Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En uç kullanım koşullarını söylüyorum:
    90-110 km/h hızla, 6000 d/d geçmeden kullanımda 100 km'de 6 lt'ye kadar düşer,
    200 km/h üzeri süratlerde, 9000-10000 d/d kullanımında 9 lt'ye kadar çıkar.
    Ortalama karışık kullanımda 7-7,5 lt civarı diyebiliriz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    static - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 1000 K8
    Haftasonu Bodrum'dan İzmir'e gidip geldim. Otobanda iki defa hız denemesi yaptım. Onun dışında ortalama hızım 6.vites 6500 devir 130km civarıydı.
    (otobana girmeden önce radara girdim o ayrı )
    550km yolu 100 liralık yakıtla yaptım (şahirlerarası km başına 20kuruştan az)
    Şehiriçinde 50 liralık yakıtla 200km gidebiliyorum (şehiriçi km başına 25kuruş)
    Güzel kızlar kaldırımda durup sana bakarsa veya haddini bilmez dört tekerli bir apaçi kırmızı ışıkta aragaz yaparsa km başına 30kuruşa da çıkarabiliyorsun!!!
    korkuyorsan sorun yok... çünkü korkmalısın... SUZUKI GSX-R1000

Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani 2004 model bir 600f ile 2007 model bir 600f arasında teknolojik hiç bir fark yok o zaman. eğer böyle ise 2007 model 15 bin kmdeki motor ile 2004 model 15 bin kmdeki benim için aynıdır , yakın zamanda almayı planladığım için önemli bir bilgi benim için. teşekkürler.
    bence 2004 te trafiğe çıkmış motorla 2007 da trafiğe çıkmış motor tam olarak aynı değildir.kilometresinn düşük olması zor(oynanmış).doğruysa 7 yıl yatmış motorda dezavantajdır.
    lastik ömrü nasıl ilk kullanımdan sonra kısalıyorsa burdan yola çıkabiliriz.ıslak açılmış motosiklet ile kapalı kuru açılmamış(2007 e kadar) motosiklet aynı olmayacaktır fiyat,kalite bakımından diye düşünüyorm.Emre abinin fikirlerinide merak ediyorm bu konuda

matagp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO
    Günaydın arkadaşlar,

Pazar günü akşam üzeri İdeal tepe sahil yolu Maltepe yönünde bir 600f gördüm kaza yapmış.Yanaştık olay yerine polis falan vardı arkadaşla da ilgilenenler olmuş galiba kendisini göremedim başka motorcualrda vardı orada ama bu forumdan ise kendisi cok geçmiş olsun demek isterim.Umarım ciddi bişeyi yoktur.Çünkü f 'in kafa kısmı komple parçalanmıştı amortisörler de eğilmiş.Kötü oldum görünce..
    Old machines
    PGO Star-50,Yamaha FLY-ONE 150,Peugeot Vivacity-100,Piaggio TPH125XR,Daelim S2-250 FreeWing Lc,Honda CBR600F,Honda NT700V Deauville,Yamaha XVS1100 DragStar Classic..

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Selamlar Bu yeni 600f tr ye gelince eskilerinin fiyatında ne gibi bir değişim olur çok merak ediyorum ???
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı cihan_34_ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Bu yeni 600f tr ye gelince eskilerinin fiyatında ne gibi bir değişim olur çok merak ediyorum ???
    600 f in yeni kasası çıkacağını nerden öğrendiniz? Gerçekten var mı böyle birşey?
    Link verebilir misiniz?

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı axewar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 f in yeni kasası çıkacağını nerden öğrendiniz? Gerçekten var mı böyle birşey?
    Link verebilir misiniz?
    http://www.motosiklet.net/forum/yeni...a-cbr600f.html

Honda'nın en çok satan efsane SS modeli ve boşuna üretim bandından kalkmasıyla geçmiş 5 yıl.
    Gerçi boşuna değil, üretimden kalkmasaydı RR'da istenilen satış rakamlarına ulaşılamazdı.
    Supersport mu, Suport-touring mi tartışmaları 2003'de RR piyasaya sürüldükten itibaren başlamış ancak, RR çıkmadan önce Honda'nın 600cc sınıfındaki Supersport motorunun 600F olduğu unutulmuştur. Yeni jenerasyon RR'ın çıkmasıyla birlikte F serisi daha soft kalmış ve bu tartışmalar ortaya çıkmıştır.
    Yani özünde 600F bir Süpersport'dur.

Yeni çıkan 2011 CBR600F'i ele alalım :

Görünüm tamamen yeni jenerasyon modern bir motosiklet tasarımı; ince ve sportif.
    Ancak bu sefer Honda bu modelin çizgisini belirlemiş ve eski World Supersport şampiyonu CBR600F misyonunu tamamlayıp bayrağı RR'a devrederek, tam bir 600cc Sport-Touring olmuş.

2001 yılından beri üretilen ve CB600 Hornet'da kullanılan motor değişmeden yeni modelde de; bu sefer Hornet şasesi üzerinde kullanılmış.

Yeni 600F, eski modelden 10 kg kadar ağır ve 9 HP kadar daha güçsüz.
    Eski model 12,500 d/d - 109 HP güç ve 10,000 d/d - 63 NM Tork'luk güç bandına sahipken, yeni 600F 12,000 d/d - 100.5 HP güç ve 10,500 d/d - 64 NM Tork verilerine sahip.

Yarışcı ruhundan birazcık taviz verse de, çağa uyarlanarak yeni baştan yaratılan efsane CBR600F'in hem sportif hem de konforlu sürüş koşullarında beklentilere en iyi şekilde cevap verip, sınıfının lideri olacağına şüphem yok.

Hayırlı olsun.

Motosikleti
    Piaggio X-EVO
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın en çok satan efsane SS modeli ve boşuna üretim bandından kalkmasıyla geçmiş 5 yıl.
    Gerçi boşuna değil, üretimden kalkmasaydı RR'da istenilen satış rakamlarına ulaşılamazdı.
    Supersport mu, Suport-touring mi tartışmaları 2003'de RR piyasaya sürüldükten itibaren başlamış ancak, RR çıkmadan önce Honda'nın 600cc sınıfındaki Supersport motorunun 600F olduğu unutulmuştur. Yeni jenerasyon RR'ın çıkmasıyla birlikte F serisi daha soft kalmış ve bu tartışmalar ortaya çıkmıştır.
    Yani özünde 600F bir Süpersport'dur.

Yeni çıkan 2011 CBR600F'i ele alalım :

Görünüm tamamen yeni jenerasyon modern bir motosiklet tasarımı; ince ve sportif.
    Ancak bu sefer Honda bu modelin çizgisini belirlemiş ve eski World Supersport şampiyonu CBR600F misyonunu tamamlayıp bayrağı RR'a devrederek, tam bir 600cc Sport-Touring olmuş.

2001 yılından beri üretilen ve CB600 Hornet'da kullanılan motor değişmeden yeni modelde de; bu sefer Hornet şasesi üzerinde kullanılmış.

Yeni 600F, eski modelden 10 kg kadar ağır ve 9 HP kadar daha güçsüz.
    Eski model 12,500 d/d - 109 HP güç ve 10,000 d/d - 63 NM Tork'luk güç bandına sahipken, yeni 600F 12,000 d/d - 100.5 HP güç ve 10,500 d/d - 64 NM Tork verilerine sahip.

Yarışcı ruhundan birazcık taviz verse de, çağa uyarlanarak yeni baştan yaratılan efsane CBR600F'in hem sportif hem de konforlu sürüş koşullarında beklentilere en iyi şekilde cevap verip, sınıfının lideri olacağına şüphem yok.

Hayırlı olsun.

Emrenin görüşlerine aynen katılıyorum,
    ağzına sağlık Emre iyi bilgilendirme oldu bu.

TR ye gelir mi?gelmez mi? bilmem ama gelirse almayı kesinlikle düşünürüm.
    Old machines
    PGO Star-50,Yamaha FLY-ONE 150,Peugeot Vivacity-100,Piaggio TPH125XR,Daelim S2-250 FreeWing Lc,Honda CBR600F,Honda NT700V Deauville,Yamaha XVS1100 DragStar Classic..

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yenisi süper bence ben beğendim şahsen..
    Fiyatı hakkında bilgi bulamadım ama emre abi senin bir bilgin varmı
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Fiyat konusunda henüz bir bilgi yok maalesef.

Motosikleti
    korna kaldı geriye
    fiyatı pahalı geldi
    KaZaDaN SoNRa BiR TeK KoRNaSı KaLDuuuu....

Motosikleti
    SYM GTS 250İ EVO
    hondanın 600f yeni modelini çıkarması bence ikinci ellerin fiyatlarının biraz daha değerlenmesi demek sizin fikriniz nedir?
    Kadin olsun , kitap olsun cildine aldanmayip içindekilere bakilmalidir.:queen::queen::queen:

Ben pek farkedeceğini sanmıyorum, sonuçta ikisi birbirinden oldukça farklı motorlar. Belki çok az bir oynama olabilir.

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Eveeet sıra geldi Ankara nın yakışıklısına ;)
    06 AR 9292
    baskentli

Motosikleti
    Piaggio X-EVO
    Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eveeet sıra geldi Ankara nın yakışıklısına ;)
    06 AR 9292
    Maaşallah
    Old machines

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı matagp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maaşallah
    Eyvallah ;)
    baskentli

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah ;)
    bu mobilet bi yerden tanıdık
    habe habe

Motosikleti
    CBR 600F
    bence yeni modelin çıkmasında 2. elin değer kazancagını zannetmiyorm.insanlar model yükseltmek isityolar ama aynı model yok.ya mejbur agresif RR a geçiyo yada 600F ile devam ediyor.şimdi yeni model F e geçen ve genel satış çok olcaktır.buda eski modelin değer kaybetmesine sebep olur diye düşünüyrm.ama herzamn fiyatına değer bi makina

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar lastikleri değiştirmeyi düşünüyorumda elimde 190 arka lastik var aranızda hiç deneyen oldu mu?
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler