Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    geçen farkettim arkadan ses geliyordu. meğer arka çamurluğun ekzost tarafındaki bağlantı somunu gevşemiş ve düşmüş :0

bi tane ayarlayıp taktım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bugün itibariyle 2012 model bir X-Max 250 sahibi oldum, hadi hayırlısı
    Hayılı olsun tekeriniz düz bassın.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu göstergede dış sıcaklık ve saat aynı anda göstermiyor mu?

copilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu göstergede dış sıcaklık ve saat aynı anda göstermiyor mu?
    ne yazık ki olmuyo
    drtayfun bunu beğendi.
    Life Goes Fast.. Live it !

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Alıntı alternatifyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0-3600 km boyunca yakıt ortalamam tam 3 lt/100 km.
    Bu sarfiyat sehir icindemidir hocam?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Ben edirnede ise gidip gelmek icin 125lik kymco scooter almistim boyum 184 motor altimda ufak kaliyor hemde yavas zaten saglikli surus 70-80 km. Daha hizli da gidiyor tabi ama hem motor bariz zorlaniyor hemde pek guven vermiyor.

simdi istanbula tayin oldum, bir haftadir eyup-mecidiyekoy gidip geliyorum, trafige takilmamasi park sorunu olmamasi mest etmeye yetip artti aslinda.

ben genelde 70-80 civarini asmadan sakin sakin kullaniyorum araba surer gibi aralara falan da pek girmiyorum. Ama otoyola cikinca arabalar sikistiriyor yavas surdugum icin, burada es dost da var kucuk scooter biraz ezik kaliyor tabiri caizse.

Hem boyuma gore kucuk kalmasin hem de biraz yakisikli olsun, paketci sanilmasin hem de otoyola ciktigimda 110-120 km'yi rahat gorsun (max hiz degil guvenli ve motoru zorlamadan ulastigi surus hizi onemli) istiyorum.

Yamaha yada hondanin commuterlerine bakiyordum yakit tuketimleri de dusuk oldugu icin, aslinda ama hem vites konusu hem de kurye muamelesi gormesi beni biraz soguttu. (Kuryeci kardeslerime lafim yok ve olamaz, yolda gorurum selam veririm cok sefer yol iz sormuslum, motosikletler hakkinda ayak ustu muhabbet edip bilgi almisligim dma vardir, sagolsunlar)

Acikcasi sifirdan da dilim yandi rodaj falan ugrasmayayim diyorum. Malum siteye baktim ama fiyatlar uçuk gibi geldi, acaba max kac model ve kac kilometreye kadar 2. el xmaxe guvenilir? Ve ne kadar fiyat odenir.

Ve en onemlisi acaba xmax 250 bnm beklentilerimi karsilarmi? Yoksa yine commuterlarami yonelsem?

Mesaj biraz uzun olmus kusura bakmayin, içimi dökmüşüm galiba

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    3600 km çoğu gezilerde yapıldı, gezilerdeki hızımızda 90-100-110 arasıdır.
    dur kalk trafiğinde de kullanmışlığım oldu ancak çok değil.

hocam bu iş bütçe işi, xmax ın 2.el değeri yüksek biliyorum.
    bu arada milletin ne dediği önemli değil hocam, vitesli düşünüyorsanız ve bütçeniz onlara uygunsa hiç çekinmeden binilebilir

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Evet xmaxin 2.ellerine cok istiyorlar, yine en iyisi commuterlar sanirim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı pessimistil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet xmaxin 2.ellerine cok istiyorlar, yine en iyisi commuterlar sanirim.
    Kafanızı takmayın buna, satarkende aynı olacak çünkü. Aşağı yukarı aynı yollardan geçmişiz, ben de 125 kymco super 8 den sonra 125cc commuter kullandım, 3 sene sonra bu işin tehlikeli olduğuna karar verip x-max aldım. Sizin tüm isteklerinizi karşılar ve daha güvenlidir, bütçeniz uyuyorsa düşünmeye gerek yok.

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    herkese selamlar,
    daha önce de yazdığım gibi bazı özel sebeblerden dolayı motorumu satmak zorunda kalmıştım.sahibinden.com aracılığıyla 12.000 tl ye sattım.istemeyerekte olsa bir süre ara vermemiz gerekti.tabii bazı kurnazlar paraya ihtiyacım olduğunu düşünüp komik rakamlar teklif ettiler.dikkate dahi almadım.mesajlara cevap vermedim ve ilanımı mesaja kapattım.ciddi olan zaten arar . mesajla olmaz bu işler.sonucta motorun bir değeri var ve gercekten almak isteyen zaten hakkını veriyo.şu ana kadar kullandığım arabalarda da motorumda da hep titiz olmuşumdur.o yüzden satarken üzülmüşümdür.şu anda tek tesellim motorumu benim kadar titiz birine satmış olmam.herkese kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar,
    daha önce de yazdığım gibi bazı özel sebeblerden dolayı motorumu satmak zorunda kalmıştım.sahibinden.com aracılığıyla 12.000 tl ye sattım.istemeyerekte olsa bir süre ara vermemiz gerekti.tabii bazı kurnazlar paraya ihtiyacım olduğunu düşünüp komik rakamlar teklif ettiler.dikkate dahi almadım.mesajlara cevap vermedim ve ilanımı mesaja kapattım.ciddi olan zaten arar . mesajla olmaz bu işler.sonucta motorun bir değeri var ve gercekten almak isteyen zaten hakkını veriyo.şu ana kadar kullandığım arabalarda da motorumda da hep titiz olmuşumdur.o yüzden satarken üzülmüşümdür.şu anda tek tesellim motorumu benim kadar titiz birine satmış olmam.herkese kazasız sürüşler dilerim.
    Hayırlısı olsun. İyi bi fiyata vermişsiniz.
    MODALI bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben de yeni aldığım için komple bakıma soktum, yağ-2 filtre ve arka fren balataları değişti, 240 tl tuttu.

arkadaşlar selam... bu motorun absli modelini almayı düşünüyorum.. Ancak çok alakasız bir model daha var aklımda.. 2001-2005 model civarı bmw f650 gs..(bu da absli bu da 120-130 a kadar konforlu yolculuk sağlıyor) bugüne kadar commuter ya da naked tarz motorlar kullandım.. bu motorla ilgili tek merak ettiğim husus şu: 120-130 km hızlarla bu motor max:3-4 saat yol alabilir mi? Bu hızlarda motorun rüzgarı konforu ne durumda? yani otobanda 120 km hızla giderken rüzgar ne düzeyde rahatsızlık veriyor? hepinize teşekkürler...

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    hocam ben o hızlarda dediğiniz gibi 2-3 saat kullanmadım. ama 100-110 bandında o kadar süre gider ve sıkıntı çıkarmaz.
    kullanım amacı önemli burda, gezi amaçlı düşünüyorsanız, yollarımız malum, temiz ise f650gs i düşünürdüm ben.
    ben genelde şehir içi için aldım ama hep gezilerde kullandım o ayrı

rüzgar ister istemez etkiliyor ama f650gs de de etkiler diye düşünüyorum.

scooter kullanmadıysanız ve kullandığınız motorların cc si 250 den yüksek ise xmax sizi tatmin etmeyebilir.

karar sizin tabii.

ağzına sağlık çok teşekkür ederim.. şimdi 250 cc üzerinde motor uzun süreli kullanmadım.. ağırlıklı bandım naked 250 cc motorlar.. şimdi benim motordaki önceliklerim güvenlik ve konfor.. bmw f650 gsnin ağırlık merkezi çok iyi ayarlanmış ve sürüşü harika diyorlar.. gücü de beni cezbediyor ama 12 bin tl bütçeyle alabileceklerim max 2004 model filan olur.. gelelim güvenliğe.. bu motorda abs var ve sürücü hatalarını affedebiliyor diyorlar.. açıkcası hiç scooter sahibi olmadım ama geçenlerde bir tatil yöresinde küçük bir 125 cc scooter kiraladım.. Ne bileyim sürat filan tabi oldukça yetersizdi ama bas gaza git hoşuma gitti.. Bmw f 650 gs düşünürken acaba 250 cc absli bir xmax benim işimi ne kadar görür demeye başladım.. ağırlıklı şehir içi kullanıcam.. kullanım rahatlığı ve güvenlik çok önemli benim için.. mesela rüzgarın o hafiften sallaması otobanda acaip rahatsız ediyor beni.. 125 lik ybrmi zamanında bu yüzden sattım.. 110 120 lerde böyle bir uzun cam filan da taksak otobanda çevre yollarında bu süratlerde rahatsız olmadan gidemez miyim?? bunun dışında açıkcası bu motorun sıfırını alabilcek bütçem olması da bu tarz değişikliğine itiyor beni.. tekrar teşekkür ederim

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    xmax e sahip olmak;
    kampa, festivale giderken topcase ihtiyaç duymadan sele altına uyku tulu, mat, çadır ve bir iki kıyafet koyabilmek ve günübirlik geldim deyip, 2,3+++ gece kalabilmektir
    Deathghost, tamyak ve MODALI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    BMW çok titreyen bir makinedir, bunu göz önünde bulundurun.Konfor olarak bir maxiscooter ile yarışamaz, onun amacı farklı.

yok 120-130 a kadar bmwde titreşim yokmuş... sonrasında varmış... ama konfor olarak her ikisini de kullanmadım ama muhtemel ki xmax daha iyidir.. teşekkürler

takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Özellikle şehir içi kullanımda 250'lik bir motor daha iyidir. Xmax gibi bir motorun konforu tartışılmaz bile. Sele altı bagajı sizi çok memnun eder. Yalnız, eğer otoyolda kullanacaksanız ve de artcılınız varsa motor biraz güçsüz kalabiliyor rampa çıkarken. Tek başınıza kullanacaksanız otoyolda da sizi üzmez. Motor uzun yolda daha bir açılıyor sanki. Harika bir motor. Yakıt konusunda da çok cimri ve çok yakışıklı bir motor. Rakibi yok bence.
    alternatifyo ve MODALI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Freegun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok 120-130 a kadar bmwde titreşim yokmuş... sonrasında varmış... ama konfor olarak her ikisini de kullanmadım ama muhtemel ki xmax daha iyidir.. teşekkürler
    Yanımdan geçenlerden gördüğüm kadarıyla hiç de öyle değil, hele gürültüsü??

Motosikleti
    ŞU ANLIK YOOKK
    Alıntı kkorzay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ne yazık ki istanbuldayım... ön ses 400 de yok bir tek kilitli olan sol cep var ordan bazen ötüyor içine biraz karton koydum o da geçti...Süspansiyonları harika 3 moduda baktım normal mod gayet yeterli... ön 28 arka 32 bar havada buna dikkat ettikten sonra gayet rahat bir sürüş sağlıyor... şayet imkan varsa alın ben çok memnunum...250 den sonra motor kullandığımı hissediyorum..size de kazasız belasız sürüşler dilerim

---------- Post added at 04:50 ---------- Previous post was at 04:45 ----------

Öncelikle ne yazık ki istanbuldayım... ön ses 400 de yok bir tek kilitli olan sol cep var ordan bazen ötüyor içine biraz karton koydum o da geçti...Süspansiyonları harika 3 moduda baktım normal mod gayet yeterli... ön 28 arka 32 bar havada buna dikkat ettikten sonra gayet rahat bir sürüş sağlıyor... şayet imkan varsa alın ben çok memnunum...250 den sonra motor kullandığımı hissediyorum..size de kazasız belasız sürüşler dilerim
    merhaba 3 mod derken bunun süspansiyonu 3 modlumu öyleyse süper olmuş sol cep ötebilir oraya dediğiniz gibi bi karton veya sünger sıkıştırılabilir bendede 250 vardı onu sattım 2 ay önce sonra araba aldım biraz kendimi topladıktan sonra yılbaşında 2014 xmax 400 abs li almayı düşünüyorum hepinize kazasız belasız sürüşler saygılar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler