Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    AKÜ PROBLEMİ?????

Benim motor şu an 4500 km de ve yaklaşık bir aydır 2 günde bir şarz ettirip kullanmaktan gına geldi...Sandım ki akü arızalı ammmaa sıfır bir yuasa akü alıp taktım ve inanmıyacaksınız tam 25 dakika sonra o da bitti....Neyse aradım BELDEYAMAYI dediler ki bir parça takılması lazım servise gelin...Aküyü tekrar şarz ettirip çıktım yola tam 25 km sonra yaklaşık 120 km hızla giderken birden bire motor stop etti,göstergeler gitti her şey bitti....Kaldık yolda anlıyacanız..Çekici geldi aldık motoru servise ama ortalık duman duman,dedim ki yanıyo motor.....Apar topar açtılar meğerse motorun soketleri gevşekmiş ark yapa yapa yanmış biz arıza aküde diye düşünürken bütün sorun soketlerin ark yapması ve yanmasından çıkmış...Servis şaşkın beldeyama şaşkın ben şok....Neyse beldeyamanın gönderdiği parçayı taktılar,soketleri değiştirdiler aküyüde bir kez daha şarz edip taktılar şu an hiçbir sorun kalmadı....Bu arada beldeyama yetkililerinede en içten teşekkürlerimi sunuyorum ancak bu kadar ilgilenebilirlerdi....HEPSİNE TEŞEKKÜRLER::::

Buarada bu sorunu yaşayan ve çözümlüyemeyen arkadaşlar 0 533 416 34 32 nolu telefondan bana ulaşabilirler...Akünüzde birşey olmayabilir...Hemen para verip yenisini almayın onunda garantisi var.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    böyle dandik motor alırsanız yanar tabi benim gibi daelim alsaydın motorun giderken şarjı kesmezdi selamlar

nehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ---- Suzuki DL 650
    Alıntı ozertr59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle dandik motor alırsanız yanar tabi benim gibi daelim alsaydın motorun giderken şarjı kesmezdi selamlar
    Tüm x-max sahibi arkadaşlar!Akü ve sarj kesme problemi çözüldü.Herkes gidip birer daelim alsın. o zaman giderken sarj kesmiyormuş.Satın şu dandik x-max'leri....

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Alıntı ozertr59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yamaha hakkında hicbisey bilmiyosan bile biraz saygı göster. ayrica senin motorunda tam bi rezalet..

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    ben motorumu çok iyi biliyorum, motor ve elektirik aksamı komple Kymco 250 üzerindede kabartmalı olarak yazıyor, dünyada hondadan sonra ikinci motor üreticisi Kymco, şase ise Dailem "Alman patentlidir. Yamaha Xmax 250 nin şasesi İspanyol motoru ise italyan Malaguti motorudur bilgilerinize, bilmeyenler bilgilendirilir saygılarımla.....

tuncy09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eeeee Sonuç??? Şase ispanyol motor italyan...Lastikleri de Michelin Fransiz... yani??? Selesi moğol, egzosu arap olsa ne olur?
    Ne oldu yani Daelim daha iyidir Xmax daha kotudur mu oldu? Neye/Hangi kritere gore? Ayrica KiME gore?

Yani, ozertr59, simdi suraya senin su uslubundan dolayı, genele yonelik bile birseyler yazacak olsam, hakli olarak uzerine alinacaksin. Ondan sonra bu topic XMAX'cilerin bulustugu bir topic olmaktan cikacak ve "Ozertr vs. XMAXciler" gibi bir topic haline gelecek. "Dandik" klasmanina sokulan bir cok (hatta neredeyse butun) çin mali motorla ayni kefeye koyuverdin yani XMAX'i oyle mi? Bu mudur?

Insan boyle birsey soylemeden, hatta ne soylemesi, YAZMADAN ve GONDERMEDEN once bir okur yuksek sesle, kulagina mantikli geliyorsa falan gonderir. Yok ben okudum gayet mantikliydi diyorsan o zaman zaten hic tartismaya bile gerek yok. Bu mantigin ne derece dogru oldugu tartismaya bile kapali olmali. Herkes neyin ne oldugunu biliyor. Bilmeyen ve ayni zamanda ogrenmeyen utansin.

Ama yine de dayanamayacagim ve kisa kisa birkac cumle edecegim:

1) Elektrik aksaminda her türlü problem her motorda meydana gelebilir. Neticede minyatur parcalar, yer yoklugundan daracik incecik yerlerde baglantilar, arabaya kiyasla son derece titresime maruz kalan devreler. Boyle seyler olabilir. Es kaza yarin bir gun senin motorun elektrik arizasi yaptiginda bence bunu herhangi bir forumda dile getirme derim bu saatten sonra...

2) XMAX kullanip kullanmadigini da belirtmemissin yorumunu yaparken. Kullanmamissindir diye varsayiyorum. Once kullanacaksin...Sonra yorum yapacaksin motorun kalitesi hakkında. Ben senin motorundan da kullandim...5300 km'dir de XMAX kullaniyorum. Bence pek tartismaya acik bir karsilastirma durumu yok ama sen israr ediyorsan bilemem...Kullanmadan da nasil bu kadar israr edilebilir o da saskinlik uyandirdi bende.

3) Kimsenin, bu tarz forumlarin hicbir noktasinda bu sekilde marka bazinda spekülasyona yol acacak yorumlar yapmaya hakki olmadigini dusunuyorum. (Hele ki bilmeden, ogrenmeden, arastirmadan edilen laflar yok mu boyle...Super canim super yani...)

Sonucu ben soyleyeyim...Nisan 6.900 YTL - Kasim 10.400 YTL
    Hesabi yapin isterseniz %50 prim demek bu...Su anda XMAX sahiplerinin %90'i motorunu satarken kar edecek.
    Bu kadar primi de DANDiK bir motor yapti ya...

Tabii yine de soyle bir gercek var: Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az...
    [B]Dance[/B] first [B]think[/B] later...It's the natural order...:wiinkk:

niye kıyaslıyosunki daelimle xmaxı daelimin her şeyi iyi olsun da tipten kaybediyo tekerler çaytabağı gibi arkadan baksan kutu gibi görüntü yok abi motorda

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Bu motor % 50 pirim nasıl yaparki o bence yamahanın ahlaksızlığı bir sezonda yüzde elli pirim zam demektir.Bu da motoru sattığı için yaptı, dövizmi yükseldi ne yükseldiki bu kadar yüzde elli zam olarak motora yansısın bakalım 2007 yılında 10600 YTL den motoru satabilecekmi nerde ise 500 CC lik maxi scooterlerin fiatına yaklaştı.Bence satmasındaki en büyük etken isminin yamaha olması,o fiata bir sürü alternatif var bence o parada kesinlikle o motora verilmez o fiata ona binilmez (böyle dandik motor alırsanız yanar tabi benim gibi daelim alsaydın motorun giderken şarjı kesmezdi selamlar)dedeğim kişi benim arkadaşımdır

ozertr59 (alırsanız) demişin arkadaşınsa noolmuş herkeze hitap ediyosun .

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    tunc09 arkadaşım ben Xmax i çin malı motorlarla aynı kefeye sokmam hiç bir zamanda sokmadım.sadece orjinal japon olmadığını belirtmek istedim, motorunda made in italy yazılı şasede ispanyol gayet iyi bir motor bencede arıza yaparmı yapar her motor yapar "Tekirdağ" rumuzlu arkadaşım beni tanıyor onun için ben o mesajı ona yönelik attım Xmax iyi daelim kötü diye bir şey yok ortada ikiside kendisini sınıfında ispatlamış bir motor, Daelimin motoru Kymco 100000 km garantisi olan bir motor, yamahanında motoru italyansa bugün italyanlar motorda bir numara bence kötü diyemeyiz, çin malı motorlarla ikisinide kıyaslayamayız selamlar....

tuncy09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    E tabi, bu forumdaki herkes müneccim degil...En azindan sana serzeniste bulunan kimse degilmiş...Arkadasina yazmis oldugun yazi pek bir genele yonelik gibi duruyordu bizim gozumuzde heralde. Saka ifadesi de olmayinca, hani " " gibi ifadeler, orada direk goze batan bir tek sey kaliyor: "Dandik motor alirsaniz..."

Burada konu "dandigi", neyle ayni kefeye koyarsan koy, XMAX oluyor. ."Alirsaniz" ibaresi de bir arkadasa olmaktan ziyade genele yonelik bir hitap sekli. Ben ilk olarak çin motoru sahibi olmama ragmen, "dandik" ve benzeri ifadeleri çin mali motorlar (istisnai birkac tane modeli haric) icin kullanirim. O yuzden oyle soyledim. Neticede, olumlu tarafindan bir ornek vereyim: mesela Peugeot 307'ye, "bu 'güzel' bir arabadir dedigin yerde, BMW 7.50i'ye de, "bu 'guzel' bir arabadir" demek biraz düz kalir, yetersiz kalır. Sen XMAX'ten bahsederken "dandik" ifadesi kullandiysan...Çin mallarina ne diyorsun? "Dandik"in kelime anlamini dusunuyorum da, daha asagida bir ifade olabilir mi? Cunku "dandik" aslen kimsenin ragbet etmemesi gereken kullanıssız, kalitesiz, hatta imalattan, genetik olarak hatalı anlamini tasir...Koken fransizcadir diye biliyorum...Handikap'lı anlaminda kullanilan amiyane ve kisaltma bir tabirdir...

Motorun italyan...Şasenin de ispanyol oldugunu ve markanin japon oldugunu her XMAX kullanicisi eminim biliyordur. Bunun için ufak capli bir arastirma yeterli. Sadece motorda degil her sektorde marka olmus firmalar marka olmus olmanin avantajini tabii ki kullanacak ve fiyatinin icerisinde biraz da o isminin payini da ekleyecektir. (ornek vermek gerekirse, son senelerin populer bir markasi olan diesel'in kot pantalonlarinin 300-350 YTL fiyatinin olmasi gibi birsey bu...Neticede kot kumasindan bir pantalon!!! O kadar eder mi? Sahsi fikrimdir: Ben bir kot pantalona o parayi günes batidan dogunca veririm ancak! Ama, bu markayi giyen bircok kişi icin 300-350YTL ediyor demek ki!) Piyasada da arz-talep dengesi denen birsey vardir...Bir urun peynir ekmek gibi satiyorsa fiyati normal olarak yükselecektir. Buna ragmen devam ediyorsa yine yukselecektir...Haa, bir de su var: YAMAHA, XMAX'lerini 10.400 gibi bir fiyatta bu kadar satmaya tabii ki devam edemeyecektir. Ama satiyorsa da, bu satin alanin sorunudur diye dusunuyorum.

XMAX'imden son derece memnunum allah nazardan saklasin...Ama bugun sifir bir motor alacak olsam 10.400 verip XMAX alir miydim? Sanmiyorum. Ne alirdim? 2. el bir Majesty400 alirdim mesela. 11.000YTL'ye arastirdiginiz zaman sonnnn derece uygun Majesty'ler var.

Tabii ki ayni fiyata bircok farkli secenek karsimiza cikabilir. Bunu da kimse yadsimiyor zaten. Ayrica 500cc'lik hangi maxiscooter'in SIFIRI 10.000YTL??? Direk alalim!!! Motorumu satip uzerine 1.500 (civari) YTL koyar 500'lüge gecis yaparim sahsen.

Neyse ben yine uzun tuttum...Yanlis anlasilmadir deyip kapamak lazim da iste kendimi tutamiyorum...
    Surc-i lisan ettiysem affola.
    [B]Dance[/B] first [B]think[/B] later...It's the natural order...:wiinkk:

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    tuncy09 arkadaşım forumu heralde biz seninle beraber idare edeceğiz diğer arkadaşlar beklemede heralde sözümü geri alıyorum Xmax kaliteli bir motordur fiatı bu kadar yüksek olmasa bende alırım vede almak üzereyim şuan biriyle pazarlık halindeyim bilgine....

ozertr59@hotmail.com msn adresim

nehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ---- Suzuki DL 650
    coşmuş burası...Tuncy09 valla söze hacet bırakmamışsın...uzatmaya gerek yok...Pahalı ya da ucuz, Kaliteli ya da dandik her ürünün bir müşterisi vardır sonuçta...

Keyifli Sürüşler!

chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    Alıntı nehe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coşmuş burası...Tuncy09 valla söze hacet bırakmamışsın...uzatmaya gerek yok...Pahalı ya da ucuz, Kaliteli ya da dandik her ürünün bir müşterisi vardır sonuçta...

Keyifli Sürüşler!
    Aynen katılıyorum

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Malaguti nin password 250 modeli, xmax motoru taşıyor, karıştırdın galiba ?

Yada ben karıştırdım

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Selamlar,
    Kafamda iki motor vardı öncelikle SYM'nin GTS 250si, sonrada Xmax düşünüyordum. 7.000 YTL lik bir fiyat ile Xmax öne geçmeye başlamıştı ama fiyatın 10nun üzerine çıkması açıkçası sinirlendirdi beni. O fiyata 400cc lik makina alabiliyorsunuz. Bu %50 lik artışın mantıklı bir açıklaması olabileceğini sanmıyorum, bu ancak ciddiyetsizlikle ve kazıkçılıkla ifade edilebilir.
    Motorunu önceden almış arkadaşları kutluyorum, hakikaten çok şanslılar, ancak bu saatten sonra böyle bir fiyata almamak lazımki aklı başlarına gelsin bunların.
    Think Darkside

Motosikleti
    93/06 - Honda Kinetic DX100 (İlk göz ağrım o, kalbimde!) 06/... - Yamaha X-Max250
    Alıntı Dartmaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Kafamda iki motor vardı öncelikle SYM'nin GTS 250si, sonrada Xmax düşünüyordum. 7.000 YTL lik bir fiyat ile Xmax öne geçmeye başlamıştı ama fiyatın 10nun üzerine çıkması açıkçası sinirlendirdi beni. O fiyata 400cc lik makina alabiliyorsunuz. Bu %50 lik artışın mantıklı bir açıklaması olabileceğini sanmıyorum, bu ancak ciddiyetsizlikle ve kazıkçılıkla ifade edilebilir.
    Motorunu önceden almış arkadaşları kutluyorum, hakikaten çok şanslılar, ancak bu saatten sonra böyle bir fiyata almamak lazımki aklı başlarına gelsin bunların.
    Teşekkür ederiz, gerçi biz de bilmiyoduk alırken... Hele hele ikinci el alanlar daha da şaşkın durumda izliyo fiyatları... Borsada XMAX isimli bi hisse çıksa yeridir... Yamaha'nın neden böyle bir fiyat politikası izlediğini bilmiyorum ama Yamaha için 7000-8000 YTL civarı klasmanda bi boşluk oluştu (Ya da Yamaha bu boşluğu kasıtlı oluşturdu). Şahsen, o boşluğu dolduracak modelin XCity olacağını düşünüyorum, hem piyasaya yeni çıkacak, hem daha şık bi makina... Başka bir olasılık ise, zaten kış aylarında düşen motosiklet satışlarını kompanse etmek için fiyatı yükselttiler ve 2007'deki motosiklet fuarında "İnanılmaz indirim! XMax almanın tam zamanı!!!" şeklinde bi kampanya düzenleyip, fiyatı geçen yazki seviyeye çekecekler ki millet üstüne atlasın, zaten dünden hazırız üstüne atlamaya...

XMax'ın popülaritesine rağmen yüksek fiyat yüzünden satışlar düşmeye başladıysa, Beldeyama'da birilerinin uykuları kaçıyodur mutlaka... Yaza kadar (ya da en azından fuara kadar) dokunmamak lazım bence... Yaptıkları hatanın farkına varıp, sezonu iyi değerlendirmek için indirime gidebilirler... Zaman gösterecek...

İyi sürüşler...
    "It is better to deserve honors and not have them than to have them and not deserve them."

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    bende arkadaşların görüşüne katılıyorum 10600 YTL ye alınacak motor değil Xmax neden değil bu fiata çok seçenek var 8000 YTL ye satsatalar (Fuarda 6900 dü fiatı) bence alınabilir.Onun üzeri o motora o para çok çokkkkkkkk.kesinlikle almayın motorun fiatını düşürecekler göreceksiniz.

chimenth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    bence fiyatın düşmesi söz konusu olmaz. ama sadece fuara özel indirim olabilir.
    hatta böyle giderse 4 aydır yaptıkları gibi ocakta da zam gelebilir. alıştılar her ay 300-400ytl zam yapmaya bakalım daha ne kadar böyle gidecek...

Motosikleti
    Piaggio Beverly Cruiser 500
    inşallah yeni model x city nin fiyatı x-max kadar olmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler