Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Hero Hunk Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı nogayali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, geçen hafta Hero hunk satın aldım. Çok fazla deneme şansım olmadı 25 km kadar kullanabildim.Ehliyet sınavından sonra ilk defa vitesli motosiklet kullanıyorum. Önceki motosikletim honda kinetic. Şehir içinde ihtiyaçlarımı karşılıyor. Hunk u yolumun üzerinde hero bayide gördüm.Forumda yazılanlara bir göz attım.Bir hafta sonra tekrar bayiye gidip daha ayrıntılı inceledim. Sonra bajaj, kuba, asya motor, yamaha, honda ve bir kaç bayiye daha gidip bütün 150 cc commuter, scooter, naked vs modellere baktım. Bazılarını çalıştırıp sesini dinledim. Hunk bana çok şık geldi açıkçası.Sesini de beğendim. Malzeme kalitesi 10.000 tl civarı diğer markalar gibi. Bir eksiklik görmedim. İlk izlenimim, aynalar biraz gevşekti sıkıştırmak için çevirince daha da gevşedi, meğerse terse doğru çevirmek gerekiyormuş.Çift somunlu yapmışlar penseyle hallettim. Gazı bana biraz hassas geldi ama biraz kullanınca alıştım. Vitesi boşa geçirmek için baya bi uğraştım ama sanırım benim acemiliğimden. Kinetic le zorlanarak çıktığım bir yokuş vardı oraya gittim üçüncü vitesle gayet rahat çıktım, rodajda olduğu için 4500 deviri geçmedim. Frenleri çok başarılı. Hele kinetic ten sonra bana ciddi bir güven verdi ki alma sebebimdir. Yakıtı daha ölçmedim. Evim giriş katta olduğu için motosikleti evin içine aldım. Havalar düzelince kullanmaya başlarım, yakıt konusuna da o zaman bakacağım.İlk izlenim olarak memnunum.80-90 km hızları geçmeden kullanacağımı bildiğimden rahat ederim diye düşünüyorum.Birde deneme fotosu atayım
    http://i.hizliresim.com/m40Oo1.jpg
    Hayırlı uğurlu olsun hocam. Allah kaza bela vermesin Honda kinetic'de zamanında heronun fabrikasından çıkan bir motosikletmiş yani bir anlamda herodan inip hero'ya binmiş oldunuz
    nogayali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı nogayali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, geçen hafta Hero hunk satın aldım. Çok fazla deneme şansım olmadı 25 km kadar kullanabildim.Ehliyet sınavından sonra ilk defa vitesli motosiklet kullanıyorum. Önceki motosikletim honda kinetic. Şehir içinde ihtiyaçlarımı karşılıyor. Hunk u yolumun üzerinde hero bayide gördüm.Forumda yazılanlara bir göz attım.Bir hafta sonra tekrar bayiye gidip daha ayrıntılı inceledim. Sonra bajaj, kuba, asya motor, yamaha, honda ve bir kaç bayiye daha gidip bütün 150 cc commuter, scooter, naked vs modellere baktım. Bazılarını çalıştırıp sesini dinledim. Hunk bana çok şık geldi açıkçası.Sesini de beğendim. Malzeme kalitesi 10.000 tl civarı diğer markalar gibi. Bir eksiklik görmedim. İlk izlenimim, aynalar biraz gevşekti sıkıştırmak için çevirince daha da gevşedi, meğerse terse doğru çevirmek gerekiyormuş.Çift somunlu yapmışlar penseyle hallettim. Gazı bana biraz hassas geldi ama biraz kullanınca alıştım. Vitesi boşa geçirmek için baya bi uğraştım ama sanırım benim acemiliğimden. Kinetic le zorlanarak çıktığım bir yokuş vardı oraya gittim üçüncü vitesle gayet rahat çıktım, rodajda olduğu için 4500 deviri geçmedim. Frenleri çok başarılı. Hele kinetic ten sonra bana ciddi bir güven verdi ki alma sebebimdir. Yakıtı daha ölçmedim. Evim giriş katta olduğu için motosikleti evin içine aldım. Havalar düzelince kullanmaya başlarım, yakıt konusuna da o zaman bakacağım.İlk izlenim olarak memnunum.80-90 km hızları geçmeden kullanacağımı bildiğimden rahat ederim diye düşünüyorum.Birde deneme fotosu atayım
    http://i.hizliresim.com/m40Oo1.jpg
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız, keyifli sürüşler dilerim.

Benim eski motorum Suzuki İnzuma idi. Motosikletlerin Mercedesi. 13 bine aldığım motordan inip 5 bine aldığım bir motora binmeme rağmen 100 km hıza kadar performansta hemen hemen hiçbir fark yok. 100 den sonra Hunk tıkanırken, İnazuma 130-150 gidiyor tabi. 3 bin 4 bin devirlerde bile oldukça canlı. 8 bin devirden sonra -ki 9 da red line zaten- titreşim ayaklara ve daha da az şekilde ellere geliyor. Selede hiçbir titreşim yok. İnazuma ile pek çok motorcudan daha ekonomik kullanabildiğim halde 100 km de 3-3,5 litre tüketimim oluyordu. Hunk'ın depoyu doldurdum, 180 km civarı oldu göstergede 1 çizgi indi. Hindistan motorlarının hava soğutmalı olmalarına rağmen yüksek sıcaklıkta dahi şişme ve performans düşükşlüğü yapmadıkları bilinen bir gerçek. Satın alma, tüketim, parça fiyatı düşüklüğü gibi işletme maliyeti oldukça az bir motor. Gidişi ve konforu da iyi. Daha ne istenir. Tek kusuru son hız. O da 110 falan yetmiyorsa.

Akıllı seçim yapmışsın, tekerin düz bassın.
    nogayali bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    ybr satılıp hunk alınırmı?hız ve çekiş olarak...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr satılıp hunk alınırmı?hız ve çekiş olarak...
    Özellikle hız ve çekiş olarak zaten ybr satılıp hunk alınır. Hunk, Ybr'den %50 daha performanslı. Atıp tutmayalım, teknik özelliklere beraber bakalım;

Ybr 10, Hunk 15.6 beygir. Ybr 9.6 tork, Hunk 13.5 tork. Ybr den inip Hunk'a binince ybr li günlerin için kendine kızarsın.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Aga şu anda 2014 ybr var bende.pulsar vardı.sonra cb500f aldım.sonra tekrar ybr ye düştüm.hunk fark ettiriyomu.bariz.yani herşey kağıt üzerinde ki gibi. Değil.ikisinide kullanan arkadaşların yorumlarına göre hunk almayı düşünüyorum

nogayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetic+Hero xpulse
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun hocam. Allah kaza bela vermesin Honda kinetic'de zamanında heronun fabrikasından çıkan bir motosikletmiş yani bir anlamda herodan inip hero'ya binmiş oldunuz
    Saolun teşekkürler. Aynı fabrikada üretildiğini bilmiyordum demek ki göz zevkim stabil

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Teşekkür ederim saolun. Antalya da ikamet ettiğim için ısı problemi yaşatır mı diye biraz araştırma yapmıştım.Dediğiniz gibi hava soğutmanın olayını çözmüşler. Zaten hindistan antalyadan daha sıcak problem olsa orada olurdu

pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    Ben bursa Orhangazi de hunku ve tsport u test etmek için bayiye gittim ciddi almayı düşünüyordum fakat bayi çok ilgisiz ve bilgisiz geldi test imkani vermedi motoru calistirmak titreşimine bakmak istedim titreşim olmasa direk alıp bile çıkabilirdim bayi ilgisiz olunca bende almadım ve motordan soğudum daha önce ybr sıfır alıp kullanmıştım ybr çok rahat ve güzel bir motor yalnız boyutları küçük ve arada biraz şehir dışı yapım derseniz yorucu ve yetersiz kalıyor. Ben ybr ile bizim köyün dik yokuslarini iki kişi çıkarken de baya zorlanıyordu yüksek devir ikinci vites bağıra bağıra çıkıyordu bazı durumlarda daha güç istiyor. Hunk da titreşim hariç güç iyi gözüküyor, onu da ikisini kullanan arkadaşlar daha iyi yorumlayabilir. Tekrar pulsar neden düşünmüyorsunuz, ybr ile pulsarı konfor titreşim ve sorunsuzluk olarak karşılaştirabilir misiniz? 200 cc civarı titreşimsiz sorunsuz kaliteli ve tipi güzel olan bir naked getirseler ilk ben talibim fz250 ve honda 160r diye bir model çıktı acaba Türkiye ye gelir mi gelirse ne zaman gelir acaba böyle güzel motorları neden getirmezler anlamış değilim yamaha mt25 var motoru güzel ama tipini hiç beğenmiyorum çok çirkin geliyor mt125 ondan çok çok daha güzel ama oda mt25 parasında ve 125 cc

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Aga şu anda 2014 ybr var bende.pulsar vardı.sonra cb500f aldım.sonra tekrar ybr ye düştüm.hunk fark ettiriyomu.bariz.yani herşey kağıt üzerinde ki gibi. Değil.ikisinide kullanan arkadaşların yorumlarına göre hunk almayı düşünüyorum
    Ybr'yi ararsın sonra...Hunk çokça titrer,titreyen motor benim gözümde 5 para etmez.Vesellam
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr'yi ararsın sonra...Hunk çokça titrer,titreyen motor benim gözümde 5 para etmez.Vesellam
    tamam aga o zaman ybr ye devam...

heronun web sitesi üzerinden form doldurarak test sürüşüne katılabilirsiniz ayrıca hunk sınıfının en iyilerinden birisi denemeden karar vermeyin derim.

serkan6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero hunk
    arkadaşlar ben hero hunk la 2016 ağustos ayında zonguldak tan giresun görele ye sabahtan akşama kadar 842 km yol gittim en ufak bi şişme motorda aşırı ısınma hiç yaşanmadı motor çok seri ve güçlü ayrıca bir arkadaş 100 den sonra 110 da motorun kaldığını söylemiş evet aynen doğru ama zaten uzun yolda 100 km yetiyor yetmez diyen 250 lik alacak ben uzun yolda çoğu zaman sabit 8000 devirde 100 km hızla sürüyorum bu arada titreşim öyle çok fazla değil yani abartılacak bir titreşim yok olsa aynı gün 842 km yol gidemezdim isteyen istediği motora binsin ben o iyi bu iyi demiyorum kendi motorumdan memnunum
    kaan898 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    tamam aga o zaman ybr ye devam...
    Valla hocam ben dahil, Ybr ve Hunk kullananlar Hunk demiş. Pokeharun demiş işte yokuşlarda kalıyordum diye. dyavol-77 Hunk' a çok titrer demiş ama titreyen Ybr sanırım görmemiş. Nasıl test sürüşü yapacağın da belirtilmiş, nasıl Ybr' ye devam anlamadım. NeHunk satışından kar elde ediyorum, ne de Ybr satılmasın diye uğraşıyorum ama Hunk Ybr den en az 1 gömlek üstün. Para senin. Ne istersen alacaksın ama tavsiyelerimiz bunlar. Hayırlısı olur inşallah.

arkadaslar selam bende hunk almanin arefesindeyim.simdi sormak istedigim birkac soru var yakit hakkinda cok net bi yorum goremedim ortalama 100km/l verisi nedir?birde bakim araligi 3000 km bir deniyor vede 90 tl ucreti var 1lt yag degisimi icim fazla degilmi bu ucret.garanti kapsamindan yararlanan varmi aramizda bu garanti neleri kapsiyor acaba?

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende t-Sports var. Motorları aynı.Hiç düşünme git al. Ben 100 km'de 2.2-2.4 litre yakıyorum. Çok sağlam motor.
    ''Ya olduğun gibi görün,
    Ya göründüğün gibi ol''

Motosikleti
    -
    bende hunk un teknık konuları mukayeselerı var sanıyordum bu konuda,ama gordumkı komıklık,şakalar,espriler gırla , çokça titrer hunk falan yazılmış.Sesli güldüm

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam ben dahil, Ybr ve Hunk kullananlar Hunk demiş. Pokeharun demiş işte yokuşlarda kalıyordum diye. dyavol-77 Hunk' a çok titrer demiş ama titreyen Ybr sanırım görmemiş. Nasıl test sürüşü yapacağın da belirtilmiş, nasıl Ybr' ye devam anlamadım. NeHunk satışından kar elde ediyorum, ne de Ybr satılmasın diye uğraşıyorum ama Hunk Ybr den en az 1 gömlek üstün. Para senin. Ne istersen alacaksın ama tavsiyelerimiz bunlar. Hayırlısı olur inşallah.
    hocam ybr kullandınmı?
    tmm 15 hp ama yola yansıyormu?eper evet diyosan ybr yi satılığa çıkarıp hunk almayı düşünüyorum

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    hocam ybr kullandınmı?
    tmm 15 hp ama yola yansıyormu?eper evet diyosan ybr yi satılığa çıkarıp hunk almayı düşünüyorum
    Hero Thriller ile deneme sürüşü yaptım. Hunk'taki motor aynı ise Motorun gaz yiyişi ve ivmelenmesi YBR-CBF den daha iyi.

40 50 bin km ye gelince orasi burasi ayri oynuyo diye yorumlar duydum arladaslar km yapan arkadaslar yokmu aydinlatsa bizi.kafam karisti alcam alamiyorum

Motosikleti
    honda fizy,honda pcx150,hero hunk
    Alıntı fatiii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar selam bende hunk almanin arefesindeyim.simdi sormak istedigim birkac soru var yakit hakkinda cok net bi yorum goremedim ortalama 100km/l verisi nedir?birde bakim araligi 3000 km bir deniyor vede 90 tl ucreti var 1lt yag degisimi icim fazla degilmi bu ucret.garanti kapsamindan yararlanan varmi aramizda bu garanti neleri kapsiyor acaba?
    ben az önce yakıt testi yaptım.öncelikle 125 kilo olduğumu ve arka çantada devamlı yük taşıdığımı belirtmek isterim.yani 2 normal insan ağırlığında hunkla şehir içi şehir dışı karışık(şehir içi devamlı dur-kalk,şehir dışı ise ortalama 95 km hız) 427 km kullandım ve 11,35 litre benzin yaktırmışım.yani 100 km de 2,6 litre.zayıf biri olsam herhalde 2 litre seviyesinde yaktırırdım.çünkü ben üzerindeyken motorun 80 km hızdan sonra ve yokuşlarda zorlandığını gözlemleyebiliyorum.ancak buna rağmen bana mısın demiyor ve o yüksek torku sayesinde her hızda her viteste devamlı çekiş sağlıyor.hem çekiş var hem 15 beygir hem az yakıyor hem de şekil-şemal diğerlerinden üstün.başlangıç sınıfında bir insan daha ne ister ki?
    bakım konusuna gelince,sanırım yağ değişimi ve genel kontrol 90 tl olmalı.3000 de bir bakım diye bir şey ben duymadım.bana 6000 km de gel dediler ama ben yine de 4000 de gidip her şeyi kontrol ettircem.malum hayatımız bu iki tekere emanet.

Motosikleti
    -
    Alıntı fatiii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 50 bin km ye gelince orasi burasi ayri oynuyo diye yorumlar duydum arladaslar km yapan arkadaslar yokmu aydinlatsa bizi.kafam karisti alcam alamiyorum
    Bir tanıdığım hunk ile kuryelik yapıyor yılbasından önce 33.000 küsürdeydi motoru en son konuştuğumuzda, memnun zaten

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)