Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba

ilk motorum olarak mt25i düşünüyorum fakat kafamı kurcalayan boy(1.90) ve kilo(94) mevzusu acaba motor altım da kaybolur mu nasıl durur bayiye gidip denememe rağmen çok kararsızım bir gün önce kawasaki klx250 sipariş ettim fakat mt25i düşünmeden edemiyorum aşığım sanırım düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı ArasTacus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba

ilk motorum olarak mt25i düşünüyorum fakat kafamı kurcalayan boy(1.90) ve kilo(94) mevzusu acaba motor altım da kaybolur mu nasıl durur bayiye gidip denememe rağmen çok kararsızım bir gün önce kawasaki klx250 sipariş ettim fakat mt25i düşünmeden edemiyorum aşığım sanırım düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
    Dostum ben de aynı şüphelerle gitmiştim bayiye oturup fotoğraf çekilip burda konu açmıştım hatta altımda ufak mı kaldı diye.(1.85 şu an 95 kiloyum)
    Herhangi bir sorun yaşamıyorum, altımda da güzel durduğu söyleniyor.mt-25 o kadar da kalıpsız bir motor değil benden 5 cm uzunsun ama altında kaybolacağını düşünmüyorum.

Düşük hızlarda 4.5 yüksek değil mi? bu hızlarda benim motor 3.5 civarları yakıyor.

Kesinlikle hocam dediğin gibi altımda çok da sırıtmadı yamaha bayiden sonra hemen kawasakiye klx'in iptali için gittim fakat orda hüsrana uğradım bana motosikletin parasını aktardıklarını kesinlikle geri alamayacaklarnı ancak kendilerinin parayı finanse edebileceklerini söylediler ardından da böyle bir parayı şu an finanse edemeyiz dediler son çare olarak kutusu açılmamamış şekilde satışa sunacaklar umarım bir an önce müşteri bulunur ben de mt-25ime kavuşurum

bende aranıza katıldım, ilk motorum , ikinci el aldım. 4bin km de. çok az sürüş deneyimim var. hafta sonu kısa mesefalerde sürüp ilerlemeyi düşünüyorum. sonrada honda güvenli sürüş 2 eğitimini almayı planlıyorum. kask, mont, dizlik, eldiven aldım. 2-3 günde yaklaşık 50 km yol yaptım, 3-4 vites üstüne çıkacak cesaretim olmadı dün e5 de kadıköyden maltepe yönünüe doğru soldaki boşluktan da gitmeyi denedim. arkamda çok güzel konvoy oluştu saolsun motorcu arkadaşlar konvoyuma hemen katıldılar, ben böyle 1-2 km götürdükten sonra çekildim ortaya, anladılar acemi olduğumu, onlarda hemen dağıldılar

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Merhaba arkadaslar
    geri çagırılma olayında sadece yağ pompası mı değişiyor yoksa debriyaj ile ilgili bişi de değişiyor mu
    servisi aradım dsadece yağ pompası değişiyor dedi debriyaj ile ilgili bir işlem yapmıyoruz dediler.

2 parça değişiyor
    1 yağ pompası
    2 yuvarlak ortası delikli bilyeli bir parça. Şanzıman ile ilgili bildiğim kadarı ile...

Motosikleti
    Africa Twin DCT, Yamaha Vmax 1200, Versys x300
    selamlar,
    3000 km ye de bir çırpıda ulaştık izlenimlerimi yazayım dedim ancak bir arkadaş düşük hızlarda 4.5 lt demiş bu yanlis hesap belirteyim. ben hergün köye gidip geliyorum tapa gaz 22.1 km lt yazıyor yani 4.5 lt/100 km ve hala rodajda sayilir ayrica o kadar denememe ragmen 5 lt asla olmadi. inazumada tapa gaz 5.2 lt idi ama mt cidden o performeye az yakiyor.
    motora giderek dahada baglaniyorum begeniyorum zira kullanim pratikligi performansi 250cc icin fazlasiyla tatminkar. gecenlerde benim inazumayida baska arkadas kullanarak 400 km yol yaptik, arkada gittim ama arada sıkılıp gecme denemeleri yaptim. 140 a kadarcok bariz bir farklari yok aslinda bu beni sasirttiama sonrasinda inazuma sabit kaliyor ve mt yanindan suzulup gidiyor, akabinde inazuma 145 lerde filan bitiyor ama mt 170 lere uzanabikiyor asil fark o aaman olusuyor. yokuslarda ise inazuma agirligi sebebiyle cevikligini kaybediyor, stabil cikabiliyor ama sollama vs mt de oldugu kadar seri degil yokuslarda. mt de hersey sizin kontrolunuzde aslinda hersey bir vites (bazen 2) kucultmeyle degisebiliyor ve motor 7000 uzerinde engel dinlemiyor kopuyor resmen. ben genelde 7000 ustu kullaniyorum hakki o sanki zevkide o kisim veriyor.
    mt ile ilgili tek sikayetim malzeme ve isciliginin suzuki kadar iyi olmamasi, bir tik geride. koy yolu asfalt ama ciftlige varsigimda son 200 mt toprak ve mt de on farin oldugu yerden on fren tertibatindan ses geliyorm bense arabada ve motorda sese tahammul edemem . servise sordum , bu geei cgirm yuzunden ellerinin cok yogun oldugunu biraz bekleyip goturmemi rica ettiler bende mekanik sorun olmadigi icin tamam dedim.
    bu arada inazumayi kullanan arkadasin poposu cok uyusmustu donuste bende pek birsey yoktu yani rahatlik konusundada her nekadar ince olsada saha yayvan oldugu icin sanirim mt25 daha iyi . ardci ile uzun yol denemedik bilemiyorum.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    pulsarı verip aranıza katıldım,dün itibari ile mt 25 sahibiyim,pulsardan sonra biraz kalite,biraz daha hız ve biraz daha rahatlık geldi,güzel alet,ancak keşke mt07 alsaydım diye de düşünmüyor değilim,hayırlısı

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Alıntı RAMOZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 parça değişiyor
    1 yağ pompası
    2 yuvarlak ortası delikli bilyeli bir parça. Şanzıman ile ilgili bildiğim kadarı ile...
    ok tesekkür edrim haftaya randevu aldım bakalım...

Selam arkadaşlar herkese keyifli ve güvenli sürüşler dilerim.
    Sormak istediğim nakit alımda en iyi fiyatı hangi bayi veriyor.indirimli alan arkadaslar özelden yazarsa sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Arkadaşlar mt 25 e hugger( arka lastik üstü kısa tozluk) takan bulan yapan var mı.Fiyat olarak heryerde fix 14950 sadcece koruma demiri yada koruma takozu hediye edyorlar.

Alkan1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 25 Siyah
    Benim ilk motorum ve 0 km almıştım şuan 150 km oldu ve ortalamam 4.5 lt /100 km biraz çok gibi değil mi

Motosikleti
    yamaha mt25
    7000-8000 devirde kullandığında o ortalama düşecektir. rodajdan sonra eğer üst devirlerde kullanırsan normal hatta 4.5 az bile

mt 25 almayı dusunuyorum fakat Tasarımcılar resmen güzel bir makinayı apaçileştirmişler aga ya

Orjinali Bu ;

Ama ben Şu Şekilde modifiye etmek istiyorum depo , kuyruk vede gövde gri mt-25 in geriye kalan yerler Siyah mt 25 in bu bana ne kadar patlar :(

Kendim Photoshoptan ayarladım 2 dk Tasarımcı yap beni Yamahaaaaaa ! :D

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı cebra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt 25 almayı dusunuyorum fakat Tasarımcılar resmen güzel bir makinayı apaçileştirmişler aga ya

Orjinali Bu ;

http://i.hizliresim.com/88ZG9k.jpg

Ama ben Şu Şekilde modifiye etmek istiyorum depo , kuyruk vede gövde gri mt-25 in geriye kalan yerler Siyah mt 25 in bu bana ne kadar patlar :(

http://i.hizliresim.com/VEaZyP.jpg

şaseyi mi boyatacan
    Feel the way

Alıntı cebra adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Orjinali Bu ;

http://i.hizliresim.com/88ZG9k.jpg

http://i.hizliresim.com/VEaZyP.jpg

Aynı fikirde birini görmek güzel, makinalar harika, gelelelim renk seçimleri nedir yahuuu?

Yok mt10 " fluo " yok bilmem ne grisi , tasarımcıları renk seçicileri Hindistan baharatçılarındanmı seçmişler acaib iş , tamam yap janjanlı olanıda sade klasik olanlarıda yap, yok eğer yapılı isede, o halde bizim bayii/distribitörler bi garip herhal, olmadı bizim zamanımız geçmiş...

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Honda Forza'nın torku daha yüksek, bu nasıl master?

https://honda.com.tr/motosiklet/scoo...nik-ozellikler

https://m.yamaha-motor.eu/tr/product...r-naked/mt250/

Sadece kilosu daha hafif

Naked motor ağır olmalı, rüzgarda manyak oluyor insan

Bkz: Suzuki Inazuma

honda forza'nın torku daha yüksek değil.

mt25'i olan bi arkadaşını beraber sürüşe davet et ve çok dik yokuşlu bir yere gidin sonra yokuş kalkışında karşılaştırıp test edin. O değerler yok kranktadir yok yerçekimsiz ortamlarda mars'ta test edilmiştir vs derler. Geçin onları. Alın kullanın.

Ama inazuma güzel motor forza'da güzel motor.

Herkese merhaba, ben bu motosiklet için sonunda karar verdim ancak birkaç sorum var, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..
    Bu motosikleti artçılı da kullanarak kısa turlara çıkmak istiyorum ancak artçı için bel desteği gerekiyor(arkaya yaslanıp korkmadan ve rahatça yolculuk edebilmesi için). Arkaya kocaman çanta takmak dışında xmaxlerde/chopperlarda vs.de olduğu gibi bir bel/sırt desteği çözümü var mıdır?
    Eğer mecbur çanta taktıracaksak, muhtemelen shad sh39 alacağım fakat motoru çirkin gösterdiğini düşündüğümden yalnız binerken çanta kullanmayı düşünmüyorum, kolay takılıp çıkarılabilen birşey midir?

Bir de güvenli bir taşıma demiri en uygun fiyatlı nereden alabilirim? Malum yamahada fiyatlar dehşet yüksek..

Çanta ve bağlantı demiri haricinde montaj için başka aparat gerekiyor mu?

Teşekkür ederim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)