Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar hepinize selamlar, foruma yeni üye oldum. Bu motoru kullanan sizlerin değerli yorumlarına ihtiyacım var. Evim ile işim arası 4.5-5 km kadar her ay 150 tl otopark parası yanında, 150-200 mt. kadar da park ettikten sonra iş yerime mesafe var. Hal böyle olunca ister istemez bir motor almaya karar verdim. Sizce daha önce benim gibi hiçbir tecrubesi olmayanlar için bu aracı mı tercih etmeliyim yoksa acemiliğimi atana kadar daha küçük bir motorda pişmelimiyim? Yaşım 30 boyum 1.76, aslında motoru da çok beğendim Yardım ederseniz çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kullanım olarak sizi zorlamaz ama öğrenene kadar 3-5 kere çarpacağınızı-düşeceğinizi hesaplarsak tamirat masrafları canınızı yakabilir. Acımadan kullanacağınız bir çinli alıp öğrenin, sonra iyi bir şey alırsınız.
    tamyak bunu beğendi.

denizerdem10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Ali Faysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize selamlar, foruma yeni üye oldum. Bu motoru kullanan sizlerin değerli yorumlarına ihtiyacım var. Evim ile işim arası 4.5-5 km kadar her ay 150 tl otopark parası yanında, 150-200 mt. kadar da park ettikten sonra iş yerime mesafe var. Hal böyle olunca ister istemez bir motor almaya karar verdim. Sizce daha önce benim gibi hiçbir tecrubesi olmayanlar için bu aracı mı tercih etmeliyim yoksa acemiliğimi atana kadar daha küçük bir motorda pişmelimiyim? Yaşım 30 boyum 1.76, aslında motoru da çok beğendim Yardım ederseniz çok sevinirim.
    aman diyim 250cc bir motorla başlamayın. ufak bir el hamlenizle 80-90 kmye çıkıyorsunuz. şimdilik bir 100-125 cc birşeyle başlayın, eger işinizi görürse ne mutlu, eger görmezse de biraz ögrendikten sonra daha buyuk bi motora geçersiniz.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    selamlar arkadaşlar. xmax 250 ye çakmak soketi montajı yapan var mı? motoruma çakmalık girişi takmayı düşünüyorum. 12 volt su geçirmez soketi aldım. topido gözüne montajı yapıcam. daha önmce yapan varsa bilgi paylaşırsa sevinirim.

Arkadaslar, pcx den sonra xmax ve k7 burgman arasında kaldım.
    %70 şehirici kullanıyorum burgman ın kıvrak olmayacağını dusunuyorum
    Şuanda düşüncem xmax almak yönünde.

Abslisi ile Abs sizi arasında fark vardır ille, bire bir kullanan var mı aranızda?
    Fiyat farkı ikinci elde yok gibi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    ABS ile başka şey karşılaştırılır mı?

Motosikleti
    yamaha xmax
    Arkadaşlar xmax a amerikan park yaptırmak isterseniz motaj dahil sadece modül ücreti 20 tl irtibat tlf 0544 688 62 51 erhan seçen fotoğraf ve video yamaha xmax clup türkiye face book sayfasından ulaşabilirsiniz

takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı erhan seçen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar xmax a amerikan park yaptırmak isterseniz motaj dahil sadece modül ücreti 20 tl irtibat tlf 0544 688 62 51 erhan seçen fotoğraf ve video yamaha xmax clup türkiye face book sayfasından ulaşabilirsiniz
    Keşke bir de bağlantılarını koysaymışsın daha kolay olurmuş.

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    pcx den xmax e geçtim.

direk abs lisini düşündüm ben. abs siz ile nasıl bi farkı vardır bilemiyorum.

Motosikleti
    yamaha xmax
    [QUOTE=takmad;3167788]Keşke bir de bağlantılarını koysaymışsın daha kolay olurmuş.bağlatı şeması yakında eklenecektir

Motosikleti
    x maks 250 abs
    selam arkadaslar dijital gosterge calismiyor daha oncede boyle bir sorun olmustu sonra kendiliginden calisti bir kac gundur gostergede (benzin, hiz, devir) isaret yok bunu yasayan varmi ne yapabilirim tesekurler...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bir süredir kullandığım alet için ufak bir inceleme yazısı yazdım, ilgilenen arkadaşlara.
    http://gozungu.blogspot.com/2013/10/...-inceleme.html
    tamyak bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 400
    sonunda xmax 400 siparisini verdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

arkadaslar xmax 400 kulllanıcı arkadaslar var mı? Yardımlarınızı bekliyorum tesekkurler sımdıden
    drtayfun, tamyak ve cece89 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2013 Yamaha X-Max 250 Aluminum Slate
    34 ZA 4968 Honda 600 RR - 2008 Model Motorumuz çalınmıştır. Görenlerin acil 534 555 58 33 telefona bildirmesi rica olunur. Motorun resmine dikkatle bakmanız rica olunur. Anadolu ve Avrupa yakasında il dışında da olabilir. Herkesin dikkatle bakmasını rica ederim. Motor PLAKASIZ da olabilir. Bu durumda da ararsanız sevinirim. Herkese Teşekkürler.

http://imagesturk.net/WS3

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

34 ZA 4968 Honda 600 RR - 2008 Model Motorumuz çalınmıştır. Görenlerin acil 534 555 58 33 telefona bildirmesi rica olunur. Motorun resmine dikkatle bakmanız rica olunur. Anadolu ve Avrupa yakasında il dışında da olabilir. Herkesin dikkatle bakmasını rica ederim. Motor PLAKASIZ da olabilir. Bu durumda da ararsanız sevinirim. Herkese Teşekkürler.

http://imagesturk.net/images/2013/10/07/KV6pC.jpg
    http://imagesturk.net/image/WS3

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu gün başıma gelen şey ile ilgili fikirlerinizi istiyorum arkadaşlar:
    Bir iş için gittiğim yerde motoru tekrar çalıştırmak istedim, marşa basıyorum ses yok? (Merak edenlere) Yan sehpa kalkık tabii. Göstergeler çalışıyor, farlar çalışıyor, herhangi bir uyarı lambası da yanmıyor. Anlamadım ne oldu, tık bile çıkmıyor marş düğmesinden. Servisi aradım, onlarda akıl erdiremedi, hiç başlarına gelmemiş. Neyse, orasını-burasını ittirip hoplatıp zıplattım, nasıl oldu anlamadım, marş bastı ve çalıştı. Neyse, gezdim, dolaştım, 15-20 kere durdurup çalıştırdım, bir sorun yok. Sonra dikkat ettim, arada bir kornaya basınca ses kısıklığı veya hiç çalmama yapıyor.
    Nedir durum sizce? Bu iki düğmenin ortak bağlandığı bir yer var da orası temassızlık mı yapıyor acaba? Yoksa büyük bir belanın habercisi mi?

Motosikleti
    Xmax 250
    aku basi gevsektir

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Korna ve marş düğmesinin aynı sigortaya bağlı olduğunu öğrendim, burada yoğunlaşayım diyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Arkadaşlar şu anki X Max 400'lerde ABS mevcut mu? Sanırım yok değil mi?

Motosikleti
    x maks 250 abs
    selam arkadaslar, bu durumu yasayan varmi

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün başıma gelen şey ile ilgili fikirlerinizi istiyorum arkadaşlar:
    Bir iş için gittiğim yerde motoru tekrar çalıştırmak istedim, marşa basıyorum ses yok? (Merak edenlere) Yan sehpa kalkık tabii. Göstergeler çalışıyor, farlar çalışıyor, herhangi bir uyarı lambası da yanmıyor. Anlamadım ne oldu, tık bile çıkmıyor marş düğmesinden. Servisi aradım, onlarda akıl erdiremedi, hiç başlarına gelmemiş. Neyse, orasını-burasını ittirip hoplatıp zıplattım, nasıl oldu anlamadım, marş bastı ve çalıştı. Neyse, gezdim, dolaştım, 15-20 kere durdurup çalıştırdım, bir sorun yok. Sonra dikkat ettim, arada bir kornaya basınca ses kısıklığı veya hiç çalmama yapıyor.
    Nedir durum sizce? Bu iki düğmenin ortak bağlandığı bir yer var da orası temassızlık mı yapıyor acaba? Yoksa büyük bir belanın habercisi mi?
    Bu gün anahtarı bir ustaya gösterdim,önce bir şey yok, sağlam bu dedi, sonra tekrar soktu alete, görmüyor dedi, 1-2 kere daha denedi, bir görüyor, bir görmüyor, büyük ihtimalle anahtar arızalı ?? Tabii ustanın namusuna güvenirsek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler