Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar RS 200 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu gidonu degistirebiliyomuyuz yada kesip kaynak atsak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200 (Siyah)
    10500 devri kastetmiştim. Yazım hatası olmuş, dikkatsizlik işte.
    dyavol-77 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı 43RS200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10500 devri kastetmiştim. Yazım hatası olmuş, dikkatsizlik işte.
    oh bee :D rahatladım. bir an amansız bir tartışma çıkacak sandım. onuda boşve 15 bin devir nasıl gördü diyecektim. ben bazen 9700 lere zorluyorum benim apache yi ama yine 10000 görmüyor son viteste ve devir sonlara doğru geldiğinde sanki racin sesi veriyormuş sanıyorum.

yoksa yüksek devir yapmasından dolayımı, yada aç tavuğun buğday ambarında sanması gibi bir durum belkide, ben ne zaman r1 alcam

Hocam herkese iyi akşamlar forumun yeni üyesiyim . Pulsar 200 rs almayı düşünüyorum tavsiyeleriniz şikayetleriniz önerileriniz nelerdir yardımcı olursanız sevinirim herkese keyifli sürüşler dilerim tekeriniz düz bassın )

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı erogluburak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam herkese iyi akşamlar forumun yeni üyesiyim . Pulsar 200 rs almayı düşünüyorum tavsiyeleriniz şikayetleriniz önerileriniz nelerdir yardımcı olursanız sevinirim herkese keyifli sürüşler dilerim tekeriniz düz bassın )
    ABS'li olması en büyük artısı, atak ve az yakan bir motor ( ben ölçmedim, pulsarlar için az yakıyor diyorlar ).

Tipi desen efsane zaten.

Motorun düzlükte son hızı 135-140 arası, 100'den sonra çok da atik değil. Otobanda yokuş aşağı 150 km gördüm, devir kesiciye girdi.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motoru kullanlara birkaç sorum var
    İlki motorum selesinin altında bagaj gibi bir şey var mı, varsa bunun içine zincir sığar mı mümkünse fotoğrafını atabilir misiniz ?
    İkincisi ise zinciri olanlar motorun sağlam bağlanabilecek yeri var mı ?
    Üçüncüsü arka fireni gerçekten de kötümü ?

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı QanmaQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru kullanlara birkaç sorum var
    İlki motorum selesinin altında bagaj gibi bir şey var mı, varsa bunun içine zincir sığar mı mümkünse fotoğrafını atabilir misiniz ?
    İkincisi ise zinciri olanlar motorun sağlam bağlanabilecek yeri var mı ?
    Üçüncüsü arka fireni gerçekten de kötümü ?
    Sele altı bagaja ancak ruhsat filan sığar, çok uzun olmayan ve ince bir zincir belki sığar.

Ön teker veya arka tekerden zincir ile bağlayabilirsin.

Arka fren sadece yavaşlamak için, biraz yüklenince veya ani basınca kitliyor direk. Yalnız çoğu motorda böyledir arka fren.

Cevap için teşekkürler

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Arkadaşlar merhaba,

Dün bayiden sıfır km sarı bajaj pulsarımı teslim alarak aranıza katıldım. Aldığımdan beri yaklaşık 100 km kullandım. Kayıtlara geçsin diye söylüyorum pulsar 200 ns lerde olan kronik stop etme sorunu benim motorumda yok. 100 kmde ne bir kere stop etti ne de devirde bir dalgalanma dengesizlik oldu.

Motosikletimden genel olarak memnunum fakat rahatsız edici bir sorun var. Deponun sol ön tarafındaki iki plastik parça arasında şekil uyumsuzluğu var ve bu yüzden aralarında açıklık oluşmuş. Bu açıklık 3000-6000 devirleri arasında rezonansa girip titriyor be parçalar birbirine vurarak şiddetli bir zırıltı yapıyor. Mesleğimden dolayı biliyorum bu sorun bajaja plastik enjeksiyon parça üreten firmanın yaptığı üretim hatasından kaynaklanıyor. Görüntüdeki ufak bozukluk hiç önemli değil fakat çıkan ses acayip sinir bozucu.

Şimdi sorularım şunlar; bu anlattığım sorunla karşılaşan var mı? Satın aldığım bayiye sorunu anlattığımda sizce "o kadarda ses olur" deyip çamura yatarlar mı? Lastik conta gibi bir şeyle bu ses kalıcı olarak önlenebilir mi?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS'li olması en büyük artısı, atak ve az yakan bir motor ( ben ölçmedim, pulsarlar için az yakıyor diyorlar ).

Tipi desen efsane zaten.

Motorun düzlükte son hızı 135-140 arası, 100'den sonra çok da atik değil. Otobanda yokuş aşağı 150 km gördüm, devir kesiciye girdi.
    Naked versiyonu NS200 kullanıcıları'na sorsan;163-167 görenler var, bunda bi terslik yok mu yaw??? Bu ondan 1bg daha güçlü ve karenajı olmasına rağmen son sürati daha düşük... yada 200ns kullanıcıları'nın hayal dünyası daha geniş... Hangisi acaba???...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Sele altı bagaja ancak ruhsat filan sığar, çok uzun olmayan ve ince bir zincir belki sığar.

Ön teker veya arka tekerden zincir ile bağlayabilirsin.

Arka fren sadece yavaşlamak için, biraz yüklenince veya ani basınca kitliyor direk. Yalnız çoğu motorda böyledir arka fren.
    Yarım ABS olduğu için (arkada abs yok) kızaklıyordur, benim 2011 Hornet 600'ümde arka abansam bile kaymıyor...nasıl olacak,yani her motorda böyledir demekle olmaz....
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yarım ABS olduğu için (arkada abs yok) kızaklıyordur, benim 2011 Hornet 600'ümde arka abansam bile kaymıyor...nasıl olacak,yani her motorda böyledir demekle olmaz....
    Senin arka fren balatası bitmiştir ondan olabilir mi? ABS olmayan 125 CC'den 1000 CC'ye kadar bir çok motorda denedim, arka fren biraz fazla abandın mı kitliyor teker. Gazı kapattınmı ve fren yaptınmı motorun arkası hafifliyor, tekeri yere basan yük azalınca teker kolay kitliyor. Kısaca mantığı bu.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Senin arka fren balatası bitmiştir ondan olabilir mi? ABS olmayan 125 CC'den 1000 CC'ye kadar bir çok motorda denedim, arka fren biraz fazla abandın mı kitliyor teker. Gazı kapattınmı ve fren yaptınmı motorun arkası hafifliyor, tekeri yere basan yük azalınca teker kolay kitliyor. Kısaca mantığı bu.
    Abs li motordan bahsediyoruz değil mi?...Benim makine Combined Abs...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs li motordan bahsediyoruz değil mi?...Benim makine Combined Abs...
    Motorda combined ABS varsa zaten kitlemeden bahsetmek abesle iştigal. Çoğu motordan kastım tabiki ABS'si olmayan motorlarla ilgili.

CLASS_A_MAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Turkuaz 125
    Merhaba; Benim 150 cc lik motosikleti sattım. Pulsar 200 rs çok hoşuma gidiyor ama arka çanta takılamıyormuş sanırım. Bir kaç kişiden duyduğum kadarıyla takan olmuş ama, bayii bile bilmiyor. İçinizde takabilen olduysa paylaşırsa sevinirim. Daha önceden paylaştıysa ve ben görmediysem şimdiden özür dilerim. Tüm yorumları okumaya çalıştım ama kaçırmış olabilirim. Bir de lütfen bu modele çanta olur mu diye yazmayın, alışveriş merkezlerinde elimde kaskım ve montum ile dolaşmak istemiyorum.

Alıntı CLASS_A_MAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba; Benim 150 cc lik motosikleti sattım. Pulsar 200 rs çok hoşuma gidiyor ama arka çanta takılamıyormuş sanırım. Bir kaç kişiden duyduğum kadarıyla takan olmuş ama, bayii bile bilmiyor. İçinizde takabilen olduysa paylaşırsa sevinirim. Daha önceden paylaştıysa ve ben görmediysem şimdiden özür dilerim. Tüm yorumları okumaya çalıştım ama kaçırmış olabilirim. Bir de lütfen bu modele çanta olur mu diye yazmayın, alışveriş merkezlerinde elimde kaskım ve montum ile dolaşmak istemiyorum.
    böyle bir çalışma yapmışlar. Bence gayet güzel duruyor.
    http://www.turbotuning.gen.tr/aksesu...ar-200-rs.html

CLASS_A_MAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Turkuaz 125
    İlgine teşekkür ederim. O resimleri bende gördüm, çok beğenmiştim zaten. Sanırım Rusyada bir bayi yapmış. İnşallah bizdede böyle çalışma yapan biri çıkar. Bende yoksa kabiliyet yok o konuda. Cin Ali resmini zor çiziyorum.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Merhaba arkadaşlar. Adım Erkmen, aranıza Burdur'dan katılıyorum. Dün rs 200 ümü teslim aldım. Perşembe günü kaporasını verdim, motosikleti teslim alana kadar tüm sayfaları okudum. Bu kadar kullanıcı dostu bir motosiklet satın aldığım için içim baya ferahladı. Motosikleti Antalya'dan satın aldım o nedenle sıkışık trafikte ve uzun yolda kullandım. Motor hakkında tecrübelerimden bahsetmek istiyorum. Öncelikle dezavantajlarından başlayım.

Ben motosikleti kesinlikle bir ulaşım amacı olarak kullanmayacağım, sadece hobi ve motor sporları amacıyla satın aldım. Bu nedenle oturuş pozisyonunu hiç beğenmedim. Uzun yolda üzerine yatmaya çalıştım ama eminim dışarıdan çok komik bir görüntü olmuştur.

Performans çok iyi, gayet seri, sürekli vites istiyor. Çubuk belini bilen bilir, o yokuşları 6. vitesle hızlanarak tırmandım ama düz yolda direk kesiciye giriyor, 151 i geçmiyor.

Farlar sürekli yanık kalıyor, bu durum 2 sorun ortaya çıkarıyor. Birincisi mercek farlara dokunduğumda baya sıcak olduğunu hissettim, belki bir problem yaratmayacak ama yine de kafama takıldı. İkincisi normal farlar hep açık kaldığı için gündüz farları yani ön tarfataki ledlerin albenisini öldürüyor. Tesisatta küçük bir işlem ile farlara ayrı buton takılabilir ama elciklerde buton yeri yok.

Rüzgar koruması hoşuma gitmedi. Ön cam kısa, oturuş pozisyonu da dik olunca önden rüzgar alıyor. Yandan diz-ayak bölgesinin de rüzgardan çok iyi korunduğunu söylemem. Tabi naked bir motosiklet gibi rüzgara direk maruz kalınmıyor ama bir hyosung gt250r kadar da değil.

Şunu belirtmeden mesajımı bitirmek istemiyorum. Bu motosikleti canlı olarak kesinlikle görmelisiniz. Ben internetten sürekli olarak gt250r, cbr 250, ninja 250, rc 200 falan baktım. rs 200 ü tip olarak pek beğenmemiştim meğersem benim makine fotojenik değilmiş. Ben Burdur'da yaşıyorum, burası 70.000 nüfuslu bir vilayet, buralarda rs 200 falan göremezsiniz. Ben canlı olarak bu motoru 1 defa gördüm ve dokunduğum ilk rs bana nasip oldu. Bu Motosikletin avantajları saymakla bitmez arkadaşlar o nedenle o kısıma şimdi girmeyeceğim, yazdıklarım bana göre dezavantaj ama başkasına göre avantaj bile olabilir. Hepinize iyi günler dilerim.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    cxe arkadaşım siz motoru sıfırmı aldınız 2.elmi.
    151 km de kesiciye giriyor diye belirtmişsınız sanırım 2,el.
    hayırlı olsun güle güle kullanın.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 RS
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cxe arkadaşım siz motoru sıfırmı aldınız 2.elmi.
    151 km de kesiciye giriyor diye belirtmişsınız sanırım 2,el.
    hayırlı olsun güle güle kullanın.
    Sıfır motorlarda o civarda kesiciye giriyor şu sıralar.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Ikinci el aldim, 4000km de ama motor serviste denk geldi, bakima getiren bir abimizden satin aldim

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)