Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Ya varya geçmiş olsun şu ara en korktuğum olay o...Benim B ehliyetim var ayrıca da a2 almak için kursada yazıldım 7 temmuzdaki sınavada giricem...Zengin bi aile değiliz eğer ceza yersem ehliyetsizlik yüzünden çok kötü olur 710 ytl ufak bi rakam değil aracıda bağlıyolar mahkemeye çıkıyosun falan bir ton dert tasa belki yırtarım böyle böyle b ehliyetim var a içinde sınavı bekliyorum falan fişman diye senin şansızlığın olmuş İNŞALLAH BENİM başıma gelmez şurda ağustosa kadar bişey olmasın yeter...

GEçmiş olsun biliyorum şu an kötü bi durumdasın tahmin edebiliyorum yani...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda vfr800
    arkadslar , dun aksam giresundan cikmis ordu ya dogru geliyordum , orduya girdim , ana yoldan devam ettim , ve bide ne goreyim ilerde isiklarin orda tam yaninda bi mavi bi kirmizi isiklariyla bekliolar , hemn kacacak yer aradim ama inanirmisiniz artik sansizlik diecem , su motoru dahi kaciracak bir igne deligi dahi bulamadim , ara sokak yok , kaldirimin boyu deil motor jeep bile cikamaz yani o derece , ve umutsuzca isikalra yaklasiyorum allahim bi araba gonderde onun yanindan yola devam edeimde plakayi gostermeden sivisayim , yoooookk etrafta bir tane araba bile yok , e hadi dedim bari hazir yesil yanarken kaptirayim bi 100 110 polisin onunden gecerkende isiklari sondururum plakayida alamazlar , tam actim gazi 80, 90... hadiiiiiii sen git yesil yanip sonmeye baslamadan zart die kirmizia atla bi fren (abi sansizligin bu kadari olur,bu arada daha dun ehliyet icin kaydimi yaptirmistim) , tuh bile diyemeden polis el isareti yapmaya basladi. iste o an dedim. gayet soguk kanli bir sekilde polisi motorun ustunde bekledim bekledim bekledimm ve geldi yanima ,ehliyet ruhsat gayet kaba bi sekilde , bende elimi attim montun cebine dedim bari ehliyet yok ruhsati fln gostereyim dedim zaten ustumdede dizlik,eldiven, mont,kask her turlu sey var bellik dahil.ben tabi dusunuom , nazik konuscam , ruhsati gostercem ehliyet bolumunde biraz acindircam kendimi fln filan adamda beni motor giysielrinden vs. dolayi affeder belki die dusunuom,attim elimi montun cebineeeee, oda ne , ne kimlik ne ruhsat hic bise yok hmn hIzli bi dusunmeyle, ruhsatin fln benim 1 gun once monttan cikardigim termalin cebinde oldugunu hatirladim. bu arada tum aksakliklar ust uste geliyor.adama sanki katillikten yargilanirmis gibi zawalli bi bakis attim.hmn durumu adama gayet inandirici bi bicimde anlatmaya calisirken polis bari kendini tanitacak bise ver dedi sen kimsin? dedi.aha da s..ctIk dedim. kimlikte termalin cebinde, yok polis bey bildiginiz gibi deil soyle boyle derken , gece 23.30 il emniyet mudurlugunde surunuom motoru bagladilar , 710 ytl kaydIrdIlar , mahkemeye sevkettiler ...
    o gece eve geldim.allahtan bugun tanidik fln bulduk da mahkeme fln olmadi sadece para cezasiyla atlattim... sabahta tanidikla gidip motoru aldik suan evin onunde misil misil uyuyo zawalli , hemde benim son gunumdu , yarin tatile gidiyor donustede ehliyetli olacaktim... sansizlik nerde ne zmn gelecegi hic belli olmuor, ama bende pek onemsemiodum zaten her turlu arac gerecim war , adamlar beni onlarin icinde gorunce zaten birakirlar die ama siz siz olun bu polislerin tek baktigi sey EHLIYET baska hic biseye guvenmeyin ve mutlaka alIIINNNN kesinlikle ozellikle sen speedy , bide istanbuldaSIN orda bu tur isler cok daha ciddi oluo haberin olsun bence hemn ilk kursta(7 temmuz) alin ehliyetinizi.....

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Sen gerçekten şansızlıklar kurbanı olmuşssun belki ruhsat ile kimliğini göstersen durumu anlatsan hatta böyle böyle bakın B ehliyetim var kursa da yazıldım desen dil döksen BELKİİİ yırtardın ama olan olmuş en azından mahkemeden kurtulmuşsun ve aracı evine alabilmişsin tabi 710 ytl'ye bişey diyemiyorum

Valla ben marmariste sokak aralarında geziyorum ana caddeye mümkünse çıkmamaya çalışıyorum burda çok fazla motor var ve ufak bi yer ama işte belli olmaz diyo herkes Tekrar tekrar geçmiş olsun kardeşim

Motosikleti
    yok işte LANET olsun böle hırsızlar yüzünden..
    sheltox şanssızlık kurbanı olmuşsun kimlik,ruhsat hiç birşey yokruhsatla kimliğin olsaydı belki yırtardın.Ehliyet almak ne kadar zaman sürüyor 1 ayı buluyor mu 1 de dersler hakkında bilgi verirseniz güzel olur.sheltox bide sen tam takımsın bn bitek kask takarım.

Motosikleti
    mondi 150MC
    selam arkadaşlar siteye yeni uye oldum öncedende takip ediodum fakat buguneymıs oncelıkle arkadaşlar ben motorumu 2 ay önce aldım memnunum fakat bugun cakmaklıgı denemek ıcın bastıgımda sigorta attı ne yapmam lazım yardımcı olabılırmısınız..şimdiden teşşekürler.

Motosikleti
    Arkadaşım öncelikle aramıza HOŞGELDİN o probler 1 kaç arkadaşımızın daha başına gelmiş torpidonuz da yedek sigorta bulunmalı eğer yoksada yanan sigortayı çıkartıp amper değerinin aynısını almanız ve eski sigortayı çıkarttığınız yere takmanız.TÜRKİYE nin neresinden.

Motosikleti
    Honda vfr800
    tekrar saolun arkadaslar , umarim bi an once ehliyetlenip yolumuza devam ederiz , bu arada yarin yola cikiyorum yaklasik 45 gun motor yatacak.bende motoru attim garaja uyumaya , keratayi cok ozliciim ama napalIm geri donusu 4 gozle bekliyecege benzio... anlastim bizim zc ile geri donuste tek marsta aLIcak... bakalim sozunde durcakmi durur durur , ben guveniom...

@ speedy
    arkadasim , valla ben takimlari aslinda kesinlikle polis korkusundan almadim , zati oyle olsaydi ilk ehliyeti alirdim , guvenlik sart ister scooter ister racing sonucta ikiside kamyonun altina ayni sartlar altinda giriolar...o yuzden ne kadar sicak dahi olsa en azindan kask KESINLIKLE takilmali.bu arada gece saatlerinde ana caddelerde dolasmamak lazimmis dun gece ogrendim taa ki ehliyeti alana kadar...

Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar siteye yeni uye oldum öncedende takip ediodum fakat buguneymıs oncelıkle arkadaşlar ben motorumu 2 ay önce aldım memnunum fakat bugun cakmaklıgı denemek ıcın bastıgımda sigorta attı ne yapmam lazım yardımcı olabılırmısınız..şimdiden teşşekürler.

oncelikle aramiza hos geldin Ozan , koyu ZC ci oldugun zaten belli oluyo , has motordur... gule gule kullan bu arada normal sartlarda cakmakligin(motor calisirken) sigortayi attirmamasi lazim , motor calismazkende aman basma direk atma sebebidir(tabi kontagi actigin zmn , en iisi onceden farkedip ckmakligi geri cekmek). eger motor calisirken bastigin halde sigortayi attirdiysa bi elektrik devresini baktir derim ben kardes

NOT: arkadaslar hep unutiyorum sindi geldi aklima , benim devir saati farlari yakinca bloke oluyor , normalde calisio ama farlar yaninca devir saati sifira inior sizdede ayni durum warmi bu konuda bilgilendirirseniz cok ii olur , hepinize ii aksamlar.............

Motosikleti
    gece saatlerinde ana caddede dolaşmamak lazım derken polis açısından mı bide taa ehliyeti alana kadar de mişsin yarıda kalmış:::????

Motosikleti
    mondi 150MC
    saolun arkadaşlar hoş bulduk güzelbi ortamınız var inş. daha da güzel olacak--bugun yeni sigorta alıp takmaya calısıcam bakalım ne kadar basarılı olucam--galiba motor calısmamıs durumda cakmaklıga bastıgım için sigorta attı ama ufak tefek sorunlar olsada ben motorumu cokkk seviyorum

oxygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok!!BElki İlerde Burgman 400
    yapacağın ilk iş çakmaklığın içini çıkarmak olsun.Sonuçda kullanmaya pekde gerek yok derim ben.O sorun bütün zc lerde vardır.motor çok güzel iyi bir seçim yapmışsın.
    Ehliyet konusuna gelince ben ehliyetimi almaya hak kazandım dosyam şuan kursda bekliyor.Gidip trafiğe teslim etmek kaldı ama ben bir haftadır buna vakit bulamadım işin açıkcası.İşlerim baya bir yoğun gidiyor.aslında fazla kaşınmadan alsam iyi olacak ama işte ihmal ediyoruz.Cezayı yersem akıllancam ama sonuçda ben bir türküm yumurta kapıya dayanmadan kılım kıpırdamaz

b sınıfı ehliyeti olupda a2 alacaklar sınavda 20 adet motor sorusu cevaplıyorlar.topu topu 5 dakka suruyo ama 45 dakka ıcerden cıkmanız yasak.O yuzden cevaplama ısı bıttıkden sonra yatıp uyuyorsunuz.Hocalar sızı kaldırıyo.Ben öle yapmısdım
    16 BYB 49

Motosikleti
    mondi 150MC
    evet arkadaşlar sigorta aldım ve taktım eskısı gibi oldu suan ıcın bi proglem yoq teşşekur ederım yardımlarınız için

Motosikleti
    ozan bey nereden.

Motosikleti
    mondi 150MC
    ben istanbulda oturuorum siz??

Motosikleti
    istanbul anadolu yakası.

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Çakmalığı aynen bende çıkardım hem problem yaratıyo hem gereksiz hem tehlikeli...

Devir saati olarak şöyle diyebilirm bende ki durum şundan ibaret...
    Motoru 2saat veya daha üstü şeklinde bırakıp sonra yeniden çalıştırınca 3,5 4 bin devir şeklinde rölantide çalışmaya başlıyo 1-2 dakika bekliyorum motor yağlansın diye sonra gaza bastığım devir saatti 10 11e kadar çıkıyo belli bi süre gittikten sonra herşey normale dönüyo motor ısınmış oluyo 5bin deviri geçmiyo yani...Ve bişeye dikkat ettim belki 427 kmde olduğumdandır mesela motoru sabah veya işte dediğim gibi bellli bi saatten sonra tekrar çalıştırıp hadi gidiyorum dediğimde gaza bastıkça devir saati 8-10 arası gösteriyo ve gazı kesip süzülmeye kestiğimde baya bi kompresyona giriyo ama 5-10 dakika bineyim düzeliyo ve motor daha rahat süzülüyo....

Dün gece yalnız beni delirtti baya çalışmadı nedenini anlamadım ayakla çalıştırmayı denedim onu hiç beceremedim ayakla nasıl çalıştırıyoruz TAM anlatırsa biri neyse allahtan sonra biraz marşı uzun tutup gazı fazla açınca çalıştı ama fitil etti yani ilk kez yaptı bunu bana...

Sheltox KEŞKE AKÜNÜN başlarını çıkarsaydın....

Motosikleti
    mondi 150MC
    aynı sorunu bir kaç kere daha yaparsa bi servise gitsen iyi olur.çünkü o çalıştırma şeklin motora zarar verebilir.ayaktan calıstırma konusuna gelıncede=kontağı aç daha sonra motoru büyük ayaklığa al ve pedala hızlı bir şekilde bas(ayaklığa almadan deneme ayaklığa alman şart)

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    O çalıştırma şeklin zarar verebilir derken hangi çalıştırma şeklim????
    Yani o problem dediğin şey bi iki kere çalışmamış olması mı yoksa şu motor yeniyken devir olayı falan anlattığım şey mi ???? zaten 500 geliyo servise gidicem...

Motosikleti
    mondi 150MC
    motoru calısmamıs olması ve zorla calısıyor olması zarar verebılır.Bakıma gittiğinde ustaya calıstırma sorunu yaşadığını anlatsan iyi olur.devir olayı felan normal zaten, benim motordada öle ilk basta 3-4 devirde calısıyo gaz verdikten sonra daha dogrusu motor ısındıkta sonra devir saati 2 ye düşmesi lazım.!!

Motosikleti
    ozan150zc ist neresinden??

Motosikleti
    Honda vfr800
    arkadaslar merabelar yıneden suanda ızmırde kuzenlerdeyım 2 gunluk yorucu bı seyahatın ardından hedefe vardım. ınternetı bulmusken hemn bakıım dedım topıce de bayagı canlanmıs benım ardımdan , neyse sımdıııııı , SKY_FOREVER kardes ,
    1- motorun kesınlıkle 1-2 basmada rahatlıkla alması lazımkı bıde havalar ıyıce ısınmısken hemn almaması garıp bı durum , dıcem karburatore bak ama 0 motorun neresınde arıza olcak. belkı benzınden kaynaklanmıs olabılır... yada motoru calıstırayım derken bogdun sonrada hıc calısmadı ki buyuk ıhtımal ole olmustur , cunku yenı motorun durup dururken calısmaması ters .
    bıde uzulerek soluorum ki sanırım senın devır saatınde bı hata var. korkutmak ıstemem ama sen 500 km bakıma gıttıgınde onuda goster. cunku bende motoru calıstırdıgımda dırek 1500 devırde calısıo motor ısınıncada 2000 e cıkıo rolantıde neden 11000 e fln cıksınkı bıraz gaz verınce dimi...
    kompresyona gelınce oldukca normal 427 km lık motor ıcın uzulme. walla bu kadar yazabıldım hemn gıtmem lazım cok yogunum bu ara heralde bı kac gun daha forumdan uzak kalmak zorunda kalacam herkese ıı gunler........

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler