Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim güzel insan istediğin zaman yardımcı olurum.
    zzr karbüratörlüdür, yakıtı biraz daha fazla ninjaya oranla. Motoru ninjaya göre daha hassas bence, ama daha sportif.(Bence nedeni de 12.4:1 sıkıştırma oranı) Ninja kullanmadım ama ciddi bir fark olduğunu gözlemlemedim açıkcası. Kalıbı on numara onu belirteyim kesinlikle 600 lük sanıyorlar ninjadan geniş. Ninja enjeksiyonlu olduğundan daha verimli tabi ve revize edilmiş motor parçaları ve indirgenmiş kompresyon oranı ile de daha dayanıklı motora sahip.
    Peki çoğu yerde görüyorum. Diyorlarki son hızı 180-190 km/h buna ne diyebilirsin? Zxr250 170-180 max görüyo oda baya zorlamak gerekiyo. Zzr modifiyesiz 180-190 görüyo nasıl oluyo? Baya kafam karıştı bg farkımı var arada yada bu kadar fark eden ne?
    (Tabi ben bunların hızında değilim sadece farkı merak ettim.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki çoğu yerde görüyorum. Diyorlarki son hızı 180-190 km/h buna ne diyebilirsin? Zxr250 170-180 max görüyo oda baya zorlamak gerekiyo. Zzr modifiyesiz 180-190 görüyo nasıl oluyo? Baya kafam karıştı bg farkımı var arada yada bu kadar fark eden ne?
    ZZR250 36 ps @ 12500 rpm redline 14000rpm
    21,6 nm @ 9000 rpm

Ninja 250 33 ps @ 11000 rpm
    22 nm @ 8200 rpm

=> Fazla fark yok, en fazla %4-5 oynar maksimum hızda. Ama dediğim gibi alt ve orta devirlerde ninja daha iyidir.[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:11 ----------

Yalnız 2001 den sonrakiler de 33ps, euro 3 normlarına uymak için düşürmüşler sanırım.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknik konuların arasına 2 tane resim eklemek istiyorum
    sizce güzel durmuş mu tank pad:

normalde orjinalliktir benim tercihim bozulana kadar hiç dokunmam
    ancak insan böyle şeylerle de uğraşası geliyor nedense
    imkanım ve zamanım oldukça ekleme yapıyorum ancak tank padin dışında sadece lastiklere kırmızı jant şeridi çekeceğim ve başka da bi şey eklemeyeceğim o da görününürlüğü biraz daha artsın diye

kusura bakmayın araya girdiğim için
    saygılar
    tank padin çok güzel olmuş güle güle kullan, Allah kaza bela vermesin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:35 ----------

Tam tersi dostum, rakam küçüldükçe buji sıcak oluyor. Enjeksiyonlu ninja 250 bujisi (ex250K8F) NGK CR8E'dir. (CR8EIX de iridyum olanı) 7 olanı sıcak bujilerdir, kışın çok soğuk havalarda kullanılabilir.
    tamam da servis cr8e dedi (motopar armutlu)
    ngk nın sitesinde ve kitabında aynı zamanda da kawiforums.com da Ninja 250 R (EX250K8F) 2008 - C8HSA diyor ne alacağım anlamadım gitti.

ama 10.000 km de buji değişmiyorsa kalsın o kafamı bir sonraki bakımda kurcalarım.

p.s: cem, sürekli yağını filtresini dğeiştirmek de pek iyi değil. motor yeni ekipmanlara uyum sağlayana kadar yakıt dengesini ayarlayamıyor bu da motorun parçalarının daha çabuk eskimesine neden oluyor. performans da ancak 1000 km sonra kendine gelmiş oluyor herşeyi değiştirirsen.

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı mertyasartav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tank padin çok güzel olmuş güle güle kullan, Allah kaza bela vermesin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:35 ----------

ngk nın sitesinde ve kitabında aynı zamanda da kawiforums.com da Ninja 250 R (EX250K8F) 2008 - C8HSA diyor ne alacağım anlamadım gitti.

ama 10.000 km de buji değişmiyorsa kalsın o kafamı bir sonraki bakımda kurcalarım.

p.s: cem, sürekli yağını filtresini dğeiştirmek de pek iyi değil. motor yeni ekipmanlara uyum sağlayana kadar yakıt dengesini ayarlayamıyor bu da motorun parçalarının daha çabuk eskimesine neden oluyor. performans da ancak 1000 km sonra kendine gelmiş oluyor herşeyi değiştirirsen.
    arkadaslar 5bınde yada 10bınde degişmeyen bujiler ne zaman degişiyo???

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    henüz o kadar km yapan yok galiba =)

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı cem36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam... Benım 5.000 bakım 130tl idi. Z-moto faturasına baktım suan.
    2litre yag ve yag filtresi + işçilik...

Dediğiniz gibi bende bugun 10.000 bakım için götürdüm daha 10.000 olmadı gerçide kılım bıraz ne kadar erken olursa o kadar iyi hemde öğreniyim dedim neler değişcek...

Tabiki yağ ve yağ filtresi (gerçi ben genel bakımlar haricinde her 2.500 km de değiştiriyorum) bununla birlikte dediğiniz gibi balatalar kontrol edilicek. Benim bildiğim 10.000 km de buji değişmiyor öğrendiğimde yazarım. Hava filtresinin ömrü 20.000 değişmeye gerek yok dedi 30 tl imiş onuda değiştiririm herşeyi tam olsun.
    Genel olarak benim kendi isteklerim dışındaki 10.000 bakımı işçilik dahil 200tl imiş. Yaklaşan arkadaşlara duyrulur.
    bılgılerden dolayı tesekurler

Motosikleti
    Honda
    10.000 bakımına götürücem haftaiçi musait olursam o zaman tekrar yazarımda. Ben her 2.500 km de yağ ve filtreyi değiştirmeye devam ederim devamlı temiz bir sürkilasyon yağdan zarar gelmez Arabamda da yağı 6.000 - 7.000km kullanırım en fazla.

Bu arada ben kendim yağ değişiminde ipone yağ kullanıyorum serviste hep shell koyuyolar. ipone u alıp gitsem orda koymıcaklar biliyorum bakalım bu sefer ikna edebilicekmiyim

bu gün güzelce zinciri gaz yagı ile temizleyip zincir spreyi ile yagladım. ve havaların biraz düzelmesiyle tekrar yola hazır halde garajına koydum.
    zincir bakımı çok önemli toz ile karışan yag aktarma organlarını zımpara yapar ve aşındırır. yenisi ise çok pahalı korumak gerekli

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Sanırım sezon bittiherkes kabuguna cekılsın edirne aklımda kaldıgüneşin acmasını beklıycem....

Motosikleti
    ZZ-R1200

Ninja 250 Service Manual (servis kitapçığı)

Kawasaki ninja 250R hakkında herşey (istediğinizden çok daha fazlası) burada arkadaşlar, herkesde olmalı bence. Normalde 60$ civarında satılıyor internetde.

http://hotfile.com/dl/32508967/b84e6...anual.rar.html

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı mertyasartav adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bujiyi değiştirmek için servise gittiğinde motorun üzerinden çıkan bujilerin aynısını al böylece aklında soru işareti kalmaz üzerlerinde kodları yazıyor olması lazım
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Kawasaki ninja 250R hakkında herşey (istediğinizden çok daha fazlası) burada arkadaşlar, herkesde olmalı bence. Normalde 60$ civarında satılıyor internetde.

http://hotfile.com/dl/32508967/b84e6...anual.rar.html
    peki neler var içinde biraz paylaş birde ben denedim indiremedim nasıl indiriliyor

Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki neler var içinde biraz paylaş birde ben denedim indiremedim nasıl indiriliyor
    Linke tıklayın sonra normal indirme seçeneğini tıklayın (önce 60 sn. bekletebilir) gerisi gelir zaten.(Bi kutucuk çıkar içindeki harfleri yazarsınız sonra link görünür basarsınız iner falan fıstık )İçindekilere gelince;
    Bu dökümanı normalde yetkili servisler kullanır. Yani içine yok yok, en küçük civatasına kadar detaylar vardır. Ne nerdedir, özellikleri nedir, bakımı nasıl yapılır vs. vs. vs. Tekrar söylüyorum yani herşey Diğer bir anlatışla bu kullanım kitapçığı değil servis kitapçığıdır.Ninja 250R hakkında 525 sayfalık dev döküman.(Çok daha kapsamlıdır) Z-Moto 100$ den aşağı vermez zannımca. Bunu bilgisayarınıza indirip saklarsanız motosikletimin bujisi neydi falandı gibi şeyleri artık kimseye sormazsınız.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    kitapçık ingilizce
    internette neden 60$'a satıldığını bilmiyorum
    istanbuldaki distrübitörden bedava verdiler bana
    almanca fransızca ve ingilizce olarak
    ancak bu kadar ayrıntısına kadar teknik şeyler yazmıyordu

daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    zxr 250 gerçekten merak ettiğim makina gpr 125ten sonrada zxr almak az gelir belki bi gün bineriz

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben 2 sezondur cbf 150 kullanıyorum 20.000 km kdar yol yaptım bu kış yeni bir motor alıcam aslında cbf 600 düşünüyordum fakat paramın yetmiyeceğeni anlayınca zxr 250 de karar kıldım öncelikle lütfen bana ikiside çok farklı makinalar önce tarzını belirle gibisinden yaklaşmasın zxr 250 çok hoşuma gidiyo ve paramın yeteceği bir motor olay budur iki motor arasındaki farkı çok iyi biliyorum fakat olay şu bu makina için hep başlangıç motoru yakıştırması yapılıyor iyi bir binici olduğumu düşünüyorum daha öncede 2 sene kadar scooter kullandım başlangıç olayının çok ilerisinde olduğumu düşünüyorum sorun şu bu akina sadece başlangış seviyesi içinmi kullanıma uygun ? ben şehir içinde takılmak işe gidip gelmek vs. için yeterli diye düşünmüştüm ama açıkçası bu yorumlar beni biraz soğuttu,bu makinayı kullanan siz rkadaşların ilk motorumu bu alet hepiniz geçiş içinmi düşünüyorsunuz ?

Deniz 125 RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ Z250
    Alıntı PaRaNoYaQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben 2 sezondur cbf 150 kullanıyorum 20.000 km kdar yol yaptım bu kış yeni bir motor alıcam aslında cbf 600 düşünüyordum fakat paramın yetmiyeceğeni anlayınca zxr 250 de karar kıldım öncelikle lütfen bana ikiside çok farklı makinalar önce tarzını belirle gibisinden yaklaşmasın zxr 250 çok hoşuma gidiyo ve paramın yeteceği bir motor olay budur iki motor arasındaki farkı çok iyi biliyorum fakat olay şu bu makina için hep başlangıç motoru yakıştırması yapılıyor iyi bir binici olduğumu düşünüyorum daha öncede 2 sene kadar scooter kullandım başlangıç olayının çok ilerisinde olduğumu düşünüyorum sorun şu bu akina sadece başlangış seviyesi içinmi kullanıma uygun ? ben şehir içinde takılmak işe gidip gelmek vs. için yeterli diye düşünmüştüm ama açıkçası bu yorumlar beni biraz soğuttu,bu makinayı kullanan siz rkadaşların ilk motorumu bu alet hepiniz geçiş içinmi düşünüyorsunuz ?

bnde cbr 125 kullanııorum daha öncesinde mondıalım wardı ben cbrla 160a kadar cıkıorum bu enjeksıyonlu 2011 lerden ninja 250 almayı düşünüorum yaza arasındaki fark boyutlardan belli ama hızı son kaca cıkıo bırde yakıtı nasıl gidiyyor yazarsanız aklımdaki sorular cewap bbulcak saygılarımla
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...!

Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçık ingilizce
    internette neden 60$'a satıldığını bilmiyorum
    istanbuldaki distrübitörden bedava verdiler bana
    almanca fransızca ve ingilizce olarak
    ancak bu kadar ayrıntısına kadar teknik şeyler yazmıyordu

Size verilen user manualdir muhtemelen.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Deniz 125 RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnde cbr 125 kullanııorum daha öncesinde mondıalım wardı ben cbrla 160a kadar cıkıorum bu enjeksıyonlu 2011 lerden ninja 250 almayı düşünüorum yaza arasındaki fark boyutlardan belli ama hızı son kaca cıkıo bırde yakıtı nasıl gidiyyor yazarsanız aklımdaki sorular cewap bbulcak saygılarımla
    Cıbır ve 160
    Ya bizdeki cbr125 değil yada sizinki cbr125 değil

Deniz 125 RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ Z250
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cıbır ve 160
    Ya bizdeki cbr125 değil yada sizinki cbr125 değil
    2011ler yapıo denein motorun üstüne yattın mı rüzgar arkadan vvurdumu izmir alaçatı otobanında cıkıo.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler