Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Jubaa, aslında lastiklerdeki izlerle pek ilgilenmiyorum.esas olan o yanaklardaki erime ;)
    o büzüşmeler viraj içinde nekadar gaz açıp hızlı döndüğünün göstergesidir .
    bu işi öğrenmek için iyi sürücülerle yol yapıp onlardan bişeyler öğrenin,zamanla gelişirsin.
    resimlerden etkilip dur bende yapayım dersen,Allah korusun düşebilirsin.
    erimiş peglerin resimleri ve viraj videolarımı eklerdim ama sitenin kurallarına aykırı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 model kırmızı 29.000 civarında sıfır lastik ben sattım arkadaşıma ama o binemedi ve oda satıyor... 12 tl istiyor ama uygun birşeyler yaptırmaya çalışırım.. Temiz motordur...
    fiyatı benim düşündüğümden yüksek ama tabi öncelikle motora bakıp öyle konuşmak lazım fiyat konusunda bi şeyler yapabilirse bi bakmak isterim.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Blackvolky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam temiz 600f satan bileniniz varsa haber werebilirseniz sevinirim. aradığım bi kaç marka ve model var içlerinden birini almayı planlıyorum.
    Ben satıyorum motorumu. İlanda motorla ilgili hemen hemen tüm detaylar yazıyor ama, istersen başlığın ilk sayfalarından itibaren inceleyebilir veya buradaki arkadaşlardan da referans alabilirsin.

İlan linki:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...aticidan/detay

static - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 1000 K8
    Herkese merhaba,

Motosikletimin üzerinde Michelin Pilot Power lastikler var.
    3-4 defa akşam ön lastiğe hava bastım... sabah indi yani önceki halini aldı. Janta kadar inmediği için patlamadığını söyleyebilirim ama lastik kendi basıncını kafasına göre ayarlıyor Bu haline alışmış olsam da gidonun rahat dönmesi ve yakıt tasarrufu için yüksek basınca ihtiyaç var.

Nihayetinde sertleşmiş olan ön lastiğimi değiştirmeye karar verdim.
    2.el çok temiz Metzeler M1 ön lastik buldum ve almaya karar verdim. Arka lastiğin durumu iyi.

Ön lastiğin Metzeler, arka lastik Michelin olmasında sakınca görüyor musunuz?

Teşekkür ederim.
    korkuyorsan sorun yok... çünkü korkmalısın... SUZUKI GSX-R1000

pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı static adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Motosikletimin üzerinde Michelin Pilot Power lastikler var.
    3-4 defa akşam ön lastiğe hava bastım... sabah indi yani önceki halini aldı. Janta kadar inmediği için patlamadığını söyleyebilirim ama lastik kendi basıncını kafasına göre ayarlıyor Bu haline alışmış olsam da gidonun rahat dönmesi ve yakıt tasarrufu için yüksek basınca ihtiyaç var.

Nihayetinde sertleşmiş olan ön lastiğimi değiştirmeye karar verdim.
    2.el çok temiz Metzeler M1 ön lastik buldum ve almaya karar verdim. Arka lastiğin durumu iyi.

Ön lastiğin Metzeler, arka lastik Michelin olmasında sakınca görüyor musunuz?

Teşekkür ederim.

marka farkının sorun yaratacağını düşünmüyorum ancak lastikleri sıfır almanı öneririm. lastik ve kaskta 3-5 kuruşun hesabı yapılmamalı çünkü hayati önem taşıyorlar.

Topic uyuma.
    Hadi ben şehir dışındayım, siz nerelerdesiniz?

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topic uyuma.
    Hadi ben şehir dışındayım, siz nerelerdesiniz?
    evet topic uykuda.Aslında yağmurlar başladı.Millet birşeyler yazar diyodum bende ama kimseden tık yok.Sen motoru ne yaptın Emre satabildin mi?Ben benim motora bakanları günlük takip etmeye çalışıyorumda son iki-üç gündür epey bakan olmuş.Öyle tahmin ediyorum ki bakanların büyük bir kısmı kış geliyor, havalar soğudu deyip de motorun fiyatını düşürüp ölü fiyata almaya çalışanlar
    Yani kimse yanlış anlamasın ama %80 ölücüler Bende sırf bu yüzden satmaktan vazgeçebilirim.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı axewar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öne gömme led sinyalleri taktırdım... Arkaya da e-bay dan sinyalli stop alıp plakalığı iptal etmeyi düşünüyorum ama şöyle bir sorum var;
    gömme led sinyalleri taktırınca sinyaller çok hızlı ve kısa süreli yanmaya başladı gündüz neredeyse farkedilmiyor... Arkalarıda led yaparsam daha da hızlanacak sanırım.... Bunu yavaşlatmak için ne yapılabilir? Sinyal kablolarına direnç yerleştirsem hızı azalır diye düşünüyorum ama kaç ohm olmalı? Yada şunu yap diyebileceğiniz bir şey var mı?
    bugün bende bayağı uğraştım..direnç bağladım oluyo ama çok çabuk ısınıyo hemde bayağı ısınıyor...

en sağlamı söktüğün eski sinyallarin içinden duyuyla beraber ampulunu sök görünmicek biryere bağla düzgün çalışsın....ben oyle yaptım bayağı uğraştım ama güzel oldu..değdi doğrusu..
    en güzelide iş bitince motoruna bakıyorsun ve bir şeyler başarabilme gücünü görüyosun ..buna paha biçilemez işte..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet topic uykuda.Aslında yağmurlar başladı.Millet birşeyler yazar diyodum bende ama kimseden tık yok.Sen motoru ne yaptın Emre satabildin mi?Ben benim motora bakanları günlük takip etmeye çalışıyorumda son iki-üç gündür epey bakan olmuş.Öyle tahmin ediyorum ki bakanların büyük bir kısmı kış geliyor, havalar soğudu deyip de motorun fiyatını düşürüp ölü fiyata almaya çalışanlar
    Yani kimse yanlış anlamasın ama %80 ölücüler Bende sırf bu yüzden satmaktan vazgeçebilirim.
    Çeşme'de hava güzel vallahi, İstanbul'dan haberim yok tabi kusuruma bakmayın.
    İstanbul'a döner dönmez bir arkadaşla görüşeceğiz, bakalım hayırlısıysa olabilir.
    Ölücülere taviz yok Kemal'cim.

Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün bende bayağı uğraştım..direnç bağladım oluyo ama çok çabuk ısınıyo hemde bayağı ısınıyor...

en sağlamı söktüğün eski sinyallarin içinden duyuyla beraber ampulunu sök görünmicek biryere bağla düzgün çalışsın....ben oyle yaptım bayağı uğraştım ama güzel oldu..değdi doğrusu..
    en güzelide iş bitince motoruna bakıyorsun ve bir şeyler başarabilme gücünü görüyosun ..buna paha biçilemez işte..
    Mastercard reklamı gibi konuştun Temel.

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Hazır konusu açılmışken bi sorayım. Mesela vatandaşın biri 2004 model cbr 600f için 12-13 bin arası rakam yazmış. Şimdi bu motorun piyasası bumudur? Ben bu adama kaç bin tl teklif etsem ölücü oluyorum kaç bin tl teklif etsem normal oluyor yani bu CBR 600F lerin model yıllarına göre fiyatlarının ne kadar olduğunu bilen var mı? Mesela benim bütçem 9-9.5 arası Bu bütçeye göre kaç model cbr 600f aramalıyım?

Alıntı Blackvolky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır konusu açılmışken bi sorayım. Mesela vatandaşın biri 2004 model cbr 600f için 12-13 bin arası rakam yazmış. Şimdi bu motorun piyasası bumudur? Ben bu adama kaç bin tl teklif etsem ölücü oluyorum kaç bin tl teklif etsem normal oluyor yani bu CBR 600F lerin model yıllarına göre fiyatlarının ne kadar olduğunu bilen var mı? Mesela benim bütçem 9-9.5 arası Bu bütçeye göre kaç model cbr 600f aramalıyım?
    Tabi km'si ve motorun ekstraları da önemli ama, 2004 için o para fazla bence. Şahsi fikrim 11 bin TL eder en fazla 2004 model temiz bir 600F.
    Bahsettiğin bütçeye en fazla 2001-2002 bulabilirsin diye düşünüyorum ama, tabi 2. el işi karışık iş, iyice araştırmak lazım, adam acil paraya sıkışmıştır ve uygun fiyata verir motorunu, kısmet biraz da.

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Tabi km'si ve motorun ekstraları da önemli ama, 2004 için o para fazla bence. Şahsi fikrim 11 bin TL eder en fazla 2004 model temiz bir 600F.
    Bahsettiğin bütçeye en fazla 2001-2002 bulabilirsin diye düşünüyorum ama, tabi 2. el işi karışık iş, iyice araştırmak lazım, adam acil paraya sıkışmıştır ve uygun fiyata verir motorunu, kısmet biraz da.
    Bilgi için teşekkürler en azından artık kaç model alabilceğim hakkında bi bilgi sahibi oldum

Benim lafımı da dosdoğru referans alma sen, yine bak yüksek modellere de, bakarsın kısmetlik birşey çıkar.

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Benim lafımı da dosdoğru referans alma sen, yine bak yüksek modellere de, bakarsın kısmetlik birşey çıkar.
    bakalım bari doğru diyorsun kısmet işi

Motosikleti
    2006 cbr 600f

vitesi 2 ten 3 e atrken başa geçti?

Dün şöyle bir şey oldu...
    Sallana sallana giderken(bizim motorun karakterine uymuyor ama...) vitesi 2-den 3 e atacağım sırada vites boşa geçti. Vites kolunu ittirdim aşağı acaba 1 de miyim diye, yok değil ikinci viteste. Hemen debriyaj basılı olarak sağa çektim 1ve boş arasında 3-4 kez gittim geldim sorun yok. Bir daha da yapmadı. Ama şanzımanı bozdum diye tırstım valla. Başına böyle bir şey gelen var mı?

static - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 1000 K8
    Sallana sallana giderken(bizim motorun karakterine uymuyor ama...) vitesi 2-den 3 e atacağım sırada vites boşa geçti. Vites kolunu ittirdim aşağı acaba 1 de miyim diye, yok değil ikinci viteste. Hemen debriyaj basılı olarak sağa çektim 1ve boş arasında 3-4 kez gittim geldim sorun yok. Bir daha da yapmadı. Ama şanzımanı bozdum diye tırstım valla. Başına böyle bir şey gelen var mı?
    Hayır. 4 aydır kullanıyorum. 2 den 3e hiç olmadı. Bazen 1den 2ye atarken boşa giriyor (deli oluyorum!) Muhtemelen dalgın anınıza gelmiştir. İyi günler dilerim
    korkuyorsan sorun yok... çünkü korkmalısın... SUZUKI GSX-R1000

Vitesi tam geçirememişsindir, benim de başıma gelmişliği vardır.

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Taş direnç dedikleri ısıya dayanıklı bir direnç var denedin mi?
    Bu arada senin denediğin direnç kaç ohm du?

Vites konusunda fikirleriniz için teşekkür ediyorum.....

Herkesin bayramını kutluyorum. Sevdiklerinizle nice bayramlara kavuşmanız dileğiyle...

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taş direnç dedikleri ısıya dayanıklı bir direnç var denedin mi?
    Bu arada senin denediğin direnç kaç ohm du?

Vites konusunda fikirleriniz için teşekkür ediyorum.....

Herkesin bayramını kutluyorum. Sevdiklerinizle nice bayramlara kavuşmanız dileğiyle...
    denedim onu 4,7 5,1 ohm 11 w tı ama olmadı 15 saniye içinde bayağı ısınıyo düzene giriyo sinyalin yanışı ama çok çabuk ısınıyo en güzeli kendi ampullerini bağlamak ...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Teşekkürler Özgür.

Ben de herkesin bayramını şimdiden kutlar, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu, hayırlı nice bayramlar geçirmenizi dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler