Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    efekarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı static adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletimle dört ayda 5000km yapmışım. Dün K&N hava filtresi ve K&N yağ filtresi aldım. Filtreyle birlikte yağını da değiştirdim tabi.
    5000 devirde motordan hışırtılı bir ses geliyordu... egzantrik zinciri ve gergisini değiştirmem gerekiyormuş. İşi bilene bırakıp ustasına götürüyorum ama onlar her zaman ne kadar para kazanabileceklerini düşünüyorlar. Sonra da "Büyük motorun derdi büyük olur" deyip kandırıyorlar (sanırım orijinali "Büyük başın derdi büyük olur" şeklindeydi ) Şimdiye kadar gerekli gereksiz bir sürü ayrıntıya servis ücreti ödedim. Benzin fiyatları ayrı bir dert! Motosikleti aldıktan sonra cebimde para göremez oldum. Kış gelince durulurum diyorum ama ne olur bilemem artık
    Süleyman ne yaptın egzantrik gergisini ve zincirini değiştirdin mi?
    Benim motorda da 5000 devir ile 7000 devir arası bahsettiğin hışrtılı ses geliyor yüksek devirlerde o ses kesiliyor. :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    static - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 1000 K8
    Merhaba, yakın zamanda egzantrik zincir ve gergi değiştireniniz var mı?
    Dün Honda yetkili servisine fiyat sordum...

Egzantrik Zinciri 240 TL
    Dış gergi 130 TL
    İç gergi 100 TL

Toplam 470 TL (Takma-işçilik ücreti hariç)
    Fiyat tüm servislerde standart mıdır? Başka yerlere mi bakayım yoksa "burası Bodrum! burada böyle!" deyip kaderime razı mı olayım?
    korkuyorsan sorun yok... çünkü korkmalısın... SUZUKI GSX-R1000

efekarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Bence öncelikle sesin kaynağını bulmalısın.İyi bir ustaya göster motorunu belki başka bir sebep vardır.Egzantrik gergisi veya zincirinden olduğu kesin im?

static - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 1000 K8
    Alıntı efekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süleyman ne yaptın egzantrik gergisini ve zincirini değiştirdin mi?
    Benim motorda da 5000 devir ile 7000 devir arası bahsettiğin hışrtılı ses geliyor yüksek devirlerde o ses kesiliyor. :(
    Aynı dertten muzdarip olduğumuz kesin
    Fiyat araştırması yapıyorum... (Yukarıdaki fiyatları Bodrum Honda servisinden aldım)
    Az önce İstanbulda bir servisi aradım. Sistemde arama yaptığında 2006 600F için sadece bir adet gergi gösteriyormuş.
    İstanbuldaki servis egzantrik zincirine 210 TL,
    sistemde görünen tek gergiye 160 TL fiyat verdi.

Kafam karşıtı... emin olmak için şasi numarasından baktıracağız. Haber vereceğim.
    korkuyorsan sorun yok... çünkü korkmalısın... SUZUKI GSX-R1000

Motosikleti
    cbr 600 f
    emre abi hayırlı olsun desene artık aynı paraya 2 kat yol yapacam diyorsun
    seni kesermi abi 250r ? bende diyorum alıyım 250 yı ama düşünüyorum ferrariden inipte kartala binmek şimdi geçen gün arkadaşın motorunu aldım evine bıraktım baya zorladı nasıl binmişim buna dedim. neyse önemli olan yarılı olması abi kazasız belasız günler dilerim.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kelleci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun
    Sağolasın Yasin.

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DreamdarkEmre abi hayirli olsun.Bunada sissy bar takican mi?
    Yok kardeşim o 600F'e mahsustu, bunun için uğraşsam da değmez zaten, o kadar uzun kalmayacak elimde.

Alıntı static adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, yakın zamanda egzantrik zincir ve gergi değiştireniniz var mı?
    Dün Honda yetkili servisine fiyat sordum...

Egzantrik Zinciri 240 TL
    Dış gergi 130 TL
    İç gergi 100 TL

Toplam 470 TL (Takma-işçilik ücreti hariç)
    Fiyat tüm servislerde standart mıdır? Başka yerlere mi bakayım yoksa "burası Bodrum! burada böyle!" deyip kaderime razı mı olayım?
    Tüm bunları değiştireceksen bile, servis yerine parçacılardan temiz çıkma parça temin etmeye çalışman daha ekonomik olur. Bir diğer yol da yurtdışından getirtmek tabi, ebay'de de araştır istersen.

Alıntı bluebox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emre abi hayırlı olsun desene artık aynı paraya 2 kat yol yapacam diyorsun
    seni kesermi abi 250r ? bende diyorum alıyım 250 yı ama düşünüyorum ferrariden inipte kartala binmek şimdi geçen gün arkadaşın motorunu aldım evine bıraktım baya zorladı nasıl binmişim buna dedim. neyse önemli olan yarılı olması abi kazasız belasız günler dilerim.
    Sağolasın kardeşim. Dediğin gibi maalesef kesmiyor ama, buna da şükür tabi. 600F'den sonra hala bozuk motora biniyormuşum gibi hissediyorum kullanırken. Çok farkediyor hem performans, hem de kalite yönünden. Tek avuntum yarı yarıya olan benzin ve parça fiyatları zaten.

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Merhabalar arkadaşlar görüşmeyeli nasılsınız;

Arkadaşlar sizlerin engin bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var, lütfen beni bilgilendirin. Motorumu artık özellikle debriyaj balatası değişimi öncelikli olmak üzere, bakımlarını yaptırıp malzeme satın alabileceğim gözüm arkada kalmadan motoru emanet edebileceğim ve keseye uygun bir usta-servis önerirseniz çok sevinirim. Kocaeli'ye en yakın veya İstanbul Anadolu yakası da olur bu civarlarda nereye götürmem uygun olur. Kadıköyde Ali ustaya gittim temiz çalışıyorlar fakat nedense hiç içime sinmedi, Pendik'te Güngör motor var nasıldır dersiniz. Ayrıca daha önce debriyaj balatası değişimi yapan veya önerisi olan (marka, model...vb.) arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum, şimdiden yardımlarınız teşekkür ederim...
    Saygılarımla...

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    merhaba 600f ciler bugun itibariyle bende sizden oldum arkadasımın motorunu aldım 2006 model 25 bın km'de gri renk henuz 40km yaptım kullanımı cok rahat kolay bır motor ancak endurodan sonra cukurlarda cok zıplıyor bu velet onun ayarı varmıdır normalımı budur ?
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba 600f ciler bugun itibariyle bende sizden oldum arkadasımın motorunu aldım 2006 model 25 bın km'de gri renk henuz 40km yaptım kullanımı cok rahat kolay bır motor ancak endurodan sonra cukurlarda cok zıplıyor bu velet onun ayarı varmıdır normalımı budur ?
    Erman, hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanırsın inşallah
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erman, hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanırsın inşallah
    sago laydogan o motormu bu motormu derken kafayı yemek uzereyken dedım arkadasın motoru en ıyı motordur aldım onu yoksa gercekten ıkıncı el motor alıp bınmek kabus benım ıcın guvenım sıfır ınsanlara ozellıkle bu tarz makınalarda bir bu arkadasımın makınasını bırde dreamdarkın makınasını gozum kapalı alırdım arkadasınkını aldım ınsallah herkes sevdıgı motora biner

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Arkadaşlar motorun deviri biraz yükselince civatasa kutusu gibi ses geliyordu bildiğim kadarıyla 600f lerin çoğunda oluyormuş. Ve ustaya gittim...

"Kardeş eksantirik zinciri,sökülecek takılacak belki şuda belki buda değişecek... sana 1000-1200 civarı tutar da denilebilirdi ama o zincir devamlı yağın içinde olur nerdeyse ömürlüktür arıza kısmı onun gergisidir onu hallettim" diyerek lastikleri değiştirmiştim hemde rot falan 50 lira aldı.

Ama inanın öyle bir seski gerçekten o kadar masraf varmış hissi veriyor şimdi ses yok rahatım ;) Ankara sadece twoBrothers sesi dinliyor ;)
    baskentli

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Merhabalar.arkadaşlar 600 f arıyorum.10-11 bin tl aralığında max 20 bin km de.ilgilenen olursa görüşelim.farınızda gazınızda açık ola

Motosikleti

3.ve en güzel motorum Gümüş Ok

yeni aldıgım bebeğimin fotolarını sizlerle paylaşmak istedim
    Allah herkes istediği motoru nasip etsin kazasız belasız sürüşler dilesin

[IMG]http://img189.imageshack.us/i/img9325f.jpg[IMG]

yeni aldıgım bebeğimin fotolarını sizlerle paylaşmak istedim
    Allah herkes istediği motoru nasip etsin kazasız belasız sürüşler dilesin
    Amin. Motoru septimus'tan aldın sanırım. Özenle kullanıldığı herhalinden belli.
    Tekrardan hayırlı olsun. Maşallah çok temiz.

Resimler için şöyle yardımcı oluyum sana.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    sagol aydogan zahmet oldu ben beceremedim

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    dreamdark abı nasılsın motorunu satmısssın olmadı sımdı :( senın makınayı ben alacaktım hayırlısı olsun abı benım askerlıgın bıtmesıne 5 ay kaldı ızındeyım suanda gelınce bana guzel bı makına ayalrız dıme F kardeslıgıne gırmem lazım artık

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar görüşmeyeli nasılsınız;

Arkadaşlar sizlerin engin bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var, lütfen beni bilgilendirin. Motorumu artık özellikle debriyaj balatası değişimi öncelikli olmak üzere, bakımlarını yaptırıp malzeme satın alabileceğim gözüm arkada kalmadan motoru emanet edebileceğim ve keseye uygun bir usta-servis önerirseniz çok sevinirim. Kocaeli'ye en yakın veya İstanbul Anadolu yakası da olur bu civarlarda nereye götürmem uygun olur. Kadıköyde Ali ustaya gittim temiz çalışıyorlar fakat nedense hiç içime sinmedi, Pendik'te Güngör motor var nasıldır dersiniz. Ayrıca daha önce debriyaj balatası değişimi yapan veya önerisi olan (marka, model...vb.) arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum, şimdiden yardımlarınız teşekkür ederim...
    Hamit parçaları internetten sahibinden.com vs. araştırıp almanı tavsiye ederim, daha uygun olur senin için. Farklı markalar var, kalitesi fiyatına göre değişiyor. Zaten teker vs. yapmadığın için çok pahalısına kaçmana da gerek yok. Gerçi arada 50-60 TL fark oluyor ortalama, tercih senin. Yalnız debriyaj balata değişimi yapacaksan, debriyaj saclarını da değiştirmen daha sağlıklı olur.
    Güvenebileceğin servis olarak da, özellikle kaliteli işçilik konusunda Küçükyalı-İdealtepe'de Moto Triple'ı tavsiye ederim sana. Özkan ve Hüseyin usta işlerinde oldukça iyidir.
    Güngör Motor'la da samimiyetim vardır ve genelde giden arkadaşlar da memnun bildiğim kadarıyla. Benim motoruma herhangi bir işlem yaptırmak kısmet olmadı ama bana biraz uzak olduğu için.

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
    Arka amortisörün 7 kademe sertlik ayarı var, en yumuşağı 1, en serti 7 numaradır. Amortisör yumuşadıkça motor da alçalır.
    Ama istediğin kadar yumuşat amortisörü, endurodan sonra sana yine kütük gibi gelmeye devam edecektir. Ama biliyorsunki tamamen farklı kategorideki motorlar; enduronun çıktığı sürat ile bu motorun çıktığı sürate göre amortisör sertliği var.

Alıntı crazy_81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dreamdark abı nasılsın motorunu satmısssın olmadı sımdı :( senın makınayı ben alacaktım hayırlısı olsun abı benım askerlıgın bıtmesıne 5 ay kaldı ızındeyım suanda gelınce bana guzel bı makına ayalrız dıme F kardeslıgıne gırmem lazım artık
    Kısmet diyelim vallahi, olmadı. Sen gel de güzel bir motor buluruz inşallah.
    Hayırlı tezkereler şimdiden.

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hamit parçaları internetten sahibinden.com vs. araştırıp almanı tavsiye ederim, daha uygun olur senin için. Farklı markalar var, kalitesi fiyatına göre değişiyor. Zaten teker vs. yapmadığın için çok pahalısına kaçmana da gerek yok. Gerçi arada 50-60 TL fark oluyor ortalama, tercih senin. Yalnız debriyaj balata değişimi yapacaksan, debriyaj saclarını da değiştirmen daha sağlıklı olur.
    Güvenebileceğin servis olarak da, özellikle kaliteli işçilik konusunda Küçükyalı-İdealtepe'de Moto Triple'ı tavsiye ederim sana. Özkan ve Hüseyin usta işlerinde oldukça iyidir.
    Güngör Motor'la da samimiyetim vardır ve genelde giden arkadaşlar da memnun bildiğim kadarıyla. Benim motoruma herhangi bir işlem yaptırmak kısmet olmadı ama bana biraz uzak olduğu için.

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
    Arka amortisörün 7 kademe sertlik ayarı var, en yumuşağı 1, en serti 7 numaradır. Amortisör yumuşadıkça motor da alçalır.
    Ama istediğin kadar yumuşat amortisörü, endurodan sonra sana yine kütük gibi gelmeye devam edecektir. Ama biliyorsunki tamamen farklı kategorideki motorlar; enduronun çıktığı sürat ile bu motorun çıktığı sürate göre amortisör sertliği var.

Kısmet diyelim vallahi, olmadı. Sen gel de güzel bir motor buluruz inşallah.
    Hayırlı tezkereler şimdiden.
    Emre çok çok teşekkür ederim. Senin önerine uyarak ilk zaman bulduğumda İdealtepedeki servise gideceğim.
    Saygılarımla...

matagp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre çok çok teşekkür ederim. Senin önerine uyarak ilk zaman bulduğumda İdealtepedeki servise gideceğim.
    Hamit hocam öncelikle hayırlı olsun,
    bende yeni aldım makinamı ve daha pek servis muhabbetim olmadı ama benimde tavsiyem Emre gibi Moto Triple dan yana.Motor alma cabalarım arasında Özkan abi çok yardımcı olmuştur.Knedilerinin güvenilir işçilikleri olduğunu biliyorum.

ben 3000 km re sonra güngör e gideceğim.O zaman orayla ilgili yorum yapabileceğim.Gitme sebebim de aldığım motorun bu güne kadar hep Honda servisinde bakılmış olması.

tekrar hayırlısı olsun.
    Old machines
    PGO Star-50,Yamaha FLY-ONE 150,Peugeot Vivacity-100,Piaggio TPH125XR,Daelim S2-250 FreeWing Lc,Honda CBR600F,Honda NT700V Deauville,Yamaha XVS1100 DragStar Classic..

Motosikleti
    SYM GTS 250İ EVO
    amerikadan yoshimura egzos getirttim ve panzotları karbon kaplattıkktan sonra motosikletimin son resimleri yorumlarnız lütfen

[/QUOTE]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:33 ----------

[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:38 ----------
    Kadin olsun , kitap olsun cildine aldanmayip içindekilere bakilmalidir.:queen::queen::queen:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler