Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı TheWitac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc motorsikletler arasında en güçlüsü olmasına rağmen herkes neden torkuna takmış anlam veremedim. 250cc bir motorun torku yüksek olsa da zaten ne verebilir size? Ayrıca 250cc'den ne kadar tork elde edebilirsin ki zaten? O kadar tork merakınız varsa sizi Cruiser segmentine alalım. Gerçi bu sefer de beygir düşük diye söylenir arkadaşlar. Kendi motorumu satıp 0 olarak almayı planladığım motordur kendisi. Bakalım nasip kısmet. Yağ pompası sorunu vardı R25'lerin bunların da olduğunu duymuştum ama bugün İzmir Yamaha İz-Moto ile görüşmemde 2016 modellerde artık o sorunun olmadığını söyledi. Bir problem yaşarsak da garantiden halledileceğini söyledi. Bunun dışında bir kronik sıkıntısı var mıdır bu makinaların?
    Ben de senin kullandığın tarzda bir motordan geçiş yaptım buna.(Kuba Superlight 200 kullanıyordum) Pişman olmazsın kesinlikle. Yağ pompası dışında kronik bir sıkıntısı yok. İmkanın varsa lastikleri değiştirmeni öneririm. Hayırlı olsun şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yağ pompası sorunu sadece belli bir üretim serisinde vardı diye biliyorum, servisler tarafından çağrılıp müdahale edildiler, onlar haricinde kimsede duymadım açıkçası.

Arada bir bu sayfaya dadanıp ''duke en iyisi, mt-25 kaka'' diyenler dışında kronik sorununu ben de duymadım
    HUN bunu beğendi.

TheWitac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 883L '09
    Alıntı sabracadabra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ pompası sorunu sadece belli bir üretim serisinde vardı diye biliyorum, servisler tarafından çağrılıp müdahale edildiler, onlar haricinde kimsede duymadım açıkçası.

Arada bir bu sayfaya dadanıp ''duke en iyisi, mt-25 kaka'' diyenler dışında kronik sorununu ben de duymadım
    Hocam herkes kendi malını yüceltme peşinde. Duke kötü motor değil eyvallah da MT25 de boş makina değil. Şekli şemali gayet hoş lakin benim altımda biraz küçük durdu. 1.80 boy 100 kiloyum. Altımda hafif ufak kaldığından R25 düşüncesi var ama şehir içi pratikliğe ihtiyacım olduğu için ve uzun yolda konfor aradığım için MT25 düşünüyorum. Yeni yıla girmeden almayı planlıyorum bakalım kısmet.

Alıntı MoKo777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de senin kullandığın tarzda bir motordan geçiş yaptım buna.(Kuba Superlight 200 kullanıyordum) Pişman olmazsın kesinlikle. Yağ pompası dışında kronik bir sıkıntısı yok. İmkanın varsa lastikleri değiştirmeni öneririm. Hayırlı olsun şimdiden.
    Hocam alınca Rosso 2 düşünüyordum ama onların hem ömrü kısa hem de anca ısınıyor diye kötülüyorlar. Michelin'in Pilot Street modelini takmayı düşünüyorum. Fiyat olarak daha uygun ve daha uzun ömürlü. Egsoz, koruma takozu ve radyatör koruması da takıcam yanında. Koruma takozunu motoru alacağım bayii hediye edicek. Bakalım benim motor bi satılsın direk gidicem galeriye. Aklıma takılan bir şey daha var. Ben bi bakıma viraj yapmak için alıcam bu makinayı sonra tekrardan Cruiser tipine geri dönücem. MT25 ve R25'in arasında viraj yaparken ne gibi farklar olur? Lastik kalınlıkları aynı ama gidonları farklı olduğundan yatış açısı çok fark eder mi aralarında? Hangisiyle daha rahat viraj yapılabilir?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı TheWitac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma takılan bir şey daha var. Ben bi bakıma viraj yapmak için alıcam bu makinayı sonra tekrardan Cruiser tipine geri dönücem. MT25 ve R25'in arasında viraj yaparken ne gibi farklar olur? Lastik kalınlıkları aynı ama gidonları farklı olduğundan yatış açısı çok fark eder mi aralarında? Hangisiyle daha rahat viraj yapılabilir?
    Bu konuda benim bir fikrim yok.İkisini de kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    elcik rüzgar koruması arayanlar için aliexpressden aldığım ürünün montajlı resimleri

aliexpress ürün linki
    kdiner bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elcik rüzgar koruması arayanlar için aliexpressden aldığım ürünün montajlı resimleri

http://i.hizliresim.com/JqkLrY.jpg
    http://i.hizliresim.com/OV92nZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/zalRvY.jpg

aliexpress ürün linki
    gayet güzel olmuş, bende aynısından sipariş verdim ama henüz gelmedi, bu 11.11 çılgınlığı yüzünden biraz gecikecek gibi, çinden çıkış yaptı ama istanbul a henüz iniş yapamadı.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Hocam mt nası küçük durdu sende ya depo kısmı grenajı r25 in 2 katı nerdeyse Benim boy 1.83 85 kıloyum kalıbımda yeterlidir gayet geniş babacan yani

oxford vb. branda kullanan var mı?
    M yada L boy arasında kararsız kaldım.

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    merhaba arkadaşlar. motoruma soft yan çanta almayı düşünüyorum aliexpressten. soft yan çanta kullanan varsa yardımcı olabilir mi ? ayrıca her soft yan çanta demiri için bağlantı demiri aynı mı yani bağlantı demiri alırım ancak aliexpressten aldığım çantanın bağlantı demirine uygun olmamasından korkuyorum.

Mt25 almayı düşünüyordum şimdi kararsız kaldım!!! Boy 190 kilo 82 eee ne alalım 250 cc?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt25 almayı düşünüyordum şimdi kararsız kaldım!!! Boy 190 kilo 82 eee ne alalım 250 cc?
    Boy 185, kilo 95. Keyifle kullanıyorum. 5cm de çok farkettirmez diye düşünüyorum. Bir bayiye gidip denemelisin.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    boy 193 kilo 90
    rahat rahat kullanıyorum valla

bu arada ben de birşey sorcam, malum havalar soğudu yağmur kar derken aleti kullan(a)mıyoruz
    bu aletin aküsü motosiklet ne kadar süre çalışmazsa sorun olur?
    mesela 3 hafta kontağa hiç dokunmazsak aküde problem olur mu?
    gerçi yeni alet ama.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boy 193 kilo 90
    rahat rahat kullanıyorum valla

bu arada ben de birşey sorcam, malum havalar soğudu yağmur kar derken aleti kullan(a)mıyoruz
    bu aletin aküsü motosiklet ne kadar süre çalışmazsa sorun olur?
    mesela 3 hafta kontağa hiç dokunmazsak aküde problem olur mu?
    gerçi yeni alet ama.
    2 hafta dokunmadım, denediğimde tek marşla saat gibi çalıştı.
    Sorunun cevabını bende merak ediyorum fakat MT'cilerin ilk kışı daha. r25 konusunda sormak lazım.
    sven stands ready.

Aksini denemedim ama sahsen 2 haftada bir hava musaitse 5km suruyorum hava yagisliysa 5dk calistiriyorum..

Motosikleti
    dominar
    2017'de abs geliyor mu?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şöyle bir maruzatım olacak.
    Benim ayıyla geçen bir video çekiminden sonra farkettim ki, bir anlık yağ ışığı yanmış sönmüş. Motor tam sıcak değildi, ancak çalışalı da 1-2 dk olmuştu, otoparkın içindeydim hani yüksek devir hız falan söz konusu değil. Bi anlık selektör gibi yanmış sönmüş.
    Yağ pompası değişimi yapılmıştı serviste, tekrar da görmedim ışığı ya da anlık yandıysa yine farketmemişimdir. Kıllanmam gereken bir durum var mıdır sizce?

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir maruzatım olacak.
    Benim ayıyla geçen bir video çekiminden sonra farkettim ki, bir anlık yağ ışığı yanmış sönmüş. Motor tam sıcak değildi, ancak çalışalı da 1-2 dk olmuştu, otoparkın içindeydim hani yüksek devir hız falan söz konusu değil. Bi anlık selektör gibi yanmış sönmüş.
    Yağ pompası değişimi yapılmıştı serviste, tekrar da görmedim ışığı ya da anlık yandıysa yine farketmemişimdir. Kıllanmam gereken bir durum var mıdır sizce?
    kontağı açtığın anda ışık yanar, çalıştırdıktan sonra sonmesi lazım, hala durum devam ediyorsan servise bilgi vermende gerek var.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontağı açtığın anda ışık yanar, çalıştırdıktan sonra sonmesi lazım, hala durum devam ediyorsan servise bilgi vermende gerek var.
    Evet kontak bekler durumdakini biliyorum, bu giderken bir anlığına yanıp sönüyor ciddi kısa, ama sonra da tekrar etmedi diye çok çok üstüne düşmedim. Servise de uğrayamayacağım yakın zamanda, bu sabah yolun yarısından eve döndüm geri arabayla geldim, başıbüyük yollar jilet gibiydi :D 30sn'de iki uyarı verdi motor, dedim dön dön.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kontak bekler durumdakini biliyorum, bu giderken bir anlığına yanıp sönüyor ciddi kısa, ama sonra da tekrar etmedi diye çok çok üstüne düşmedim. Servise de uğrayamayacağım yakın zamanda, bu sabah yolun yarısından eve döndüm geri arabayla geldim, başıbüyük yollar jilet gibiydi :D 30sn'de iki uyarı verdi motor, dedim dön dön.
    servisi arayın bilgi alın isterseniz, belki müşür de sorun olabilir veya yanlış montaj olmuş olabilir en iyisini yine servis bilir.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Alıntı yzo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oxford vb. branda kullanan var mı?
    M yada L boy arasında kararsız kaldım.
    Selam...Oxford branda kullanıyorum.MT-25 almadan önce, Xenter 150 için M boy almıştım ama MT-25'e de tam oturdu.
    Fakat topcase kullanılacak olursa küçük kalabilir...[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)