Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese selamlar

bugün zincirimi resimdeki ürünleri kullanarak temizledim ve sizlerle paylaşayım dedim:

1) grunge brush zincir ve dişli temizleme aparatı. 2) dupont degreaser yağ sökücü 3) dupont teflon zincir yağlayıcı

Daha önce; ipone zincir temizleme spreyi ile önce zincirdeki kiri akıtıp sonra yağlıyordum ama istediğim detaylı temizliği sağlayamıyordum ayrıca gene ipone zincir yağı sıktıktan sonra 1 saat bekletmeme rağmen etrafa yağ sıçrıyordu motoru sürünce.

Öncelikle şunu söyleyeyim 4500 km de ki motorumu ilk defa yıkadım yağmur da çamurda kullanmadığım için zaten kirli değildi sadece ıslak bez ile siliyordum yetiyordu. Şimdi bir kova suya çok az deterjan koyarak sünger ve vileda ile nazikçe teker etrafını çevresini radyatör alt taraf iç grenajları ve kenar köşeleri nazikçi köpükledim ve su döküp kuruladım. Plastikleri elcik ayna konsol ve grenajın büyük bölümünü nemli bez ile sildim. Bu kadar. Motorumu hiç bir zaman yıkamacıya götürmeyeceğim.

Daha sonra içerde ön arka sehpaya alıp ince kurulamadan sonra zincire geldik. Dupont degreaser yağ sökücünün ucuna taktığım çubuğu ile zinciri ve dişliyi hafifce 3 tur turladım.

15 dakika kadar kurumasını bekledim. Daha sonra grunge brush fırçasını zincire oturtarak 20-30 tur attım sanırım fırçayı tutup tekeri çevirmek suretiyle.

Minik minik bir çok toz kir döküldüğünü gördüm zincirden. Ipone sprey ile sadece yağ akıyordu. Motoru dediğim gibi hiç yağmurda toprakta sürmemiş olmama ve 500km de bir zincir spreyi sıkarak temizliyor olmama rağmen.

Özet olarak grunge brush ile yapılan zincir temizliğinden memnun kaldım pratik olduğunu düşünüyorum. Zinciri henüz yağlamadım yarın yağlayacağım.

Herkese iyi sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    krd arkadaşım yeni f den memnunmusun herhangi bir sorunu varmı geçenlerde aklıma takıldı herkes alır almaz elinden çıkarmaya başladı bende bir hatası olup olmadıgını merak ettm hızlanması nasıl özellikleri ile ilgili bilgi verirmisin ...

Alıntı FIRTINA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krd arkadaşım yeni f den memnunmusun herhangi bir sorunu varmı geçenlerde aklıma takıldı herkes alır almaz elinden çıkarmaya başladı bende bir hatası olup olmadıgını merak ettm hızlanması nasıl özellikleri ile ilgili bilgi verirmisin ...
    Dostum çok memnunum makineden kullanım kolaylığı, tepkileri sürüş pozisyonu rahatı ve en beğendiğim özelliği frenajı. Kombine abs olayı birkaç kere büyük kazadan kurtardı beni.

Performansını yüksek devirlerde hissediyorsun (örn 7-8 binden sonra). Şehir içi kullanımda sık vites değiştirmek gerekebiliyor tabiki binlik makinenin torku yok. Kendisi zaten 600.

Makine 102 hp 600cc beni tatmin ediyor. Belki bazı arkadaşlar RR performansı ile karşılaştırıyor olabilir ancak dediğim gibi benim RR yerine bunu tercih etmemdeki en büyük sebep oturuş pozisyonu, yakıt ve sıcak havalarda şehir içi trafikte hararet sorunu yaşamamak.

Yakıtı merak edenler için; son benzin fiyatları ile şehiriçi-dışı karışık sakin-agresif kullanım 50 tl ile 210km. Tam uzun yol ve sakin kullanımla 225km ye kadar çıkabilir 50 tl ile tahmin ediyorum.

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çok memnunum makineden kullanım kolaylığı, tepkileri sürüş pozisyonu rahatı ve en beğendiğim özelliği frenajı. Kombine abs olayı birkaç kere büyük kazadan kurtardı beni.

Performansını yüksek devirlerde hissediyorsun (örn 7-8 binden sonra). Şehir içi kullanımda sık vites değiştirmek gerekebiliyor tabiki binlik makinenin torku yok. Kendisi zaten 600.

Makine 102 hp 600cc beni tatmin ediyor. Belki bazı arkadaşlar RR performansı ile karşılaştırıyor olabilir ancak dediğim gibi benim RR yerine bunu tercih etmemdeki en büyük sebep oturuş pozisyonu, yakıt ve sıcak havalarda şehir içi trafikte hararet sorunu yaşamamak.

Yakıtı merak edenler için; son benzin fiyatları ile şehiriçi-dışı karışık sakin-agresif kullanım 50 tl ile 210km. Tam uzun yol ve sakin kullanımla 225km ye kadar çıkabilir 50 tl ile tahmin ediyorum.
    teşekkür ederim bilgiler için allah kaza bela vermesin...

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)

yakıt olarak bizimkinden biraz daha insaflı davrandığı kesin
    daha teknolojik bir donanıma sahip olmanın avantajları yok değil kombine fren sistemi (cbs) ve var ise abs olması (cbs ile abs'yi karıştırmayalım cbs genel olarak mekanik bir sistemdir)
    7-8 binden sonra agresifleşmeye başlaması muhtemelen max. tork gücünü buralarda yakalıyor olmasından diye düşünüyorum
    bizim eski f'lerde 6binden sonra canlanıp 9500den sonra daha bir canavarlaşıyor

havalar biraz daha kendine gelsin 2 motoruda yan yana karşılaştırmak isterim müsait olursanız sizde tabi
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha teknolojik bir donanıma sahip olmanın avantajları yok değil kombine fren sistemi (cbs) ve var ise abs olması (cbs ile abs'yi karıştırmayalım cbs genel olarak mekanik bir sistemdir)
    7-8 binden sonra agresifleşmeye başlaması muhtemelen max. tork gücünü buralarda yakalıyor olmasından diye düşünüyorum

havalar biraz daha kendine gelsin 2 motoruda yan yana karşılaştırmak isterim müsait olursanız sizde tabi
    evet karşılaştırmak lazım ama senin geçen gün dediğin gibi eski f lerin bir tarzı karakteri var yeni f kasasını biraz daha agresif hale getirselermiş bence daha güzel olurdu cbr250r a çok benziyo...

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    kdr bu temizleme spreyi ve yağı nereden temin ettin acaba ?
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tabiki ilkay hafta ici gunler saat 4 30 da isim bitiyor basliktan takip ediyorum katilmaya calisacagim ilk gorusmeye.

Evet benim makinede 8-9 bin devirden daha artarak gucunu ortaya koyuyor ama alt devirlerde cbf150 gibi sanki gaz tepkileri

Fren sistemi KOMBINE ABS. On frene basinca on arka abs ler ayni anda devreye giriyor. Arka freni tek sikinca one basmiyor tabii.

Artcimin dedigine gore amortisorleri eski CBF500 ume gore daha rahat.

---------- Post added at 17:58 ---------- Previous post was at 17:54 ----------

Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kdr bu temizleme spreyi ve yağı nereden temin ettin acaba ?
    amazon.com dan aldim hepsini bir arkadasim TR ye getirdi linkleri burada:

http://www.amazon.com/gp/product/B00...ls_o02_s00_i00

http://www.amazon.com/gp/product/B00...ls_o02_s00_i01

http://www.amazon.com/gp/product/B00...ls_o03_s00_i00

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese selamlar

bugün zincirimi resimdeki ürünleri kullanarak temizledim ve sizlerle paylaşayım dedim:

1) grunge brush zincir ve dişli temizleme aparatı. 2) dupont degreaser yağ sökücü 3) dupont teflon zincir yağlayıcı

Daha önce; ipone zincir temizleme spreyi ile önce zincirdeki kiri akıtıp sonra yağlıyordum ama istediğim detaylı temizliği sağlayamıyordum ayrıca gene ipone zincir yağı sıktıktan sonra 1 saat bekletmeme rağmen etrafa yağ sıçrıyordu motoru sürünce.

Öncelikle şunu söyleyeyim 4500 km de ki motorumu ilk defa yıkadım yağmur da çamurda kullanmadığım için zaten kirli değildi sadece ıslak bez ile siliyordum yetiyordu. Şimdi bir kova suya çok az deterjan koyarak sünger ve vileda ile nazikçe teker etrafını çevresini radyatör alt taraf iç grenajları ve kenar köşeleri nazikçi köpükledim ve su döküp kuruladım. Plastikleri elcik ayna konsol ve grenajın büyük bölümünü nemli bez ile sildim. Bu kadar. Motorumu hiç bir zaman yıkamacıya götürmeyeceğim.

Daha sonra içerde ön arka sehpaya alıp ince kurulamadan sonra zincire geldik. Dupont degreaser yağ sökücünün ucuna taktığım çubuğu ile zinciri ve dişliyi hafifce 3 tur turladım.

15 dakika kadar kurumasını bekledim. Daha sonra grunge brush fırçasını zincire oturtarak 20-30 tur attım sanırım fırçayı tutup tekeri çevirmek suretiyle.

Minik minik bir çok toz kir döküldüğünü gördüm zincirden. Ipone sprey ile sadece yağ akıyordu. Motoru dediğim gibi hiç yağmurda toprakta sürmemiş olmama ve 500km de bir zincir spreyi sıkarak temizliyor olmama rağmen.

Özet olarak grunge brush ile yapılan zincir temizliğinden memnun kaldım pratik olduğunu düşünüyorum. Zinciri henüz yağlamadım yarın yağlayacağım.

Herkese iyi sürüşler

http://img.photobucket.com/albums/v295/korr4/Z1.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v295/korr4/Z2.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v295/korr4/Z4.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v295/korr4/Z5.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v295/korr4/Z6.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v295/korr4/Z7.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v295/korr4/Z8.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v295/korr4/Z9.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v295/korr4/Z10.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v295/korr4/Z11.jpg
    1.5 senedir hayalini kurduğum motor bu allah kaza bela vermesin ilkay abiyle 330. sayfada galiba konuşmuştuk bu motoru o da yeni cbr 600f kullanan arkadşların forumda görünmemesinden yakınıyodu tekerin düz bassın
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.5 senedir hayalini kurduğum motor bu allah kaza bela vermesin ilkay abiyle 330. sayfada galiba konuşmuştuk bu motoru o da yeni cbr 600f kullanan arkadşların forumda görünmemesinden yakınıyodu tekerin düz bassın
    Guzel dileklerin icin cok tesekkurler zero, istedigin motora sahip olman dilegiyle.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guzel dileklerin icin cok tesekkurler zero, istedigin motora sahip olman dilegiyle.
    amin inşallah bende sizin gibi istediğim motora sahip olurum
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    Honda 1000 rr repsol 2016
    ızmıt yuvacık gezımızden

Uploaded with ImageShack.us

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

---------- Post added at 17:58 ---------- Previous post was at 17:55 ----------

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 17:58 ----------

---------- Post added at 18:08 ---------- Previous post was at 18:00 ----------

vlknsyrn bunu beğendi.
    kıyıyı kaybetmeyi göze alamayanlar yeni okyanuslar keşvedemez.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    merhabalar düşük hızda iken motoru kayması sonucu küçük bir kaza atlattık çok şükür bizde bişey yok motorda da öyle koruma topuzu korudu bayağı fakat arka fren bağlantı üçgeni kırıldı kaynak yaptırdım bu şekilde idare ediyorum şimdilik fakat durmaz öyle elinde olan varsa satın alabilirim sağda solda uygun fiyatlı bulursanız yardımcı olmanızı bekliyorum.

aradığım parça bu linkte

http://www.ebay.com/itm/10-050-02-cb...#ht_500wt_1202

Motosikleti
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar düşük hızda iken motoru kayması sonucu küçük bir kaza atlattık çok şükür bizde bişey yok motorda da öyle koruma topuzu korudu bayağı fakat arka fren bağlantı üçgeni kırıldı kaynak yaptırdım bu şekilde idare ediyorum şimdilik fakat durmaz öyle elinde olan varsa satın alabilirim sağda solda uygun fiyatlı bulursanız yardımcı olmanızı bekliyorum.

aradığım parça bu linkte

öncelikle geçmiş olsun umarım korumalarınız vardır kaza anında

sonrasında bu parça yetkili serviste 200 liraydı tanesi veya 220 lira
    kazada arabanın çarpmasıyla benimklide kırılmıştı oradan fiyatını biliyorum
    ama iyi bir kaynak ile belli izi belli edilmeden yapabilirse usta kullanılabilir öylede

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    gunde 700 km adamıı tursu gibi yapıyor

...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    ilkay cevap için teşekkürler.
    parça kendini düşme esnasında kırana kadar yamultmuş maalesef,kaynak yaptırdım fakat düzeltmek pek mümkün olmadığından kötü oldu eski formuna geri getirmeye çalıştık fakat kurtarmadı şuan bu şek,lde idare ediyorum görsel olarak canımı sıkıyor,korumalar vardı bende bişey yok çok şükür ama bu parçayı bulmak ölüm çıkmasına 200tl istediler açıkçası vermek istemiyorum o paraları yardımlarınızı bekliyorum.
    birde trw lucasın sağsol takımını 600tl gibi bir fiyata buldum yarış ayaklıkları şık bir görüntü var ama değermi o paralar bilmiyorum :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

arkadaşlar bunu buldum fakat gümrüğe takılma konusunda endişem var takılırmı sizce sipariş vermelimiyim ?

http://www.ebay.com/itm/honda-CBR-60...#ht_500wt_1127

Motosikleti
    ilkay cevap için teşekkürler.
    parça kendini düşme esnasında kırana kadar yamultmuş maalesef,kaynak yaptırdım fakat düzeltmek pek mümkün olmadığından kötü oldu eski formuna geri getirmeye çalıştık fakat kurtarmadı şuan bu şek,lde idare ediyorum görsel olarak canımı sıkıyor,korumalar vardı bende bişey yok çok şükür ama bu parçayı bulmak ölüm çıkmasına 200tl istediler açıkçası vermek istemiyorum o paraları yardımlarınızı bekliyorum.
    birde trw lucasın sağsol takımını 600tl gibi bir fiyata buldum yarış ayaklıkları şık bir görüntü var ama değermi o paralar bilmiyorum :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

arkadaşlar bunu buldum fakat gümrüğe takılma konusunda endişem var takılırmı sizce sipariş vermelimiyim ?

http://www.ebay.com/itm/honda-CBR-60...#ht_500wt_1127
    85$ parça fiyatı 65$ kargo ücreti demiş çok pahalı
    yarış ayaklıkları bu orj ayaklıklar gibi kaylanmıyor sabitler ne yazıkki hemde pozisyon olarak çok daha yukarıda durduklarından yorucu bir sürüş pozisyonuna sahipler

nerelere baktın fiyat aldın daha doğrusu ?

onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f

aradığım parça bu linkte

gecmıs olsun kardesım Allah beterınden sakınsın parcaya canını sıkma boswer kul yapımı yerıne gelır sana bısey olmasın yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

gunde 700 km masallah ıyı gezmıssınız ya darısı bızım basımıza
    vlknsyrn bunu beğendi.
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.
    street king

Motosikleti
    hiç fotoğraf koyamaz olduk yahu (=

bari motorumu gidip alamamış olsam da gösterge panelinin değişen ışıklandırma rengini atayım (=

eskiden sarıydı artık beyaz (=

By ilkyy at 2012-05-14
    Taylan, vlknsyrn ve Zippo's bunu beğendiler.

Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR
    Tam olarak, buz mavisi. Çok güzel olmuş İlkay kardeşim... Güle güle kullan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler