Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Çanakkale yolu için Sym öneririm. Xmaxin süspansüyonları ile eziyet olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax 250 abs
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanakkale yolu için Sym öneririm. Xmaxin süspansüyonları ile eziyet olabilir
    ben yamaha xmax 250 iyidir diye düşünmüştüm ama Sym'de hangi model uygun olur acaba?

Motosikleti
    Ramzey qm 250
    Arkadaşlar samimimi olarak bir sorum olacak. Birkaç gündür ikinci el xmax 250 bakıyorum internette. Fiyatlar bir acayip , şöyle el, yüzü düzgün inilecek makinalar modeline göre 11 binlerden başlıyor 14- 17 bin bandına kadar uzanıyor. Motosiklet piyasası gerçekten hiç bilmediğim bir alan.Açıkçası kazık yemek de istemiyorum. Bu fiyatlara bu motorlar alınır mı ? İkinci eli gerçekten dedikleri gibi çeyrek altın mıdır?. 2006-2009 arası motorların yüksek modellerden farkları nelerdir ?

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı stroke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar samimimi olarak bir sorum olacak. Birkaç gündür ikinci el xmax 250 bakıyorum internette. Fiyatlar bir acayip , şöyle el, yüzü düzgün inilecek makinalar modeline göre 11 binlerden başlıyor 14- 17 bin bandına kadar uzanıyor. Motosiklet piyasası gerçekten hiç bilmediğim bir alan.Açıkçası kazık yemek de istemiyorum. Bu fiyatlara bu motorlar alınır mı ? İkinci eli gerçekten dedikleri gibi çeyrek altın mıdır?. 2006-2009 arası motorların yüksek modellerden farkları nelerdir ?
    Ozellıkle merkezı yerlesım yerlerınde ve sezondan dolayı fıyatların yuksek olması bence gayet normal,bu fıyatlara arac alınır mı,bu tamamen sızın tasarrufunuz ıle alakalı,xmax gercekten kendı segmentınde cok basarılı bır arac oldugunu belırtmek ısterım.Ikıncı ellerınde de cok fazla deger kaybetmedıgı aşikar bır durum,2006-2009 arasında kı model ıle guncel arac arasında ılk goze carpan tabıkıde kasa anlamında degısıklıklerıdır,yenı gorunum anlamında cok basarılı

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yamaha xmax 250 iyidir diye düşünmüştüm ama Sym'de hangi model uygun olur acaba?
    Hocam biraz mübalağa da ettik ama şöyle izah ediyim. Xmax çok iyi bir scooterdır. Asla sizi üzmez. Ancak karakteristik olarak sert süspansüyonları vardır. Tabi bunun da uzun yol otobanda avantajları vardır. Ancak Gelibolu, Uçmakdere gibi hafif bozuk asfaltlı yolculuklarda çift kişide yorabilir.
    Eğer zaman zaman Çanakkale yolculuğu yapacağım derseniz sıkıntı yok, ama sürekli ve sık sık gideceğim derseniz karakteristik olarak biraz daha yumuşak olan sym joymax 250ye bakabilirsiniz.Teknik özellik olarak birbirine yakın iki modeldir. Yakın bir arkadaşım 1sene boyunca joymax ile Yunanistan ve Çanakkale/Gelibolu yolculuklarını sıkça yaptı. Memnundu.[COLOR="Silver"]
    otchill bunu beğendi.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    xmax 250 abs
    Hem gerektiğinde istanbul şehir içi kullanım hemde bahsettiğim mesafe ve güzergah için max scooter doğru bir tercih midir? yoksa sport touring, sport naked vb. motor daha mı uygun olur?

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Herkese iyi günler dileklerimle...

Sigorta Prim bilgisi paylaşmak istedim...

Otomobilde Hasarsızlığım var 3 senedir...

İstanbul / Yaş:28 / Iron Max ; Demir Sigorta 954 TL ...

Bilginize , Hayırlı Günler...

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    herkese selam,
    geçen hafta bende xmax ailesine katıldım sonunda.birçok vitesli motordan sonra xmax beklemediğim kadar seri ve iyi geldi.
    Trafik sigortasını 517 liraya hallettik
    Motoru çok sevdiğim bir kardeşimden neredeyse hatasız gibi aldım
    4000 km de ve aksesuarlı
    allah hepimizin yolunu açık etsin
    tekerinize daş değmesin

Motosikleti
    Hayırlı olsun , güzel günlerde kullanın inşALLAH...

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Güle güle kullanın, hayırlı olsun.

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Değerli Xmax severler. Biz de ailenize 2015 model bir Xmax250 ile katıldık. Bununla ilgili de hem bir Xmax tanışma videosu çektim, ki şudur;

Bir de kızarkadaşım ile bir kadın gözünden Xmax videosu çektim. O da şudur;

Umarım beğenirsiniz.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Xmax severler. Biz de ailenize 2015 model bir Xmax250 ile katıldık. Bununla ilgili de hem bir Xmax tanışma videosu çektim, ki şudur;

https://www.youtube.com/watch?v=cVcv6YhGEe8

Bir de kızarkadaşım ile bir kadın gözünden Xmax videosu çektim. O da şudur;

https://www.youtube.com/watch?v=Zy0AulMDnd8

Umarım beğenirsiniz.
    Hoşgeldiniz. Hayırlınolsun, keyifli sürüşler
    BESTAPO bunu beğendi.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar merhaba. 1 haftadır bi abimin xmax 250 2015 ABSli modeli bende 800 km üstünde yol yaptım.
    O kadar güzel rahat bir motosiklet ki, vitesli motoru bırakasım geldi.
    Motorda en hayran olduğum şey, frenleri. Abs devreye girmeden bile zamk diye duruyor arkadaş. Ben önceki motorda ne yapıyormuşum dedirtti.
    En hoşkanmadığım şey ise, motorun ısınmasını beklemeden yola çıkmıyorum. Ama ısınmasıda baya uzun sürüyor. 2 diş olunca gösterge öyle sürüyorum, 2 dişe ortalama 5 dakikada geliyor
    EXLORD bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 cc
    Arkadaşlar motoru Nasıl yıkıyorsunuz tavsiye alabilir miyim tazyikli su ile yıkayanlar görüyorum her yere tutulabilir mi o göstergekısmı çukur mesela orada su kalmaz mı

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Mikro fiber bez birde motul susuz yikama spreyi yeter

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşalar merhaba,

2016 XMAX sahibiyim. Gösterge ekranında toplam km değeri hep XYZ.0 şeklinde gösteriyor.

Yanı ondalık kısmı göstermiyor, hep 0 yazıyor.

Bu benim motora özel mi yoksa herkesin bu şekilde mi?

Nuansiyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Merhaba ,
    2. El Sissybar alınır satan varsa lutfen bana ulaşsin

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı sistolik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru Nasıl yıkıyorsunuz tavsiye alabilir miyim tazyikli su ile yıkayanlar görüyorum her yere tutulabilir mi o göstergekısmı çukur mesela orada su kalmaz mı
    Fırsat ve yer olursa 2 kova su ile vücut şampuanı kullanıyorum. Bir kova köpürtmek, bir kova da durulamak için. Evdeki eski pamuklu tişörtlerden bez yaptım bolca.

Ancak sıkça tazyikli su ile de yıkatıyorum. Gittiğim oto yıkamacı ile biraz muhabbeti ilerlettim. Gösterge, radyatör ve korna tarafına tazyik vurmuyor. Daha sonra basınçlı hava ve bez ile kuruluyor. Bugüne kadar herahngi bir sorunla karşılaşmadım. (Eski scooterımı da bu şekilde yıkatıyorudm.) Yamah Daytona'daki çocuk da gösterge ve radyatöre tazyik vurmadıktan sonra yıkatabilirsin demişti. Ancak uzun vadede mutlaka boyalarda aşınmaya sebebiyet verecektir, hortumdan akan suyun yumuşaklığını vermez.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    Xmax Sert bir scooter olduğuna dair biraz bilgi paylaşımı yapmak istedim ...

İstanbul'da çoğunlukta Büyükçekmece / Merter arası kullanırken Xmax sizi hiç rahatsız etmiyor ve sertliği de hissetmek pek mümkün değil , fakat asfalt bozuk engebeli yollarda rahatına düşkün insanı rahasız edecektir ... Şunu da söylemekte fayda var ki sert amortisör virajlarda ve yol tutuşta kullanıcıya ekstra bir fayda sağlıyor herkese hayırlı günler ...

Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşalar merhaba,

2016 XMAX sahibiyim. Gösterge ekranında toplam km değeri hep XYZ.0 şeklinde gösteriyor.

Yanı ondalık kısmı göstermiyor, hep 0 yazıyor.

Bu benim motora özel mi yoksa herkesin bu şekilde mi?
    Odo bölgesine baktığına emin misin?

2016 model motorun km sensörü de bozuk değildir yani diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler