Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Titan 125 CG
    Alıntı dentcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler fatih bey. bu arada ben de balıkesirliyim nasıl memleketim? Motor için ideal bir şehir. 80 li yıllarda havacılar yaygınlaştırmışlardı motorculuğu blk de....[COLOR="Silver"]
    öylemi hocam çok güzel bende aslen kayseriliyim ama 19 senedir burada olunca balıkesirli olduk sayılır balıkesir motor için ideal yolları çokta bozuk değil ve ayrıca sizi sürekli sıkıştırmak isteyen sürücülerde bulunmuyor (şehir içi) ama tabiki çürük yumurtalarda var. 7 senelik motor hayatımda 5-6 defa karşıma çıktı desem pekte yalan olmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Dostlarım deri montlar kışın kullanılmaz donarsın dediler. E acemiyiz estetik diyerek aldım. Hem de çok uygun fiyata 400 tl venom'un(pakistan) ,korumaları gayet iyi pro'ymuş. Estetik fena değil (bence). Doğru kışın uzun mesafe de üşütür ama kısa mesafede çok sorunsuz kullandım. Hele içine bir de thermal giyersen süper. Tavsiye edeceğim bir yer var. Şu an kaldımı bilmiyorum ama son malları fuara bırakacaklar. Bence hemen kadıköy hasanpaşadaki Hein-gericke' e bakarsan, büyük bedenler çok uygun fiyata... Hem de alman malı.... Bu gördüğün venom montum varken 3 tane HG deri ceket daha aldım(270-330 tl arası). Ve tam bu monta uyan resimdeki HG alt pantolonu aldım 200 tl civarında... Kendimi zor tuttum... büyük bedenli arkadaşlara duyurulur.... kaliteli ve estetik alt üst deriler var etiketin yarısı. Üst kat ağzına kadar indirimli mallarla dolu....

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Arkadaşlar avatar için resimlerimizi nasıl 90 kb a indireceğiz?

Hocam deri kisin dondurur diye cok bi genelle yapilamaz aslinda. Cunku derinin de turu var. YAzlik deriler var mesela cok ince ve delikli. Onlar evet dondurur. Ama kaliteli kendi icligi olan kali bir deri mont kullanip icinde de termal kullanirsaniz bir sorun yasamazsiniz cogu isida. Ama surasi da gercek tam kislik kalin ruzgar yagmur gecirmez montlarin yerini tutmaz. Sayet yagmura karsi dayanikli deri yok ve cok agirlasir mont islandiginda orasi bir gercek

teşekkürler fatih bey. bu arada ben de balıkesirliyim nasıl memleketim? Motor için ideal bir şehir. 80 li yıllarda havacılar yaygınlaştırmışlardı motorculuğu blk de....

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

.................................................. ....Lütfen ACİL YARDIM............................................ .....................................
    Arkadaşlar şu lastik konusunu tekrar açmak istiyorum... Lütfen bilen varsa cevap yazsın
    SORU:Ön ve arka için en geniş tabanlı ve en ince yanaklı hangi lastiği seçmeliyim?
    Ön için 120 uyuyormu yoksa çatala değiyor 110 mu olmak zorunda?
    Arka için 150 son genişlikmi yoksa bazı markaların 160 ı uyarmı? Belki de başka bir teknik sorun oluşur 140 ta kalmalı...
    Yanak incelince estetik çok artıyor...Yanak incelirse ne zararı olur sadece konfor mu yoksa başka bir sorun yaratırmı? Konforu çokmu bozar? (Çok mu sert bir sürüş olur?)Amortisörler ile sübvanse edilebilir bir düzeydemidir bu sertlik?

Bir lastikçi de tarif ederseniz kafamdan çıkaracağım şu lastik sorununu..... En geç salı yeni lastiklerimle fotolarımızı koyacağım sayenizde...... before-after yapacağım forum dostlarıma.....
    Hocam son iki sayfada bu olayi acikladim aslinda. LAstigi inceltmeyin o nedenle en ince kullanabileceginiz uzerindeki ebad'lar. Onu 120ye cikarmayin mecbur kalmadikca cunku lastik capi degisiyor, hiz gostergeniz yanlis calismaya baslayacak.

Arka 140 ya da 150 olabilir ama cok bir faydasi yok yine genisletmenin. Ben 150 yapip yanagi incelttim. Bunun da nedeni lastik capinin degismemesini istememdi. Yoksa 140lik isinizi rahat gorur. En onemlisi kaliteli bir markanin iyi bir modelini kullanin. Ebada fazla takilmayin ;)

Motosikleti
    Titan 125 CG
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam deri kisin dondurur diye cok bi genelle yapilamaz aslinda. Cunku derinin de turu var. YAzlik deriler var mesela cok ince ve delikli. Onlar evet dondurur. Ama kaliteli kendi icligi olan kali bir deri mont kullanip icinde de termal kullanirsaniz bir sorun yasamazsiniz cogu isida. Ama surasi da gercek tam kislik kalin ruzgar yagmur gecirmez montlarin yerini tutmaz. Sayet yagmura karsi dayanikli deri yok ve cok agirlasir mont islandiginda orasi bir gercek
    Hocam peki sizin şuan kullandığınız dainese'nin performansı nasıl, rüzgar geçirgenliği varmı acaba ?

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı Jerkez38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam peki sizin şuan kullandığınız dainese'nin performansı nasıl, rüzgar geçirgenliği varmı acaba ?
    Havalandirmalari kapatinca iyi. Ama hava 0ve altina indiginde icine ruzgar onleyici ve termal iclik giymek gerekiyor. O sekilde gayet iyi. Kendi icligi yok cunku yazlik bi mont benimki ama basik iki parca ile yagmur yagmadikca kisin da kullaniliyor. Agir yagmurda kullanmadim ama ufak tefek atistirdi icine almadi ;)

Motosikleti
    Titan 125 CG
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalandirmalari kapatinca iyi. Ama hava 0ve altina indiginde icine ruzgar onleyici ve termal iclik giymek gerekiyor. O sekilde gayet iyi. Kendi icligi yok cunku yazlik bi mont benimki ama basik iki parca ile yagmur yagmadikca kisin da kullaniliyor. Agir yagmurda kullanmadim ama ufak tefek atistirdi icine almadi ;)
    Hmm anladım hocam sağolun. Deri görüntü açısından on numara ama iş sıcaklığa gelince hayal kırıklığı yaptı En iyisi bi kışlık birde yazlık tekstik mont almak sanırım.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı maximus1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://a1202.hizliresim.com/u/m/2utnz.jpg

Merhaba arkadaşlar.geçmiş mesajlarıma bakacak olursanız motorsiklete yeni başladım. 2010 model bir motorsikletim var.alırken motorun sağına düştüğünü bilerek aldım fakan resimde kırmızı daire içinde beyazla çizilmiş yerde bir çatlak var.bugun motorumu cilalarken gördüm.açıkcası görünce canım sıkıldı.4 adet vida gördüm çatlağın oldugu yerde. çatlak parça nedir nerden temin edebilirim? aşağı yukarı fiyatı ne kadardır? yardım olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Eğer merak eden varsa hepsiburada'dan Sonax ın super cilasını alıp kendim uyguladım cok kolay zaten. cilaladıktan sonra yoldan gecenler yeni mi aldın diye sordular hep.aklınızın bir köşesinde bulunsun.
    bu parçayı sahibinden.com'da satıyorlar. satıcı bursa'da. ben kendisinden led stop satın almıştım, türm sorularıma anında cevap verdi ve kargoyu hemen ulaştırdı. istersen kendisine bir sor.

eğer olmazsa belki kaynak yapılabilir. servise gösterip araştır. o parça önemli çünki yanlış hatırlamıyorsam arka fren hidrolik kutusu ve arka fren düzeneği (pedaldan çıkan yay ve fren müşürü) oraya bağiı
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Ninja 250R-2010
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu parçayı sahibinden.com'da satıyorlar. satıcı bursa'da. ben kendisinden led stop satın almıştım, türm sorularıma anında cevap verdi ve kargoyu hemen ulaştırdı. istersen kendisine bir sor.

eğer olmazsa belki kaynak yapılabilir. servise gösterip araştır. o parça önemli çünki yanlış hatırlamıyorsam arka fren hidrolik kutusu ve arka fren düzeneği (pedaldan çıkan yay ve fren müşürü) oraya bağiı
    Overcloud cevap için teşekkür ederim. satıcının adını ve bilgilerini vermen mümkün mü ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

teşekkür ederim parçayı ebay'de buldum

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    18 Mart'ta motorcular Çanakkale'ye su olup akıyorlar. Bende bu bahaneyle memleketi ziyaret edicem hayırlısıyla
    Yolda ninja görürsem selektör yaparım

dentcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 899 Panigale
    tecrübeli NİNJA 250 ciler haydi bu hafta sonu acemileri (ben de dahil ) toplayın da bir tanışalım motorumuzla ilgili fikir alışverişi yapalım... Motorumuzu daha estetik ve kullanışlı hale nasıl getirebiliriz tartışalım.....

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    İstanbul Ninja 250R kullanıcı dostlar.. Hadi bu haftayı degerlendirip bir aksam bir araya gelelim. Tanısma toplantısı ne dersiniz? Ben haftanın ölü aksamı persembeyi öneririm? Ne dersiniz?

cbr 250 r yakıtta lafta ninjadan az yakıyor. diye tercih sebebi yapanlar.
    daha önce bas bas bağırdık aynı yakar diye ama başımızda haci takkemiz yok ki inanan olsun.
    şimdi yazılarını okuyunca 20 tl benzinle 106 km
    yada 40 tl benzinle 190- 200 km gidiyormuş
    buda 1 lt ile 23 km dir. nerde kaldı az yaktığı.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce bas bas bağırdık aynı yakar diye ama başımızda haci takkemiz yok ki inanan olsun.
    Bıkmadın mı adamlara çocuk gibi sataşmaktan
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Şimdiye kadar bu yazılarınızı objektif olarak yazdığınızı düşündüm aslında hala öyle ama bu değerler rodaj değerleri arkadaşlar belirtmiş onu da dikkate alırsınız umarım...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    tecrübeli NİNJA 250 ciler haydi bu hafta sonu acemileri (ben de dahil ) toplayın da bir tanışalım motorumuzla ilgili fikir alışverişi yapalım... Motorumuzu daha estetik ve kullanışlı hale nasıl getirebiliriz tartışalım.....
    havalar iyi olduğunda bir buluşma ayarlarız.

sen durgun olduğumuza bakma aslında tutku, ben ve ömer arkadaşımız sürekli buluşuyorduk geçen yıl. bu sezona durgun girdik biraz.

havalar biraz daha ısınsın (ben şu aralar biraz rahatsızım), işlerimin durumuna göre bir buluşma ayarlarız

bu arada ninja'yı daha kullanışlı hale getirme konusunda ejlover ve benim postları 1 yıl gerisinden okumanda fayda var fikir verme açısından
    ejlover bunu beğendi.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    hyosung bile litresi 4.44tl den aldığım 20tl lik benzinle 120 kesin gidiyor 10-15 daha fazlada gider ben cesaret edemiyip benzin alıyorum cbr250r ı bir kişi öle dedi die yargılıyamassınız bende derim arkadaşın ninjası 20tl 10km gidiyor bunu nie genelliyosunuz acun0 harbi kabak tadı verdiniz ya
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

dentcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 899 Panigale

buluşma teklifine varım....

Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Ninja 250R kullanıcı dostlar.. Hadi bu haftayı degerlendirip bir aksam bir araya gelelim. Tanısma toplantısı ne dersiniz? Ben haftanın ölü aksamı persembeyi öneririm? Ne dersiniz?

Ben gelirim arkadaşlar........ Perşembe bana uyar....

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    arkadaşlar 18 martta çanakkaleye gezi düzenlemeyi düşünüyor musunuz ?

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    ben gelecegım canakkalelı olarak

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    bende çanakkalede formasyon alıyorum. memleketime gidip motosikletimi çanakkaleye getirmek istiyorum. eğer o tarihe kadar getirirsem burdaki gezilere katılmak isterim.
    bu arada çanakkalede birkaç kez gri turuncu cbr125 görmüştüm. ilkinde çiğ köftecinin önündeydi, diğeride terzioğlu kampüsünden iniyordu. sanırım sendin?

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    yok dostum ben kocaelide oturuyorum okuldan dolayı bu sene son sene
    motoru canakkaleye martta ılk defa goturecegım hayırlısıyla duruma gore bakacagız artık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler