Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben motorumu buldum... )) En mantıklısı bu sanırım... Dokunduğumda torku hızı olsun, dağ taş gezsin, dere tepe düz gitsin...Alternatifi varmı bunun bilmiyorum...Şimdi geldi temiz bir dl 1000 bulmak.... Ama almadan önce bir kere deneyip öyle almayı istiyorum... çünkü tam olarak bilmediğim tanımadığım bir clasman..Şu resimlere bir bakın.... Ben boşuna racing peşinde koşmuşum... Birde fransadan yan grenajları getirdim mi... Şehir içi bineceksem grenajlı şekilli, dağa taşa gideceksem grenajsız... üffff süper ya...

http://www.vstromturkiye.org/phpBB3/...st=0&sk=t&sd=a

bütün sayfaları gezin.....
    ...

Madem 1000lik bakıyorsunuz honda varadero yu es geçmeyin onu da inceleyin...(dl1000 kullanan bir arkdaşım varadero yu daha çok sevmişti, ama zevk meselesi tabi ki.)

http://www.motosiklet.net/forum/test...ili-testi.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı axewar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem 1000lik bakıyorsunuz honda varadero yu es geçmeyin onu da inceleyin...(dl1000 kullanan bir arkdaşım varadero yu daha çok sevmişti, ama zevk meselesi tabi ki.)

http://www.motosiklet.net/forum/test...ili-testi.html
    Honda her zaman tercihim olmuştu... Honda sağlam motor yapar,, suzuki hızlı giden motor yapar diye bir söz var hatta... Ama süpersportlardan sonra asfalttada beni memnun etsin istediğim için dl 1000 düşündüm ama ama varedero da yinede aklımda... Suzuki bu sıralar daha fazla ağır basıyor... Ama suzukinin kronik sorunu hızlanma kadar durma sağlamlığı yok... Frenler kötü değli ama suzukinin gibi bir firmanın daha iyi bir fren sistemi olabilirdi..

en güzeli ikisinide deneyip ona göre karar vermek...
    m.dulger

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    VStrom'un ABS'li modellerinde frenler de sağlam Mustafa.

Motosikleti
    2006 cbr 600f

sinyal hızı

Öne gömme led sinyalleri taktırdım... Arkaya da e-bay dan sinyalli stop alıp plakalığı iptal etmeyi düşünüyorum ama şöyle bir sorum var;
    gömme led sinyalleri taktırınca sinyaller çok hızlı ve kısa süreli yanmaya başladı gündüz neredeyse farkedilmiyor... Arkalarıda led yaparsam daha da hızlanacak sanırım.... Bunu yavaşlatmak için ne yapılabilir? Sinyal kablolarına direnç yerleştirsem hızı azalır diye düşünüyorum ama kaç ohm olmalı? Yada şunu yap diyebileceğiniz bir şey var mı?

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Öne gömme led sinyalleri taktırdım... Arkaya da e-bay dan sinyalli stop alıp plakalığı iptal etmeyi düşünüyorum ama şöyle bir sorum var;
    gömme led sinyalleri taktırınca sinyaller çok hızlı ve kısa süreli yanmaya başladı gündüz neredeyse farkedilmiyor... Arkalarıda led yaparsam daha da hızlanacak sanırım.... Bunu yavaşlatmak için ne yapılabilir? Sinyal kablolarına direnç yerleştirsem hızı azalır diye düşünüyorum ama kaç ohm olmalı? Yada şunu yap diyebileceğiniz bir şey var mı?
    Bende de aynı sorun oldu led sinyalleri taktığımda, ya senin de söylediğin gibi taş direnç takılması gerekiyor ya da normal sinyallerden 2 tanesini bağlamak... Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi gece ucusu diye bir sitede var, aydınlatma ile ilgili bir çok sorunun cevabı bulunabiliyor...

Özgür bende de hem önde, hem de arkada led sinyaller takılı ve normalinden hızlı şekilde yanıp sönüyor sinyaller. Ben bu şekilde kullanıyorum aldığımdan beri, bir problem de yaşamadım. Uğraşma diyeceğim ama, illa olsun dersen dirençle halledebilirsin sanırım. Kaç ohm olacağı konusunda teknik bilgim yok yalnız.

Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de aynı sorun oldu led sinyalleri taktığımda, ya senin de söylediğin gibi taş direnç takılması gerekiyor ya da normal sinyallerden 2 tanesini bağlamak... Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi gece ucusu diye bir sitede var, aydınlatma ile ilgili bir çok sorunun cevabı bulunabiliyor...
    Ergin hocam senin makina kaç yaşında, kaç km. oldu bu arada yahu?

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    teşekkür ediyorum yardımlarınız için...

Motosikleti
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özgür bende de hem önde, hem de arkada led sinyaller takılı ve normalinden hızlı şekilde yanıp sönüyor sinyaller. Ben bu şekilde kullanıyorum aldığımdan beri, bir problem de yaşamadım. Uğraşma diyeceğim ama, illa olsun dersen dirençle halledebilirsin sanırım. Kaç ohm olacağı konusunda teknik bilgim yok yalnız.

Ergin hocam senin makina kaç yaşında, kaç km. oldu bu arada yahu?
    3,5'u bitirdi abisi 36500 de şu anda canavar gibi maşallah Bugün satışını veriyorum büyük ihtimalle... Şimdi ne alacam diye yana yakıla düşünüp duruyorum, aklım vfr de, 600f e de bakıyorum er6f e de... muallak anlayacağın

3,5'u bitirdi abisi 36500 de şu anda canavar gibi maşallah Bugün satışını veriyorum büyük ihtimalle... Şimdi ne alacam diye yana yakıla düşünüp duruyorum, aklım vfr de, 600f e de bakıyorum er6f e de... muallak anlayacağın
    Maşallah Hyosung Fun Club zamanından bir sen kalmıştın makinayı değiştirmeyen, helal olsun valla iyi kullanmışsın.
    Saydıklarının üçü de güzel makineler, sana şöyle tavsiyede bulunabilirim:
    VFR, tam bir uzun yol makinası ve son derece teknolojik bir makine, tabi fiyatı diğerlerine göre biraz pahalı ve parçaları da aynı oranda pahalı.
    ER6, çift silindir olmasıyla biraz daha ekonomik yönden avantajlı, fiyatı da uygun.
    600F, bu 3 makine arasında en performanslı olandır ve hem spor kullanımı sonuna kadar zorlayabilirsin, hem de sport-touring tadında uzun yol yapabilirsin, fiyat olarak da 2'sinin ortasında rakamlardadır.

600F'de karar kılarsan benim makineyi vereyim sana, yabancıya gitmesin.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...aticidan/detay

bu mototrlarla sıkışık trafikte gidildiği zaman hararet göstergesi artıyormuş düşük hızda gittiği için doğrumudur ?

Motosikleti
    Maşallah Hyosung Fun Club zamanından bir sen kalmıştın makinayı değiştirmeyen, helal olsun valla iyi kullanmışsın.
    Saydıklarının üçü de güzel makineler, sana şöyle tavsiyede bulunabilirim:
    VFR, tam bir uzun yol makinası ve son derece teknolojik bir makine, tabi fiyatı diğerlerine göre biraz pahalı ve parçaları da aynı oranda pahalı.
    ER6, çift silindir olmasıyla biraz daha ekonomik yönden avantajlı, fiyatı da uygun.
    600F, bu 3 makine arasında en performanslı olandır ve hem spor kullanımı sonuna kadar zorlayabilirsin, hem de sport-touring tadında uzun yol yapabilirsin, fiyat olarak da 2'sinin ortasında rakamlardadır.

GS plaka olmasa düşünürdüm Şaka bir yana 600f de düşünmedim değil ama üretimden kalkmış olması beni kasıyor... Yoksa kullananların yorumlarından iyi bir makina olduğunu biliyorum.

ER6F 2 arkadaşımda var ikisi de çok memnun az yakar çabuk kaçar diyorlar Ancak o da bana biraz kalıpsız geliyor, bir de oturuş pozisyonu da çok dik, ben GT250R'dan alıştım omurgam artık dik duramıyor

VFR'ye gelince dediğin gibi son derece teknolojik, hatta bana göre teknoloji harikası, hayalimdeki motosiklet...

Motoru öğleyin verdim yeni sahibine aldı gitti çok büyük boşluk hissediyorum şu anda ama mantığımı kullanıp sakin olmaya çalışıyorum acele etmemem lazım, sıfır almak için uğraşacağım olmazsa da piyasadaki en iyi 2. eli bulmaya çalışacağım...

pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F

hayırdır emre neden satıyorsun gül gibi aleti? ben heralde satıp litrelik makineye geçeceksin diye düşünürken ilanda 250cc görünce gözlerime inanamadım
    seni 250 kesmez artık emrecim, tekrar gözden geçir bence kararını ;)

GS plaka olmasa düşünürdüm Şaka bir yana 600f de düşünmedim değil ama üretimden kalkmış olması beni kasıyor... Yoksa kullananların yorumlarından iyi bir makina olduğunu biliyorum.

ER6F 2 arkadaşımda var ikisi de çok memnun az yakar çabuk kaçar diyorlar Ancak o da bana biraz kalıpsız geliyor, bir de oturuş pozisyonu da çok dik, ben GT250R'dan alıştım omurgam artık dik duramıyor

VFR'ye gelince dediğin gibi son derece teknolojik, hatta bana göre teknoloji harikası, hayalimdeki motosiklet...

Motoru öğleyin verdim yeni sahibine aldı gitti çok büyük boşluk hissediyorum şu anda ama mantığımı kullanıp sakin olmaya çalışıyorum acele etmemem lazım, sıfır almak için uğraşacağım olmazsa da piyasadaki en iyi 2. eli bulmaya çalışacağım...

Hayırlı olsun bakalım, yeni sahibi de memnun kalır İnşallah.
    Oturuş pozisyonu olarak da, kalıp olarak da 600F, saydığın 2 makinanın arasında sayılır. Bence üretimden kalkmış olmasını çok dert etme, sonuçta 2017'ye kadar parça teminiyle sorumlu distribütör firma, ayrıca arkasında Honda var ve piyasada 600F parçası kadar bol yedek parçası olan bir motosiklet daha bilmiyorum ben. İlla 600F'ci yapacam seni. Bak GT250'den sonraki durak 600F'dir, gel doğru yolu bul.
    Şaka bir yana hayırlısı olsun, alabiliyorsan sıfır almak en güzeli tabi.

Alıntı pg13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırdır emre neden satıyorsun gül gibi aleti? ben heralde satıp litrelik makineye geçeceksin diye düşünürken ilanda 250cc görünce gözlerime inanamadım
    seni 250 kesmez artık emrecim, tekrar gözden geçir bence kararını ;)
    Mecburiyetten Ozan'cım, yoksa evladından ayrılmak ister mi insan hiç? Ama arabasız da olmuyor, satıp bir araba alıp, bir de ayağımı yerden kesecek makineyle idare edeceğim bakalım; kesmeyecek ama katlanacağız. İleride de bakacağız durumlara, kısmet..

Alıntı asas1200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mototrlarla sıkışık trafikte gidildiği zaman hararet göstergesi artıyormuş düşük hızda gittiği için doğrumudur ?
    Doğrudur, tüm 4 silindirli yüksek devir çeviren makinalarda hararet yükselir bu tip kullanımda. Ama fan devreye girer ve tehlikeyi önler tabi.

slm bnde 5 senedir motorsiklet kullanıorm 125cc 150cc aqırlıklı olarak artık kesmio bisiklet qibi qelio 250 1100 cc de kullandm arada we şimdi artık 600 cc bişi almayı düşünüorm aklımda honda 600f sport war 2.el temiz bişi arıorm yardımcı olursanz sewinirim motorlar hakkında asırı bir bilqim yok hanqi model daha çok tutuluo parça yönünden honda aqır basıo ama başka önerebileceqn motorsiklet war m ??

Slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama cbr 600 f sayfasını özenle okudum katılımcı arkadaşlarla çok güzel bir forum yürütüyorsunuz hepinize tşkler.
    Kasım ayında motosiklet fiyatlarının ucuzlayabileceğini yine bu forumdan öğrendim niyetim o aylarda almak fakat kafama takılan, hiç mevzuda olmamış yada ben görmedim forumlarda arama sanırım çalışmıyor belki ben bulamadım neyse. Kış şartlarında motosiklete binilmez diye düşünüyorum kışı geçirmesi için yapmamız gereken bakım, saklama şartı vs. bilgilerinizi forumla paylaşabilirmisiniz yardımlarınız için tşkler.

Saygılar.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mt-ylcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm bnde 5 senedir motorsiklet kullanıorm 125cc 150cc aqırlıklı olarak artık kesmio bisiklet qibi qelio 250 1100 cc de kullandm arada we şimdi artık 600 cc bişi almayı düşünüorm aklımda honda 600f sport war 2.el temiz bişi arıorm yardımcı olursanz sewinirim motorlar hakkında asırı bir bilqim yok hanqi model daha çok tutuluo parça yönünden honda aqır basıo ama başka önerebileceqn motorsiklet war m ??
    arkadaşım türkçemizi düzgün kullanırsan sevinirim
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Alıntı mt-ylcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasadaki 4 silindirli 600cc motosikletler arasında en çok tutulan modellerden biridir 600F. Hem performanslı, hem sürüşü rahat, hem de oldukça sağlam ve kullanışlı bir motordur. Arkasında Honda markasının olması da diğer bir artı. Ayrıca çok tutulan bir model olduğu için parçası da boldur piyasada, hiçbir sıkıntı çekmezsin. 2. el piyasası da aynı şekilde hareketlidir.
    Kısaca kesinlikle tavsiye ederim 600F'i.
    Temiz 2. el düşünüyorsan, benim makinayı mutlaka incelemeni öneririm, yabancıya gitsin istemiyorum :

Alıntı Timo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama cbr 600 f sayfasını özenle okudum katılımcı arkadaşlarla çok güzel bir forum yürütüyorsunuz hepinize tşkler.
    Kasım ayında motosiklet fiyatlarının ucuzlayabileceğini yine bu forumdan öğrendim niyetim o aylarda almak fakat kafama takılan, hiç mevzuda olmamış yada ben görmedim forumlarda arama sanırım çalışmıyor belki ben bulamadım neyse. Kış şartlarında motosiklete binilmez diye düşünüyorum kışı geçirmesi için yapmamız gereken bakım, saklama şartı vs. bilgilerinizi forumla paylaşabilirmisiniz yardımlarınız için tşkler.

Saygılar.
    Bu biraz senin tercihine bağlı aslında, kışın motora binilmez diye birşey yok bence.
    Mesela ben yaz kış motor üstündeyim, yağmur çamur olmadığı sürece kışlık ekipmanlarımı giyip çıkarım.
    Ama illa yatacaksa motor kışın, yapılması gereken işlemler aşağıdaki başlıkta detaylı biçimde anlatılmış :

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...korunmasi.html

Arada binmek iyi fikir boşuna kasmışım kafayı, yatırmak için motosikleti

Tşkler.

Motosikleti
    [QUOTE=dreamdark;2136956]Hayırlı olsun bakalım, yeni sahibi de memnun kalır İnşallah.
    Oturuş pozisyonu olarak da, kalıp olarak da 600F, saydığın 2 makinanın arasında sayılır. Bence üretimden kalkmış olmasını çok dert etme, sonuçta 2017'ye kadar parça teminiyle sorumlu distribütör firma, ayrıca arkasında Honda var ve piyasada 600F parçası kadar bol yedek parçası olan bir motosiklet daha bilmiyorum ben. İlla 600F'ci yapacam seni. Bak GT250'den sonraki durak 600F'dir, gel doğru yolu bul.
    Şaka bir yana hayırlısı olsun, alabiliyorsan sıfır almak en güzeli tabi.

Kendisine söylediğim gibi onu üzmeden kullanırsa o da onu üzmeden beraberce uzun seneler ve km.ler zevklisürüşler yapabilirler, hayırlısı...

Keşke 600f ciddi olarak aklıma yatsaydı alırdım seninkini 12 taksitte falan öderdim nasıl olsa yabancı değilsin

Bugün bütün bayileri dolaştım 25500'den aşağı düşmüyorlar... İyice hesap kitap yapmam lazım

Motorsuz durulmuyor bir an önce almam lazım 2. el almak istemiyorum ama kendime hakim olamazsam bekleyemeyip 2. el er6f alacam gibi görünüyor...

Acele etme bence, hesabını kitabını yap, olmadı 2.el temiz bir VFR almaya çalış. Şöyle beyazından bulursan da tadından yenmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler