Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    profesyonel bi mekanik modifikasyon için öncelikle egzosun komple yani manifolttan itibaren değişmesi lazım, yani sadece son susturucuyu alıp ondan güç beklemek yanlış. e sırf egzos bu şekliyle neredeyse 3000 TL. sonra Emre'nin dediği gibi profesyonel bi power commander uygulaması. ona da işçilikle birlikte 1000 TL diyelim. açık hava filtresi en ucuz eleman o da 150 TL. tüm bunların getirisi kaba ve iyimser bi tahmin 20 hp
    600f dediğimiz makinenin en genci 2007 model ve fiyatı 12 bin lira. üstüne 4000 TL koysam 16. bine 2006 1000rr alabilirim direk 170 hp )))
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    red thunder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Beygir gücü anlamında söylediğin doğru ama, benim bu konudaki temel dayanağım, motorun oranları değiştirilmeden performans parça takılmasının zarar verebileceği ve yakıtı arttıracağı idi. O yüzden girdik power commander mevzuuna yani

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bi motor buldum orjj. egzoslu. eğer alırsam egzos takmadan önce biraz kullanıp yakıt durumuna bakıcam öncekilere göre ne kadar fark ediyo. o zaman net olarak tüp egzosun yakıt üzerindeki etkisini anlar burada paylaşırım.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Valla çok iyi olur, hatta bu kıyaslama ile diğer makineler için de bir genelleme yapabiliriz diye düşünüyorum. Allah en kısa sürede gönlüne göre temiz bir makine nasip eder inşallah. Bak hayır duasını şimdiden aldın

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Karadeniz de nerde iyi bir usta. motorun hava filtresini zor değişiyorlar
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Trabzon tarafında, Tenere'den anlayan iyi ustalar var bildiğim kadarıyla ama 600F'i bilemiyorum

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı red thunder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla çok iyi olur, hatta bu kıyaslama ile diğer makineler için de bir genelleme yapabiliriz diye düşünüyorum. Allah en kısa sürede gönlüne göre temiz bir makine nasip eder inşallah. Bak hayır duasını şimdiden aldın
    saol arkadaşım hepimize inşallah..

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol arkadaşım hepimize inşallah..
    Sen de sağol, amin

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    profesyonel bi mekanik modifikasyon için öncelikle egzosun komple yani manifolttan itibaren değişmesi lazım, yani sadece son susturucuyu alıp ondan güç beklemek yanlış. e sırf egzos bu şekliyle neredeyse 3000 TL. sonra Emre'nin dediği gibi profesyonel bi power commander uygulaması. ona da işçilikle birlikte 1000 TL diyelim. açık hava filtresi en ucuz eleman o da 150 TL. tüm bunların getirisi kaba ve iyimser bi tahmin 20 hp
    600f dediğimiz makinenin en genci 2007 model ve fiyatı 12 bin lira. üstüne 4000 TL koysam 16. bine 2006 1000rr alabilirim direk 170 hp )))
    Aslında haklısın, ama bir de şu açıdan bakabiliriz:
    Performans haricinde 600F'in konforu olacak mı 1000RR'da?
    Diyelimki motora artçıyla da biniyorsun ve ekonomi anlamında da 600'lükten büyük cc düşünmüyorsun.
    Kısaca 600F her türlü beklentine cevap veriyor ve sadece biraz daha güçlü olsaymış keşke diyorsun.
    Haliyle piyasada rahat kullanımlı ve 110 HP gücünde başka supersport makine de yok.
    O zaman ne yaparsın, hastasıysan 600F'i kitabına uygun modifiye edersin.
    Zaten bunu ancak bu motorun hastası yapar bu devirde.
    Power Commander motorun güç dağılımını da dengeli hale getireceği için daha sağlıklı çalışacak, tepkileri hassaslaşacak, torku da yükselecektir.
    Böylece gerek ara hızlanmalarda, gerekse beygir artışından muzdarip olarak son süratte de performans yükselecektir.
    Standart haliyle 600RR'lar R6'lar tokatladığım 600F'in 130 HP olduğunu düşünmek bile istemiyorum.
    Arkandan gelmeye çalışan ne hayal kırıklıkları olacaktır düşünsene.

Bir de iyi ihtimalle egsoz ve hava filtresi üzerinde bir motor bulduğunu düşün 12000 TL'ye, sadece power commander takılıp ayarlarının yapılması için üste ekleyeceğin 700-800 TL ile sonrasında sahip olacaklarına değer bence.

Yukarıda hayalimi anlatmışım şimdi farkettim.

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karadeniz de nerde iyi bir usta. motorun hava filtresini zor değişiyorlar
    Uğraşma ustalarla, kendin değiştir:

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-resimli.html

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Standart haliyle 600RR'lar R6'lar tokatladığım 600F'in 130 HP olduğunu düşünmek bile istemiyorum.
    Arkandan gelmeye çalışan ne hayal kırıklıkları olacaktır düşünsene.
    Emre, senin bir de sahil yolunda Hayabusa leşin yok muydu ?

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman ne yaparsın, hastasıysan 600F'i kitabına uygun modifiye edersin.
    Zaten bunu ancak bu motorun hastası yapar bu devirde.
    aslında o hasta da ben oluyorum. benden başka hangi akıllı aynı motordan 3 tane alır ki

Alıntı red thunder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre, senin bir de sahil yolunda Hayabusa leşin yok muydu ?
    Gösteriş yapmayı sevmiyorum

aslında o hasta da ben oluyorum. benden başka hangi akıllı aynı motordan 3 tane alır ki
    Üçüncüyü de 130 HP yap olm o zaman işte.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    600f canavarı kıymet bilmeyen bir apaci
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

alpera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 f
    slm arkadaslar
    epey uzun bı sure bende uzak kaldım.son yazılanlarda 600 f 1000 rr fıyat degerlendırmesı gıbı bı durum olmus sanırım.

emre nın soyledıgı gıbı rahat bı kullanım acısından evet f gıbı bı sport yok

ama yakıt acısından 7-9.5 lıtre aralıgında bı yakıt sarfıyatım var 1000 rr ıcın sadece k&n fılıtre var gerı kalan orjnal
    su var kı gercekten gucu cok ıyı hıssettıren bı motor fena yanı
    bu arada yenı kasa f cok guzel bı goruntusu var

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Arkadaşlar merhaba,

Bir arkadaşa 2006 veya 2007 600F arıyoruz.

Fakat ilanlardaki fiyatlara bakılırsa ya bu motorun piyasası uçmuş,ya da millet fiyatlarda uçmuş.

10-11 bin TL arası bir para ayırma niyetimiz var.

Ne dersiniz bu rakama temiz,düzgün bir 600F bulabilir miyiz?
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Bulabilirsin bence, motorun yanına gidip pazarlık edince fiyatta illaki indirim yapılır. Ayırdığınız bütçe de normal kanımca.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Arkadaş akşam vakti şu motorun sahibini aramış :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...43846251/detay

Motor sahibi kişi 14 bin TL'den 1 kuruş inemeyeceğini söylemiş.

Şöyle düşük km'li,temiz bir motor için belirlenen limit de aşılabilir ama temiz iddiasında olan motorların sahipleri de iyi fiyat çekiyor hakkaten.

Sen yanılmıyorsam 10-11 arası almıştın motorunu değil mi Emre hocam?
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş akşam vakti şu motorun sahibini aramış :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...43846251/detay

Motor sahibi kişi 14 bin TL'den 1 kuruş inemeyeceğini söylemiş.

Şöyle düşük km'li,temiz bir motor için belirlenen limit de aşılabilir ama temiz iddiasında olan motorların sahipleri de iyi fiyat çekiyor hakkaten.

Sen yanılmıyorsam 10-11 arası almıştın motorunu değil mi Emre hocam?
    Motor gerçekten temiz ve aksesuarlı görünüyor ama 14,000 TL de fazla yine de; o paraya çıkıldı mı seçenekler artıyor ve 600F daha geri sıralara kayıyor.

Ben motoru 2007 senesinde 8000 km'deyken 10,250 TL'ye almıştım.
    6 ay kadar önce de 35000 km'deyken 11,500 TL'ye sattım.
    Sattığım arkadaş da sağlık nedenleriyle satılığa çıkardığını söylemişti geçenlerde, ama ilanı kaldırmış gördüğüm kadarıyla.

Motosikleti
    honda cbr 1100 xx
    [QUOTE=< iLk@yy >;2276714]dodo manet değiştireceksen titax tavsiye ederim ama satın almadan önce olan bir motorda otur bir dene derim bizim manetler gibi uzun değil kısa olduğundan rahat kullanamayan çıkabiliyor

Titax güzel ama çok pahalı tanesi 99 euro baktım rimozalarda pahalı ben redline tavsiye ederim sonucta manet yani ve rizomadan hiçbir farkı yok dandikte degil 100 tlye almıstım aldıgım yer ise eminonunde bisikletciler motorcular carsısı var ordan tavsiye ederım kısa olmasına bır sure sonra alısılıyor ve rizomanın elcikleriyle cok guzel oluyor renkleride var zevki sana kalmıs ben siyah istedim mesela hatta resimini koydum benim motorun biraz uzak gibi ama anlıyabilirsin

http://img826.imageshack.us/i/63261556.jpg/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:11 ----------

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dodo manet değiştireceksen titax tavsiye ederim ama satın almadan önce olan bir motorda otur bir dene derim bizim manetler gibi uzun değil kısa olduğundan rahat kullanamayan çıkabiliyor

Titax güzel ama çok pahalı tanesi 99 euro baktım rimozalarda pahalı ben redline tavsiye ederim sonucta manet yani ve rizomadan hiçbir farkı yok dandikte degil 100 tlye almıstım aldıgım yer ise eminonunde bisikletciler motorcular carsısı var ordan tavsiye ederım kısa olmasına bır sure sonra alısılıyor ve rizomanın elcikleriyle cok guzel oluyor renkleride var zevki sana kalmıs ben siyah istedim mesela hatta resimini koydum benim motorun biraz uzak gibi ama anlıyabilirsin

http://img826.imageshack.us/i/63261556.jpg/

motorun üstünde de görmek isteriz
    aynı zamanda bu camın smoke tarzı olan varmıydı orada simsiyah dışında?
    yani koyu şeffaf diyim dumanlı

Bende çok koyu istemedigim icin bu camı aldım tam dumanlı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:14 ----------

Uğraşma ustalarla, kendin değiştir:

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-resimli.html
    Kesinlikle katılıyorum sana kendin halledebilirsin eger hevesin varsa ugrasmayı seviyorsan e birazda elin tornadiva tutuyosa mekanik haric halledersin herseyi yag degisimi balata degısımı zincir disk degisimi yag filtresi buji bunlar kullanan kisnin yapabilecegi seyler ben aldıgım butun parcaları kendim takıcam hatta hatta kendime klasor bıle yaptım resımlı ve vıdeolu anlatım dıye yazdıgım herseyın youtube dan buldum vıdeolarını kaydettım resımlı anlatımlarda var tavsıye ederım

gokselaytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw F800S
    cakalaz

valla benim evin önündeyken kapalı garajdaydı ondan güzel kasko yok zaten ben bile özel rampa yaptım garajdan güç bela çıkarıyorum hırsızın sessizce çıkarıp çalması nerdeyse imkansız dır ama bi arkadaşa bi yere gittiğinde olay patlıyor bide istanbul burası öle binbir türlü insan var bulamassında yapanı çok zor yada ... o yüzden kasko+alarm+alarmlı disk kilidi+allaha emanet +direksiyon kilidi daha artı kolay taşınıp kolayca takabileceğim ne güvenlik ekipmanı varsa onları takıcam bundan sonraki motoruma manet eksoz umurumda deil artık :D
    ""34HZ3154(BMW F800S"" sarışın- ""34 DP 6939(cbr600F)"" DEVİL carbon... (çalındı )- "34 ZEU 54(kanuni racer200s" yoshimura krom (artık başka kollarda)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler