Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    latifpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125zn(satildi:()
    Ben isim olarak benimkine Karakız diyorum. Kız arkadaşım kızıyo. Onun yanında da zeytin diyorum Ama grubun adı darkform un dediği gibi ZeN olabilir. Bana çok uygun geldi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    ZeN güzel fakat ileride gezilere ve kulübe dahil olmak isteyecek Asya'lı ve Truva'lı arkadaşlar da olabilir. Onlara belki biraz uyumsuz kaçabilir diye düşünüyorum

ii gunner

2000zx6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkür ederim dark form hepimize kazasız belasız kullanmak nasip olsun motorlar,
    zeytin ismi olabilir, fena değil

daha isim öneremesemde, bulacağımız isim türkçe kökenli bir kelime olmasını isterim şahsen.
    "gölgem" daha çok tekil birşeyi ifade ediyor gibi geldi bana,

iyi günler

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Aracın standard bayi fiyatı 1.450 yanında kask ve kilit verildiği halde. Eğer peşin dersen 1.400 e inebiliyorlar. ve Hediyelerden en az birini vermiyolar . Bayinin karı 70-80 ytl civarı. Malum plaka işlerindende onlar yaparsa biraz para kazanıyolar.
    Ben bonusa 6 taksit 1.580 e aldım bonusta haberim olmadan 3 taksit daha eklemiş . 9 taksit oldu çıktı .

Zeytin güzel bi isim bencede . Darkform kutluyorum seni. Tabi benim motorada cok uyuyor zira siyah güzelidir kendisi.

Bende Motoruma kara böcük diyorum . E hepsi bi ismi hakediyo dimi ?
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Motosikleti
    Alıntı darkform adlı üyeden alıntı
    ZeN güzel fakat ileride gezilere ve kulübe dahil olmak isteyecek Asya'lı ve Truva'lı arkadaşlar da olabilir. Onlara belki biraz uyumsuz kaçabilir diye düşünüyorum

ii gunner
    Katılsın arkadaşların başımızın üstünde yeri var ama bizim adımız ayrı sanımız ayrı olsun.
    Bence ZeN en mantıklısı. Keşke bi anket açabilsek herkes oy verse.

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Kendilerini ZEYTİNLER olarak adlandıran bir gurup çılgın motorsikletçi genç garip görünüşlü motorlarıyla Şile yolu üzerinde görüntülendi...

Bu arada Zeytin'in; "Zeytin Dalı" benzetmesi ile tarihten gelen bir Barış ve Kardeşlik imgesi oluşuda cabası. Zeytin dalı taşıyan güvercin kuşu resim ve fotoğraflarını hatırlayalım. Hatta dünya çapında birçok barış örgütünün logosu zeytin dalı şeklindedir.

ii gunner.

the_punisher71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepsi çok gzl isimler ama bncede en mantıklısı ZeN
    [COLOR="Blue"][/COLOR][B][I][/I][/B]::: »¦«:๘๑۩۞۩๑●~<ι_ωιℓℓ_ηєωєя_ωαℓк_αℓσηє>๑●~๘๑۩۞۩๑●»¦«:::[SIZE="2"][/SIZE]

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Çok fazla mesaj attım farkındayım özür dilerim. Ancak bilgi paylaşımı amaçlı bi çoğu, Buna mukabilen ayrıca Zeytuni renginden dolayı "Olive Ridley" adını akmış bir deniz kaplumbağası türü buldum. Bizim hatunlarda kaplumbağaya feci benziyo zaten Bayada bilinen bir tür bu sanırım. bakınız: http://www.seaturtleinc.com/turtles/olive.html

Ayrıca önemli bir ayrıntı daha. ZeytiN'in ilk ve son harfleri....

ii gunner

eet arkadasım çok ii ayrıntıları yakalamışsınnn (Z)eyti(N)
    [COLOR="Blue"][/COLOR][B][I][/I][/B]::: »¦«:๘๑۩۞۩๑●~<ι_ωιℓℓ_ηєωєя_ωαℓк_αℓσηє>๑●~๘๑۩۞۩๑●»¦«:::[SIZE="2"][/SIZE]

gerigelenadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 zn
    Z eyti N

cidden güzel isim arkadaşlar

motorlarıda yeşile boyarız

oluruz yeşil zeytin

siyah daha gzl beeee

eeee bu isim nası kararlaştırılcakkk

anket oy felan filan işte

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic

Oylama

Alıntı the_punisher71 adlı üyeden alıntı
    siyah daha gzl beeee

eeee bu isim nası kararlaştırılcakkk

anket oy felan filan işte

Slm arkadaşlar.

Bu gece basit bir oylama script'i hazırlayıp yarın sabah işlerimizden oy verebileceğimiz şekilde sitelerimden birinin altına koyarım ve link'i buraya postlarım. Bu şekilde oylamayı kolayca halledebiliriz. Sizlerden isteğim aklınıza gelen tüm isim önerilerini buraya yazmanız.

Yarın bu işi çözeriz

ii gunner.

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Güzel bir isim. Ben en çok Z eyti N olayını beğendim. Ve bu arada son bomba bende :

Bugün ilk defa işe gelmek için hareketlendim. Terslikler daha sabah sabah başladı. Torpidodan bezi alıp elimle dokunduğum yerlerin tozunu aldım (malum alerjim herşeyi kasayan türden), bu arada zincirin anahtarını kontrol ettim. Hiç kullanmasamda ilk gün almıştım. Nese uzatmayayım. Salak torpidoya anhtarları atıp kapattım. Anahtar içinde olunca eve döndüm yedek anahtarı aldım
    Sabahları ne haldeyim işte görün.

E5'te canavarlarla kapışmamak için çok sık kullanılmayan ara yollardan gittim. Hakkaten daha güzel ve zevkli bir yoldu. Özellikle ambarların orada bomboş ve yeni dökülmüş asfaltta biraz motoru test etme olanağım oldu. ZN cidden 80 km hıza çok çabuk ulaşıyor. Bu arada ilk başta daha dikkatimi çeken olayın ne kadar büyük bir eksiklik olduğunu anladım. Ne yazık ki ZN'nin manevra kabiliyeti çok kötü. Neredeyse bütün virajları olabildiğince açıktan aldım. Çok yavaşlayarak girmek zorunda kaldım.

NASIL KAZA YAPTIM - VOL I
    Şişhaneye kadar çok rahat geldim. Tam eski Amerikan konsololuğun oraya gelirken otoparka girmek için sağ şeride geçtim. Geçmez olaydım. Solumda ki otobüste geçti. Bana sağdan güzelce çarptı. 50 km hızla giderken savruldum ve düştüm. Yerde bir parça sürüklendim. Kışlık montumu giydiğim için bir sorun olmadı. Motorun sol ayna kırıldı, montumun sol yanında ufak bir delik açıldı. Granajda derin olmayan çizikler. Otobüse bktım acaba duracak mı diye baya mesafe sonra durdu.

Ben ilk önce ayağa kalkıp kendimi kontrol ettim. Bir şeyim yoktu. Hala sol omzun hafifçe ağrıyor, dirseğimde çürüdü. Baktım bir şeyim yok o anda şöför ve muavini geldi.

Görmüyor musun sağ şeridi ortalamış gidiyorum aynan yok mu senin dedim? Adamlar herhalde bana bir şey oldu diye baya temkinli geldiler ve ağzımı açtım susmadan beş dakika konuştum. Bir yandan da göz ucuyla motora baktım. Hatırı sayılı bir çizik olmadğını anladığım için polisi işe sokmadım. Ehliyetim olduğu için sorun olmazdı. Baktım şöför özür diliyor ve olabildiğince alttan alınca fazla ses çıkarmadım. Sadece sağ şeritte gitmeseydin gidilmez diye diyince ne yapacaktım uçacak mıydım dedim yine ses çıkarmadı. Hadi neyse bende ve motorda hasar yok yoluna git dedim gittiler. Moralim bozuldu birazda acaba hata bende mi diye düşündüm.

Normal şartlarda otobüsler orada 2. şeritte gidip sağa geçiyorlar. Benim yapmam greken hız kesip onun öne geçmesine müsade etmem gerekirdi. İşte o an geçmez nasıl olsa ışıklara takılır dedim olmadı.

Ucuz atlattım diyemem ama daha kötü bir şeyde olabilirdi. Otopark yüzünden sağ şeride geçmesem bütün bunlar olmazdı. Artık daha temkinli olacam.

Bu arada normal olarak sürerken mutlaka phalı arabaların önünde, arkasında veya yanında gidiyorum. Bir şey olmasın diye acaip kasıyorlar.

Kalın sağlacakla

Motosikleti
    Ya abi çok geçmiş olsun. Sabah sabah okudum şimdi çok üzüldüm. Dikkat et aman. Biliyosun hala trafikte 2.sınıf muamelesi görülüyor motosiklet kullananlar. Neyse buna da şükür. Tekrar geçmiş olsun.

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Latif arkadaşım hala bir parça şoku atlatamadım. Ucuz yırttım diyebilirim. Allah tüm motorcuları korusun ve daha sıkışık beter bir trafik yapsın ki tüm dört tekerler yolda hiç gidemesin. Normalde sabah çok kolay ve rahat geldim. Sadece Şişhane'de otopark için sorun oldu. Zaten otopark ile de anlaşamadım olan bize oldu. Şu an hesap kitap işindeyim. Galiba otopark yüzünde işe motorla gelemiyeğim. Günlüğü 5 ytl istiyorlar. En ucuzu bu. Ayda 130 ytl ediyor bide benzini hesaba katarsam 180 ytl sadece işe gidiş geliş. Taksim işte tüm otoparkçıların gözü dönmüş. Hele bir tanesi çalarlar bunu dedi oha dedim. Şimdilik bizim şirketin arkasında ki otoparka bıraktım ama aklım onda. Motorun bu var derdin var. Paranla bile park edemiyorsun.

Motosikleti

Günaydın

Scud ,

Geçmiş olsun abicim. Allah korumuş yinede . Otobusle ve minibuslere ozellikle dikkat etmek gerekiyo arkadarındada durmamak gerekiyo aniden durabiliyolarda. Tekrar geçmiş olsun.

peri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ----------------

Motosikleti
    Alıntı scud adlı üyeden alıntı
    Latif arkadaşım hala bir parça şoku atlatamadım. Ucuz yırttım diyebilirim. Allah tüm motorcuları korusun ve daha sıkışık beter bir trafik yapsın ki tüm dört tekerler yolda hiç gidemesin. Normalde sabah çok kolay ve rahat geldim. Sadece Şişhane'de otopark için sorun oldu. Zaten otopark ile de anlaşamadım olan bize oldu. Şu an hesap kitap işindeyim. Galiba otopark yüzünde işe motorla gelemiyeğim. Günlüğü 5 ytl istiyorlar. En ucuzu bu. Ayda 130 ytl ediyor bide benzini hesaba katarsam 180 ytl sadece işe gidiş geliş. Taksim işte tüm otoparkçıların gözü dönmüş. Hele bir tanesi çalarlar bunu dedi oha dedim. Şimdilik bizim şirketin arkasında ki otoparka bıraktım ama aklım onda. Motorun bu var derdin var. Paranla bile park edemiyorsun.

Şu otopark işi benimde fena halde canımı sıkıyo. Adamlar parsellemişler şehrin merkezlerini, dünyanın parasını istiyolar. Yazık günah ya. İnsanı İstanbul'dan da taşıt kullanmaktanda soğutuyolar. 180 Ytl az para mı ya. Millet 180 ytl'ye depoyu fulluyo bir ay arabayla işe gidip geliyo. Allahtan benim işyerinin tam arkasında (hemde pencereden görebiliyorum) arabaların girmediği bi sokak var. Resmen motor galerisi gibi. Herkes oraya çekiyo. İnşallah bende şu ehliyet işini bi halledebilirsem Zeytinle gelince orayaçekicem

Alıntı peri adlı üyeden alıntı
    yaa arkadaşlar siz çok ucuz buldunuz ama sorduğum yer bornova da ankara cad üstünde yetkili bayi. birde bornova meydandan aşağı inerken bakırcıoğlu diye bir mağaza var. orasıda aynı fiyatı verdi. peşin 1350 . kask falan hediyeside var bu arada. çok şaşırdım siz böyle deyince...
    Merhaba Peri arkadaşım,
    Fiyat oldukça makul bence hiç kaçırma. Ben açıkcası çok şaşırdım. İstanbulda asla bu fiyata bulamazsın. Acaba ilden ile yada bölgeden bölgeye bu rakamların oynama ihtimali var mı?
    Alırsan eğer şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    İthalatcı firma deposu Aydında Oyüzden nakliye parası vermiyolar. İstanbula göndermeye kalkınca kargo parası 90 YTL . Muhtemelen oyüzden.

2000zx6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük geçmiş olsun dostum, çok üzüldüm. Minibüs ve otobüsler hakkındaki görüşlerinize katılıyorum bende birde bunlara taksicileri eklemek istiyorum, insanın bir dozer alıp hepsini ezesi geliyor. Bazıarkadaşlarım cebinde çıkma buji ve demir bilya taşıyordu, sıkıştıran saygısızların camlarını ellerine veriyordu insanı delirtiyorlar bazen arkadaş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler