Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, sana bişey olmadıysa canını sıkmana değmez. Eğer güvendiğiniz tanıdık bir ustanız yoksa Ulusan motora gidin bi hasar tespiti yaptırın ihtiyacınız olan parça veya parçaları burada yazın sonra yardımcı olalım. Buradan hasarınız hakkında bişey söylemek zor olur. 2. vites ile debriyaja hassas davranırsan her yerde kalkabilirsin.
    Allah'a çok şükür bende bişey yok ben motorun yanındaydım yürütüyodum, düşürmemek için çok direndim ama sanırım vücut geliştirme yapmam lazım birazcık Birazdan Ulusandaki Özgür hocanın yanına götürücem motoru, inşallah sadece vites kolu hatalıdır.. Parçalarla ilgili yazarım buraya teşekkürler..
    [B]Rüzgara karşı koşmadıysan onla esmeyi bilemezsin, henüz motora binmediysen ben yaşıyorum diyemezsin :wiinkk:[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    geçmiş olsun.

motoru devrilmekten kurtaramıyorsan acımadan yere bırakmalısın, önemli olan sana bir şey olmaması. bir arkadaşımız ninja bir diğeri ise gt250r ile olduğu yerde dururken motoru devirerek ayaklarını kırmışlardı, bu yüzden sana bir şey olmadığı için şanslısın. buda nazar boncuğu olsun.

vites kolunu dert etme. benimkide ayağıma göre uygun değidli. boru anahtarıyla bir güzel dışa doğru büktük

motoru 2 de kaldırcam diye uğraşıp debriyajına zarar verme. al eline bir boru anahtarı, yada bir kurbağcık pedalı tutarak dışa doğru bük

Tabi yaptıracak başkasınıda bulabilirsin ama her zaman yolda kaldığında sana yardım edebilecek birileri olmayabilir, buda sana tecrübe olur
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Alıntı kuzen84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün akşam güzel güzel turladım, her gitttiğim yerde acaip bir ilgi ama en sonunda motoruma nazar değdi ve garaja doğru sürerken sola devrildi Hasar olarak vites kolum yamuldu 1'e ve boşa geçmiyo.. Sabah şirkete sürekli ikinci viteste kaldırarak getirdim, karşıma bi rampa çıkacak diye ödüm koptu ama geldim çok şükür.. Hasar ne olabilir yardımcı olurmusunuz?

Çok geçmiş olsun dostum ama sana birşey olmadıysa hiçbirşey onemli değil merak etme. yaptırınca için hiç acıamyacak ve tecrübe olmuş olacak sana. Aman dikkat kendine iyi bak sonraki sürüşlerin için

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.

motoru devrilmekten kurtaramıyorsan acımadan yere bırakmalısın, önemli olan sana bir şey olmaması. bir arkadaşımız ninja bir diğeri ise gt250r ile olduğu yerde dururken motoru devirerek ayaklarını kırmışlardı, bu yüzden sana bir şey olmadığı için şanslısın. buda nazar boncuğu olsun.

vites kolunu dert etme. benimkide ayağıma göre uygun değidli. boru anahtarıyla bir güzel dışa doğru büktük

motoru 2 de kaldırcam diye uğraşıp debriyajına zarar verme. al eline bir boru anahtarı, yada bir kurbağcık pedalı tutarak dışa doğru bük

Tabi yaptıracak başkasınıda bulabilirsin ama her zaman yolda kaldığında sana yardım edebilecek birileri olmayabilir, buda sana tecrübe olur
    Çok teşekkür ederim..
    Bende hep nazar boncuğu diye düşünerek teskin ediyorum kendimi, çünkü aldığımdan beri çevremden motoruma öyle bir ilgi varki

Zaten herşeyi mümkün olduğunca kendim yapmaya çalışıyorum dediğiniz gibi her zaman yardım edecek birileri olmayabilir.. Tek sorunum düşürdüğümde kaldıramıyorum Ama sağolsun sevdiğim bi arkadaş gelicek şimdi birlikte ulusana gidicez.. Ve dediğiniz gibi dışa doğru bükücez gidene kadar idare etsin, başka bi sorun varmı öğrenip rahatlayayım, bu sefer debriyajıma da zarar vermeyeyim..

Bu motosiklet hep tecrübe işi deniyo ya insan yaşadıkca daha çok anlıyo, sorunları çözmek bi yana kullanırken dahi her geçen gün dönüşler bile değişiyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:58 ----------

Alıntı Raikkonen666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun dostum ama sana birşey olmadıysa hiçbirşey onemli değil merak etme. yaptırınca için hiç acıamyacak ve tecrübe olmuş olacak sana. Aman dikkat kendine iyi bak sonraki sürüşlerin için
    Mutlaka önemli olan bana bişey olmaması.. Yollarda gerçekten çok dikkat etmeye çalışıyorum paranoyak gibiyim.. Bi yapılsa rahatlıycam şu an motorumu bile silemiyorum bi acaip oldum Kendime güvenim iyice geldiğinde de bu dikkati bırakmıycam inşallah hergün neler duyuyoruz.. Teşekkür ederim hepimiz için çok dikkatli ve kazasız sürüşler dileğiyle!
    [B]Rüzgara karşı koşmadıysan onla esmeyi bilemezsin, henüz motora binmediysen ben yaşıyorum diyemezsin :wiinkk:[/B]

Motosikleti
    ninja 250 '11
    Öncelikle merhaba washburn. Dünkü görüşmemizde bu konuyla ilgili biraz konustuk ve ben fikirlerimi ordada söyledim eski bir hyo kullanıcısı olarak. Yeni ninjamla henüz 800 km yaptım ve sana söyleyebileceğim şu hyo ile yaptığım 2000km ve çok daha fazlasına bedel sürüş keyfi, rahatlıkve konfor buldum diyebilrim. Ninjaya oturdugunda işcilik kalitesini sürerken hızlanmasını vs ancak kullanırsan anlarsın. Bence çok fazla farkı var ama bu kelimelerle pek anlatılır gibi değil. 600lük bir makinayla ninjayı kıyaslayamayız sonuc olarka çok farklı beklentileri olur. ama yok ben daha az benzin parası daha az sürat ve fazlası ziyan hemde görünüm olsun istiyorum dersen kesinlikle ihtiyacını karşılayan motor ninja olacaktır 250 sınıfında. Benim 4000 de bir hyo ile yaşadığım mekanik ve işcilik sounlarının hatta hesabı yok. herkeste oluyor diye birşey yok motora çamur atmıyorum bazılarıda 10.000 de bile olsa sııfr sorunlu kullanıyor. Ama ninja küçük durmuyor. bunu en iyi hyodan inip ona bindiğinde anlayacaksın. ve motorun daha sert görünümlü hiç olmasa deposunda kawasaki yazdığı için daha çok dikkat çekeceğini unutmamalısın.
    goruslerin icin cok saol iyice icim isinmaya basladi ninja ya umarim ninja yi alirim ama alamazsam bile de bundan sonra sizin topicteyim

red thunder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Arkadaşlar dün akşam güzel güzel turladım, her gitttiğim yerde acaip bir ilgi ama en sonunda motoruma nazar değdi ve garaja doğru sürerken sola devrildi Hasar olarak vites kolum yamuldu 1'e ve boşa geçmiyo.. Sabah şirkete sürekli ikinci viteste kaldırarak getirdim, karşıma bi rampa çıkacak diye ödüm koptu ama geldim çok şükür.. Hasar ne olabilir yardımcı olurmusunuz?
    Çok geçmiş olsun, bu tarz durumlar hepimizin başına gelebiliyor maalesef. Vites kolu düzeltilebilir bir parça, ancak düzeltirken çok zorlamadan, metali yormadan yaparsanız daha iyi olur eğer kendiniz düzeltecekseniz.

Bir de, eğer motoru tutamayacak noktada isen, yavaşça bırak yere, tutmak isterken bele çok fazla ağırlık veriliyor ve sakatlık riski oluyor. O kadar göze ve nazara göre kolayca yapılabilecek bir hasar almış olmak da nispeten sevindirici, elbette keşke olmasaydı

Krenajsız ve koruma demiri olan bir motosiklet sürücüsü tanıdığın varsa, ondan rica edip kaldırma tekniği çalışabilirsin. Elbette bacaklarının kuvvetli olması gerekecek bunun için ama her halükarda motosiklet kullanırken ağırlığı bacaklarımıza verdiğimiz ve depoyu sıktığımız için bu detaya dikkat etmen gerekiyor.
    http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=199474079468
    Facebook Sayfamıza bütün Ninja ZX250R kullanıcılarını bekleriz...

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Alıntı red thunder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, bu tarz durumlar hepimizin başına gelebiliyor maalesef. Vites kolu düzeltilebilir bir parça, ancak düzeltirken çok zorlamadan, metali yormadan yaparsanız daha iyi olur eğer kendiniz düzeltecekseniz.

Bir de, eğer motoru tutamayacak noktada isen, yavaşça bırak yere, tutmak isterken bele çok fazla ağırlık veriliyor ve sakatlık riski oluyor. O kadar göze ve nazara göre kolayca yapılabilecek bir hasar almış olmak da nispeten sevindirici, elbette keşke olmasaydı

Krenajsız ve koruma demiri olan bir motosiklet sürücüsü tanıdığın varsa, ondan rica edip kaldırma tekniği çalışabilirsin. Elbette bacaklarının kuvvetli olması gerekecek bunun için ama her halükarda motosiklet kullanırken ağırlığı bacaklarımıza verdiğimiz ve depoyu sıktığımız için bu detaya dikkat etmen gerekiyor.
    Zaten hep tecrübe diyoruz ya düşürmemek için bacağımı dayamıştım sonra baya bi ağrıdı ama şükür kırılma noktasına gelmedi, bundan sonra yavaşca bırakırım öyle bi durum olursaki inşallah olmaz.. Eğitim aldığımda bu kaldırma için çalışmıştım ve kaldırabilmiştim ama kendi motorum olunca elim ayağım titredi beceremedim sanırım

Bu arada topicdeki dayanışma ve iyi dilekleriniz için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Öncelikle merhaba washburn. Dünkü görüşmemizde bu konuyla ilgili biraz konustuk ve ben fikirlerimi ordada söyledim eski bir hyo kullanıcısı olarak. Yeni ninjamla henüz 800 km yaptım ve sana söyleyebileceğim şu hyo ile yaptığım 2000km ve çok daha fazlasına bedel sürüş keyfi, rahatlıkve konfor buldum diyebilrim. Ninjaya oturdugunda işcilik kalitesini sürerken hızlanmasını vs ancak kullanırsan anlarsın. Bence çok fazla farkı var ama bu kelimelerle pek anlatılır gibi değil. 600lük bir makinayla ninjayı kıyaslayamayız sonuc olarka çok farklı beklentileri olur. ama yok ben daha az benzin parası daha az sürat ve fazlası ziyan hemde görünüm olsun istiyorum dersen kesinlikle ihtiyacını karşılayan motor ninja olacaktır 250 sınıfında. Benim 4000 de bir hyo ile yaşadığım mekanik ve işcilik sounlarının hatta hesabı yok. herkeste oluyor diye birşey yok motora çamur atmıyorum bazılarıda 10.000 de bile olsa sııfr sorunlu kullanıyor. Ama ninja küçük durmuyor. bunu en iyi hyodan inip ona bindiğinde anlayacaksın. ve motorun daha sert görünümlü hiç olmasa deposunda kawasaki yazdığı için daha çok dikkat çekeceğini unutmamalısın.
    Akşam anlattığın, Hyo ile yaşadağın istop etmeme anını, sabah ofiste anlattım. Sayende güne çok enerjik ve neşeli başladık Tekrar teşekkür ederiz efem

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Benimde moturum geldi. Şu an 111 km'de daha önce trafik tecrübem olmadığı için şuan full koruma semtimde geziyorum. Her gün yaklaşık 20km amaçsızda olsa turluyorum. Bir sorum olucak tecrübeli arkadaşlara. Yan aynalar tam olarak nasıl ayarlanmalı ben kalıplı biri olduğum için sağ şerit ve sol şeritte olan arabaları görebiliyorum ama arkamdaki aracı dirseğim kapatıyor ayarladığım şekilde. Birde arabadan sonra aynalar çok ufak geldi ciddi bir görüş kısıtlığı var nasıl bir çözüm bulabilirim?

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Alıntı neverless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde moturum geldi. Şu an 111 km'de daha önce trafik tecrübem olmadığı için şuan full koruma semtimde geziyorum. Her gün yaklaşık 20km amaçsızda olsa turluyorum. Bir sorum olucak tecrübeli arkadaşlara. Yan aynalar tam olarak nasıl ayarlanmalı ben kalıplı biri olduğum için sağ şerit ve sol şeritte olan arabaları görebiliyorum ama arkamdaki aracı dirseğim kapatıyor ayarladığım şekilde. Birde arabadan sonra aynalar çok ufak geldi ciddi bir görüş kısıtlığı var nasıl bir çözüm bulabilirim?
    Hayırlı uğurlu olsun yeni motorun, dilerim her zaman full korumayls ve kazasız belasız dolaşırsın Yan aynaları sonuna kadar açabilirsin, hala arkanı görememe gibi bir sorun varsa dirseklerini veya başını oynatıp kontrol edebilirsin, o da olmazsa ayna uzatma aparatı kullanabilirsin

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı neverless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorunu motosiklete binmeye ilk başladığım zamanlar bende yaşıyordum.

Aynaları ayarlarken ellerimi gidona uzatıp (sürüş pozisyonundaki gibi) dirseklerime göre ayarlıyorum. eğer açı çok dar oluyorsa aynayı biraz dışa açıyorum ancak çok açtığın zaman da yan şerittteki görüş alanı azalıyor (geriyi yeterince iyi göstermiyor).

Ne yaparsam yapayım hiçbir zaman tam arkamdaki bir otomobili dirseklerimi içeri bükmeden görebilecek şekilde ayarlayamadım ancak sürüş esnasında şeritte kendini doğru yerde konumlandırarak bunun üstesinden gelebilirsin (eğer arkadaki araç çok yakından takip etmiyorsa).

Bu arada aynaları sadece yan olarak değil, dik olarakta ayarlamayı deneyebilirsin, bazen iyi sonuç veriyor.

Hiç bir şekilde ayar tutturamıyor yada kendini güvende hissetmiyorsan yuvarlak kör nokta aynalarından alabilirsin.

http://www.motoplus.com.tr/urun/7839...r-Nokta-Aynasi

Bu arada tali yol bağlantılarından çıkarken anayoldan arkadan gelen araçları görmek için (eğer ana yola sağdan bağlanıyorsam) sol elimi gidondan bırakıp vücudum ile geriye bakıyorum. Eğer soldan ana yola bağlanıyorsam ellerimi gidondan ayırmayıp totoyu hafif sola kaydırarak sağ arkadan gelen araçlara bakıyorum. Uzun lafın kısası aynalar hiçbir zaman tam anlamıyla yeterli olmuyor.

http://www.motosiklet.net/forum/suru...a-katilma.html
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Alıntı red thunder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşam anlattığın, Hyo ile yaşadağın istop etmeme anını, sabah ofiste anlattım. Sayende güne çok enerjik ve neşeli başladık Tekrar teşekkür ederiz efem
    Abi tam efsane ya hehe ayakkabı abi işte gayet açık ve nett)

Motosikleti
    Kawasakı Nınja 250R
    Cok merak ettııgıım bı sorun var cavabı ıcın sımıdıden tesekkurler
    overcloud un resımınde on farın sagı yanıyo solu yanmmıyo;
    1) Tek taraflımı ısık yoksa ıkıı tanemı (yanı 2ampul mu var ıcınde bı sagda bı solda) yoksa bı tanemı var
    2) Her nınjada boylemı on far (ısık acısından)

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Geçmiş olsun bununla kurtarmışsın gerisi mühim değil halledilir.

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Alıntı noon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok merak ettııgıım bı sorun var cavabı ıcın sımıdıden tesekkurler
    overcloud un resımınde on farın sagı yanıyo solu yanmmıyo;
    1) Tek taraflımı ısık yoksa ıkıı tanemı (yanı 2ampul mu var ıcınde bı sagda bı solda) yoksa bı tanemı var
    2) Her nınjada boylemı on far (ısık acısından)
    Supersportlarda tek lamba kısa fardır, çift yanınca uzunlar açık oluyor. Özeti bu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:34 ----------

Abi tam efsane ya hehe ayakkabı abi işte gayet açık ve nett)
    Gözümüzden yaş geldi valla )))) Üstünden inebilsen zaten dediğini yaparsın ama o da olmuyor ki )))

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    abiler plaka iptalini bulamıyorum:(

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Geçmiş olsun, sana bişey olmadıysa canını sıkmana değmez. Eğer güvendiğiniz tanıdık bir ustanız yoksa Ulusan motora gidin bi hasar tespiti yaptırın ihtiyacınız olan parça veya parçaları burada yazın sonra yardımcı olalım. Buradan hasarınız hakkında bişey söylemek zor olur. 2. vites ile debriyaja hassas davranırsan her yerde kalkabilirsin.
    almadın mandayı panda gibi dolaştıryon ninjaların üstünde bizi sayende ankara yapıp gelecektik
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almadın mandayı panda gibi dolaştıryon ninjaların üstünde bizi sayende ankara yapıp gelecektik
    ulen sorma yaa :( dur bakalım belki yaz sonunda olabilir
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    ulen sorma yaa :( dur bakalım belki yaz sonunda olabilir
    hayırlısı dosttum ama pilotun benim unutma
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    Kawasakı Nınja 250R
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiler plaka iptalini bulamıyorum:(
    Abı bıkac arka sayfada lınk ı var overc. Paylasmıstı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler