Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı jbuura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 6400 km de 1.100 e aldım
    http://imageshack.us/photo/my-images...670969029.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images...688754029.jpg/ şimdilik sadece bu fotolar var zamanla eklerim

lastik konusuna gelince bir kerelik iyi bir şey almak istiyorum. paradan fazla kaçmam o konuda
    nikelaj olayı da sanırım yeni almak olucak amörtisör olayını şöle duydum sahibinden sitesinde motor bakarken bir 125 zn ilanında görmüştüm kafama takıldı tam olarak hatırlamıyorum fakat honda nın bir modelinin amortismanı takıldı falan yazıyordu ondan merak ettim.
    unutmadan en fazla 70km/h yapıyorum ve gıcırtılar beni biraz korkutmuyor değil?

servis olayına gelince yetkili mondial servisine mi götürüyorsunuz yoksa normal bir servise mi ?
    1-2 kez yağ değişimini görürsem sanırım daha sonra kendimde yapabilirim şimdilik fazla kurcalamak istemiyorum
    Motor fena durmuyor. Fiyatta normal piyasa değeri. Hayırlı olsun. Güzel günlerde binersin inşallah.
    Amortisör muhabbeti biliyorum ama yalan dolan bana kalırsa. Bu mondial'in asya'nın aynen kopyaladığı motor honda shadow 90 var. Onun amortisörüyle değişti diyenler var. Ama ben inanmıyorum. Onun amortisörü bulunmaz hint kumaşı ve bir o kadarda pahalı. Rahatsız olan adam onla uğraşmaz direk motoru değiştirir. Motordan çok birşey bekleme zaten. Bende en fazla 110 görebildim. O sürat bile fazla. Şehir içi 50-60 iyidir hem yakıt açısından hemde yolu süzebilmek açısından. Önüne ne çıkacağı belli olmuyor. Yalnız nikelaj kısımları Slayerr abimin bana tavsiye ettiği metylan ile temizlemeni öneririm. Gerçekten çok fark ediyor. Servis ben kendi servisine götürüyorum ama babamın eski arkadaşı olduğu için. Bakıma giderken yağını kendin al derim. Daha uygun oluyor. Onlara bırakırsan hem kendi yağlarını koyuyorla hemde bakım ücreti artıyor.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7061620/detay/ bakın bu ilanda honda amortisör ile değiştirilmiş falan demekte kast ettiğim olay buydu.

arkadaşlar michelin ya da metzzeller demişsiniz bunların modeli falan nedir standart mıdır hangisini almalıyım ?

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gökhan naptın ne zaman geliyor motorun?
    Dostum ZNU yu aldım ve lanet olsun ya fotoları yüklücem böyle lanet bi motor olamaz
    adamlar ayaklık değiltirmişler yere nerdeyse 3 cm arkama birisi biniyor yere sıfır motor dönmüyo
    sonra egsoz dekor kapağı değişmiş ya motor esneyince kasaya arka tampona çarpıyo çıkardım kapağı yine egsoz sürtüyo çok az.
    güzel yani dreksion çok az daha fazla dönüyo okadarcık başka bişeye yaramadı motor yatıyo şuan napcam bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

ayrıyetten forumu şimdi okudum znunun yol tutuşu çok iyi belki yeni lastiklerden olsa gerek
    ama egsozun arkaya çarpması ve ayaklığın yere yakın olması çözülemicek bi sorun. fotoları yüklüyünce anlıcaksınız. ve Siyah kadar kirlenen bi kasa yok her gün siliyorum 2 saate ustundeki tozları görebilirsnz =)
    ve motorda ufak tefek çizikler bile belli oluyo bana motor çizik geldi şuan 300 km de götürcem edremite(servis).
    şimdi motor sağlam olsaydı izmir yapcaktım uzun yol çok rahat yapılıyorr unutmayın =)
    [B]İnsan paranın sahtesini yapar, parada İNSANIN ! [/B]

Motosikleti
    Alıntı GokhanGvn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dostum ZNU yu aldım ve lanet olsun ya fotoları yüklücem böyle lanet bi motor olamaz
    adamlar ayaklık değiltirmişler yere nerdeyse 3 cm arkama birisi biniyor yere sıfır motor dönmüyo
    sonra egsoz dekor kapağı değişmiş ya motor esneyince kasaya arka tampona çarpıyo çıkardım kapağı yine egsoz sürtüyo çok az.
    güzel yani dreksion çok az daha fazla dönüyo okadarcık başka bişeye yaramadı motor yatıyo şuan napcam bilmiyorum.
    Yapma ya. Üzüldüm valla. Satmak seni daha çok zarara sokacak. Başka bir yolu bulunur. Gerekirse parça değişimi yapılır. Olsun sıkma canını. Herşeyde bir hayır vardır de geç.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    ya valahi düşünüyorum resmen periyodik hata çaresi ne anlamadım tek basıma kasisden geçemiyorum mondiali aramamın flan çaresi varmı varsa numara varmı

Motosikleti
    ya valahi düşünüyorum resmen periyodik hata çaresi ne anlamadım tek basıma kasisden geçemiyorum mondiali aramamın flan çaresi varmı varsa numara varmı
    Adres : Yeşil Mahalle 829 Sokak No:14 Nazilli / AYDIN
    Web Sitesi : www.mondialmotor.com.tr
    E-mail : info@mondialmotor.com.tr
    Tel: : +90 256 315 50 00
    Fax: : +90 256 314 11 10
    : +90 256 315 33 88

Bunları buldum ben ama ne denli yardımcı olurlar bilemiyorum. İnsan azcık düşünmez mi ya? Yada ne değiştide bu motoru bu kadar alçak? Aslında düzeltilcek türden bişey değil mi? Ben henüz sorunuda tam anlayamadım gerçi? Orta sehpa mı değişmiş? Sürten o mu?

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    dostum yeni ayaklık takmışlar farklı daha kısa kısa olunca ek yapmılar şaşiden yere aşırı yakın olmuş foto koyunca anlıcaksın.
    Egsoz mevzusuda çözülcek gibi değil anca hiç kıpırdamayan bi amortisor lazım anlamadım gibbi ZN mi özledim :(

Motosikleti
    dostum yeni ayaklık takmışlar farklı daha kısa kısa olunca ek yapmılar şaşiden yere aşırı yakın olmuş foto koyunca anlıcaksın.
    Egsoz mevzusuda çözülcek gibi değil anca hiç kıpırdamayan bi amortisor lazım anlamadım gibbi ZN mi özledim :(
    Egzozu söksek. Borusunu hafif içeri doğru falsolu yapsak? Olmaz mı? Yada biraz daha aşağı indirsek egzozu? Yada komple değiştirsek daha ince birşey koysak?

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Dostum 0 motor almışım şuan düşünemiyorum böyle tamirleri biliyomusun bozuk çıktı lanet içeri yamultsak lastiğe sürtcek asağı indirsek olabilir ama orjinlik gidicek ama bilmiyorumki servis gidiyim belli olcak kıyaslamam lazım baska bi znu ile fotolar geliyo şimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Bu ayaktayken normal hali kısa olduğu belli oluyordur

bu kapalı hali yere ne kadar yakın olduğunu görüyorsunuzdur ve şuan üstünde kimse oturmuyor ve esneme payı hariç ( motor ne kasisden geçiyo nede dönerken azcık yatıyo )

buda egsozun hali kapağı söktüm yoksa sesten kafayı yicektim ve kapağı söktüğüm halde vuruyo inceden allah yardımcım olsun

varmı bi çare doktor =)

Motosikleti
    Dostum 0 motor almışım şuan düşünemiyorum böyle tamirleri biliyomusun bozuk çıktı lanet içeri yamultsak lastiğe sürtcek asağı indirsek olabilir ama orjinlik gidicek ama bilmiyorumki servis gidiyim belli olcak kıyaslamam lazım baska bi znu ile fotolar geliyo şimdi[COLOR="Silver"]
    Haklısın ama satarsan daha çok zarara gireceksin. Bence orta sehpa değişir düzeltilir. Binilmez ona öyle. Saçma olmuş. Be gerek varsa öyle bir değişikliğe? Egzozada bir çare bulunabilir. Az bişey aşağı inse ses kesilir diye düşünüyorum. Hakkında hayırlısı. İnşallah kısa zamanda çare bulurlar.

as 125 t kullanan arkadaşlar litre bazında yakıt tüketiminiz ne kadar. paylaşabilirseniz sevinirim. ilgi gösteren herkese teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

ayrıyetten forumu şimdi okudum znunun yol tutuşu çok iyi belki yeni lastiklerden olsa gerek
    ama egsozun arkaya çarpması ve ayaklığın yere yakın olması çözülemicek bi sorun. fotoları yüklüyünce anlıcaksınız. ve Siyah kadar kirlenen bi kasa yok her gün siliyorum 2 saate ustundeki tozları görebilirsnz =)
    ve motorda ufak tefek çizikler bile belli oluyo bana motor çizik geldi şuan 300 km de götürcem edremite(servis).
    şimdi motor sağlam olsaydı izmir yapcaktım uzun yol çok rahat yapılıyorr unutmayın =)
    gökhan forumu takı ederken znu sorununu okudum cok fazla motorlar hakkında bı bılgım yok ama znu almayı dusunuyordum .bu sorun hepsınde olan bırsey degılmı yanı fabrıka cıkısı bır hata degıldı yenı znu nun degısıklıgınden mı ?
    ve gecmıs olsun dıleklerımıde ıletmek ısterım

Motosikleti
    Alıntı DESS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    as 125 t kullanan arkadaşlar litre bazında yakıt tüketiminiz ne kadar. paylaşabilirseniz sevinirim. ilgi gösteren herkese teşekkürler.
    Eğer çok sıkıştırmazsan motorunu 40-50 civarı kullanırsan mesela 10-11 krş yakar km'de. Ben 16 lira benzinle 160 km yol yapıyorum rahat rahat.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Haklısın ama satarsan daha çok zarara gireceksin. Bence orta sehpa değişir düzeltilir. Binilmez ona öyle. Saçma olmuş. Be gerek varsa öyle bir değişikliğe? Egzozada bir çare bulunabilir. Az bişey aşağı inse ses kesilir diye düşünüyorum. Hakkında hayırlısı. İnşallah kısa zamanda çare bulurlar.
    P.tesi veya Salı günü aynı znu ile kıyaslıcam ozaman herşey belli olcak. bu gun baktım egsozun aşağıya inme ihtimali çok kötü. ayaklık şuan fabrika hatası inş kıyasladığım motor böyle değildir ve değişir diye umuyorum ama sanmam ne kadar yukarı gelicekki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Alıntı sibella adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gökhan forumu takı ederken znu sorununu okudum cok fazla motorlar hakkında bı bılgım yok ama znu almayı dusunuyordum .bu sorun hepsınde olan bırsey degılmı yanı fabrıka cıkısı bır hata degıldı yenı znu nun degısıklıgınden mı ?
    ve gecmıs olsun dıleklerımıde ıletmek ısterım
    Tahminimce hepsinde var Şuan egsoz dekor kapağını çıkardım ses gitti ama yine hafiften vuruyo yine amortisor flan flan düzelir bu kapaksızda sürerim sorun değil fakat ayaklık berbat ya eski zn de kaynağı en dipteyken şimdi 5 cm tahminen aşağıda fotolardada gördüğünüz gibi. Benim gibi bi zn hastası soğuduysa motordan bilmiyorum gerçekten ZNU pert bi motor. bu gun farkettim dreksion sağ tarafa daha çok dönüyor. Plaka çıksın herşeye bi açıklık getiricem inş.

Motosikleti
    P.tesi veya Salı günü aynı znu ile kıyaslıcam ozaman herşey belli olcak. bu gun baktım egsozun aşağıya inme ihtimali çok kötü. ayaklık şuan fabrika hatası inş kıyasladığım motor böyle değildir ve değişir diye umuyorum ama sanmam ne kadar yukarı gelicekki ?[COLOR="Silver"]

Tahminimce hepsinde var Şuan egsoz dekor kapağını çıkardım ses gitti ama yine hafiften vuruyo yine amortisor flan flan düzelir bu kapaksızda sürerim sorun değil fakat ayaklık berbat ya eski zn de kaynağı en dipteyken şimdi 5 cm tahminen aşağıda fotolardada gördüğünüz gibi. Benim gibi bi zn hastası soğuduysa motordan bilmiyorum gerçekten ZNU pert bi motor. bu gun farkettim dreksion sağ tarafa daha çok dönüyor. Plaka çıksın herşeye bi açıklık getiricem inş.
    Yok ya çok fark var. 5cm'den fazladır. Epey saçma yenilik yapmışlar. Grenaj üstündeki sinyaller çalışıyo mu bari? O düzgün mü? Nasıl direksiyon sağa daha fazla dönebilir ki ya? Keşke gidip asya alsaydın söyle güzel bir renk kahverengi falan. Yada krem renk kahverengi koltuk döşemesi. Verdiğin paraya yazık. Bunlar yüzsüz kabulde etmiycekler yani hiç bişeyi hepsi böyle falan diycekler.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Yok ya çok fark var. 5cm'den fazladır. Epey saçma yenilik yapmışlar. Grenaj üstündeki sinyaller çalışıyo mu bari? O düzgün mü? Nasıl direksiyon sağa daha fazla dönebilir ki ya? Keşke gidip asya alsaydın söyle güzel bir renk kahverengi falan. Yada krem renk kahverengi koltuk döşemesi. Verdiğin paraya yazık. Bunlar yüzsüz kabulde etmiycekler yani hiç bişeyi hepsi böyle falan diycekler.
    Sinyaller çalışıyor dreksionda çok sorun değil dreksionu verdikleri işçilikte önemsizlik için yazdım ben.
    Keşke demeyi sevmem demicemde bu işi bırakmam böyle

Motosikleti

Sinyaller çalışıyor dreksionda çok sorun değil dreksionu verdikleri işçilikte önemsizlik için yazdım ben.
    Keşke demeyi sevmem demicemde bu işi bırakmam böyle
    İstersen bırak ama onlara bişey olmaz olan sana olur. Toplarsın onu sen ya. Olur canavar gibi. Şuraya dikkat 0 motor topluyoruz

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    İstersen bırak ama onlara bişey olmaz olan sana olur. Toplarsın onu sen ya. Olur canavar gibi. Şuraya dikkat 0 motor topluyoruz
    Benim kaderimde var motor toplamak olaya bak sen ilk verdiğim siparişte ZNU u bozuk geldi biliyomusun Benzin otomatiği bozuk geldi bekledim 20 gün Şimdi baktımda Aysada ayaklık alçak yapmışlar ama sürtceğini sanmıyorum amortisorleri daha yüksek gibime geldi

Motosikleti

Benim kaderimde var motor toplamak olaya bak sen ilk verdiğim siparişte ZNU u bozuk geldi biliyomusun Benzin otomatiği bozuk geldi bekledim 20 gün Şimdi baktımda Aysada ayaklık alçak yapmışlar ama sürtceğini sanmıyorum amortisorleri daha yüksek gibime geldi
    Valla kullanan bir arkadaş var asya. Hiç bir problemi yok. Sen çok şanssızmışsın ya. Keşke tövbe edip japon falan bişeyler alsaydın

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Valla kullanan bir arkadaş var asya. Hiç bir problemi yok. Sen çok şanssızmışsın ya. Keşke tövbe edip japon falan bişeyler alsaydın
    Ettim ettim Bu son bundan sonra Honda dan CBR yada bisan dan Chooper alıcam V motor ama bu hayallere çok var =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler