Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

Tvs Apache 180 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

1500 devir ilk calistirmada mı? Yoksa sıcakken mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Biksici41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıcakken...

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    sıcakken tabiki :D

Merhaba

Bugün rodaj bakımını yaptırdım. Ustaya yağ aktığını söyledim. Levent hocam senin dediğin yerleri açtı baktı kaçak yok dedi. Benzin akıtmış olabilir tahliyeden dedi. yağ (motul 5100)ve filitre değişti. Arka dişliyi elinde varmış 43 taktı ama 44 daha iyi olurdu vs dedi. Sabahları zor çalışıyordu. Bazen de sıcakken zor çalışıyordu. karbürötürü temizledi ince tel ve temizleme sıvısıyla hava bastı vs. sonra tek basmada aldı. boşta çalışırken 1500 devire ayarladı. rölantide yüksek devir gibi geldi bana. vitese geçmeme sorunu devam ediyor. usta bunlarda oluyor km yaptıkça düzelir vs dedi ne pek bişey anlamadım. Sonra biraz motor sürdüm. 43 dişlide ilk beni rahatsız eden debriyaja basıp boşta gitmek durumunda kaldığımda zincirden fuf vuvv vuvvv vuvvv diye gereksiz bir uğultu geliyor. İnşallah sorun olmaz ilerde.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı murat5815 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Bugün rodaj bakımını yaptırdım. Ustaya yağ aktığını söyledim. Levent hocam senin dediğin yerleri açtı baktı kaçak yok dedi. Benzin akıtmış olabilir tahliyeden dedi. yağ (motul 5100)ve filitre değişti. Arka dişliyi elinde varmış 43 taktı ama 44 daha iyi olurdu vs dedi. Sabahları zor çalışıyordu. Bazen de sıcakken zor çalışıyordu. karbürötürü temizledi ince tel ve temizleme sıvısıyla hava bastı vs. sonra tek basmada aldı. boşta çalışırken 1500 devire ayarladı. rölantide yüksek devir gibi geldi bana. vitese geçmeme sorunu devam ediyor. usta bunlarda oluyor km yaptıkça düzelir vs dedi ne pek bişey anlamadım. Sonra biraz motor sürdüm. 43 dişlide ilk beni rahatsız eden debriyaja basıp boşta gitmek durumunda kaldığımda zincirden fuf vuvv vuvvv vuvvv diye gereksiz bir uğultu geliyor. İnşallah sorun olmaz ilerde.
    43T dişli ile alakasi yoktur dostum.

Zincirin gerginligi iyi ayarlandimi?
    Zincirin yağlanmasi yapildi mi?

Benzin aksa bile ucucu oldugu icin kurur gider.ustanin dedigi olay bana inandirici gelmedi.

Vitese gecmeme icin ise

Sag bloktaki debriyaj ayari

Motorun on tarafindaki levyedeki dişli boru hatveleri 8-10 diş ilerde olacak şekilde ayarlanacak.(somunu geriye dogru 10anahtar ile sıkacaksin.

Elinle levyeyi hareket ettirince,gergin olmayacak.

Çokta bol olmayacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Dişli cevresindeki somunlar iyi torklanacak.

[QUOTE=levend84;4547004]43T dişli ile alakasi yoktur dostum.

Zincirin gerginligi iyi ayarlandimi?
    Zincirin yağlanmasi yapildi mi?

Benzin aksa bile ucucu oldugu icin kurur gider.ustanin dedigi olay bana inandirici gelmedi.

Vitese gecmeme icin ise

Sag bloktaki debriyaj ayari

Motorun on tarafindaki levyedeki dişli boru hatveleri 8-10 diş ilerde olacak şekilde ayarlanacak.(somunu geriye dogru 10anahtar ile sıkacaksin.

Elinle levyeyi hareket ettirince,gergin olmayacak.

Çokta bol olmayacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

https://i.hizliresim.com/Kk4JTE.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Dişli cevresindeki somunlar iyi torklanacak.

https://i.hizliresim.com/EFhkFZ.jpg[/QUOT

üstat zincir gergi ayarını usta yaptı. yağladı aynı zamanda. biraz km yapayım gözlemlerimi yazarım buraya.

Merhaba

Rodaj bakımına ne kadar ücret ödediniz? Benim yağ filtresini değişmedi birdahaki bakimda dediler. Sicakken zor çalışma bendede var. Rolanti ayarını soğukken mi 1500 e ayarladı.

merhaba 65 yağ 15 tl filitre. Karbürötörüde temizledi. ancak dün motor çalıştırmaya gittiğimde elimi attım jikle oturmuyor. götürdüm bugün tekrar tam oturtamamışlar ayar yaptı jikle çalıştı. deviride 1500 yapmıştı soğukta şimdi geri 1200 devire aldı soğukken. boştayken gelen uğultuyu sordum normal dedi.dişli alışıyormuş güya. neyse aldık motoru biraz gazladım. bu seferde kafadan öyle bir zırıltı geliyor anlatamam.ışıklarda beklerken arka frene bastım düzenli olarak bir şey vuruyor arka firen pedalına tık tık tık tak ayakkabı kalın olmasına rağmen vuruntu hissediliyor. nalet olsun dedim gitmedim servise. sürat motor baştansavma iş yapıyor motoru bakıma soktuk bir sürü sorun oldu. başka servis yada usta önerisi olan var mı?

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    merhaba 65 yağ 15 tl filitre. Karbürötörüde temizledi. ancak dün motor çalıştırmaya gittiğimde elimi attım jikle oturmuyor. götürdüm bugün tekrar tam oturtamamışlar ayar yaptı jikle çalıştı. deviride 1500 yapmıştı soğukta şimdi geri 1200 devire aldı soğukken. boştayken gelen uğultuyu sordum normal dedi.dişli alışıyormuş güya. neyse aldık motoru biraz gazladım. bu seferde kafadan öyle bir zırıltı geliyor anlatamam.ışıklarda beklerken arka frene bastım düzenli olarak bir şey vuruyor arka firen pedalına tık tık tık tak ayakkabı kalın olmasına rağmen vuruntu hissediliyor. nalet olsun dedim gitmedim servise. sürat motor baştansavma iş yapıyor motoru bakıma soktuk bir sürü sorun oldu. başka servis yada usta önerisi olan var mı?
    Evet bir keresinde bende bakıma götürdüm sürat motora, bakım yapıldı. Motor bağlantı yerlerini sıktırmıştım sadece. Depoyu sökmüştüler, sağolsunlar depoyu oturttuktan sonra karbüratör e benzin aktarımı yapan plastik bağlantıyı takmsmışlar. Yola çıktım, gittim biraz motor stop etti. Basıyorum çalışmıyor. Baktım depo konumu kapalıda. Neyse açık konuma getirdim, başladı şıkır şıkır ses gelmeye, millet bana bakıyor. Bi baktım benzin boşalıyor depodan. Hemen kapalı konuma alıp hortumunu taktım tekrar. Velhasıl servisler çok güvenilecek yer değil.

merhaba
    bugün motoru çalıştırmaya gittim.Sol tarafında yer komple yağ olmuş sağ tarafında bir şey yok. eğildim altına baktım sızıntı yok en son cumartesi(yağ akıttıysada kurumuştur bugün kadar altı) bi 40 km yaptım. 80 km lere çıktım iki kez. motor 417 km neden olabilir acaba .motordan da tin tin incecik ses geliyor. resim atacam becermiyorum.
    Eger zincir temizliği yaptıysan mazot vb birseyle birde fazla yagladiysan ön dişli kapağından akma yapar. Gerçi motorun daha az km de ama ön dişli kapağında zamanla zift kıvamında yağ birikir. Zinciri Mazot vb birseyle temizleyince kapaktaki bu zift kivamindaki yağ çözülerek yavaş yavaş yan ayakligin ordan akar. Yani anlayacağın ara ara ön dişli kapağınıda temizle. Zincirini de balata spreyi ile temizleyebilirsin. Bizim zincirler oringsiz zincire zarar vermez

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Alıntı ömer özen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler kusura bakmayın bendeki 150 cc birde buraya yazayım dedim. motor silindir krank falan değişti sonrasında karbüratör sorunu ortaya çıktı. Zor çalışıyor bazen hemen çalışıyor devir düzensiz ayarlasam bile yinede bozuluyor. Bazen rölantideyken kendi kendine 4 bin devire çıkıp orada takılıyor 1 dakka falan, bazen ufak gaz verdiğimde 3 devire kadar çıkıyor mesela ama geri inmiyor takılı kalıyor çok yavaş iniyor.

Ayrıca bu deponun altında gaz teli kelebeğe doğru giderken bir yere daha gidiyor kırmızı bir kutu orayla bağlantısı var gazı açarken oradanda birşeyler açıyor nedir bu kutu motoru geri toplarlarken acaba orada bi sıkıntımı oldu yanlış bağladılar.

Yani anlam veremiyorum ya çözücem bir şekilde yada bayılacam parayı yeni karbüratör alıcam.
    Levend kardeşim bu sorunla ilgili bir bilgin varmi?

Motosikleti
    ......
    Eger zincir temizliği yaptıysan mazot vb birseyle birde fazla yagladiysan ön dişli kapağından akma yapar. Gerçi motorun daha az km de ama ön dişli kapağında zamanla zift kıvamında yağ birikir. Zinciri Mazot vb birseyle temizleyince kapaktaki bu zift kivamindaki yağ çözülerek yavaş yavaş yan ayakligin ordan akar. Yani anlayacağın ara ara ön dişli kapağınıda temizle. Zincirini de balata spreyi ile temizleyebilirsin. Bizim zincirler oringsiz zincire zarar vermez

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Levend kardeşim bu sorunla ilgili bir bilgin varmi?
    Dostum,yanliş hatirlamiyorsam zamaninda o arkadasin sorusuna cevap yazmistim.hatta rtr150 sayfasinda

Motoru düzgün toplanmadigi ve öncesinde bakimli kullanilmadigi için randiman almasinin zor oldugunu,bu saatten sonra bu motora masraf etmenin mantiksiz oldugunu yazmiştim.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum,yanliş hatirlamiyorsam zamaninda o arkadasin sorusuna cevap yazmistim.hatta rtr150 sayfasinda

Motoru düzgün toplanmadigi ve öncesinde bakimli kullanilmadigi için randiman almasinin zor oldugunu,bu saatten sonra bu motora masraf etmenin mantiksiz oldugunu yazmiştim.
    Levent üstat istanbulda önerebileceiniz bir servis varmı bizi yönlendireceğiniz. Yüksek hızlarda boşa atınca ön dişliden ses geliyor tespit ettim. servis her zamanki gibi normal dedi.ön dişli şanzımana bağlıymış bu dengesizlik bozmasın motoru tamamen

Teşekkür ederim. Ben motoru sıfır aldığımda nakliye ile geldi. Adrese kadar getirdi bayi ilk calistirmada zor çalıştı galiba rolantiyi yükseltti getiren adam. Neyse adam gitti. Bi kaç tur attım arkadaşın anlattığı aynı problem bendede oldu. Rolantiyi düşürünce birdaha yapmadı. Geçen günlerde rolantiyi yükselttim biraz yine aynı sorunu yaptı. Diyaframda yirtik falan olabilir mi sence?

Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    43t baya iyi oldu keşke en başında değişseymişim. Teşekkür ederim levent usta. Titreşim azaldı kullandığım devir aralığında,
    selam hocam siz 43 dişliyi nerde değiştirdiniz. değişimden sonra zincir de ses uğultu oldumu ? zincirden bakla eksilttilermi ?

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    selam hocam siz 43 dişliyi nerde değiştirdiniz. değişimden sonra zincir de ses uğultu oldumu ? zincirden bakla eksilttilermi ?
    Eski zincir dişli seti 10.000 km olduğu için bakla eksiltmedik, arka dişli değişimi sonrası ses çıkmasını bekliyorduk ancak ses yapmadı. Zincirden bakla eksiltmedik, bu zamana kadar zincir zamanla bollaştığından dolayı. Evime yakın motosiklet tamircisi var orada değiştirttim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:30 ----------

Hocam, motorda yağ filtresi değişirken 1100 ml yağ koyuyorum doğru mudur. Yoksa normal 1000ml mi yağ koymalıyım?

Motosikleti
    ......
    Eski zincir dişli seti 10.000 km olduğu için bakla eksiltmedik, arka dişli değişimi sonrası ses çıkmasını bekliyorduk ancak ses yapmadı. Zincirden bakla eksiltmedik, bu zamana kadar zincir zamanla bollaştığından dolayı. Evime yakın motosiklet tamircisi var orada değiştirttim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:30 ----------

Hocam, motorda yağ filtresi değişirken 1100 ml yağ koyuyorum doğru mudur. Yoksa normal 1000ml mi yağ koymalıyım?
    Ben filtre degissede degismesede 1lt koydum hep.

Dagilsa 46 binde dagilirdi,hicbirseyde olmadi.

Hatta motor daha rahatliyor.fazla yag fazladan basinc demek

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Yapma ya, ben hep 1100 koydum bugüne kadar filtre değiştirdiğim zamanlarda. Normalde 10w40 motul 5100 kullanıyordum. Şimdi göz attım 10w30 diyor kitapçıkta. 10w30 kullanayım mı?

Motosikleti
    ......
    Yapma ya, ben hep 1100 koydum bugüne kadar filtre değiştirdiğim zamanlarda. Normalde 10w40 motul 5100 kullanıyordum. Şimdi göz attım 10w30 diyor kitapçıkta. 10w30 kullanayım mı?
    Valla dostum,surekli yazdm 10w-30 kullanin diye..

Kabak gibi Blogun ustunde 1000ml yaziyor.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Bu saatten sonra dikkat edeyim hiç olmazsa. Teşekkür ederim
    levend84 bunu beğendi.

Peki yaz için sıcak havalar için de mi 10w-30 diyorsunuz levent hocam? Sürat motor kış 10w40, yaz 15w40 koyuyordu. Yazın 10w40'la uzun yol yüksek devir kullanınca yağ eksilmişti.

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)