkadaşlarım,
    önce yazdıklarımı bir kere daha okumanızı öneririm.kime ne dediğimin kelimeleri nerde bitmiş size ait olan kısımlar neresi onu önce iyi bir algılayın ve cevaplarınızı ona göre yazın.yazılan her cümle size sarf edilmemişti ama üstünüze neden aldığınızı çözemedim.noktalama işaretleri ve paragraf ne işe yarar diye Türkçe öğretmeninize sorun. ama önemli değil.
    cevap bile vermemem bir konu ama halen görüyorum ki Ahkam kesen bu işin üstatları yine forumda Kİ BURASI NİNJA 250R forumu ninjanın parça fiyatları ile cıbır parça fiaytlarını gerekirse faturasını bile göstermek sureti ile daha ucuz olduğunu ispat edebileceklerini beyan ediyorlar.buradaki Ninja kullanan arkadaşlarım zaten bu fiyatların pahalı olduğunu bilerek bu motora sahip olmuş.kim idda etti ki burada ninja nın parçası ucuz diye ? yazdıklarımı bir daha okuyun sayın CIBIR cılar.marka fanatiği olsam kawa alırdım yamaha ya binmezdim ! "ninja söyle yakıyor böyle yakıyor parçası pahalı falan filan" ya güzel insanlar bunu alan adam zaten bunu biliyor siz ne diye her seferinde kendinizi tatmin etmek adına bu foruma gelip bunları yazıyorsunuz onu anlamış değilim.
    benim forumu okuduktan sonra bir arkadaşım demiş ki ninja 6-6.5 lt yakıyor,ehhh artık dedim yok devenin bale papucu !şimdi benim gibi bu forumun 383 sayfasını okumuş 160 sayfasında da yorum yapmış biri olarak kafama şu takıldı."ben şimdi yeni bir başlangıç motoru almak istesem internetten araştırmak istesem,125 lik mi 250 mi arada kalsam bir de hiç bilmediğim kawa mı honda mı diye düşünsem markaları bile bilmeyen biri olarak şu forumu okusam.bi de üstüne üstlük öğrenci ya da düşük ücretle calışan biri olupta motor sevdalısı biri olupta bu forumda NİNCAAA 6.5 litre benzin yakıyoru okusam" derim o haaaaaaa.hesap yaparım ev iş arası git gel attım 100 km ben ninja alsam demek günde 30 tl civarı yol masrafım olacak ama ben bu yolu akbil yada otobüs ile attım 10 liraya gidiyorum her gün cebimden 20 lira fazla cıkacak."suya düştü benim motor hayalim" diye düşündüm.orada da ben dedim OHAAA diye.yeni bu işe gönül koymuş motosiklet tutkunu bir insanıda bu şekilde adı lazım değil bir markadan neden soğutuyorsunuz birader ? dedim buna bir cevap yazmazsam YUHHH olsun bana.aklımdan bu gecerek yazdım.işin özeti budur.

burada halen yok hava filtresini tursil ile yıkayan birinden motorculuğumu öğrencez ha ha ha modu,bir alaycılık ,15 liraya ben hava filtresi alıyom sen tursil omo alo ile yıkıyon hesabı.ya sana ne arkadaşım,ben MZ 251 aldığımda param yoktu bende su ile yıkar takardım filtreyi yedek parça yoktu param yoktu.Almanyadan getirtemiyordum parçayı.yıldım mı ? hayır inatla kendim bir çözümler üretmeye calışarak bindim motora.

ben kaza ile girdim bu foruma,beni aranızda şahsen tanıyan evine misafir olduğum , evime misafir olan arkadaşlarım var burada telefonla görüşüp yüzünü görmesemde bu forum sayesinde can olduklarım var.ama aradaki araç MOTOSİKLET tir.bakın ninja 250r demiyorum.

bir söz de sana sayın binrr ı olupta yanına cıbır alıp "aslan besleyen yemini düşünmez " lafıma takılıpta 250 lik makineden ASLAN mı olur diyen arkadaşım.senin için belki aslan binrr dır fakat bu forumdaki ve yeni motosiklete binen arkadaşlarımında bir aslanı var.onlar için ninja da cbr da ASLAN dır.kimseyi küçük görme.senin yazdıklarından da burada yeni başlamak isteyen ve bu forumu okuyan ve ayrıca 250 cc bir motoru olupta onu rüyasında yada üzerine bindiğinde ASLAN a benzeten arkadaşlarıma saygısızlık edemezsin.madem çok KELLEN İŞLİYİR (Azerice dir) ben gidip 1000RR ın yanına CBR 250 almazdım.Hani Aslan kaplan hesabı.gider bi scooter alırdım.ki zaten aldım.
    madem ki işin içinde KAPAK var ! Fuar dan aşağıdaki resimlerdekilerin yanına 2013 Suzuk GSX-R 1300 aldım yine siyah.4 e 1 R55 yoşi ile bu da sana ;)

ayrıca boş gezenin boş kalfası gibi her an burada "şunu yazdım bakalım kim atlamış hemen ona cevap yazayım" kafasında ve aylaklıkta biri değilim.keyfim isterse girer okurum canım istersede foruma yazarım.

herkes baksın dalgasına !

http://img823.imageshack.us/img823/2...9274131585.jpg

arkadaşım hay ağzına sağlık ne güzel özetlemişsin . arkadaş ne zorlarına gitti yaw hava filtresini yıkamam. istersem üstüne bide tuzla biber biber atarım. onlara noluyoki. adamlar harbi komplexli yaa. muhtemelen bunlar 15 yaşındalardır motorları yeni almış yola çıktıklarında yanlarından ninja geçince içlerine batanlardandır :D. ninja forumuna bi gireyimde bakayım orada bi iki laf söylerim hesabi yapıyolar heralde. cıbır cılar önceden çıkında forumunuza gidin geride kalıyosunuz sonra biz yetişiriz hadi naaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:21 ----------

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bir ninja kullanmayan anlayamaz yorumu daha

Sen başlangıç ya da ekonomi motoru olarak görebilirsin 2502likleri ama çoğu kişi için öyle değil, öyle olmayınca da elde edebildiğin kadar güç fark yaratıyor.

Herkes 600'luk ya da 1000'lık alamıyor kaldı ki 250'lik motoru sürdüğün gibi 600'luk yada 1000'lik motor sürsen yakıt parasını sen düşün.

1) iki modelin hızlanması da aynı / hayır değil ikinci piston ve silindir boşuna yok.
    2) o kadar fazla yakıt tüketecekse +15km son sürat için ikinci silindire değmez varsın olmasın / hayır değer, 100km'den sonraki hızlanmalarda ninja üstün ve tatminkar bir performansı var
    3) evet ninja daha hızlı daha çabuk hızlanıyor ama 6lt yakıt tüketiyor / hayır 6lt yakıt tüketmiyor 90 - 120 km arasında sakin sürüş yaptığınızda uzun yolda 3.6 - şehir içinde 4.5lt tüketiyor.
    doğru demişsin kardeş ninja hiçbir zaman 6 litre yakmaz belki 5 e dayanır oda 12000 13800 devirlerinde sürekli kullanırsan öyle .sırf burda yazan cbrcı arkadaşlara cevap vereyim yakıt hakkında diye yazıyorum kuşadasından ybr 125 almaya gittik. bir arkadaşla cbr250 vardı o zaman. kuşadasından depoyu fulledik aldığımız petrolü bile google earh dan bulup , sonraki o dağın başı değidim söğütten antalya tarafına giderken biryerde orayıda tam bulup işaretlediğimizde 270 km gitmişiz. yani benzinin lt fiyatı 4300 ken bu yazdığım olay. o zaman 45 tl aldı benzin ve hesapladığım 166 krş yakmış. buda sırf 125 ybr ile 100 km sabit hızla şu an için tahmıni 180 kşr düşmez cbr ın uzun yol yakıtı, ninjada 190 - 195 krş yakıyor. halep ordaysa arşın burada. ölçmek isteyen varsa ölçelim buyursun gelsin. yanlış çıkarsa yüzüme tükürüp gitsin.

zaten fark yaratan aradaki güç değilmi böyle çatışma yaptıran bu milleti kopmlexe sokan hep aradaki fark değilmi

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    la bırakın ne laf anlatıyorsunuz dümencilere!!! dümen suyu akmıs buranın gene..
    ibopaşa ve ejlover bunu beğendiler.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 2012
    Arkadaş çok doğru demiş daha çok uzatmaya gerek yok bence ayrıca burası ninja vs cbr forumu değil.

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine konu Ninja vs CBR 250'ye gelmiş

Neden illa ki birini birinden üstün görmemiz gerekir ki?
    İkisi de şahane başlangıç motorları, ikisinin de 0-100 performansı çok yakın, elbette ikisinin de birbirine göre avantajları var ama;
    Kawasaki Ninja 250R alan adama, "parçası pahalı, yakıtı çok vs bu motor alınmaz" demek ve Honda CBR 250R alan adama "beygiri düşük, son hızı daha düşük, silindiri tek" demek birbirinden saçma şeyler...
    İkisi de dünya devi markaların güzel başlangıç modelleri...
    Bundan ötesi ilkokulda yaptığımız "benim babam, senin babanı döver" tartışmasından öteye gidemez...

Ninja stickeri nerden buluruz fiyatı nedir? bilen tavsiye edecek varmı?

Tesekkurler

Artık Havalar duzeliyor beyler istanuldan aktif ninjacılar bi grup yazalım birbirimizin isimlerini de turlayalım ufak ufak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler