Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    eeeeeee sonuç ne diyosun almayın mı diyosun gidip goldwing mi alalım
    [B][COLOR="Green"]1908 Üsküdar İnfaz 1908[/COLOR][/B]

İSTANBULU İZLİYORUM ÇAMLICADAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

slm arkadaşlar ben de 2006 model 150 zc var benim de daha iilerine param yetmedi.aldım 2 yılı geçti inanın hiç bir sorun yasamıyorum. servistede parça konusundada. 2 defa garantiden parca değiştirdim.garantide sorun yasamadım..bu motor granajları vidayla tutturulmuş yapacağınız teksey cukurlara yavaş girmek bide bakımlarını km gelmeden yaptırmak.bu motor 20 ytl lik benzinle 175 km gidiyor uzun yolda.beygiri düşük fakat 2 kişiyle rampaları güzel.haksızlık etmeyelim.çin malı düşünen arkadaşlar varsa 150 zc derimm.enson yaptığım hız 110 km yi gordüm. daha sı yokk

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    granaj nedir ?

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    dış aksama denir

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Geçen arka lastiğim inmişti.Ben de gidip 32 hava vurdum.Size söylemek istediğim nokta ise; ben havayı 32 yapınca motorun maksimum hızında ve motorun viraj kabiliyetinde artış oldu.Size göre bu hava fazlaysa eksileri nelerdir?Yoksa 32 normal de ben önceden mi düşük havayla kullanıyordum?
    FoRMuLa 1-MoToSiKLeT ve AkVaRYuM :cat:

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı yavrumalikem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön takım a denir
    grenaj ön takım degildir

motorun bütün dış aksamına denir..

150zc'de plastik olan yerler diye tabir ettiğimiz yerin adı grenajdır..

Alıntı nefertem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondialin garantisi mi var mış?
    Garanti belgesini iyi okuyun. Kullanımdan kaynaklı aşınan parçaların hiç biri garanti kapmasında değildir. Mondialin kullanımdan kaynaklı aşınan parçası demek ayna dahil tüm parçaları demektir :D
    Sadece mondial'in degil bütün çin malı motosikletlerin garantileri laftadır..

Garanti istiyorsanız japona bineceksiniz..

servis motorusu garantiye sokmamak için elinden geleni yapar..(kıl ve üçakkatcı servislere denk gelirseniz)

adam gibi servis bulduktan sonra tabikide garantiden parcalar degisebilir..

Alıntı TR06SES63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ^^RİALLİ HİÇ BİŞEYE DEGİŞMEM ^## Arkadasllar size bi bilgi olsun mondalin a-z ye bütün yedek parçasını rialli üretiyo www.rialli.com
    tamam havanı attın..

iyi günlerde kullanman dileğiyle

Alıntı mourndare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru ilk 500 bakımından sonra ilk kez zorladım ve çeşmeye kadar götürdüm, eve geri döndüğümde 314 km yol yapmıştım tek seferde. maksimum 95 km hız gördüm motorun üstünde 2 kişiydik ve daha da basardı gaz elciği en sonda değildi ama zorlamak istemedim daha fazla. eve döndüğümde tek sorunum, egsoz'u tutan alttaki vida düşmüştü o da sadece ses yapıyordu. tek şikayetim, belki de 2 kişi motora bindiğimden olsa gerek motor yokuşlarda baya bi devir düşürüyor, ortalama bir yokuşu 60 km civarı çıktık, gerçi bilmiyorum belki dğier scooterlarda aynıdır.
    cok yanlış yapıyosun..

böyle kullanmaya devam edersen o motor 3000 km geldimi aklının alamıyacagı sorunlar ve masraf cıkaracak..

ilk 2000 km motorun ömrünü belirler..

güzel kardesim biraz sabretsen nolur_??

95 cevirmek marifet degil 2000 km ye kadar motoru uzme ondan sonra daha ne 95ler cevırırsın ne 2000 km bakımları devırırsın...

sen ona bakarsan oda sana bakar..

Alıntı motoco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim arkadaşlar, benim motor işi daha baya sarkabilir ekonomi yüzünden, ama birgün mutlaka motor sahibi olucam.
    motoru aldıgın zaman hiç ugrasma aldıgın motor bayisi cıkarsın plakayı vergisi ödenmişmi dikkat et yıllık 62 ytl diye biliyorum benim vergi zamanı gectıgı için %5 zam geldi 70 lıra verdım sen de 60 verirsin taş catlasa..

ama muameleciye 250 lıraya herseyı halletır o işlerle ugrasmak cok zor..

ve calısan bırıysen ciddi zaman kaybı..
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    teşekkürler bu bilgiler iyi oldu kardeşim. plakayı aldığım yere çıkarttırıcam.

trafik kurallarına uyarsak ve yavaş kullanırsak, herhangi bir zamandaki kadar - mesela yolda yürümek - kadar olay yaşama şansımız olduğunu düşünüyorum.

ne dersiniz arkadaşlar, haksızmıyım.

28 yaşına geldim ve bisiklet kesmez oldu artık motor istiyorum ama sadece ulaşım aracı olarak kullanmak - ekonomik olduğu için - birde çok keyif alıyorum kullanmaktan, hız yapmayı çok sevmiyorum. tehlikeli. o kadar deli değilim sanırım. bu arada bisikletimdende vazgeçemem zaman buldummu gezerim onunla, ayrıca bakkala gitmeye falanda süper oluyor hem vücudumdaki fazlalıklardan yakıyor zaten. çevreyede zararımız yok.

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Geçen arka lastiğim inmişti.Ben de gidip 32 hava vurdum.Size söylemek istediğim nokta ise; ben havayı 32 yapınca motorun maksimum hızında ve motorun viraj kabiliyetinde artış oldu.Size göre bu hava fazlaysa eksileri nelerdir?Yoksa 32 normal de ben önceden mi düşük havayla kullanıyordum?

Arkadaşlar yukarıdaki merak ettiğim konuyla ilgili yorum yapabilecek kimse yok mu?

Alıntı motoco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler bu bilgiler iyi oldu kardeşim. plakayı aldığım yere çıkarttırıcam.

trafik kurallarına uyarsak ve yavaş kullanırsak, herhangi bir zamandaki kadar - mesela yolda yürümek - kadar olay yaşama şansımız olduğunu düşünüyorum.

ne dersiniz arkadaşlar, haksızmıyım.

28 yaşına geldim ve bisiklet kesmez oldu artık motor istiyorum ama sadece ulaşım aracı olarak kullanmak - ekonomik olduğu için - birde çok keyif alıyorum kullanmaktan, hız yapmayı çok sevmiyorum. tehlikeli. o kadar deli değilim sanırım. bu arada bisikletimdende vazgeçemem zaman buldummu gezerim onunla, ayrıca bakkala gitmeye falanda süper oluyor hem vücudumdaki fazlalıklardan yakıyor zaten. çevreyede zararımız yok.
    Hazır bisikletten laf açılmışken ben de bir iki tıklatıyim.Bu seneki Fransa bisiklet turunu izledikçe bisikletlere hasta olmaya başladım.Ve sonunda anladım ki benim ruhum kesinlikle 2 tekere çok yatkın Zaten motosiklet ile bisikletin birbirine ne kadar paralel konular olduğunu belirtmeye gerek yok.Ülkemizde pek tercih edilmemesine rağmen ne zaman düzenli olarak bisikletle uğraşan birini görsem içim gidiyor.Çok hevesim var çoook

Bakar mısınız şunun güzelliğine;

FoRMuLa 1-MoToSiKLeT ve AkVaRYuM :cat:

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    yaş 17 ve bisiklet sarmıyo çevir çevir nereye kadar sen mi onu götüruyosun o mu seni (TAVUK MU YUMURTADAN YUMURTA MI TAVUKTAN) hesabı

birde bakın mondial bizim motor için yeni egsoz yapmış
    http://www.mondialmotor.com.tr/AKSES.../Eksoz/ZC.html

Motosikleti
    150 ZC
    aynı ZC eksozunu kesik ucuna ve üstüne bir koruma ve kaplama demiri koymuşlar, 120 milyonda fiyat biçmişler, hiç gerek yok, madem orjinal eksoz'un dışında bi model yapıyorsun biraz orjinal olsaymış, çok kötü olmuş gerçekten.
    [B]to Live is to Die...[/B]

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    mourndare katılıyorum bu cumartesi de motoru feyizoğlundan alıyorum

Motosikleti
    150 ZC
    hadi hayırlı olsun o zaman.

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    SAOLUN BEYLER

Merhaba Arkadaşlar yaklaşık 4-5 ay önce bende gidip bi ZC aldım, şuan 8000 km'deyim aldığım günden beri yaşadığım sorunlar: Egzos üst kısmı parçalandı (şu çıkıntı aparatı) garantiden değiştirdim kırmızı motora mavi egzos yolladılar o gelene kadar egzos tamamen parçalandı kütükleri vs. neyse mavi parçayı yolladık alt üst takım olarak geldi 1,5 ay önce... 20 gün önce kavmara gümledi garantiden kavramayıda değiştirdim (servise göre garanti dışı ama gelen motorlardan söküp takmışlarmış tekrarında garantiye girmeyecekmiş) ve 1 ay önce sıfır takılan egzos dün akşam patladı bir yerinde bi delik var ama bulamadım sabah gittim servis yerinde değildi contadandır belki dediler contayı değişti ama banamısın demedi... motorun hızına gelince ben düz yolda 70'i geçtiğini görmedim biraz meyilli yola 75 görüyor ibre... çok fazla yokuşta 80 ama bir çok arkadaşımla aramda 10 km fark var onlar 80 giderken ben 70 gidiyorum yada 60'a 70 kafa kafa seyrediyoruz (250 MCT ve 100'lük CUP ile) son zamanlarda sigorta atıyor değişmekten bıktım, ön grenaj sağ vida yeri kırılmış servisten aldıktan 1 gün sonra farkettim biri kaldırıp kırmıştır dedi üstlenmedi, şimdi bantladım öle idare ediyorum o vida yeri bana sağ tarfın komple tutan yerlerinin kırılmasına maloldu... aldığım günden beri plastik sesi kesilmedi plastik sesini geçtim motor özellikle uzun yolda şehir içinde fazla yol seyredemediğimden anlaşılmıyor car car ötüyor en sonunda cumartesi çamurluktan dedi çamurluğumu söktü ama nafile ses yine devam ediyor tam orta kısımdan gelen iğrenç bir ses (çözümü bulan varsa pm atarsa sevinirim) ha bu arada 500 km'de bir kavalet değişmeye başladık nedense... ilk seferinde bakıma verdim değiştirdi 300 km sonra kavrama değişti yine kavalet değişti 500 km sonrada kayış değişti yine kavalet değişti habire değişiyor biyerleri motor güzel rahat kullanımı süretide bana yetiyor ama bu sorunlar yüzünden iyice motordan soğumaya başladım özellikle o iğrenç carlama sesi yüzünden... geçen yıl bende zealsun 150-19 cooper vardı yer olmadığından "eve girmiyordu " satmak zorunda kaldım MCT alayım dedim servis ısrarla aldırmadı bende gittim ZC aldım scooter olarak güzel bi makina ama birde bu sorunları olmasa neyse kafanızı şişirdim galiba iyi sürüşler rüzgarınız bol olsun...

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    3 gündür bi yakınımızın düğünü için gitmiştik, arkadaşta bu motordan vardı 1700 km de falan, aldım bi turlayım diye çokta rüzgar vardı, daha önce birkaç defa motora binmişliğim var, neyse baya bi gittim dağ yolu araba falan nadir geliyor geri dönerken viraja hızlı girip yatırayım dedim ama asfaltın yüzeyinde ince toprak olduğunu farkedince hemen doğrulttum motoru o süratlede rüzgar beni bi iktirdi,yolun dışına attı tabi beni motor, zor kurtardım frenede dokunmadım dokunsam daha kötü kenarından sıyrıldım topraklı kısma çıktım ama çok korktum ya üzerimde kask falan hiçbirşey yoktu. rüzgarlı havalarda rüzgar motorun dengesini acayip bozuyor bunuda tecrübe etmiş oldum acemi arkadaşlara rüzgarlı havalarda dikkatli olun demek istiyorum.
    bu olaydan sonrada, heralde bu ufak tekerlekler daha tehlikeli diye düşünmeye başladım sizce doğrumudur bu merak ediyorum, büyük tekerleklerin hakimiyeti sanırım daha iyi, bana öyle gelmeye başladı.

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    elveda beyler bizim zc macerası başlamadan bitti ehliyet alana kadar bununla takılırız diyodum direk bir süper sporta geçicez artık ailemin ehliyet ısrarı bitirdi beni herkese elvedaaaa ehliyetten sonra hyosung gt 250r

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    eveet arkadaslar yaklasık 5 gun once aldım bende zc mi...uzun zamandır motorsuz kalmanın sıkıntısı ıle bır scooter almaya karar vermıstım ve aslında hıc aklımda yokken bayii nin onunde gordugum 150 zc ye bakmak ıstedım cunku cok albenısı yuksek duruyordu...oyle yada boyle konusurken almaya karar verdım ve grı sıyah bır mondıal 150 zc sahıbı oldum..su an ıcın bır sey soylemem zor cunku rodaj asamasındayım henuz ve 30km/h'ı henuz gecmedım..ama ılk ızlenım olarak kullanımı maxi scooter olmasa bıle benzemesı ve rahatlıgı benı tatmın ettı gıbı..bıraz fazla yakıyor su an ama rodajdan sonra dusecek kanaatındeyım..ılerleyen gunlerde sızlere artı ve eksı yonlerını de yazarım kullandıkca..ama sunu tavsıye edebılırım mutlaka tum cıvata ve vıdaların altına rondela pul koyun..tıtresım az olsada bır sure sonra dusuyorlar ve sıkıntılı bır durum yaratıyor halıyle..ve yagını mutlaka degıstırın 0 km ıse..

Arkadaşlar herkese öncelikle herkese slm .
    Bende mondial 150zc ye ilk bakışta hasta olanlardanım.Forumun % 95 ini okudum.Motoru almadan soracağım bi soru var.Belki cevaplanmıştır gözümden kaçmış olabilir kusura bakmayın. Sorum şu
    Motoru aldık diyelim.Her çıkışın bir inişi var misali bi yokuş çıktık.Sonra aşağı iniyoruz.Şimdi arkadaşlar diyorki rodajda 50-60 ı geçmeyin.Ancak yokuş o kadar dikki motoru 50-60 la indirmemiz için sürekli frenlememiz gerekiyor.Soracağım soru şu 2-3 haftalık motor diyelim yokuş aşağı inerken motoru kapatsak bi zararı olurmu? yada 50-60 ı ben gaz vermeden motor geçerse bi sorun olurmu?

Motosikleti
    150 ZC
    arkadaşım zaten gaz vermezsen 50yi 60ı kolay kolay geçmez, motoru kapatmayın sakın + motor devri önemli, 7000 deviri geçmemeye özen gösterin yeter.

Motosikleti
    MONDİAL 150cc HS RACİNG MOTORS (kırmızı)
    slm arkadaşım yokuş çoksa ve sürekli fren yapman gerekiyorsa motor kapatılmaz 60 geçsende bişey olmaz biye düşünüyorum bende öyle yerlerden indim bir çok defa motorum rodajda oldugu halde benzin yakar ben kapatıyım dersen yokuş aşagı motor düz yolda oldugu gibi benzin yakmaz yokus aşagı yaksa yaksa 20 kuruş yakar oda hiç bir sorun yapmaz bide kavrama olayi var motorda gaza basmazsan boşta inersin zaten motorun basta indigini hissedersin o an biraz gaz verirsen motor kavramaya gecer yanı oda daha iyi fren yerine onuda yapa bilirsin gerekirse gene frende kullanırsın
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler