Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok abi, öyle değil. Bizim aldığımız ilk seri motor bunlar. Karbüratörlüydü. Seninki enjeksiyonlu, ayrıca elektrik donanımı değiştirilmiş. Yamaha servisten artık eski sorunların olmadığını, tamamının düzeltilmiş olduğunu söylediler. Senin motordan ben de şimdi alabilirim. İçin rahat olsun... Hem far ampulu bu, her motorda patlayabilir..
    vallaha sağol ya yüreğime su serptin,bugüzel oldu rahatladım şimdi
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Ümmet abi, her motorda arıza olur. Benim Xmax'in normalin üzerinde bir falsosu olmamıştı. Servisten memnun değildim o kadar. Yoksa biz o motorumla, senin kadar olmasa da, baya bi Türkiye dolaşmıştık. Süper konforlu bir makinaydı. Özlüyorum onu. Bir keresinde Bolvadin'de ovanın ortasında bir kebapçıda durdum. Bagajdan birşeyler aldım ve kapattım. Yemeğimi bir güzel yedikten sonra bir baktım anahtar yok. Yanlışlıkla bagaja kapatmışım anahtarı. Sele çok sağlam. Nuh diyor peygamber demiyor. Neyse minik bir oğlan bulduk, minik elini zorla açabildiğimiz ince bir aralıktan sokup anahtarı aldı. Sen de dikkat et. Yedek anahtarı da üzerinde taşı.
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümmet abi, her motorda arıza olur. Benim Xmax'in normalin üzerinde bir falsosu olmamıştı. Servisten memnun değildim o kadar. Yoksa biz o motorumla, senin kadar olmasa da, baya bi Türkiye dolaşmıştık. Süper konforlu bir makinaydı. Özlüyorum onu. Bir keresinde Bolvadin'de ovanın ortasında bir kebapçıda durdum. Bagajdan birşeyler aldım ve kapattım. Yemeğimi bir güzel yedikten sonra bir baktım anahtar yok. Yanlışlıkla bagaja kapatmışım anahtarı. Sele çok sağlam. Nuh diyor peygamber demiyor. Neyse minik bir oğlan bulduk, minik elini zorla açabildiğimiz ince bir aralıktan sokup anahtarı aldı. Sen de dikkat et. Yedek anahtarı da üzerinde taşı.
    evet öle yapıyom zaten....
    www.perkitan.com

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha sağol ya yüreğime su serptin,bugüzel oldu rahatladım şimdi
    ümmet abi x-max 250 suan kampanyada ve 7900 e veriyorlar ve bende hafta içi birtane alacagim gibi gözüküyor yanlış anlamazsan senin enjeksiyonlu olana kac para ödedin veya karbüratorlu enjeksiyonlu arasında bir fiyat farkı varmıydı?bilgi verirsen cok sevinirim hafta içi ona göre bende alacağım,çok teşekkürler şimdiden

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ümmet abi x-max 250 suan kampanyada ve 7900 e veriyorlar ve bende hafta içi birtane alacagim gibi gözüküyor yanlış anlamazsan senin enjeksiyonlu olana kac para ödedin veya karbüratorlu enjeksiyonlu arasında bir fiyat farkı varmıydı?bilgi verirsen cok sevinirim hafta içi ona göre bende alacağım,çok teşekkürler şimdiden
    ben motora 8600 ytl ödedim ama özel plaka ile birlikte geçenhafta biarkadaş aldı 8200 ytl ödedi,ama son indirimdi kampanya bitti şimdi, artık 10200 ytl den satılcak.motora gelince bakımlarını tam zamanında yaptırdım devamlı,değişen parçalar.16000 km oldu
    2 kere arka fren balatası (60 ytl)
    1 kere önfren balatası (120 km)
    1 kere hava filitresi
    2 buji
    1 ön far ampulu (10 ytl)
    www.perkitan.com

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    kış boyunca motorum depoda yattı...bahar geldi çalıştıralım dedim depoya bir girdim ön cam kırılmış...şimdi ara da bulasın..daytona da yok..beldeyama da yok..fiyatı 120 euro sipariş verirseniz 6 haftaya gelir parası peşin....SAKIN ÖN CAMINIZI KIRMAYIN ARKADAŞLAR...SAKIIIIN....
    .....HONDA HAYAT ONDA.....

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    ben motora 8600 ytl ödedim ama özel plaka ile birlikte geçenhafta biarkadaş aldı 8200 ytl ödedi,ama son indirimdi kampanya bitti şimdi, artık 10200 ytl den satılcak.motora gelince bakımlarını tam zamanında yaptırdım devamlı,değişen parçalar.16000 km oldu
    2 kere arka fren balatası (60 ytl)
    1 kere önfren balatası (120 km)
    1 kere hava filitresi
    2 buji
    1 ön far ampulu (10 ytl)
    maşallah motoru alalı daha 2 - 3 ay oldu 16.000 km - maşallah
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı tekirdağ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kış boyunca motorum depoda yattı...bahar geldi çalıştıralım dedim depoya bir girdim ön cam kırılmış...şimdi ara da bulasın..daytona da yok..beldeyama da yok..fiyatı 120 euro sipariş verirseniz 6 haftaya gelir parası peşin....SAKIN ÖN CAMINIZI KIRMAYIN ARKADAŞLAR...SAKIIIIN....
    kardeşler motorda ve beldeyamada var bende kırmıştım taktırdım bibak istersen
    www.perkitan.com

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    kardeşler motorda ve beldeyamada var bende kırmıştım taktırdım bibak istersen

beldeya yı aradım birkaç telefon verdi onlarda da yok..sipariş vereceksiniz dediler...

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    sevgili xmax kullanan arkadaşlar bir sorum olacak.,

çok trafikte kaldığınızda misal 15 dakika dur kalk ,hararet göstergesi nereye kadar çıkıyor ve fan nerede açıyor ?cevaplarsanız sevinirm..
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250

1'de: Mevsim yaz ve sıkışık trafikte hareret ibresi 1 nolu yere kadar çıkıyor ve orada fan devreye giriyor ve hararet düşmeye başlıyor.

2'de: Mevsim kış, motoru trafikte zorluyoruz ve hararet 2 nolu yerden yukarı geçmiyor. Kullandığım motorda böyle, iyi günler dilerim.

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    2006 yılında aldığım x-max imin 14. ayında aküsü bitince 24 ay garantisi olduğunu düşünerek ölçüm yaptırdım ve gözlerdeki kısa devre raporunu
    türkiye distribütörüne yollayarak değişim talebinde bulundum.Bana aynen
    dediklerini aktarıyorum '' Yamaha nın kar ortağımıyız ki değişelim''kardeşim
    ''hem alırken bize mi sordun'' dediler.
    Düşünsenize herkes alırken bunlara soruyormuş da ben niye sormamışım gibi
    çocukça ve tam türk işi ticari zihniyet ve ahlakla başlarından savuşturdular.
    Yani koskoca yamaha firması onun motorunu tercih eden insanlara en ciddi gördüğü YUASA markayı takıyor ve sorun yaşamamasını sağlamaya çalışıyor ama bizim ENTEL ENERJİ ise hem garanti belgen mi var diyerek itinayla da alay etmeyi de ihmal etmiyor,yani marka kalite ama türkiye bacağı sakat ve
    işine geldiği gibi davranıyor.Aslında bu talebin BELDEYAMA tarafından yapılıp malının arkasında durması gerekir ki adamlar kurumsal bir yaptırım gücünü hissettsinler ama onlarda maalesef beyaz yakalı ve gravatlı yurdu çalışanları
    ile günü kurtarmanın derdindeler yada iyi niyet yetmiyor.

Akü dışında çoğu arkadaşın yaşadığı konjektör sorunu bende çıkmadı ama hava debimetresi ve karbüratöre hava taşıyan borunun boynu yırtılmış ve garantiden değiştirlmişti .Yani frenleri -yol tutuşu ve devasa bagajıyla 2. senesini dolduran makinam temelde MAJOR bir problem çıkarmadı.Her park ettiğim mekanda meraklı bakışları üstüne çekmeyi başardı ve sürekli sorulara
    maruz kaldım hatta çoğu zaman 400 mü 600 mü gibi beni güldüren şeyler bile soruldu,ve buda bana gurur ve keyif verdi,herşeye rağmen beraber mutluyuz,
    2.senesinin bitişinde...
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

Motosikleti
    Xmax 250
    2006 model Xmax'im şu an 11000 km.de. Şimdiye kadar garantiden değiştirdiklerim:

- Benzin şamandırası
    - Bir adet kelepçe

Konjektör sorunu bendede hiç olmadı. Fakat aküsü ocak ayında zayıfladığında bir akü şarj cihazı alarak şarj ettim ve halen aynı aküyü sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. Bunların haricinde birde arka lastiğin patladığını saymazsak hiç bir sorun yaşamadım.

Xmax'in yazılanlara ek olarak beğendiğim bir yanıda; yokuş yukarı giderken her motorda olduğu gibi biraz homurdansada (motorun çekişini kastetmiyorum) düz yolda 90-110 km. sabit hızda motor sesinden çok rüzgarın sesini duyuyor olmam. Buda uzun yolda yorulmadan ve keyifle gitmemi sağlıyor.

Bir not: Bugünkü ölçümüme göre 1 km'de 0.039 lt. yakıt yaktı şehir içinde, sıkıştırmadan, ortalama kullanımda.

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı tekirdağ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat demek kalite demek hocam.... Var bi bildikleri ki bu kadar fiyat istiyorlar..
    EWET FİYAT DEMEK KALİTE DEMEK NE KADARDA BELLİ OLDU TOPİĞİNİZDE KENDİNİZ YAZDINIZ NE KADAR KALİTELİ BİR SCOOTEER

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    Alıntı rochas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1'de: Mevsim yaz ve sıkışık trafikte hareret ibresi 1 nolu yere kadar çıkıyor ve orada fan devreye giriyor ve hararet düşmeye başlıyor.

2'de: Mevsim kış, motoru trafikte zorluyoruz ve hararet 2 nolu yerden yukarı geçmiyor. Kullandığım motorda böyle, iyi günler dilerim.

çok saol dostum benimkide fazla trafikte 1 nolu yerlere kadar çıktı dedim ne oluyoruz..fan açıyo herhangi bir sorun yok.yürüyünce tekrar 2 den aşağıya kadar düşüyo zaten. demekki normalmiş..
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EWET FİYAT DEMEK KALİTE DEMEK NE KADARDA BELLİ OLDU TOPİĞİNİZDE KENDİNİZ YAZDINIZ NE KADAR KALİTELİ BİR SCOOTEER

Elde kaldı artık... Savunalım bali napalım...

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    herkese selamlar bende yeni motorum xmax250 ile artık aranızdayım şuan motor 200km kucağa düşen torpido gözü haricinde bi sorunum yok umarımda olmaz

Motosikleti
    Xmax 250
    Hoş geldin, sefa geldin. Yeni motorun hayırlı uğurlu olsun, güle güle bin.

Xmax iyidir. Motorunuzun sonuçta 2 sene garantisi var ve eski xmax'ların sorunları fark edilerek yeni modellerin yapıldığını söylemişlerdi fuarda. Bence hiç endişe etmenize gerek yok.

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar bende yeni motorum xmax250 ile artık aranızdayım şuan motor 200km kucağa düşen torpido gözü haricinde bi sorunum yok umarımda olmaz
    hayırlı olsun arkadaşım..her ne kadar sorunlar yaşıyor olsak ta inanıyorum bu yeni versiyonlarda arızalar yaşanmıyacaktır..bu kadar şikayetten sonra mutlaka gerekli önlemleri almışlardır..bizler ilk çıkan bir modeli daha piyasa da denenmeden almakla hata yaptık...aynı hatayı arabada yapmadım mesela bu bana ders oldu..honda nın civic modelini yeni kasa çıktıktan 1.5 sene sonra aldım şimdi honda forumlarına bakıyorum ilk çıktığında alanların şikayetlerinin hiçbiri bende yok...
    yani neymiş bir model yeni çıktığında daha denenmeden lapin gibi atlamamak lazımmış..bu da bize ders oldu...
    şu an inan bana piyasada ki benzerlerinin ve hatta üstlerinin en konforlusuna biniyorsun..bu komfor v strom da bile yok bilesin

tekrar hayırlı olsun..selamlar..

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    arkadaşlar sohbetiniz iyi gidiyormuş,

ben de birşey sormak istiyorum.
    x-max lerin hangileri karbüratörlü hangileri enjeksiyonlu? böyle bir ayrım var sanırım. ya da 2008 modellerde mi enjeksiyonu koydular?

bu konuda bir bilgi verebilirseniz sevinirim. herkese şimdiden teşekkürler

güncel ................
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler