Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kyox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Ben ZeN'e oy verdim. ayrıca ilk biz mondialcılar kurarsa bu motorun ismi bizim seçtigimiz olur. Bu arada benim meslek Grafikerlik kararlar netlesirse bi ara logo vs. müsait zamanlarda tasarlarım sizin için.

Ayrıca farkettim ki motorda, kask ile gidince bol bol sinek katlediliyor kaskın ön camını indirmeyi unutanlara sinek ziyafeti var..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gt06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    m yok malesef....
    scud öncelikle geçmiş olsun dostum...

Arkadaşlar bişey soracağım chop-chop ların teker boyutunda değişiklik yapanınız oldumu acaba? yani daha büyük jant ve teker takan demek istiyorum? Bu arada sanırım anketteki tercihimide belirtmiş oldum.

Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Tek lafım ağrlar sızılar daha sonra çıkıyor. Dün yine baya sürte sürte geldim hatta bizim Akşam Sefasını kaçırdım. Ama motordan inipte garajdan çıkınca tüm günün yorgunluğu üstüme çöktü. Dün gece maçı bile seyredemedim yattım. Şimdi çok zindeyim.

Bu akşam Katharsis'te olacağım. Tanışalım kaynaşalım.

Ben ankette ZeytiN'e ou vermeme rağmen Zen ismide git gide kulğıma oturdu. Türkçe bir isim oluşundan dolayı Zeytin iyi bence ama Sen daha çok yakışıyor.

Altıntı yapmadan devam ediyorum çünkü bir çok sesaja cavep vermek istiyorum.

Servis olayı esasında şans değil. Ben motoru alırken bayiyi ile sıkı bir takibe aldım. Yoksa bilen bilir 9 aydır araştırıp duruyordum. Şirinevler Mahmutbey yolu üstünde ki servis/bayi iyi. Ustası bu işi babadan öğrenmiş 50 yaşlarında bir adam. Zannedersem çevrede ki tüm diğer bayilere montaja gidiyor. Kendi aralarında ki konuşmlardan anladım.

İlk bakım geldiği zaman esas bir biçimde servisin kalitesi ortaya çıkacak. Ama her türlü zarf atmama rağmen şu ana kadar doğru bilgileri verdiler. Hatta son anda param var Zat mı alsam dediğimde çok istiyorsan al ama bu motorda işini görür dedileri. Neredeyse iki katı para kazanabilirlerdi ki ellerinde ZN'den 1 tane Zat'tan 2 tane olmasına rağmen önerileri ZN oldu.

Bence yeni alacak olan arkadaşlar en az benim gibi 3 defa bayiye gidin. Usta ile tanışın. Her ne kadar modele karar vermiş olsanızda kaanız karışık gibi yapın. Tüm esnaflar (ben dahil) elinde fazla olan ve/veya daha pahalı olan ürünü satmaya çalışır.

skyline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O da olur bea:)
    Peri:
    Sağol Peri..ama ben daha ehliyet işini halledemedim..Yani çok geç kaldım ağustos için..Annem sağolsun
    Hiç istemediği için motosiklet işini oyaladı beni,bende kaçırdım
    Çok sinir oldum alacağım diyorum şimdide yine süreyi uzatma çabasına girdi, ehliyeti al bakarız diyor..İzmir de polis kontrolleri nasıl acaba?

the_punisher71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eet ZeytiN cok gzl bi isim ama bnde tercihimi ZeN den yana yaptım çünkü bana daha çekici geldii

buna uygun bi logo da bulunur zaten kyox arkadasımız yardımcı olcanı belirrtti

herkese ii gunler
    [COLOR="Blue"][/COLOR][B][I][/I][/B]::: »¦«:๘๑۩۞۩๑●~<ι_ωιℓℓ_ηєωєя_ωαℓк_αℓσηє>๑●~๘๑۩۞۩๑●»¦«:::[SIZE="2"][/SIZE]

Motosikleti
    Ya güzelde kardeşlerim bu aletim grisi (bende var) kırmızısı var. ZeytiN ismi cidden hoşda gi zeytin olur mu?

İsim olayına acilen bir çözüm üretmeliyiz.

gt06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    m yok malesef....
    benim motosikletim malesef yok ama fikrimi sorarsanız. chop-chop çok şirin ve tatlı....(ya tamam kızıyorsunuz şirin demeye ama alet cidden çoook ama çok şiriin beaaaa]

reDragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn
    herkese slm
    bugun acaip bi süpriz yaptı babam benim siyah ZeN i aldı pat die.manyak elet ya hasta oldum direk.yalnız ben bu makinanın üstünde duramıyorum ya gaza dokunur dokunmaz fırlıyo tutamıorum .yabide çalıştırıyorum motoru,kalkışta aniden gaza yüklenince stop ediyo sizdede varmı böle bişi yoksa sorun bendemi.
    herkese saygılar
    bide toplam 1,580e geliyo pazartesi plaka hazır dediler(2kask,kilit,eldiven,plaka dahil)

darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Alıntı reDragon adlı üyeden alıntı
    herkese slm
    bugun acaip bi süpriz yaptı babam benim siyah ZeN i aldı pat die.manyak elet ya hasta oldum direk.yalnız ben bu makinanın üstünde duramıyorum ya gaza dokunur dokunmaz fırlıyo tutamıorum .yabide çalıştırıyorum motoru,kalkışta aniden gaza yüklenince stop ediyo sizdede varmı böle bişi yoksa sorun bendemi.
    herkese saygılar
    bide toplam 1,580e geliyo pazartesi plaka hazır dediler(2kask,kilit,eldiven,plaka dahil)

reDragon hayirli ugurlu olsun iyi gunlerde kullan ve kazasiz bol keyifli surusler...

ii gunner

the_punisher71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    reDragon bn sana zaten özel olarak hayırlı olsun dileklerimi iletmiştim ama burda bidaha iletiyimm

tekrar hayırlı olsun sana kazasız belasız sürüşlerr

inş bi iki hafta sonrada bnde alıcam ZeN

arkadaslar dua edin ya bana bi türlü alamıorm aksilik çıkıoooo
    [COLOR="Blue"][/COLOR][B][I][/I][/B]::: »¦«:๘๑۩۞۩๑●~<ι_ωιℓℓ_ηєωєя_ωαℓк_αℓσηє>๑●~๘๑۩۞۩๑●»¦«:::[SIZE="2"][/SIZE]

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic

stop etme problemi

Alıntı reDragon adlı üyeden alıntı
    herkese slm
    yabide çalıştırıyorum motoru,kalkışta aniden gaza yüklenince stop ediyo sizdede varmı böle bişi yoksa sorun bendemi.

Slm reDragon

bende boyle bir problem yok. Forumdak' d'ger arkadaslar da boyle bir problemden bahsetmediler hic. Sanirim motoru bir servise gostermen mantikli olacaktir.

ii gunner.

Motosikleti
    Yok benim kinde de ynı problem var. Çalıştıurınca az biraz bekle. Bazen onda bile kendi kendine duruyor. Bir kaç dakika bekledikten sonra gaz ver.

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter

mondi-al

selamlar
    ben motoruaybaşında almıştım şu an yaklaşık 600 kmde herhal bugün 800 olur
    gelelim motora
    ilk önce fun club için bir iki şey söylemek istiyorum
    insanların bir araya gelme istekleri çok hoş cidden ardarda giden 30 tane zn müthiş olur
    lakin bizim motorlarımız bir ekol oluşturabilecek kapasiteye ne yazık ki sahip değiller yetersiz kalitede malzemeler sürekli arızalar keşke hepimizin altında acaba bir tarafı bozulur mu diye düşünmeden gidebileceğimiz motorlar olsaydı gebzeye gitmeyi düşünüyordum fakat vaz geçtim o kadar yolda problem çıkarmayacağına emin değilim
    yanlış anlaşılmasın motorumu seviyorum 40 la giderken gayet karizmatik ve dikkat çekici
    buna çözüm olarak aklıma gelen ise orjinal parçalardan ve garantiden vazgeçerek daha kaliteli uyan parçalar kullanmak
    şu an için öndisk problemim var yamulmuş önfrene son bastığımda fren kilitledi direksiyon sağa doğru kilitlendi motoru sağa yatırdı bütün yük sağ bacağıma bindi olduğum yerde yarım bir daire çizdim ve dizkapağım şişti iki gün ağrıdan kıvrandım şimdi iyi
    birkaç çukura girdim ama bu kadar basit çukurlardan bu tür problemler çıkmamalı derken ne kadar ekmek nekadar köfte geldi aklıma herhal vespa okadar parayı bunun için istiyor
    şimdi sanayiye gideceğim ve daha sağlam bir öndisk bakacağım tercihen vespa ya da avrupa bir motor yedek parçası o da bulabilirsem
    bu konuda sizlerin fikri nedir ?
    bu doğru bir tavır mıdır ?
    cumartesi 3 tane servise gittim hepsi çok yoğunuz hafta içigel diyor altı üstü bir fren diski bu servislerden daha çok çekeceğiz bundan dolayı motorunuza karşı azami derecede nazik olun ve temel tamirler ile bakımları kendinizyapacak kadar bilgi sahibi olun. istanbul ümraniyedeyim ve çok bilgi sahibi değilim bukonuda bu tarafta yardımcı olabilecek varsa beraber bir çay ya da kahve içebiliriz.
    herkese teşekkürler
    kazasız ve arızasız günler

kyox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    @reDragon, derwish
    Motorlarınız hayırlı olsun.. reDragon kullanma klavuzunu dikkatlice okusan iyi edersin.

gerigelenadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 zn
    arkadaşlar temmuz 8 de ehliyet sınavına giriyorum...
    ehliyetli arkadaşlara sorum

direksiyon sınavı ehliyet sınavından ne kadar sonra

cunku ehliyet sınavından sonra balayına gitmeyi planlıyorum...

Motosikleti
    @derwish

Bence her ne kadar kalitesiz olsada orjinal yedek parça kullan. Benim servise bir sorayım ama. Az evvel bende servisten geldim. Sorunum yoktu geçerken hem uğrayım hem geçen gün kaza yapmıştım bilmediğim arıza bırakmış mı diye kontrol ettirmek istedim. Sonuç taş gibi alet. Sadece çok yakıyor ama ben hiç ekonomik kullanmıyorum. Ev uzak değilse benim servise bir götürürelim. Pazar olmasına rağmen açmışlar. Adam babadan motorcu olduğu için o eski işinin ehli adamlardan. Ben acaba daha iyi bir lastik mi taktırıyım dedim ne gereği var dedi. Oradan fikir yürütürsek demek ki senin içinde gerek yok. Bakalım akşamüstü maç kötü belki yine servise gider sorarım.

@antikacı
    Önce evleneceğini bilmiyordum kutlarım. Bir yastıkta kocayın. Yazılı sınav temmuz başı. Diğeri 15-20 gün sonra oluyor. Direksiyon sınavında birinciyi kaçırsanda ikinci sınav bir hafta sonra. Kursuna danış ama bence ilkine gir.

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Kardeş direksiyon sınavı 30 temmuz olarak söyleniyor bide şimdiden hayırlı olsun
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic

istop

Alıntı scud adlı üyeden alıntı
    Yok benim kinde de ynı problem var. Çalıştıurınca az biraz bekle. Bazen onda bile kendi kendine duruyor. Bir kaç dakika bekledikten sonra gaz ver.

aaa evet ! bu dogru. motoru calistirir calistirmaz yola cikarsam 1-2 kez benimki de istop ediyor. ancak 1 dakikalik isitma yetiyor. zaten marsa basip o arada da kilitleri sokuyorum. o arada zeytin de isinmis oluyor.

ii gunner.

reDragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn
    alakanız için hepinize teşekkür ederim.
    ben çalıştırır çalıştırmaz bastım 2 kere stop etti,haklısınız galiba bundan snra öle yapım.bide bu makinanın trafik muayenesi varmı varsa kaç para????herkese ii seyirler

Motosikleti
    @reDragon

Dostum motoru yeni aldık ne muhayenesi. Gelecek sene bu sıralarda. Ruhsatta yazıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler