Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kitapçıktaki Rodaj kuralları içerisinde rodajını tamamla ve rahat rahat bin ondan sonra ...
    Sürekli vites değiştirmen motorun sağlığına olacaktır
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    orcax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja gitti - TDM900A - mt07 - crf250rally

Arkadaslar bende bugun teslim aldim motorumu 105 km yol geldik ben 4000 ile 6000 devir arasinda getirdim malum trafik olunca basmak gerekiyor zaten aldigim yerde 4000 de cakili sekilde gitme yerine gore 6000 e kadar cikabilirsin sabit tutma surati dediler simdilik hersey cok guzel cok memnunum

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı orcax adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaslar bende bugun teslim aldim motorumu 105 km yol geldik ben 4000 ile 6000 devir arasinda getirdim malum trafik olunca basmak gerekiyor zaten aldigim yerde 4000 de cakili sekilde gitme yerine gore 6000 e kadar cikabilirsin sabit tutma surati dediler simdilik hersey cok guzel cok memnunum
    maşallah kazasız belasız kullanışlar aranızda würt marka zincir spreyi kullanan varmı varsa nerden aldıgını yazarsa sevinirim saygılar
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

orcax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja gitti - TDM900A - mt07 - crf250rally
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız kullanışlar aranızda würt marka zincir spreyi kullanan varmı varsa nerden aldıgını yazarsa sevinirim saygılar
    tesekkur ederim würt bende var oto yedek parca satan yerden almistim ama iyi degil sicriyor iyi yapismiyor su an castrol kullaniyorum gayet memnunum

Teşekkürler arkadaşlar yorumlar için evet daytonadan aldım kawasaki mi yanlız bugün servisi arayıp kaç km de getirmemi söylediğimde servis bana 3000 de gelmem gerektiğini söyledi.Eğer sizinde dediğiniz gibi 5000 km de gitmem gerekiyorsa neden böyle bişey denildi kafam karıştı.Bu arada servis kuruçeşme daytona motorun servisi söyledi sanırım yetkili servis?

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı pulse8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam bende artık bi kawasaki kullanıcısıyım. 2011 model beyaz aldım .henüz 264 km deyim rodajdan dolayı 800 km ye kdr 4.000 deviri gecemiyorum , o da saatte 58-59 km ye denk geliyo. neyse bu sayede motorumu tanımış oluyorum, çünkü bu işte çok yeniyim , önereceğiniz bişeyler varsa seve seve dinlerim..
    Hayırlı olsun kardeşim. Öncelikle trafikte hiçkimsenin seni görmediğini varsayarak çok dikkatli olmalısın. Gaza gelme hiçbir zaman. Frenaj çok önemli motosikletlerde, ilk önce öğrenmen ve hatta tek öğrenmen gereken bu denilebilir. Diğerleri kendiliğinden geliyor zaten. Bizim motosikleterde daha da önemli hatta. (çünkü frenleri abileri kadar kuvvetli değil). Daima her iki freni birden ve aynı anda kullanmayı öğren. İnternette hatta bu sitede de vardı frenleme ile ilgili makaleler onları mutlaka oku. Boş rahat bir yolda bol bol panik fren denemeleri yap, sana en çok bu lazım olacaktır ve öğrenmesi en zor olan şey de bu. Malesef tecrübeli motosiklet sürücülerinin bile azımsanmayacak bir kısmı yeterince iyi frenleme kabiliyetine sahip değil. Kazasız belasız sürüşler...
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim. Öncelikle trafikte hiçkimsenin seni görmediğini varsayarak çok dikkatli olmalısın. Gaza gelme hiçbir zaman. Frenaj çok önemli motosikletlerde, ilk önce öğrenmen ve hatta tek öğrenmen gereken bu denilebilir. Diğerleri kendiliğinden geliyor zaten. Bizim motosikleterde daha da önemli hatta. (çünkü frenleri abileri kadar kuvvetli değil). Daima her iki freni birden ve aynı anda kullanmayı öğren. İnternette hatta bu sitede de vardı frenleme ile ilgili makaleler onları mutlaka oku. Boş rahat bir yolda bol bol panik fren denemeleri yap, sana en çok bu lazım olacaktır ve öğrenmesi en zor olan şey de bu. Malesef tecrübeli motosiklet sürücülerinin bile azımsanmayacak bir kısmı yeterince iyi frenleme kabiliyetine sahip değil. Kazasız belasız sürüşler...
    kardeşim teşekkür ederim. haklısın frenleri güven vermedi o yüzden endişelerim yok değil bi de 20 TL lik benzinle 100 km fln yapıyor yanlış ölçmediysem motor yeni onada bağlıyorum , çok fazla yakıcağını tahmin etmiyorum çünkü
    [COLOR="Red"]If you touch my bike, I'll touch your girl ! ![/COLOR]

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    kardeşim teşekkür ederim. haklısın frenleri güven vermedi o yüzden endişelerim yok değil bi de 20 TL lik benzinle 100 km fln yapıyor yanlış ölçmediysem motor yeni onada bağlıyorum , çok fazla yakıcağını tahmin etmiyorum çünkü
    Yakıt tüketimin kullanıma bağlı çok değişir. 3lt/100 km de yakarsın 6lt/100 km de yaktırırsın. Ama bu konulara takılma şimdilik daha çok yeni motosikletin. Ortalama tüketimin 4-4,5 lt/100 civarı olacaktır diyebilirim.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

red thunder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Tüm yeni Ninja sahibi arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun, kazasız, belasız ve keyifle kullanırsınız inşallah

ninja şu an itibari ile sınıfının lideri durumunda 35 binde bir ninja gördüm. o kadar hor kullanılmasına ragmen sesi ilk gün gibi tısıl tısıl dı.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı red thunder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm yeni Ninja sahibi arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun, kazasız, belasız ve keyifle kullanırsınız inşallah
    kardeşim daha güzelleri sizlere, çok sağol.

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    kardeşim daha güzelleri sizlere, çok sağol.
    Daha güzeli demeyelim de dengi yakındır diyelim

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı red thunder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha güzeli demeyelim de dengi yakındır diyelim
    ne düşünüyosun?

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Senin makinenin yeşilini

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    yakışırrr ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:25 ----------

Honda CBr gördüm kawasaki kadar kaslı durmuyor biraz daha cüsseli yapabilirlermiş.

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    selam bende artık bi kawasaki kullanıcısıyım. 2011 model beyaz aldım .henüz 264 km deyim rodajdan dolayı 800 km ye kdr 4.000 deviri gecemiyorum , o da saatte 58-59 km ye denk geliyo. neyse bu sayede motorumu tanımış oluyorum, çünkü bu işte çok yeniyim , önereceğiniz bişeyler varsa seve seve dinlerim..
    Ne kadara aldınız hocam? Peşinmi? En son yapılan ötv indirimini yansıttılarmı fiyata?
    Birkaç resim koyarsan sevinirim bende beyaz almayı düşünüyorum.

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı orcax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.

Fıstık gibi makina.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı Night03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadara aldınız hocam? Peşinmi? En son yapılan ötv indirimini yansıttılarmı fiyata?
    Birkaç resim koyarsan sevinirim bende beyaz almayı düşünüyorum.

resim koyucamda bulamadım nerden ekleniyo :S

2011 beyazla şu beyazdaki farka bakarmısınız arkadaş ya.....

2011 Beyaz

Buda hayallerimdeki beyaz

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı Draco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 beyazla şu beyazdaki farka bakarmısınız arkadaş ya.....

2011 Beyaz

Buda hayallerimdeki beyaz

evet benimkide bu renk pearl white olarak geçiyo ama resim ekleyemiyorum nerden ekleniyo bi yardımcı olunnn

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler