Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Tracer 700 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    incelemeye çalıştım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    songoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yeni bir tracer 700 ile aranıza katıldım. Duke 390 dan geçiş yaptım, şimdi rodaj döneminde mümkün olduğu kadar sakin kullanmaya çalışıyorum. Fakat hiç beklemediğim kadar keyifli bir gaz tepkisi var, kesinlikle kontrollü kullanıldığında inanılmaz akıcı bir sürüş vaad ediyor.

Benim özellikle tracer 700 kullanıcılarına şöyle bir sorum olacak, acaba yolda düz giderken, gösterge panelinin hafif yamuk bir hissiyatı var mı? Kendimikin dışında bir adet daha sürme şansım oldu aynı hafif yamukluk dikkatimi çekti. Sanki düz giderken sola doğru biraz yamuk duruyor gibi geldi. Belki benden kaynaklı tabi bilemedim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kardeşimde var, ben bir yamukluk farketmedim (ki arızayımdır öyle konularda), tek şikâyetim bir şeye bakacak olsan fazla aşağıda durduğu için basit bir göz hareketyle göremiyorsun kapalı kaskla, illa ki kafayı eğmen gerekiyor, fazla aşağıda kalmış. (Boy uzun, daha kısa sürücülerde böyle bir sıkıntı olmayabilir...)

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşimde var, ben bir yamukluk farketmedim (ki arızayımdır öyle konularda), tek şikâyetim bir şeye bakacak olsan fazla aşağıda durduğu için basit bir göz hareketyle göremiyorsun kapalı kaskla, illa ki kafayı eğmen gerekiyor, fazla aşağıda kalmış. (Boy uzun, daha kısa sürücülerde böyle bir sıkıntı olmayabilir...)
    bilgiler için teşekkürler, belki ben biraz yamuk oturuyorum ondan kaynaklanıyor olabilir ama çok keyif aldığım bir motosiklet oldu, gönül rahatlığı ile önerebilirim.

GP Kompozit orta sehpa almayı düşünüyorum, kullanan varmı, tavsiye edermisiniz?

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Arkadaşlar merhaba,
    Bildiğiniz gibi Tracer 700 2019 Model stoklarda.... ama... 53.600 TL
    Bir de 2017 Model olup 0km Tracer 700 ler var. 44 küsür bin TL
    Neredeyse iki yıl yatmış motor alınır mı sizce ?
    Tracer 700 2017 ile Tracer 700 2019 arasındaki fark nedir ?

Teşekkürler,

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Bildigim kadarıyla sadece ön amartisorler elden geçirilmiş.
    Yayda bir değişiklik yok ama yağını değiştirmişler sanırım.
    İncelemelerde virajlarda daha kararlı diyorlardı.
    Yağ değişikliği ile siz de benzer bi sonuç alabilirsiniz.
    İki yıl yatmış motorun tüm sıvılarını değitirseniz 400tl civarı bi masraf olur sanırım.
    Bence aradaki farka değmez.

Ben mt 07 nin ön amartisör yagını 4 yıl sonunda 15 numara ile değirdim.
    Konfordan biraz kaybettik ama virajlar daha rahat

Merhabalar,

Ben kullanıyorum. Çok başarılı düşünmeden alabilirsiniz, yerine tam uyuyor, yolda kasiste ses yapmıyor ve kendini bırakmıyor.

Hangi üründen kopyalandığını bilmiyorum ama kendi aksesuarı olsa bu kadar uyardı(Belki de Japonya'dan falan bulunmuş bir parça üzerinden kopyalanmıştır). Bunu denemeden önce farklı markaları araştırdım ancak en son 1270 tl oluşundan ötürü 3te 1 fiyatına GP denedim. Gereksiz fazla para vermeye gerek yok.

İyi günler

Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Bildiğiniz gibi Tracer 700 2019 Model stoklarda.... ama... 53.600 TL
    Bir de 2017 Model olup 0km Tracer 700 ler var. 44 küsür bin TL
    Neredeyse iki yıl yatmış motor alınır mı sizce ?
    Tracer 700 2017 ile Tracer 700 2019 arasındaki fark nedir ?

Teşekkürler,
    2017 modeli gönül rahatlığıyla alabilirsiniz, 2 ay önce 42.500 e satıyorlardı, demek zam gelmiş. Motosiklet hiç kullanılmadığı için ve sıvıları( yağ vs.) Herhangi bir Basınca maruz kalmadığı icin degistirmenize gerek yok, okadar masraf lüzumsuz bence. ( Rodaj yagi kalındır ve normal yağın dahi raf ömrü 5 yıldır) ha param bol dersen değiştir. Bu arada Çantasi, çanta demiri, koruma demiri, alım satımı , sigortasi derken en az 3-4 bin kadar onlarda masraf tutar sanırım.

Sayın tracer 700 kullanıcıları, acaba koruma demiri olarak ne tavsiye edersiniz? Orjinal yamaha mi, givi nin ustlu altli seti mi? Yoksa daha fiyat performans odaklı yerli üretim ürünler mi? Daha uygun fiyatlı yerli üretim kullanıp memnun olan var mıdır?

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı songoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın tracer 700 kullanıcıları, acaba koruma demiri olarak ne tavsiye edersiniz? Orjinal yamaha mi, givi nin ustlu altli seti mi? Yoksa daha fiyat performans odaklı yerli üretim ürünler mi? Daha uygun fiyatlı yerli üretim kullanıp memnun olan var mıdır?
    üstlü altlı olan kappa kullanıyorum, memnunum, bir de takoz bağlatırsanız koruma üst düzeye çıkıyor, görüntüde 1200 gs gibi boxer a dönüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

2019 modellerde bildiğim tek fark renk, geriye kalan her şey aynı.

Teşekkürler aslında en çok koruyucu olan kappa givi üst alt set, en azından görüntü olarak öyle gözüküyor. Fakat tahmini 2000 tl harcamak gerekiyor. Acaba daha uyguna hem koruyucu hem kaliteli bir üretim var mıdır diye merak ettim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Gp'ye bakın derim, bazen (tasarım olarak) Kappa/Givi'nin bire bir aynısı ürünleri olabiliyor. 2000 ise çok düşünmem Kappa/Givi alır geçerdim ben, sonuçta bir aksi durumda çok daha büyük masraftan kurtarıyor.

Orijinal demirlerin fiyatını bilmiyorum ama çok şık ve fonksiyoneller...

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gp'ye bakın derim, bazen (tasarım olarak) Kappa/Givi'nin bire bir aynısı ürünleri olabiliyor. 2000 ise çok düşünmem Kappa/Givi alır geçerdim ben, sonuçta bir aksi durumda çok daha büyük masraftan kurtarıyor.

Orijinal demirlerin fiyatını bilmiyorum ama çok şık ve fonksiyoneller...
    Orjinal demir fiyatı 1600tl civarında, givi üst alt in alt tarafı ve motor blogunu koruması çabası. Görünüş olarak daha sık. Herhalde çözüm olarak givi kappa olacak gibi. Teşekkürler.

aranell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV650A
    Merhaba Demir Bey bende de bu egzozdan mevcut ancak susturucularım yok. Dışarıda yaptıracağım ölçülerini internet de bulamadım. Rica etsem susrutucu boru çapını ve içeri giren kısmın uzunluğunu ölçmeniz mümkün mü?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900

teknotakip

Arkadaşlar merhaba,
    Teknotakip taktırıldığında tgarantiyi etkiliyor mu bu konuda sorun yaşayanlar oldu mu veya yamaha servisten net bir şekilde bozmayacağına dair onay olabildiniz mi bilgi ricasıyla
    taktırmak istiyorum ama çaresiz kaldım

Motosikleti
    MT-07
    Ben sormuştum. Garantiden düşer dediler. Gidip kasko yaptırdım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı bbulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Teknotakip taktırıldığında tgarantiyi etkiliyor mu bu konuda sorun yaşayanlar oldu mu veya yamaha servisten net bir şekilde bozmayacağına dair onay olabildiniz mi bilgi ricasıyla
    taktırmak istiyorum ama çaresiz kaldım
    Kardeşim kullanıyor, yalnız uzaktan motor durdurma, ateşleme kilitleme modülünü takmayın; sorun çıkarıyor. Bu modül olmadan takarsanız aracın elektrik sistemine de bir müdahale etmemiş olursunuz. (Sonradan takılan ve direkt aküye bağlanan sis farı veya elcik ısıtma gibi aksesuarlardan bir farkı olmuyor o şekilde. Bunlar garantiyi bozmamalı çünkü motosikletin elektrik devresine dahil olmuyor, kendi bağımsız elektrik devresi oluyor.)

Motosikleti
    MT-07
    Ben direk Kuruçeşme Daytona'ya sormuştum. Garanti dışı kalır yaklaşma dediler. Uzaktan motor stop etmeyi aktif etmeyeyim dedim. I-ıh dediler...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Uzaktan motor kapatma özelliği için aracın orijinal elektrik devresinde araya girip röle ekleyerek müdahale ediyorlar. Bu modülü takmadan montaj yaptırırsanız uzaktan durdurma hariç tüm özellikleri kullanabilirsiniz ve garantiyi bozmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben direk Kuruçeşme Daytona'ya sormuştum. Garanti dışı kalır yaklaşma dediler. Uzaktan motor stop etmeyi aktif etmeyeyim dedim. I-ıh dediler...
    Kardeşim de Daytona'dan aldı ona böyle bir şey demediler, ki o da sormuştu.

Osuruktan cevap vermişler. O zaman Oxford Premium ısıtmalı elcik veya Scottoiler falan takarsan da garantiden düşer? (Onlar direkt aküye bağlanıyor orijinal elektrik devresine girmiyorsun, teknotakip'i aynen bu şekilde de monte ettirebilirsin.)

Garanti şartlarını bir gözden geçir bakalım, spesifik bir şey yazmışlar mı?

Artı sen egzos takacağım diyorsun, teknotakip'e laf eden egzos'ta gözünün yaşına bakmaz taktırma o zaman.

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)