Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
50. sayfa BirinciBirinci ... 404849505152 ... SonuncuSonuncu

Hero Karizma R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam,
    Tam grenaj lı olan var mı? Titreşim, hararet e olumsuz etki yapıyor mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı dazzle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,
    Tam grenaj lı olan var mı? Titreşim, hararet e olumsuz etki yapıyor mu
    Titreşim sorununu gidermek biraz senin veya ustanın elinde. Giderilemeyecek bir durum değil. Fakat gidermeden kullanmak çok hoş olmuyo çünkü sürüş keydi vermiyor insana. Motoru şaseye bağlayan kelepçe mi ne vardı sevdiğimiz bi abimiz sökünce motordaki titreşimde baya bi azalır demişti onuda söktürmeyi düşünüyorum sonrasında da titreşimin normal devirlerde kullanıldıgında her motosiklette oldugu kadarına ineceğine inanıyorum.

Arkadaşlar selam, ben de sıfır karizma aldım ve 1500km'dir kullanıyorum. Titreşim vb. sorunlar benim motorda da var. Ancak benim sorunum servisle ilgili. Kitapçıkta 10-30 yağ kullanın diyor ancak 500 bakımında servis 15-45 motor yağı koydu. Motor düz yolda redline da 120'yi zar zor yapıyor.

3000 bakımı için daha iyi bir servise götürmek isitiyorum. Istanbulda ilgili bir servis önerisi yapabilir misiniz?

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı ysahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, ben de sıfır karizma aldım ve 1500km'dir kullanıyorum. Titreşim vb. sorunlar benim motorda da var. Ancak benim sorunum servisle ilgili. Kitapçıkta 10-30 yağ kullanın diyor ancak 500 bakımında servis 15-45 motor yağı koydu. Motor düz yolda redline da 120'yi zar zor yapıyor.

3000 bakımı için daha iyi bir servise götürmek isitiyorum. Istanbulda ilgili bir servis önerisi yapabilir misiniz?
    Kağıthane alibeyköy civarlarında bebek motor var Mehmet ustaya götür tavsiyem.

Alıntı yedimsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kağıthane alibeyköy civarlarında bebek motor var Mehmet ustaya götür tavsiyem.
    Tavsiye için teşekkürler @yedimsi, bir de orayı deneyeceğim.

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Teşekkür ederim

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    cbf idşlisi taktıran arkadaşlar,
    1-cfb 150 ön-arka dişli alıp tornacıda herhangi işlem yapmadan direk taktınız mı?
    2-428 lik zincirin teki yetti mi yoksa 2 set zincir alıp birine bakla mı eklettirdiniz?

internette bir videoda adam yamaha r3ün zincirini 520 dişliden 428e çevirip ölçünce motor 1 beygir artıyordu, ağır zincir biraz gücü azaltıyor, dişli açısından cbf direkt uyuyorsa süper olur, fakat ömrü yarısı gibi olur tahminimce

Motosikleti
    CBR 125R
    Arkadaslar cf moto mu yoksa karizma r mi (cf moto 7 bine alacagim)
    Edit:İlk motorum olucak umarim

Motosikleti
    Hero karizma r
    Alıntı odisabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar cf moto mu yoksa karizma r mi (cf moto 7 bine alacagim)
    Edit:İlk motorum olucak umarim
    Hocam ikisi icinde aea nin videosu var bi izle istersen. Cf moto çin ama kaliteli diolar denemedim tip olarak onde ve bence sehir icinde daha cok is yapar. Karizmadan memnunum yuksek devirde elcikte titresim hissediliyor ayak peginde cok az (artcininda biraz fazla), selede hissedilmiyor. Beni sinir eden iki ozelligi var ,ilki 5000 devir gibi on cam zirildiyor serviste hallediliyormus ikinciside 223 cc motor dusuk devirde torku cok iyi ara hizlanmasi falan ama son hiz yok motorda... 130a zar zor geliyor. Bi arkadas disli degismis hizini 160(!) a cikarmis ama orasida(orjinaliyle oynamak) ne kadar saglikli olur bilemem. Gonlune yatani al hacı. Ikisinden de pisman olacagini sanmam...😊

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Turkzade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ikisi icinde aea nin videosu var bi izle istersen. Cf moto çin ama kaliteli diolar denemedim tip olarak onde ve bence sehir icinde daha cok is yapar. Karizmadan memnunum yuksek devirde elcikte titresim hissediliyor ayak peginde cok az (artcininda biraz fazla), selede hissedilmiyor. Beni sinir eden iki ozelligi var ,ilki 5000 devir gibi on cam zirildiyor serviste hallediliyormus ikinciside 223 cc motor dusuk devirde torku cok iyi ara hizlanmasi falan ama son hiz yok motorda... 130a zar zor geliyor. Bi arkadas disli degismis hizini 160(!) a cikarmis ama orasida(orjinaliyle oynamak) ne kadar saglikli olur bilemem. Gonlune yatani al hacı. Ikisinden de pisman olacagini sanmam...��
    Valla hocam cf yi eledik şu uma nın servis rezaletinden sonra şuan pulsar as150 ile arasında kaldım.Ah nakit para ols cbr 125 o kadar dokunuyor ki bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Arkadaslar bugjn bayiye gittim sarisi vardi sadece bi oturdum falan resimdekilerden daha heybetli ve guzel.Fabrikada da sadece beyaz ve kirmizi kalmis aksama yuksek ihtimalle kirmiziyi siparis gecicez.7400 12 taksit.İzmirde su zmr grenajini taktirabilecegimiz yer var midir ?

Motosikleti
    Hero Hunk
    İzmir'de biri Bornova biri Kahramanlar'da olmak üzere 2 bayi var zaten. Her ikisi de aynı zamanda yetkili servis. Eğer fabrikada zmr karenajı varsa sipariş geçip bu bayilerden birine taktırabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Bu arada motorunuzu güle güle, kazasız, belasız kullanın.

Motosikleti
    Hero karizma r
    Hocam karar verdiyseniz hayirli olur ins demek duser bize. Ikinci el bes bucuga 6 ya temizlerini bulabilirsiniz aslinda,eger henuz siparis vermediyseniz. Zmr karenaji guzel ama 800lira mi neydi pahali gelmisti bana, motoru ikinci el alsaniz karenaj taktirsaniz hepsi beraber sifir aldiginiz fiyat yapmaz. Bence ikinci ellere bakin derim.

Motosikleti
    CBR 125R
    Hocam yok ya vallahi sıkıldım artık bir şey alıp geçicem.Ne zor işmiş şu "motor almak" işi :D
    Şimdide 5,500 e kadar nakit seçeneği çıktı önüme e öyle olunca pulsara aklım kayıyor 150 ns ye ne yapacağım hiç bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Arkadaşlar şey takıldı gözüme neden karizma modelleri hep düşük kmlerde satılıyor.Bakıyorum 10 bin km yi geçik ilan yok hepsi 3-5 aylık motorlar.Durum top speed den mi kaynaklanıyor yoksa titreşimden mi nedir ?
    Ayrıca konuya baktım göremedim bu yan grenajı taktıktan sonraki titreşim durumu nedir ?

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı odisabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yok ya vallahi sıkıldım artık bir şey alıp geçicem.Ne zor işmiş şu "motor almak" işi :D
    Şimdide 5,500 e kadar nakit seçeneği çıktı önüme e öyle olunca pulsara aklım kayıyor 150 ns ye ne yapacağım hiç bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Arkadaşlar şey takıldı gözüme neden karizma modelleri hep düşük kmlerde satılıyor.Bakıyorum 10 bin km yi geçik ilan yok hepsi 3-5 aylık motorlar.Durum top speed den mi kaynaklanıyor yoksa titreşimden mi nedir ?
    Ayrıca konuya baktım göremedim bu yan grenajı taktıktan sonraki titreşim durumu nedir ?
    Alan kişinin satma istegi dediğiniz sebebler nedeniyle olabilir. Fakat almadan önce neden motosiklet alıyorum ve ne için alıyorum(ne için kullanıcam) diye sormak gerekir. 223cc’lik motosikletten yüksek hız beklentisi içerisine girilebilir fakat 120-130km hıza çıkabiliyor buda hayal kırıklıgı yaratabilir. Ben 1500km motosikletin üzerindeyim. Kafa grenajındaki sesi giderdim tek sorunum fabrika çıkışlı lastiklerim şuanda. Sürekli artçılı kullanıyorum ve çok memnunum. Eğer alacağınız motosikletin üzerinde fabrika çıkışlı lastikler varsa extra olarak lastik parasınıda kenara ayırmanızı tavsiye ederim. Kalitesiyle @turkzade nin dediği gibi kullanıcısını üzmeyecek motosiklet. Çin malı ile kıyaslanmaması gerektiğini düşünüyorum. Düşük bütçeli kalite performans ürünü olarak olaya bakın. İmkanınız varsa tabiki gidin japon satın alın

Motosikleti
    CBR 125R
    Hocam su kafa ziriltisi nasil gitti peki disli degisimi demisler ama o da garanti disi birakiyormus.Valla hocam su grenaj olayini bir cozeyim kararimi verecegim tam olarak.Birde su var granji taktik diyelim koruma demiri nasil olacak ?

Edit:Basinizi agritiyorum ama Valla hocam ben alayim cok sorunu olmasin birde 110 gibi hizda rahat gideyim isterim.Ama sizde bilirsiniz ilk motor insan biraz gorunus istiyor.Alir gozum gibi de bakarim acikcasi ama suda var bir defa alacagim butcemin yettiginin en iyisi olsun istiyorum.Ogrenciyim motoru yurutmek cok zor olmamali benim.ickn servisidir yakitidir parcasidir.Hani zamani geldiginde gerekirse bin lira asagisina satarim piyasanin cok problem degil ama ilk motorum.olucak beni üzsün istemem.

Motosikleti
    Msx 125
    Kafa grenajı söküp pencere kenarına çekilen bantlardan çektim, vida kısımlarınada silikon çektim. İstersen servisine götür 100-150₺ gibi bi rakama hallediyolar. Yakıt olarak tam anlamıyla ölçme fırsatım olmadı ama su gibi gidiyo diyemem, ortalama oldugunu düşünüyorum. İlk motor olarak görünümü ne kadar çirkin olsada gidip cbf alırdım

Selam arkadaşlar yaklaşık 500 km dir kullanıyorum, memnunum ancak ön lastik çok kötü gibi geliyor.Virajlardan korkarak dönüyorum,kayıyor.Orjinal ebatlarında ön lastik bulan var mı?

Motosikleti
    CBR 125R
    Valla hocam maalesef ki görüntüye onem veriyorum :D

Motosikleti
    Msx 125
    Anlas kullanmayı düşünüyorum. Ön arka takıma 250₺ civarı fiyat vermişlerdi.

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    Merhaba arkadaşlar, ben de aranıza henüz katıldım.
    Çanta demiri ve koruma demiri için bayi 150 şer Lira diyor daha uyguna uyduran oldu mu acaba?
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
50. sayfa BirinciBirinci ... 404849505152 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)