Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radyatör suyunu veya antifrizi oradan koyuyorsun Bora, radyatörün üzerindeki kapağı kullanmana gerek yok. Zaten o beyaz depodan radyatör suyunun seviyesini de görmüş oluyorsun otomatik olarak. Haznenin kapasitesini hatırlamıyorum ama, seyive ortalama olarak ortanın bikaç cm. üzerinde olmalı, kapak boğumunun alt kısmına kadar çıkmamalı, geniş haznede kalmalı.
    Hımmm çok kötü bende orada hiç birşey görünmüyor boş gibi
    Saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasıl yani yaa Sallayıp baksaydın iyice, yok mu hareket? Motoru yakarsın valla!

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Nasıl yani yaa Sallayıp baksaydın iyice, yok mu hareket? Motoru yakarsın valla!
    Evet simdi tekrar baktım yok walla Yaklaşık 0.4 Lt kadar su aldı ama biraz taşırttım yanlışlıkla. Ayrıca dikkatimi çekti su için ayrılan ufak deponun içi biraz pis gibi geldi bana sanki yosun tutmuş, yoksa eskiden katılan Antifriz olabilirmi? Emre senin motor normal rolantide kaç derecede çalışıyor bende 94 derecede rolantide çalışıyor, sanırım 110-115 de fan açıyordu.
    Saygılarımla...

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 modellerin ön amortisör ayarı nasıl yapılabilir eski modeller racing gibi üstte civatları var fakat 2007 lerin amortisörleri benim Fazerınkiyle aynı gibi görünüyor? Fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar, teşekkürler.
    bizim soru arada kaynamış ama tekrar ısıttım
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet simdi tekrar baktım yok walla Yaklaşık 0.4 Lt kadar su aldı ama biraz taşırttım yanlışlıkla. Ayrıca dikkatimi çekti su için ayrılan ufak deponun içi biraz pis gibi geldi bana sanki yosun tutmuş, yoksa eskiden katılan Antifriz olabilirmi? Emre senin motor normal rolantide kaç derecede çalışıyor bende 94 derecede rolantide çalışıyor, sanırım 110-115 de fan açıyordu.
    Motoru biraz çalıştırıp öyle bak seviyeye tekrar, devir daim yapsın su radyatörde, ondan sonra kapat tıpayı, hava yapmasın. Benim motor yaz zamanı sürüş esnasında 80-90 derece arasında çalışıyor genelde, fan ise 105 derecede açılıyor. Seninki söylediğin 110-115 derece gibiyse termostat biraz geç açıyor gibi geldi bana.

Vallahi ön amortisör ayarıyla hiç işim olmadığı için nasıl ayarlandığını ben de bilmiyorum inan.

Motosikleti
    2006 Honda CBF 1000
    Bu ayar (ön amortisör) 2004 ve öncesi modellerde var(mış). 2005 de ayar vidaları kalkmış.Dolayısıyla ayarlama imkanı yok.( Herhalde millet ayarları kurcalayıp durdu, sonra da bir yerlerde patladı) Fabrika standart bir ayar yapmıştır. Bu ayarlar çok kritik ve hayatidir. İşi iyi bilen bir servis dışında birilerinin kurcalamaması gerekir bence..Sorun nedir?

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    dün itibariyle tekrar bi 600f almak kısmet oldu, sakaryaya gittik ustamla bi motora bakmaya ama sadece sağ grenajında lokal boya olduğu söylenen motoru görünce, depo haricinde komple boyalı olduğunu gördük,
    boyalı olmasına eyvallah ama motor resmen sulu boya (!) ile boyandığı için hiç içime sinmedi, öyle olunca plansız programsız bi şekilde hadi dedim bu kadar geldik basalım istanbula.
    kızıltoprakta falan dolaştık 2 motor gördük beğenmedik sonra tesadüf eseri ustamın tanıdığı bi esnaf aracılığıyla 2006 bi kırmızı-siyaha talip olduk pazarlık falan filan derken aldım.
    ama dün istanbulda yağmur kıyamet gibi olduğundan gece vakti yağış altında motorla ankaraya gelmeyi gözüm kesmedi, motoru arkadaşımın garajına bıraktım, arabayla geri geldik.
    cumartesi otobüsle gidip alıp gelicem inşallah. Artık gelmişken bi istanbul turu da yaparım artık
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı axewar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 4 yıl ara verdikten sonra 600f ile yeniden iki teker olmak istiyorum.... Bölümün tamamnı değil ancak 30-40 sf. okuyabildim. V-strom-dl650,1300 pan eurapan, BMW f650, kawasaki 636 r gibi makineleri 1-2 günlüğüne kullandım. En uzun tecrübem v-stromda. Aşağıda ilandaki motoru biliyor musunuz?
    Sahibi sağ tarafının komple boyalı olduğunu ancak makinenin motor yada hareketli parçalarında hiç bir problem olmadığını söyledi... İzmir de motoru kime götürüp gösterebilirim? Yardımcı olursanız çok sevineceğim...... Saygılar....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...i-yazdim/detay

ilan no:20542564
    kendimden alıntı yaptım;

ilandaki aracın ekspertizini yaptırıp kaporasını ödedim iki gün içinde alıyorum. İzninizle sorularım olacak....
    -İzmirde bakım yaptırmak için önerebileceğiniz güvendiğiniz bir yer var mı?
    -Lastikler idare eder ama muhtemelen değiştireceğim; Aşırı hız yapmam ama arada illaki gazlayacağım. En büyük korkum; İzmirde çok karşılaştığım şey virajı alırken refüj sulamadından dolayı yola akan sular(bu yüzden daha önce 1 kere düştüm). Yol tutuşu iyi olacak bir lastik marka model önerebilir misiniz?
    Saygılar Özgür Yıldız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:22 ----------

-Birde kasko yaptırmak istiyorum(kapalı garajım yok Evin önüne parkedeceğim). Yaptıran arkadaşlar varsa hangi firmaya ne kadara yaptırdınız? Bilgi verirseniz sevinirim... (forum üstteki mesajı değiştirmeme izin vermedi....)

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    axewar;
    aslında sorularına cevap yazınca sallamıyosun ama öncelikle hayırlı olsun...

kuru zeminden aniden ıslağa geçince bence her lastik saçmalar bunun önüne kaliteli ya da farklı hamurlu lastikle geçemezsin.
    onun haricinde piyasaki lastiklerin hepsi cadde kullanıcısının ihtiyacını görür.
    diablo rosso lastikli motorlar görüyorum hepsinin ortası kullanılmış çok az kişi kullandığı lastiğin limitlerine yaklaşıyor zaten.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    axewar;
    aslında sorularına cevap yazınca sallamıyosun ama öncelikle hayırlı olsun...

kuru zeminden aniden ıslağa geçince bence her lastik saçmalar bunun önüne kaliteli ya da farklı hamurlu lastikle geçemezsin.
    onun haricinde piyasaki lastiklerin hepsi cadde kullanıcısının ihtiyacını görür.
    diablo rosso lastikli motorlar görüyorum hepsinin ortası kullanılmış çok az kişi kullandığı lastiğin limitlerine yaklaşıyor zaten.
    Haklısın benim hatam oldu... Sallamamak gibi bir şey asla düşünmedim... Hem dün, hem de bu gün verdiğin tavsiyeler için çok teşekkür ediyorum.....Saygılar.

dün itibariyle tekrar bi 600f almak kısmet oldu, sakaryaya gittik ustamla bi motora bakmaya ama sadece sağ grenajında lokal boya olduğu söylenen motoru görünce, depo haricinde komple boyalı olduğunu gördük,
    boyalı olmasına eyvallah ama motor resmen sulu boya (!) ile boyandığı için hiç içime sinmedi, öyle olunca plansız programsız bi şekilde hadi dedim bu kadar geldik basalım istanbula.
    kızıltoprakta falan dolaştık 2 motor gördük beğenmedik sonra tesadüf eseri ustamın tanıdığı bi esnaf aracılığıyla 2006 bi kırmızı-siyaha talip olduk pazarlık falan filan derken aldım.
    ama dün istanbulda yağmur kıyamet gibi olduğundan gece vakti yağış altında motorla ankaraya gelmeyi gözüm kesmedi, motoru arkadaşımın garajına bıraktım, arabayla geri geldik.
    cumartesi otobüsle gidip alıp gelicem inşallah. Artık gelmişken bi istanbul turu da yaparım artık
    Hadi hayırlı olsun Emir, kazasız belasız İnşallah.
    Müsait olursak görüşürüz belki?

kendimden alıntı yaptım;

ilandaki aracın ekspertizini yaptırıp kaporasını ödedim iki gün içinde alıyorum. İzninizle sorularım olacak....
    -İzmirde bakım yaptırmak için önerebileceğiniz güvendiğiniz bir yer var mı?
    -Lastikler idare eder ama muhtemelen değiştireceğim; Aşırı hız yapmam ama arada illaki gazlayacağım. En büyük korkum; İzmirde çok karşılaştığım şey virajı alırken refüj sulamadından dolayı yola akan sular(bu yüzden daha önce 1 kere düştüm). Yol tutuşu iyi olacak bir lastik marka model önerebilir misiniz?
    Saygılar Özgür Yıldız

Birde kasko yaptırmak istiyorum(kapalı garajım yok Evin önüne parkedeceğim). Yaptıran arkadaşlar varsa hangi firmaya ne kadara yaptırdınız? Bilgi verirseniz sevinirim...
    Şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler sana da.
    Lastik konusunda Emir'in dediği gibi, aniden ıslak suya girişlerde o anki hızın ve suya giriş açın çok önemli, hangi lastik olursa olsun kayabilir. Benim 1-2 defa başıma geldi ve lastiğim ıslaktan çıkar çıkmaz güzel kavradı yolu, bu sayede düşmekten kurtuldum. Islak yol performansı olarak benim lastikler iyi olarak gösteriliyor (Michelin Pilot Road 2CT) ama, sen yine de iyice araştır diğer modelleri de.

Ban kaskomu Anadolu Sigorta'dan, pert ve çalıntı durumunda %25, kazalarda da %2 muafiyetli olarak 2 senedir yeniliyorum. İlk sene yaptırdığımda 1100 TL (10 taksit) ve bu sene hasarsızlık indirimiyle 735 TL ödedim.
    Genelde bizim motosikletlere bu şekilde muafiyetli kasko yaptırmak daha hesaplı oluyor, aksi halde full kasko yapan firmalar 2500-3000 TL gibi rakamlardan başlıyor.

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    dreamdark teşekkür ediyorum... Ruhsatı üzerime alınca sana ulaşacağım....Kasko ile ilgili olarak...

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    az önce şair sigortadan 1107 tl muafiyetsiz teklif aldım detayları mail gelince yazarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:00 ----------

kasko detaylarına bakıp dikkat etmem gereken noktaları söyleyebilirmisiniz?
    Aracın tek anahtarı var yedeği yok bunu söyledim poliçeye not olarak ilave ederiz sorun olmaz dediler. Bir de kapalı garajım yok açıkta çalınma ile ilgili bir madde göremedim?

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hayırlı olsun...tekrardan ..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

az önce şair sigortadan 1107 tl muafiyetsiz teklif aldım detayları mail gelince yazarım.

Kasko detaylarına bakıp dikkat etmem gereken noktaları söyleyebilirmisiniz?
    Aracın tek anahtarı var yedeği yok bunu söyledim poliçeye not olarak ilave ederiz sorun olmaz dediler. Bir de kapalı garajım yok açıkta çalınma ile ilgili bir madde göremedim?
    Bildiğim kadarıyla kapalı garaj şartı ile yapıyorlar kaskoyu, arayıp kapalı garaj zorunluluğu var mı diye bir sor bence.
    Fiyat güzel ama, birkaç yerden daha teklif iste yine de.

Bildiğim kadarıyla kapalı garaj şartı ile yapıyorlar kaskoyu, arayıp kapalı garaj zorunluluğu var mı diye bir sor bence.
    Fiyat güzel ama, birkaç yerden daha teklif iste yine de.
    ben allianz sigortaya sordum 2600 tl istediler....

trafik sigortasınıda en ucuza yapan sigorta birde..

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Motoru biraz çalıştırıp öyle bak seviyeye tekrar, devir daim yapsın su radyatörde, ondan sonra kapat tıpayı, hava yapmasın. Benim motor yaz zamanı sürüş esnasında 80-90 derece arasında çalışıyor genelde, fan ise 105 derecede açılıyor. Seninki söylediğin 110-115 derece gibiyse termostat biraz geç açıyor gibi geldi bana.

Vallahi ön amortisör ayarıyla hiç işim olmadığı için nasıl ayarlandığını ben de bilmiyorum inan.
    Emre söylediğin gibi fan 105 derecede açıyormuş , bugün Ali Ustay'a servise gittim radyatör suyu eksikmiş ve tamamlandı benim doldurduğum bile yetmedi Motor şehir içinde 102-105 derecede çalışıyor sanırım ben devirsiz kullanıyorum, sizler vitesi kaç devirde değiştiriyorsunuz uygun olan vites devri nedir beni bilgilendirirseniz sevinirim. Motor ısısı oldukça yüksek geldi bana

Ayrıca serviste bugün 24000 Km bakımı yaptık;

*Yağ (Değişti 3 Litre),
    *Yağ Filitresi (Değişti),
    *Hava Filitresi (Temizlendi),
    *Fren Yağları Boşaltıldı (Değişti),
    2-3 Elektrik aksamına sprey sıkıldı,
    Zincir temizlenmeden yağlandı.

Servis güzel, işçilik iyi, pek muhabbeti sevimiyorlar ama bana nedense rakamlar da yüksek gibi geldi sizce bu işlemlerin fiyatı nekadardır Ben 350 TL gibi bir rakam ödedim. Buji değişimi içinde 250 TL gibi bir fiyat istendi fakat şuna gerekmediği söylendi. Daha önce bu konularda pek deneyimim olmadı fiyatlar konusunda bilgim yoktur neredeyse Servisi beğendim, Ali usta bakımla ilgilenmedi yanındaki ustalar ilgilendi, ben kendisinin ilgileneceğini düşünyordum sanırım yanlış bir düşünce olmuş.

Grenajla ilgili olarak yan grenajların onarımı (ufak iki çatlak var), boyanması ve sticker için 950 TL olarak belirlendi, sizce biraz daha araştırmam gerekirmi dersiniz. Emre senin yölendirdiğin yer aynı iş için yarısı fiyat verdi fakat bir süre bekliyelim istedi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:54 ----------

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanman dileğiyle...
    Saygılarımla...

Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre söylediğin gibi fan 105 derecede açıyormuş , bugün Ali Ustay'a servise gittim radyatör suyu eksikmiş ve tamamlandı benim doldurduğum bile yetmedi Motor şehir içinde 102-105 derecede çalışıyor sanırım ben devirsiz kullanıyorum, sizler vitesi kaç devirde değiştiriyorsunuz uygun olan vites devri nedir beni bilgilendirirseniz sevinirim. Motor ısısı oldukça yüksek geldi bana

*Yağ (Değişti 3 Litre),

Servis güzel, işçilik iyi, pek muhabbeti sevimiyorlar ama bana nedense rakamlar da yüksek gibi geldi sizce bu işlemlerin fiyatı nekadardır Ben 350 TL gibi bir rakam ödedim. Buji değişimi içinde 250 TL gibi bir fiyat istendi fakat şuna gerekmediği söylendi. Daha önce bu konularda pek deneyimim olmadı fiyatlar konusunda bilgim yoktur neredeyse Servisi beğendim, Ali usta bakımla ilgilenmedi yanındaki ustalar ilgilendi, ben kendisinin ilgileneceğini düşünyordum sanırım yanlış bir düşünce olmuş.

Grenajla ilgili olarak yan grenajların onarımı (ufak iki çatlak var), boyanması ve sticker için 950 TL olarak belirlendi, sizce biraz daha araştırmam gerekirmi dersiniz. Emre senin yölendirdiğin yer aynı iş için yarısı fiyat verdi fakat bir süre bekliyelim istedi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:54 ----------

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanman dileğiyle...

buji lerirn tanesi iridyum takarsan 30 35 arası 4 tanesi 120 140 yani 110 lira felan işçilik istemişler.....

boya ve tamir ,için komple grenaj seti getirtsen ebaydan vergisiyle beraber bu kadar tutmaz sanırsam.....bana çok geldi 950 tl...
    ve yapılan bakıma görede işçilik fazla gibi geldi bana...

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    [QUOTE=MaRaNtZz;2079907]Emre söylediğin gibi fan 105 derecede açıyormuş , bugün Ali Ustay'a servise gittim radyatör suyu eksikmiş ve tamamlandı benim doldurduğum bile yetmedi Motor şehir içinde 102-105 derecede çalışıyor sanırım ben devirsiz kullanıyorum, sizler vitesi kaç devirde değiştiriyorsunuz uygun olan vites devri nedir beni bilgilendirirseniz sevinirim. Motor ısısı oldukça yüksek geldi bana

*Yağ (Değişti 3 Litre),

Grenajla ilgili olarak yan grenajların onarımı (ufak iki çatlak var), boyanması ve sticker için 950 TL olarak belirlendi, sizce biraz daha araştırmam gerekirmi dersiniz. Emre senin yölendirdiğin yer aynı iş için yarısı fiyat verdi fakat bir süre bekliyelim istedi.[COLOR="Silver"]
    Motorun hayırlı olsun arkadaşım.

Ben 24000 km bakımını 240 tl ye halletmiştim.
    4 X 1 lt tam sentetik yağ(kitapçıkta da filitre değişimde 3.75lt yazıyor)
    Yağ filitresi.
    Hava filitre temizliği
    Ön fren müşürü değişimi
    4 adet buji
    Zincir bakımı v.s
    Yani ödediğin rakam bana da biraz fazla gibi geldi.
    Bujiler içinde araştırma yap derim net.ten.Emre daha iyi biliyor gerçi.İST. Şişli de biryer var.Tanesi 30 tl.

brl06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yokki
    yeni motorunuz hayırlı olsun,kazasız belasız binin.darısı başımıza.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler