Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    ağbilerim lintkeki yağ filitresinin yerine k&n aılrım daha iyi fiaytı otuz tl hava filitresi k&n yıkanabilir uzun vadeli kullnaırsın doksan tl bence daha mantıklı olur iridyum bujila ıcam kışa hazırlık yapıoy rum alınca fiyatınızay arım buraya daha önce suabp ayarı yapan varmı acaba yardımcı olusra sevinirim ekndim yapmak istioyrumda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı mamt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağbilerim lintkeki yağ filitresinin yerine k&n aılrım daha iyi fiaytı otuz tl hava filitresi k&n yıkanabilir uzun vadeli kullnaırsın doksan tl bence daha mantıklı olur iridyum bujila ıcam kışa hazırlık yapıoy rum alınca fiyatınızay arım buraya daha önce suabp ayarı yapan varmı acaba yardımcı olusra sevinirim ekndim yapmak istioyrumda

İridium buji taktım yakıt azaldı bir depoda 20-30 km daha fazla gidiyorum.

5 TL ye sentil aldım sibop ayarlarını kendim yapıyorum.

Hava filtresini yıkıyorum takıyorum.

Bugun yarında yağını filitresini değişeceğim. Malum bayram gezmeleri var hazırlıklı olalım.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İridium buji taktım yakıt azaldı bir depoda 20-30 km daha fazla gidiyorum.

5 TL ye sentil aldım sibop ayarlarını kendim yapıyorum.

Hava filtresini yıkıyorum takıyorum.

Bugun yarında yağını filitresini değişeceğim. Malum bayram gezmeleri var hazırlıklı olalım.
    supap ayarını yaparken eksoz ve emmeyi kaç sentile ayarlıyorsunuz?
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    supap ayarını yaparken eksoz ve emmeyi kaç sentile ayarlıyorsunuz?
    arkadas güzel sormuş ve iridyumları nerden ve kakparaya aldın bende alıcamda kışa hazırlık işte şimdiden sağol

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bujiyi ebaydan aldım çifti 45 TL ye evime kadar geldi. TR de tanesi 35 TL ve yok kimsede.

Emme ( inlet ) Ön taraftakiler 13mm-18mm
    Exsoz (outlet) Arka taraftakıler 18mm-23mm

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Bujiyi ebaydan aldım çifti 45 TL ye evime kadar geldi. TR de tanesi 35 TL ve yok kimsede.

ebaydan alışverişi nasıl yapıyorsunuz kredi kartı ile mi? bide kargo ücretsiz mi?

Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    biraz laf kalabalığı yapmış olucam ama link varmı acaba ve markasınedir
    demişiz yani 13ve 18 arası ön 18 ve 23 arası arkadakilermi oluyor?

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı delicoban08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebaydan alışverişi nasıl yapıyorsunuz kredi kartı ile mi? bide kargo ücretsiz mi?
    EVET Kredi kartı ile PayPal hesabı açıyorsunuz odemeyı ordan yapıyorsunuz.
    Kişinin satış şekline gore kargo udcreti değişiyor kimi satış fiyatının içine koyuyor kimide ayrıca istiyor.

Alıntı mamt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz laf kalabalığı yapmış olucam ama link varmı acaba ve markasınedir
    demişiz yani 13ve 18 arası ön 18 ve 23 arası arkadakilermi oluyor?
    Motoru Açınca ne demek istediğimi gorursun. Yada kullanım klavuzuna bak açıklamaıs var orda resimli.

Motosikleti
    KLX 250
    [QUOTE=harbiturk;2139676]EVET Kredi kartı ile PayPal hesabı açıyorsunuz odemeyı ordan yapıyorsunuz.
    Kişinin satış şekline gore kargo udcreti değişiyor kimi satış fiyatının içine koyuyor kimide ayrıca istiyor.

QUOTE]

Evet hocam cevabına teşekkür ederim. Ama cevabından önce hallettim sanırım. fren balatası siparişi verdim, "kargolandı 2 haftada ulaşır" şeklinde bir mesaj aldım yalnız halen kredi kartımdan para çekilmiş değil paypal hesabımda ise -30 dolar gözüküyor. Acaba kredi kartından ne zaman çekilecek para?

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kırılanını gördüm....

Ufak çatlamalarla başlıyor herşey...

Sen iyice dip yapmışsın.... Hekes büyütür sen ufaltmışsın motoru..
    sağlık olsun demek lazım Alp bana kalsa 1300 hayabusadan şaşmam, şu balığa az gitsem biriktiririz belki ama her hafta balık peşindeyizalayı masraf
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5

Motoru Açınca ne demek istediğimi gorursun. Yada kullanım klavuzuna bak açıklamaıs var orda resimli.
    iyi açınca görücez artık dediğin gibi ne çıkıcak acaba bük hissediyorum
    saka biryana cevap yazdığın için çok sağol birşeyler kaparsam yazarım buraya

Motosikleti
    BMW F650 GS
    [QUOTE=delicoban08;2139707]

QUOTE]

Evet hocam cevabına teşekkür ederim. Ama cevabından önce hallettim sanırım. fren balatası siparişi verdim, "kargolandı 2 haftada ulaşır" şeklinde bir mesaj aldım yalnız halen kredi kartımdan para çekilmiş değil paypal hesabımda ise -30 dolar gözüküyor. Acaba kredi kartından ne zaman çekilecek para?
    Bu şekilde para çekildiğinde ( denizbank bonus var bende ) cep telefonuma mesaj gelıyor. Eğer mesaj gelmedıyse alısverısı tamamalamamış olabılırsın. Ebay sayfandan bak eger urun kargolanmıssa mesele yok kargolanmamıssa sorun var demektiri.

Ayrıca önemlı bir nokta daha var.

Eğer 30 gun içerisinde sana ulaşmazsa muhakkak 30. gun sonunda o kişi için olumsuz geribildirim bırak ebay o kişin hesabını kıtlıyor acılması için senın gerıbıldırımı olumlu olarak duzeltmen lazım. Yazışmalarını muhakkak ebay uzerınden yap. Onlar ılerde sana delıl olacak ve urun sana 30 gun ıcınde ulaşmadıgı ıcın paran ıade edılecek.

spyarts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok güzel sevdiğim bakmaya doyamadıgım bir er5'im var fakat arka süspansiyonlar çok sert ayarlarını en yumusak seviyeye getirmeme rağmen beni rahatsız ediyor ve hiç esneme payı yok, keşke ortada gs500 gibi tek süspansiyon olsaymış... kara kara düşünüyorum acaba ammortisorlerimi değiştirsemmi diye bana neler önerirsiniz yardımlarınızı bekliyorum herkeze şimdiden çok teşekkür ederim iyiki varsınız

Motosikleti
    Alıntı spyarts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok güzel sevdiğim bakmaya doyamadıgım bir er5'im var fakat arka süspansiyonlar çok sert ayarlarını en yumusak seviyeye getirmeme rağmen beni rahatsız ediyor ve hiç esneme payı yok, keşke ortada gs500 gibi tek süspansiyon olsaymış... kara kara düşünüyorum acaba ammortisorlerimi değiştirsemmi diye bana neler önerirsiniz yardımlarınızı bekliyorum herkeze şimdiden çok teşekkür ederim iyiki varsınız
    var mı bilmiyorum, varsa da değer mi bilmiyorum ama öhlins amortisör takabilirsin...

Motosikleti
    KLX 250
    [QUOTE=harbiturk;2141586]
    Alıntı delicoban08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu şekilde para çekildiğinde ( denizbank bonus var bende ) cep telefonuma mesaj gelıyor. Eğer mesaj gelmedıyse alısverısı tamamalamamış olabılırsın. Ebay sayfandan bak eger urun kargolanmıssa mesele yok kargolanmamıssa sorun var demektiri.

Ayrıca önemlı bir nokta daha var.

Eğer 30 gun içerisinde sana ulaşmazsa muhakkak 30. gun sonunda o kişi için olumsuz geribildirim bırak ebay o kişin hesabını kıtlıyor acılması için senın gerıbıldırımı olumlu olarak duzeltmen lazım. Yazışmalarını muhakkak ebay uzerınden yap. Onlar ılerde sana delıl olacak ve urun sana 30 gun ıcınde ulaşmadıgı ıcın paran ıade edılecek.

http://666kb.com/i/bmazic9b6jkosrd3p.jpg

Hocam sayfam bu, sayfada bi tane Trakking number var sanırım bu kargolandığını gösterir. Bide üstteki başlıklardan shipped e girdiğimde ürünüm gözüküyor.

NHC Kevlar Brake for Kawasaki KLR650/VN800/VN1500/ER-5
    Sale date: 08/28/10
    Tracking number: RR010328453TW

Bu resim ise paypal hesabım -30 dolar gözüküyor ama kredi kartımdan hala para çekilmedi.

http://666kb.com/i/bmazq08y3sgws1wk5.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:12 ----------

Alıntı spyarts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki ER5 hakkında iki tane temel eleştiri var.
    1. Arka frenin kampana oluşu
    2. Arka amortisörlerin göbekten tek olmayışı.

1.Arka frenin kampana oluşu çok bişey farkettirmiyor motorun durma mesafesi bence gayet iyi hatta diskler kızgın olduğunda durma mesafesi uzarken kampana da böyle bişey söz konusu değil.

2.Amortisörlerin eski tip oluşundanmıdır bilmem ama evet amortisörler biraz sert. Ama bence buda çok kötü bişey değil amortisörlerin sert oluşu yol tutuşunu arttırıyor. Sağlam bi kasise yüksek hızla düşdüğünde sert amortisörde kontrolü kaybetmemen daha kolay hale geliyor.

Not: Bunlar benim fikirlerim eleştiriye açık.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ER-5 kullanıcıları... 13000 km.lik ybr maceramdan sonra size katılmaya karar verdim... Bütün topic'i baştan sona okudum. bir kaç sorum olacak. 1. yağ değişimi, iridyum buji değişimi, yağ filt. değişimi ne kadar tutar?
    2. orjinal filtre kullananlar nasıl yapıyor filtre değişimini? (açık filtre kullananlar direk yıkıyıp geri takıyor galiba)
    3. açık hava filtresi kullananlar için: yakıtta bir artış oldu mu?
    4. açık hava filtresi kullanmak motor ömrünü azaltır mı?
    5. Balıkesir'de ikamet ediyorum. bakımlarını kendim yapmayı düşünüyorum. Zaten Ybr'me ben bakım yapıyorum, ER-5 e de yapabileceğimi düşünüyorum. Yağ filtresi kaç km.de değişir? fiyatı nedir? en yakın nereden sipariş ettireceğim?
    6. son olarak, er-5 alırken neye dikkat edeyim? motor ömrü kaç bin km? kaç model alayım?
    ilk önce benim gibi ER 5 ini yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun,kazasız belasız kullanımlar dilerim 500 cc sınıfında güzel seçim
    bende baya bir araştırma yaptım servis manuelini indirdim gerekli yerleri inceledim,baya faydalı bilgiler var kitapcıkta.
    ER 5 topigi yavaş gidiyor normaldir hem yaz sezonu,hem!de sorunsuz motor böyle olunca gelip giden,yazan çizen yok malesef ben bile 1 aydır biniyorum öylesine aklıma geldi ugradım topiğe
    şimdi soran arkadaşlara bir kaç bildiğimi fikir olarak yazayım demesinler cevap yazan yok diye
    yağ filtresi nette 20-30 tl arası ama oto parçacısına giderseniz japon otosu olan mazdaların yağ filtresi uyuyor tanesi 5 TL
    yağ 3.4 LT alıyor yağ filtresi değişiminde 200 gr fazla alıyor yani 3.6 lt
    hava filtresi 65-75 TL arası ama filtre imalatı yapan bir filtreci bulursanız iç kartonu ve süngeri değişip kullanabiliyorsunuz maliyeti 20 TL ben öyle yaptım İstanbul Bostancı oto sanayi sitesinde Ay filtre var çogu motosikletin filtresini yapıyor orjinal gibi ( kullandıgı filtre kagıtı italyan marka )
    açık hava filtresi her zaman bol oksijen oldugu için fazla yakıt olarak geri dönecektir
    yazın yağ olarakta castrol 15w/50 kullanman vites geçişleri için güzel olacaktır

bence her motosiklette oldugu gibi bizim motorlarda'da önemli olanı
    az orjinal km
    kazasız olması
    debriyaj balatası durumu (malum balata 140 TL )
    elektrik tesisatının ellenmemiş sorunsuz olması
    lastiklerin iyi tarihinin yeni olması (2 çift lastik 500 TL )
    grenajlarının sağlam olması (parçaları baya bir pahalı )
    motor sogutma su sisteminde sıkıntı olmaması gibi sayabiliriz
    aslında az km li olması bunların çogunu ekart ediyor debriyaj ve balatalar hariç tabiki.

bu arada merak eden arkadaşlara servis manuel kitapcıgına bu linkten ulaşabilirler

http://www.parliament-riders.co.il/m...ice_Manual.pdf
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    BMW F650 GS
    [QUOTE=delicoban08;2142182]

http://666kb.com/i/bmazic9b6jkosrd3p.jpg

Hocam sayfam bu, sayfada bi tane Trakking number var sanırım bu kargolandığını gösterir. Bide üstteki başlıklardan shipped e girdiğimde ürünüm gözüküyor.

NHC Kevlar Brake for Kawasaki KLR650/VN800/VN1500/ER-5
    Sale date: 08/28/10
    Tracking number: RR010328453TW

Bu resim ise paypal hesabım -30 dolar gözüküyor ama kredi kartımdan hala para çekilmedi.

http://666kb.com/i/bmazq08y3sgws1wk5.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:12 ----------

Kawasaki ER5 hakkında iki tane temel eleştiri var.
    1. Arka frenin kampana oluşu
    2. Arka amortisörlerin göbekten tek olmayışı.

1.Arka frenin kampana oluşu çok bişey farkettirmiyor motorun durma mesafesi bence gayet iyi hatta diskler kızgın olduğunda durma mesafesi uzarken kampana da böyle bişey söz konusu değil.

2.Amortisörlerin eski tip oluşundanmıdır bilmem ama evet amortisörler biraz sert. Ama bence buda çok kötü bişey değil amortisörlerin sert oluşu yol tutuşunu arttırıyor. Sağlam bi kasise yüksek hızla düşdüğünde sert amortisörde kontrolü kaybetmemen daha kolay hale geliyor.

Not: Bunlar benim fikirlerim eleştiriye açık.
    Tamam alışverişi tamamlamışsın. Ürünün kargolanmış.

Şimdi orda yazan Tracking number: RR010328453TW i PTT.GOV.TR adresine girip yurtdışı gönderi takibi butonuna basarak açılan penceredeki kutuya bu numarayı gir. Sana kargonun nezaman nerede oldugunu söyleyecek.

Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yağ filtresi nette 20-30 tl arası ama oto parçacısına giderseniz japon otosu olan mazdaların yağ filtresi uyuyor tanesi 5 TL
    yağ 3.4 LT alıyor yağ filtresi değişiminde 200 gr fazla alıyor yani 3.6 lt

bu arada merak eden arkadaşlara servis manuel kitapcıgına bu linkten ulaşabilirler

http://www.parliament-riders.co.il/m...ice_Manual.pdf

Kardeş yağ konusunda sanırım bi yanlışın var filtre değişmediğinde 2.8 litre değiştiğinde 3 litre, motor tamamen kuru olduğunda 3,4 litre alır diyor ki 3. seçenek yani motorun tamamen kuru olması imkansız illa ki içinde bi miktar yağ kalıyor.

[

Tamam alışverişi tamamlamışsın. Ürünün kargolanmış.

Şimdi orda yazan Tracking number: RR010328453TW i PTT.GOV.TR adresine girip yurtdışı gönderi takibi butonuna basarak açılan penceredeki kutuya bu numarayı gir. Sana kargonun nezaman nerede oldugunu söyleyecek.
    Hocam ilgine çok teşekkür ederim bi de bu paypal neden hala benden para çekmedi onu sorsam çok mu fazla şey istemiş olurum?

Motosikleti
    Mondial 100 kh,Honda CBF 500,Kawasaki ER 5
    BENDE ARANIZA KATILICAM KASIM AYINDA 200 LER AMA BANA MAİL YOLUYLA YARDIMCI OLUN okn93@hotmail.de
    Ride to Live , Live to Ride...
    :bounce:

Motosikleti
    bir sorum olacak, makina malum naked. bununla yaklaşık 5 saatlik bir yolculuk yapsam feci yorulur muyum? ayak bileklerim yada başka uzuvlarım ağrır mı? boyum 1.86, kilo 85

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler