Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Dün akşam kafama takıldı söktüm motoru sağlam bir bakım yaptım sonuç:

Hava filtresi tam manasıyla tıkanmış temizledim.
    Bujilerim orta halli tırnak aralığı uygun hatta iyi denilebilir(kısa mesafeli kullanım kaynaklı biraz kurumlanma var,yaz geldi otobanda kurumları yakacağız artık allahın izniyle.
    Emme kelebeklerini tertemiz temizledim biraz kurum vardı.
    Hava emiş hortumlarının tamamını kontrol ettim
    Sonuç hava filtresinden zaten şüpheleniyordum,motor dehşet gaz yemeye başladı.Güzelce yıkandı ve kullanıma hazır.

wolrath, Sam@ ve sundowner bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Unique693 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir soru takıldı kafama.Ön ampuller bildiğiniz gibi 55 w bizim motorların.35 w takarsak aydınlatma azalacaktır dogal olarak ama ne kadar azalır 35 w ampul takan var mı hiç ?
    ortalama yarı yarıya daha azalabilir

Alıntı ömer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam kafama takıldı söktüm motoru sağlam bir bakım yaptım sonuç:

Hava filtresi tam manasıyla tıkanmış temizledim.
    Bujilerim orta halli tırnak aralığı uygun hatta iyi denilebilir(kısa mesafeli kullanım kaynaklı biraz kurumlanma var,yaz geldi otobanda kurumları yakacağız artık allahın izniyle.
    Emme kelebeklerini tertemiz temizledim biraz kurum vardı.
    Hava emiş hortumlarının tamamını kontrol ettim
    Sonuç hava filtresinden zaten şüpheleniyordum,motor dehşet gaz yemeye başladı.Güzelce yıkandı ve kullanıma hazır.

http://i.hizliresim.com/xY0j66.jpg

http://i.hizliresim.com/x8B9za.jpg

http://i.hizliresim.com/KDZ8DO.jpg

http://i.hizliresim.com/emBroR.jpg
    hava filtresi ne vardı abicim orjinal mi k&n mi ?
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Bmc var üzerinde şu an.

Birde bujileri cr9eıx koymuşlar bir Sıkıntı yok (performans olarak) fakat hiç kullandınızmı acaba.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı ömer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmc var üzerinde şu an.

Birde bujileri cr9eıx koymuşlar bir Sıkıntı yok (performans olarak) fakat hiç kullandınızmı acaba.
    daha yeni o zaman bu bujiler türkiyede toplasan 2 yıl kadardır var hemen hemen belkide biraz daha az
    eskiden standart buji takarlardı satılacağı zaman bakım yaptıranlar cr9eh-9 normal buji bizim motorlardaki için bahsediyorum uygun kullanımla 20bine kadar dayanabilecekken cr9eh-9 10bini bile dolduramaz çoğu zaman

ama sendekiler iridyum tek farkı lazer üretim değiller
    daha önce hiç kullanmadım açıkçası standart bujide bir süre performans olarak birşey fark ettirmez esas farkı dyno ölçümlerinde alırsınız net olarak
    biz kullanıcı olarak çok fark edemeyiz
    ancak aynı motordan bir tane daha olacak yola hep beraber çıktığınız bir sonraki buji değişiminde kendisi aynı siz düz veya servis kitapçığındaki bujiyi tercih ederseniz o zaman işin rengi biraz çıkar meydana biri biraz daha hızlı veya yavaş kalacaktır illaki eskisine nazaran
    ömer2 bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüv approved ama sakın ha motosiklet muayene istasyonuna gitme orjinaline bakıyorlar internetten değilse yinede geçirmiyorlar desibel kısıcı takılı olsa bile
    Sıkıntı yok, muayeneden geçiyor. Benzer onaylı egzozla yamaha r1'le muayeneden geçeni biliyorum. Orjinale bakmıyorlar. Zaten tüv approval'ın bütün olayı o :D.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Orjinal egzozlu m3, spoylerli impreza baglanan ulkede hersey olur. Adamina bagli biraz da.kadikoyde bakmiolarmis ama oradaki eleman degisince belli olmaz demislerdi mesela.yakin zamanda gidenden referans almak lazim.sonucta hepsi de abart/i egzoz bazilarinin gozunde:p
    viper17 bunu beğendi.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Yarın öğlen gibi trakya otobanında bi çerkezköy git gel yapmayı planlıyorum,İnş hava muhalefeti veya başka bir engel çıkmaz.Valla şehir içi beni hiç tatmin etmiyor.Süper agresif kullanan biri değilim fakat yinede otobanlarda akmadığım sürece,100-200 arası sıkmadan zevk alamıyorum.

Geçen akşam dolmabahçeye kadar bir turladık,Bir hayabusa bir ben.Arkadaş bayağı sıktı yolda.Tam makine devrini alıyor,hoop araba var frenle.Yok trafik duruyor dur kalk yap vs.vs.Makinelerde eziyet çekiyor bizde.
    Otobanın gözünü seveyim.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha yeni o zaman bu bujiler türkiyede toplasan 2 yıl kadardır var hemen hemen belkide biraz daha az
    eskiden standart buji takarlardı satılacağı zaman bakım yaptıranlar cr9eh-9 normal buji bizim motorlardaki için bahsediyorum uygun kullanımla 20bine kadar dayanabilecekken cr9eh-9 10bini bile dolduramaz çoğu zaman

ama sendekiler iridyum tek farkı lazer üretim değiller
    daha önce hiç kullanmadım açıkçası standart bujide bir süre performans olarak birşey fark ettirmez esas farkı dyno ölçümlerinde alırsınız net olarak
    biz kullanıcı olarak çok fark edemeyiz
    ancak aynı motordan bir tane daha olacak yola hep beraber çıktığınız bir sonraki buji değişiminde kendisi aynı siz düz veya servis kitapçığındaki bujiyi tercih ederseniz o zaman işin rengi biraz çıkar meydana biri biraz daha hızlı veya yavaş kalacaktır illaki eskisine nazaran
    dostum-yeni 600fa'larda(artık eskidi gerçi...)üzerinde NGK cr9eh9 'la geliyor....motorum şu anda 18.000'de ve hala ''canavar'', 10binde biter ^^usta palavrası^^, motor yağ YAKMIYORSA, bir 4 zamanlı motor buji ömrü...40bin'dir...Saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Çağdaş; komle ARROW(headers+slip-on aluminium) sesi haftaya dinleyebileceksin...Bakalım beyencen mi? Tek slip-on la kuru gürültü bence,komple olursa makbule geçer(geçen hafta siparişi verdim E-Bay'dan,bekliyoruz...)
    seigen bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Tabi slip-on, full sistem sesi performansı ile yarışamaz. Hayırlı olsun, taktığında bir videosunu bekliyorum o vakit .
    dyavol-77 bunu beğendi.

alisoylu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1000 RR 07
    Akü soran arkadaşlar; geçen yaz çok araştırdım,200tl ler 300tl ler havada uçuşuyordu. sonra Kayseri de sanayiye gittim, küçücük bi dükkandan aldım. Golden marka, mutlu üretiyormuş. Fiyatı 45-50tl gibi birşeydi. Şu an sorunsuz kullanıyorum.
    Düne ait ne varsa, dünde kaldı cancağızım.
    Bügün yeni şeyler söylemek lazım.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi slip-on, full sistem sesi performansı ile yarışamaz. Hayırlı olsun, taktığında bir videosunu bekliyorum o vakit .
    Çağdaş; bizzat gelip-canlı görüp(duyman) taraftarıyım...:
    seigen bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı alisoylu38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü soran arkadaşlar; geçen yaz çok araştırdım,200tl ler 300tl ler havada uçuşuyordu. sonra Kayseri de sanayiye gittim, küçücük bi dükkandan aldım. Golden marka, mutlu üretiyormuş. Fiyatı 45-50tl gibi birşeydi. Şu an sorunsuz kullanıyorum.
    Kaç amperdi peki taktığınız akü?
    HONDA

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Barış abi asker Fotodan biraz küçük görünmüş [COLOR="Silver"]

Geçen abant mudurnu yapmıştık ordan 2 resim

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...80798437_n.jpg

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...98100048_n.jpg

Okan selam, bende RR aynası aldım ama aynaları katlayıp açarken vida gevşiyor cebimde allen anahtarı taşımaya başladım :D sen nasıl çözdün o problemi ? Aklıma Loctite geliyo ama bilemedim :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Gidonları söküp üst mesnet'in altına takmayı düşünüyorum (RR misali) şase geometrisinde ufak bir değşiklik olacak, daha önce yapan gören veya zararlı olacağını düşünen varmı ? Oturuş pozisyonum biraz daha öne gidecek, daha fazla eğilicem başka ?

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Selam benim aynalar orjinal yada ben öyle biliyorum bir kere sıktınmı oynamıyor

Motosikleti
    pani / 3colore
    selam F&FA camiası

bugün "safra" dan kurtulduk.
    agırlık olarak tam olcemedım ama 5kg dan agır oldugu bellı.tek elle zor kalkıyor.
    hararette bır degısıklık yok.cruıseda 74e kadar ınıyor.trafıkte 103e cıkma suresı aynı.
    FI ısıgı yanmadı.sensoru ellemedık ama aır flow'dan dolayı belkı yanar dedım ama bızı uzmedı
    rolantı var var var vara var seklınde dalgalı. derecelı egzantrık kıvamında dıyelım. tok ve dalgalı ses pek hosuma gıtti.
    yakıt olarak 50km ortalamam 5.3tü bılgısayarda. eve geldıgımde 80km ortalamam 5.2 idi ki egzozu denedım accık yanı hurafelere ınanmayın. fızık kanunları var. katatılık ıptalı FI ısıgı yakmadıgı surece yakıta ıyı & kotu(onemsenecek) bır etkı yaratmaz.

buyrun foto ve vıdeo

++ çok merak edılen soru : 200tl hehe ;) yaptırdıgım yer EMIL egzoz-maslak. referans olarak youtube a yazıp arastırın. lamborghını-ferrari-gtr35e egzoz yapan bır kardesım.zaten kaynak olarak "tig" kullanıyor. "tungsten inert gas"

EGZOZ

tr_select, viper17 ve rovelandon bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Hayırlı olsun abi güzel olmuş gerçekten seside hoş (f4 kadar olmasada ) Bi abimiz cb 900hornete 2 tane tüp almak istiyor ne tavsiye edersin uygun ben bakınıyorumda bulamadım yurtdışındanda getirtemiyoruz.

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam F&FA camiası

bugün "safra" dan kurtulduk.
    agırlık olarak tam olcemedım ama 5kg dan agır oldugu bellı.tek elle zor kalkıyor.
    hararette bır degısıklık yok.cruıseda 74e kadar ınıyor.trafıkte 103e cıkma suresı aynı.
    FI ısıgı yanmadı.sensoru ellemedık ama aır flow'dan dolayı belkı yanar dedım ama bızı uzmedı
    rolantı var var var vara var seklınde dalgalı. derecelı egzantrık kıvamında dıyelım. tok ve dalgalı ses pek hosuma gıtti.
    yakıt olarak 50km ortalamam 5.3tü bılgısayarda. eve geldıgımde 80km ortalamam 5.2 idi ki egzozu denedım accık yanı hurafelere ınanmayın. fızık kanunları var. katatılık ıptalı FI ısıgı yakmadıgı surece yakıta ıyı & kotu(onemsenecek) bır etkı yaratmaz.

buyrun foto ve vıdeo

++ çok merak edılen soru : 200tl hehe ;) yaptırdıgım yer EMIL egzoz-maslak. referans olarak youtube a yazıp arastırın. lamborghını-ferrari-gtr35e egzoz yapan bır kardesım.zaten kaynak olarak "tig" kullanıyor. "tungsten inert gas"

EGZOZ

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...66646792_n.jpg
    https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/...32300982_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...96413326_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...15169160_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...49848011_n.jpg
    https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/...90255293_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...63338965_n.jpg
    hayırlı olsun sonunda yapmışsın katalizör iptali :D
    yalnız sesini duymak isteriz video koyma imkanın var mıdır
    sadece boru sesi de fenadır

Motosikleti
    pani / 3colore
    Hayırlı olsun abi güzel olmuş gerçekten seside hoş (f4 kadar olmasada ) Bi abimiz cb 900hornete 2 tane tüp almak istiyor ne tavsiye edersin uygun ben bakınıyorumda bulamadım yurtdışındanda getirtemiyoruz.
    saolasın kardesım.
    istanbulda olsan yardımcı olurdum ama 0 alınacaksa tiger derim. hatta temız ekmegı yenmemıs 2.el cok daha ıyı olur. lıtrelık racıng makınalar dısında egzoza cok para vermek pek mantıklı gelmıyor bana. fıyat*performans degmez dıye dusunuyorum.

Alıntı barrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun sonunda yapmışsın katalizör iptali :D
    yalnız sesini duymak isteriz video koyma imkanın var mıdır
    sadece boru sesi de fenadır
    Tesekkurler
    buyuk kırmızı harflerle yukarıda vıdeo lınkı verdım egzoz diye

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bende öyle düşündüm mail attım bakalım tiger a hangi egzozlar uyumlu diye.Bendede tiger var gayet memnunum.Ama benimde canım çekiyor şöyle karbonlu yoshi falan
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    pani / 3colore
    karbon iyi guzel ama cabuk matlasıyor.bır darbede orgu yapı acılıyor felan.ben kendım alacak olsam karbon degıl de tıtanıum tercıh ederım.he tabi gorunum ve ısı yalıtımı olarak karbon fena, orası ayrı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler