Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    arkadaşlar bugün itibari ile xmax 400 motorumu satmış bulunuyorum,artık motorsuzum,ancak bu başlığı terketmeyeceğim,yorumlara devam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün itibari ile xmax 400 motorumu satmış bulunuyorum,artık motorsuzum,ancak bu başlığı terketmeyeceğim,yorumlara devam
    Hayırdır niye sattın? Çok memnunsın diye biliyordum.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba. Xmax 250 alma arefesindeyim yardımlarınıza ihtiyacım var. Sıfır km için bi kaç bayii aradım Ve ellerinde siyah abs li olmadığını söylediler. ABS siz var. Sizce özellikle abs'li mi bulmalıyım. Çünkü satıcalar abs'siz tavsiye ediyorlar. Yoksa ikinci el mi baksam. Bide bayiler ne kadar indirim yapıyor. Bilgilendire bilirseniz sevinirim.

Alıntı gezgince adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Xmax 250 alma arefesindeyim yardımlarınıza ihtiyacım var. Sıfır km için bi kaç bayii aradım Ve ellerinde siyah abs li olmadığını söylediler. ABS siz var. Sizce özellikle abs'li mi bulmalıyım. Çünkü satıcalar abs'siz tavsiye ediyorlar. Yoksa ikinci el mi baksam. Bide bayiler ne kadar indirim yapıyor. Bilgilendire bilirseniz sevinirim.
    Satıcı stokta kalan ürünü satmak için tabii ki onu tavsiye eder. Elinde abs'li stok olsa onu tavsiye ederdi. Eğer bütçen el veriyorsa kesinlikle abs'li tavsiye ederim. İndirim konusunda da peşin alımlarda yapıyorlar diye biliyorum. Diğer türlü yapıyorlar mı bi' fikrim yok. Bilen arkadaşlar cevaplar onu.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    ABS için 2-3 bin lira fark verilir, çok önemlidir.
    inancalper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    İyi günler,
    yakında 2017 model ıron max alıcağım için aklıma takılan bir soru var.Fren balataları.Mesela 2014 model momo ile 2015 model abs xmax ile 2016 model abs olmayan xmax ile 2015-2016-2017 ıron max fren balataları birbirlerine uyar mı? Diskler aynı,kaliperler aynı fakat ortalıkta hiç düzgün bilgi yok.Türkiyede en çok kunlanılan maxi scooter zaten xmax.Mesela n11 balata baktığım zaman yanında 2014 model xmax veya xmax 250 abs gibi ibareler var.Bunlar aklımı karıştırıyor.Az önce bir fren balatası satan bir yeri aradım.Bana ıron max ile diğer xmaxlerin ön balataların aynı olduğunu fakat arka fren balataların uyumsuz olduğunu ve ayrı olarak satıldığını söyledi.Sizin fikirleriniz nelerdir ?

Motosikleti
    Yamaha X-MAX 250
    Merhaba arkadaşlar,

Sorum çok saçma olabilir, ama alalı daha 2 gün oldu.

Sorum şu;

Kısa farları yaktığımda sadece sağ, uzun farları yaktığımda ise sadece sol far yanıyor. Bu normal mi? İkisi aynı anda yanması gerekmez mi?
    Ona göre servise götüreceğim.

Alıntı Hoskeser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Sorum çok saçma olabilir, ama alalı daha 2 gün oldu.

Sorum şu;

Kısa farları yaktığımda sadece sağ, uzun farları yaktığımda ise sadece sol far yanıyor. Bu normal mi? İkisi aynı anda yanması gerekmez mi?
    Ona göre servise götüreceğim.
    Evet normal. Xmax'ler de böyle. Bir defa garajdan çıkarken komşum: farın biri yanmıyor demişti :d Dedim bunlarda böyle.

Motosikleti
    Xmax250 abs
    Alıntı gezgince adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ABSli aldim. Cunku daha once PCX imle bi olay atlattim az daha yere yapisiyordum Sonra direk ABSli model aldim, pisman degilim, fren durma mesafesi artiyor lakin stabil dumduz duruyor.

Motosikleti
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırdır niye sattın? Çok memnunsın diye biliyordum.
    esasen satmayı düşünmüyordum,hatta 1 ay önce 20 bin bakımı için parçalara 850 para verdim bakımınıda kendim yaptım

ben önceki xmax 250 motorumu alırken kaynanamın 5 tane burma bileziğini borç almıştım,,1 yıl xmax 250 kullandım ve güç olarak yetmediği için satıp,kaynanamın bileziği için bir miktar biriktirdiğim parayıda ekleyip xmax 400 almıştım
    1 yıldan fazladırda bunu kullanıyordum,,bu arada kaynanamın bileziklerini başıma gelen aksiliklerden ötürü bir türlü yapamadım

kaynanada haliyle mızmızlanmaya başladı

son zamanlarda mızmızlığı iyice artınca benim hanımda satalım motoru kapatalım çenesini biraz biriktirir krediyle alırız dedi

bende satılığa çıkardım ve dün itibari, ile sattım

şimdi altının biraz düşmesini bekliyorum kaynanamın bileziklerini yaptırıp vericem

öyle 5 bilezik deyip geçme toplam 120 gram tutuyo

gerçi benim birde arabam var ama,5 bilezik için arabayı satmak aptallık olacağı için mecburen motoru sattık

olay bundan ibaret
    espresso ve Mirable bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Murat hocam benim led ler geldi bı baksaniz doğru mudur

[![image](https://i.hizliresim.com/1g2ayG.jpg)...im.com/1g2ayG)
    Bir de bunun ikisini de kullanacak mıyız taktirirken

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/Q748RG.jpg
    İkincisi çıkmamış h7

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    esasen satmayı düşünmüyordum,hatta 1 ay önce 20 bin bakımı için parçalara 850 para verdim bakımınıda kendim yaptım

ben önceki xmax 250 motorumu alırken kaynanamın 5 tane burma bileziğini borç almıştım,,1 yıl xmax 250 kullandım ve güç olarak yetmediği için satıp,kaynanamın bileziği için bir miktar biriktirdiğim parayıda ekleyip xmax 400 almıştım
    1 yıldan fazladırda bunu kullanıyordum,,bu arada kaynanamın bileziklerini başıma gelen aksiliklerden ötürü bir türlü yapamadım

kaynanada haliyle mızmızlanmaya başladı

son zamanlarda mızmızlığı iyice artınca benim hanımda satalım motoru kapatalım çenesini biraz biriktirir krediyle alırız dedi

bende satılığa çıkardım ve dün itibari, ile sattım

şimdi altının biraz düşmesini bekliyorum kaynanamın bileziklerini yaptırıp vericem

öyle 5 bilezik deyip geçme toplam 120 gram tutuyo

gerçi benim birde arabam var ama,5 bilezik için arabayı satmak aptallık olacağı için mecburen motoru sattık

olay bundan ibaret

Sağlık sorunu ya da dah abüyük bir sorun olmadığına sevindim.
    Tanımam etmem ama burada bu kadar yazdığına göre motorunu çok sevip iyi bakıyordun. Alana hayırlı olsun. Size de işleriniz rast gitsin de tekrar motor almak için çabuk para toplansın dileklerimi iletmiş olayım.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-MAX 250
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet normal. Xmax'ler de böyle. Bir defa garajdan çıkarken komşum: farın biri yanmıyor demişti :d Dedim bunlarda böyle.
    Hemen pimpiriklendim. Ulan noluyoruz dedim. Daha ilk günden.
    Bir de ilk aldım aleti biniyorum. Neyse bir ara bankamatiğe uğradım. Geldim marşa basıyorum çalışmıyor. Haydaaaa. Sağa baktım yok sola baktım yok. Ter boşaldı sırtımdan. Meğer ayaklığı kaldırmadan marş almıyormuş. Kendi kendime sinirlendim. Pis acemi dedim kendime. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Yine iki farklı soruyla sizlerleyim

Öncelikle çalınmalara karşı nasıl bir önlem alıyorsunuz. Kapalı garajı olmayan arkadaşlar ya da bir yere gittiğinizde motoru nasıl koruyorsunuz.

Diğer sorum da Motorun tozunu almak için herhangi bir sprey ya da onun gibi birşey kullanıyor musunuz? Malum tozlanıyor.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Bir de ilk aldım aleti biniyorum. Neyse bir ara bankamatiğe uğradım. Geldim marşa basıyorum çalışmıyor. Haydaaaa. Sağa baktım yok sola baktım yok. Ter boşaldı sırtımdan. Meğer ayaklığı kaldırmadan marş almıyormuş. Kendi kendime sinirlendim. Pis acemi dedim kendime. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Öncelikle çalınmalara karşı nasıl bir önlem alıyorsunuz. Kapalı garajı olmayan arkadaşlar ya da bir yere gittiğinizde motoru nasıl koruyorsunuz.

Diğer sorum da Motorun tozunu almak için herhangi bir sprey ya da onun gibi birşey kullanıyor musunuz? Malum tozlanıyor.
    Hocam bir indirim vardı amazon.de de Abus 8077 disk kilidi için baya arkadaş aldı forum da ramazan indirim kodu ile birlikte baya uyguna geldi bakın hala devam ediyorsa 350 TL nin altına geldi ürün

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Çalınmalar hepimizin büyük derdi.
    Motoru ilk aldığımda hemen kasko yaptırdım.
    Çalınma haberlerini duydukça da kasko da olsa dert olacak deyip bir de abus granit extreme zincir kilit aldım.
    Para durumunu toparlayınca bir de abus disk kilidi almayı düşünüyorum.

Toz konusu çok sıkıntı. Bendeki mat gri modeli, hemen tozlanıyor.

Hocam bir indirim vardı amazon.de de Abus 8077 disk kilidi için baya arkadaş aldı forum da ramazan indirim kodu ile birlikte baya uyguna geldi bakın hala devam ediyorsa 350 TL nin altına geldi ürün
    Abus 8077 xmax'e oluyor mu?

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Canın sağolsun. Umarım kısa sürede geri dönersin

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abus 8077 xmax'e oluyor mu?
    Aldık artık olmuyorsa da bilmiyorum bizim xmax in soketleri h7 miydi

Ben de bilmiyorum olup olmadığını. Belki biliyorsundur diye sorayım dedim. Tahminim oluyordur ama bilen kullanan birinden duyarak emin olmak daha iyi olacak. İleride almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    https://i.hizliresim.com/Q748RG.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

İkincisi çıkmamış h7
    evet aynı benimkinden hayırlı olsun,,birini bi fara öbürünü diğer fara takacaksın,daha doğrusu taktıracaksın,bunları takmak için farların sökülmesi gerekiyor kolay iş değil yani sen zor yaparsın,bir oto elektrikçiye veya motor elektrikçisine gitmen gerekli,,ben yakınımdaki oto elektrikçiye taktırmıştım

taktıktan sonra ampullerin arkasındaki o telli zımbırtıları açmak gerekiyor soğutma sağlaması için unutma

ampullerin sagı solu yok 2 side h7

takıldıktan sonra gece performansını görünce afallıyacaksın haberin olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

8077 abus disk kilidi ,sen h7 led ampullerle karıştırdın,

neticede 8077 disk kilidinden bendede var xmax e oluyor merak etmeyin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler