Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı bubblinboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok sagol iLk@yy biraz geç oldu cevabım ama internete giremiyordum malum finaller filan
    önemli değil esas işini gör yeterki

Alıntı red thunder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iLk@yy , motorun çok güzel, kazasız belasız inşallah, kocaman bir maşallah Gerçi 600F çok sevdiğim bir makine ama en sevdiğim renklerinden biri senin makinenin rengi. Güle güle kullanmaya devam et inşallah...
    teşekkür ettim.
    sağ ve sol grenajdaki ufak tefek şeyleri var özellikle şu arka uç kısımda çukur kısmında kalan vidaların olduğu alan soyulmuş durumda. buraları düzgün bir şekilde boyatıcam ve vidalarının altına plastik conta koyacamki zarar vermesin bir daha
    kafa demirini de değiştirecem tümüyle çok az bir yamukluk var ondada

gerçi yazın satabilirim motoru. tarz olarak gerçekten güzel ve sevdiğim bir motosiklet olsada benim için çok yorucu.özellikle dizlerimden çok belli ettiriyor çok kasıyor bu bölgede beni. xx alabilirim belki veya bir süre motorsuz da kalabilirim.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    red thunder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ettim.
    sağ ve sol grenajdaki ufak tefek şeyleri var özellikle şu arka uç kısımda çukur kısmında kalan vidaların olduğu alan soyulmuş durumda. buraları düzgün bir şekilde boyatıcam ve vidalarının altına plastik conta koyacamki zarar vermesin bir daha
    kafa demirini de değiştirecem tümüyle çok az bir yamukluk var ondada

gerçi yazın satabilirim motoru. tarz olarak gerçekten güzel ve sevdiğim bir motosiklet olsada benim için çok yorucu.özellikle dizlerimden çok belli ettiriyor çok kasıyor bu bölgede beni. xx alabilirim belki veya bir süre motorsuz da kalabilirim.
    O kadar kusur kadı kızında da olur Yanlış hatırlamıyorsam sen baya güzel parçalar alıp doldurmuştun motoru, onları da toparlarsın iyice cillop olur Fiziksel olarak zorlamasına ilişkin spor yapmanı önersem? Vücut kondisyonunu arttırınca belki o kadar zorlamaz?

Motosikleti
    O kadar kusur kadı kızında da olur Yanlış hatırlamıyorsam sen baya güzel parçalar alıp doldurmuştun motoru, onları da toparlarsın iyice cillop olur Fiziksel olarak zorlamasına ilişkin spor yapmanı önersem? Vücut kondisyonunu arttırınca belki o kadar zorlamaz?
    çok bişe yok aslında sıradaki değişecek parçalar şu şekilde
    ön lastik michelin pilot power 2 ct
    koltuk döşemesi
    kafa demiri ( muhtemelen 2 parçada değişecek )
    grenajdaki ufak tefek rötüşlar

bunun haricinde birşey yok. akseuar dışında
    arka stop lambasını ledli yapacam
    hugger alacağım karbon desenli
    zincir koruma ve panzotlar karbon folyo veya direk karbon kaplanacak (plakalığıda buna dahil edebilirim)
    bir ihtimal jantları da boyatabilrim mavi veya ön kırmızı arka mavi olacak şekilde
    sinyallerde şu an ufak ama mikro led alabilirim
    pegler mavileri ile değişecek

liste de baya kabarıkmış ya

Motosikleti
    CBR 600 F 2006
    Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar engin fikirlerinize görüşlerinize ihtiyacımız var.

Arkadaşımın 600f i ilk gazlamada bir iki sny gaz yemiyor. 220-230 rahat çıkıyor. ama normal bir gazlamada o bir iki sn gaz yeme sorunu onu sıkıntıya sokuyor. Yan yana aynı viteste iken gazlıyoruz o ilk torku hissedemiyor ve bir iki saniyelik sürede geride kalıyor.

Sizce sebep ne olabilir.

arkadaşlar bu sorun bende de olmaya başladı bu aralar. ilk bi kaç saniye gaz yemiyor çok tuhaf bi şey anlamadım gitti. bu sorunun ne olduğuna dair bi fikri olan varmı ? kıbrıs da olduğum için usta bulmak gerçekdende sıkıntı buralarda. bir kaç gün sonra adanaya geçecem orda baktırırım diyorum ama motor bu haldeyken nasıl gidebilirim motorla, gitsem bi sıkıntı olur mu bilemiyorum ?

Motosikleti
    arkadaşlar bu sorun bende de olmaya başladı bu aralar. ilk bi kaç saniye gaz yemiyor çok tuhaf bi şey anlamadım gitti. bu sorunun ne olduğuna dair bi fikri olan varmı ? kıbrıs da olduğum için usta bulmak gerçekdende sıkıntı buralarda. bir kaç gün sonra adanaya geçecem orda baktırırım diyorum ama motor bu haldeyken nasıl gidebilirim motorla, gitsem bi sıkıntı olur mu bilemiyorum ?
    gaz kolunuzda bir boşluk varmı ?
    yani gaz telini çevirmeden boşta oynuyor mu gaz kolu ?
    eğer böyle bir problem var ise gaz kolunun da içe doğru çıkan borular vardır bunların birisini debriajda olduğu gibi çevirerek ayar yapabilirsiniz.

birde bunu deneyin ve sonucu yazın lütfen

Motosikleti
    CBR 600 F 2006
    gaz kolunuzda bir boşluk varmı ?
    yani gaz telini çevirmeden boşta oynuyor mu gaz kolu ?
    eğer böyle bir problem var ise gaz kolunun da içe doğru çıkan borular vardır bunların birisini debriajda olduğu gibi çevirerek ayar yapabilirsiniz.

birde bunu deneyin ve sonucu yazın lütfen

gaz kolunda boşluk olmadığına emindim buna rağmen şimdi gidip tekrar baktım. yani gaz kolunda harhengi bir sıkıntı yok. motor daha önce de FI hatası veriyordu 2 defa yanıp sönüyordu, o hata gitti şimdi bu başladı bu aralar.

red thunder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    çok bişe yok aslında sıradaki değişecek parçalar şu şekilde
    ön lastik michelin pilot power 2 ct
    koltuk döşemesi
    kafa demiri ( muhtemelen 2 parçada değişecek )
    grenajdaki ufak tefek rötüşlar

bunun haricinde birşey yok. akseuar dışında
    arka stop lambasını ledli yapacam
    hugger alacağım karbon desenli
    zincir koruma ve panzotlar karbon folyo veya direk karbon kaplanacak (plakalığıda buna dahil edebilirim)
    bir ihtimal jantları da boyatabilrim mavi veya ön kırmızı arka mavi olacak şekilde
    sinyallerde şu an ufak ama mikro led alabilirim
    pegler mavileri ile değişecek

liste de baya kabarıkmış ya
    valla o da olsun bu da olsun derken liste kabarıyor devamlı. ben de kendi makinem için düşünüyorum bazı şeyler, bazılarını da yapıyorum ama o liste hiç bitmiyor

Motosikleti
    gaz kolunda boşluk olmadığına emindim buna rağmen şimdi gidip tekrar baktım. yani gaz kolunda harhengi bir sıkıntı yok. motor daha önce de FI hatası veriyordu 2 defa yanıp sönüyordu, o hata gitti şimdi bu başladı bu aralar.
    götür servise baksınlar bir o zaman bir problem var belli daha sonradan büyük bir iş açmasın başına
    hava filtreni kontrol ettin mi hiç ?

valla o da olsun bu da olsun derken liste kabarıyor devamlı. ben de kendi makinem için düşünüyorum bazı şeyler, bazılarını da yapıyorum ama o liste hiç bitmiyor
    off sorma ya valide canıma okuyacak yemin ederim

Motosikleti
    CBR 600 F 2006
    götür servise baksınlar bir o zaman bir problem var belli daha sonradan büyük bir iş açmasın başına
    hava filtreni kontrol ettin mi hiç ?

hava filtresi daha 2 aylık k&n ama yinede temizledim 2 gun önce sorun o da değil yani. yakıt pompası olabilir mi acaba ?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben geldim

km her gecen gün artıyor yahu

Far larım arasındaki fark. xenon ve normal h7

Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    Walla arkadaşlar egsoz konusunda benim makinede Arrow var ve çok memnunum yüksek devirlerde yırtıcı ve düşük devirlerde çok tok bi sesi var Kesinlikle Tavsiye ederim...
    [COLOR="Cyan"][B]
    Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122[/B][/COLOR]

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Ya arkadaşlar bu sıralar egzantrik ile ilgili değişim yapanlar kimlerdir ? Özellikle istanbulda ? Kim ne ödedi ne yaptı. Makina 21binde ve ses yapmaya başladı. Şısss şeklinde saçma bir ses sanırım kronik 600f sorunu depreşti. Sadece gergi mi değiştiriliyor ? Masrafı nedir ? Kim nerde yaptırdı ? Garantili yöntem midir =)
    Bu sorular cevap bekliyor =)
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar bu sıralar egzantrik ile ilgili değişim yapanlar kimlerdir ? Özellikle istanbulda ? Kim ne ödedi ne yaptı. Makina 21binde ve ses yapmaya başladı. Şısss şeklinde saçma bir ses sanırım kronik 600f sorunu depreşti. Sadece gergi mi değiştiriliyor ? Masrafı nedir ? Kim nerde yaptırdı ? Garantili yöntem midir =)
    1 hafta önce değiştirdim egzantirik gergisini. ben üzerindeki gerginin aynısını sipariş ettim ve ustaya taktırdım, otomatik olanı. yurt dışında bu sorundan müzdarip olanlar manuel gergi taktırıyorlar ve pek şikayetçi olanını görmedim, forumlardan okuduğum kadarıyla. İstanbulu bilmem ama Ankarada servisden fiyat istediğimde gergi için 230 TL, işçilik için 150 TL istediler. Usta istanbuldan 160 TL ye aldı benimkini, işçilik de 30 TL. Değiştirmen de fayda var zira egzantirik gergisi eğer vaktini tamamlamışsa motora çok büyük zararlar verebiliyormuş. Gerginin bozulmasının en büyük nedenleri :

- Yüksek devirde çok ani gaz kesmek.
    - Yokuş inişlerinde motora yük bindirmek, fren kullanmamak.
    - Çok ani gaz açıp, ani gaz kapatmak.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yaklasık 7ooo km önce değiştirdim bende. sadece gergiyi değiştirdim
    Parça fiyatı 160 TL yanılmıyorsam, fakat xx lerin gergisi de uyuyor bizim F lere.
    50ooo km nin altında zaten zincir hasar görmüyor bizim motorlarda eğer temiz kullanılıyor ise...
    Sadece depo sökülerek 40 dakikada halletti benim Rize'deki ustam
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    bunlar benim serviste yaptırdığım işlemlerin faturaları. buradan rahatlıkla bakabilirsin

Motosikleti
    Honda cbr 600 f
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalanmış o (ki üstüne oturdum hiç de rahata benzemiyor, ben benim CBR 125'te bile yoruluyorum uzun km'ler sonra). Basbayağı da yoruyormuş sadece gücü biraz daha az olan bir SS'miş işte. Gidon yüksek biraz o kadar.
    600 f hız olarak rr r6 gibi modeller kadar tatmin edemese de çok da aşağı kalır bir yani yok. kullanım sekli olarak çok rahat. Çok dengeli. Ayrıca cbr 125 le kiyaslanamayacak kadar rahat cbr 125 in bisiklet selesinden farkı yok.
    [COLOR=":bounce::bounce:::coool::::148:::bounce:DeepSkyBlue"]TaeTuba[/COLOR][MEDIA][/MEDIA][COLOR="deepskyblue"[COLOR="deepskyblue"][COLOR="DimGray"][/COLOR][/COLOR][/COLOR]

ömrüm06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ömrüm

yapıştırın gardaş

Motosikleti
    off şu zincir temizliği çok zahmetli oldu benim için hele dün asfalta balçık döken şerefsizler yüzünden motorum çamur içinde kalmıştı. aracın teki balçık yüzünden ön kısmı dağıtmış sahilden idealtepe başıbüyük sapağından içeri girinceydi olay köprüden aşağı indikten sonra minibüs yolu üzerinden geçen köprüye çıkmadan hemen önceydi...

neyseki 4lüleri yakan araçlar durumun ehemniyetini gayet gözler önüne seriyordu...

sonrasında ön dişli takımında katran gibi birikmiş olan yağıda temizlemek bir hayli vaktimi çalmış olsada ön dişli ve kutusu ile zincir koruma tertemiz oldular artık

fotoğraf çekemedim yalnız elim yüzüm yağ ve çamur içinde olunca üstünede motoru bi güzel parlattım miss gibim oldu

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    off şu zincir temizliği çok zahmetli oldu benim için hele dün asfalta balçık döken şerefsizler yüzünden motorum çamur içinde kalmıştı. aracın teki balçık yüzünden ön kısmı dağıtmış sahilden idealtepe başıbüyük sapağından içeri girinceydi olay köprüden aşağı indikten sonra minibüs yolu üzerinden geçen köprüye çıkmadan hemen önceydi...

neyseki 4lüleri yakan araçlar durumun ehemniyetini gayet gözler önüne seriyordu...

sonrasında ön dişli takımında katran gibi birikmiş olan yağıda temizlemek bir hayli vaktimi çalmış olsada ön dişli ve kutusu ile zincir koruma tertemiz oldular artık

fotoğraf çekemedim yalnız elim yüzüm yağ ve çamur içinde olunca üstünede motoru bi güzel parlattım miss gibim oldu
    aynısını bende bugün yaptım, elim yüzüm her tarafım yağ oldu bende foto çekemedim. Ön dişlide çok fazla kir yağ birikmişti, 2 şişe zincir temizleyici kullandım gazyağı bulamadığım için, zaten bulunca 3-4 litre alacam olmayacak böyle.

Motosikleti
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynısını bende bugün yaptım, elim yüzüm her tarafım yağ oldu bende foto çekemedim. Ön dişlide çok fazla kir yağ birikmişti, 2 şişe zincir temizleyici kullandım gazyağı bulamadığım için, zaten bulunca 3-4 litre alacam olmayacak böyle.
    ben toplamda 0,5 lt su pet şişesine mazot almıştım onunla yaptım işi.
    tavsiyem mazotu sürdükten sonra üstüne bulaşık deterjanı kullanman
    temizleyici spreyi en sona kullanacaksın mazot ve deterjandan arındırmak için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler