Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

motorumu 15 gün önce yaptırdım...toplam 260 tl maliyetle komple moturu yeniledik...fakat bana artık daha fazla benzin harcıyor gibi geldi..benzin göstergeside bozuk olduğu için benzini fulledikten sonra km not aldım...ve demin yolda kaldım ))) ağzına kadar dolu depo beni 128 km götürmüş..motoru yavaş ve hep sokak araları ya da fikirtepe-kadıköy,fikirtepe acıbadem,fikirtepe moda güzergahında şehiriçinde kullandım..bu rakamlar normal mi?
    xbox360-psp-wdtvlive-olmazsa olmaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı enesemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu 15 gün önce yaptırdım...toplam 260 tl maliyetle komple moturu yeniledik...fakat bana artık daha fazla benzin harcıyor gibi geldi..benzin göstergeside bozuk olduğu için benzini fulledikten sonra km not aldım...ve demin yolda kaldım ))) ağzına kadar dolu depo beni 128 km götürmüş..motoru yavaş ve hep sokak araları ya da fikirtepe-kadıköy,fikirtepe acıbadem,fikirtepe moda güzergahında şehiriçinde kullandım..bu rakamlar normal mi?
    Anormal sayılmaz. Zaten 4 lt. deposu var 3,12 lt/100 km tüketime tekabül eder.

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Bana biraz fazla gibi geldi. Ama slayer'ın dediği gibi üç aşağı beş yukarı normal sayılır.
    Enes senin motor kaç km olduki yaptırdın onu anlamadım. Kışa doğru almıştın yanlış hatırlamıyorsam.
    Son bi şey daha motoru 150'lik yaptırdıysan, rodaj süresi falan filan bunlar etkiler tabi yakıtı.

ertanos hocam...motor 4 aylıkken yaptırdım...eşe dosta yüzmüz yumuşak,isteyene hayır diyemedik...motoru pert ettiler...3 ay yattı motor..para biriktirip yaptırdım..ama akıllandım,kimseye vermiyorum daha..sadece grenajlarda kırıklar var,o da kalsın öyle dedim artık
    xbox360-psp-wdtvlive-olmazsa olmaz...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    km sayacı fazla sayıyo yakıt hesabı yaparken onuda düşünün ama 125zn ler ortalama 4litre yakıyo malesef
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km sayacı fazla sayıyo yakıt hesabı yaparken onuda düşünün ama 125zn ler ortalama 4litre yakıyo malesef
    2 zamanlıdan inip binseydiniz kokluyor derdiniz. Ben çok memnunum yakıtından benimki asya ama aynı hepsi. Aldığım gün deponun ibresi kırmızıdaydı 10 liralık koydum. 3872'den 4008 km'ye kadar gezdim. Kırmızıya düştü dün yine 10 liralık koydum. İbre geçen koyduğumla aşağı yukarı aynı seviyeye geldi. Motoru kullanmaktan kullanmaya fark var tabi.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 zamanlıdan inip binseydiniz kokluyor derdiniz. Ben çok memnunum yakıtından benimki asya ama aynı hepsi. Aldığım gün deponun ibresi kırmızıdaydı 10 liralık koydum. 3872'den 4008 km'ye kadar gezdim. Kırmızıya düştü dün yine 10 liralık koydum. İbre geçen koyduğumla aşağı yukarı aynı seviyeye geldi. Motoru kullanmaktan kullanmaya fark var tabi.
    Hocam senin hesabına göre 10 TL ye hadi içindeki yakıtla birlikte 14 TL ye 136 KM uçuk bir rakam değil mi_? Bence çok iyi...
    Bende 125 znu var 2 ay olmadı daha alalı şimdi deneme yapıyorum. içinde çok az yakıt vardı 20 TL lik attırdım ibre kırmızıya dayandı 115 KM falan oldu. yarı yarıya fak hocam. Birde bunlarda depo 5 L. Aldığım yer ilk başlarda yakar dedi ama o fark bu fark değildir bence

Motosikleti
    Asya 125 T
    Merhaba Arkadaşlar,
    Benimde motosikletim Asya 125T ve şuan 1.350 km civarındayım, Benim motosiklette 10 Tl ye 65 km felan gidiyor. Banada ilk başlarda çok yakar diyorlardı ama şimdi konuları okuyunca açıkçası halen fazla yaktığını düşünüyorum. İlk bakımını 600 de iken yaptırmıştım 1600 de tekrar bakıma sokacağım. Sizce yakış normal mi yok anormal ise yanlış nerede olabilir? Teşekkürler...
    Olcay DAĞLI

Motosikleti
    Valla ben yakıt konusunda çok memnunum hiç bu kadar memnun olmamıştım. Motoru çok fazla sıkıştırmam. 50-60 iyidir. 60'tan sonra yakıt artar diye bir yerde okumuştum. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Rodajdan sonra düşer diye umuyorum sizin yakıtınızda. Eğer böyle giderse allah sabır versin. Hiç kahrı çekilmez.

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı enesemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ertanos hocam...motor 4 aylıkken yaptırdım...eşe dosta yüzmüz yumuşak,isteyene hayır diyemedik...motoru pert ettiler...3 ay yattı motor..para biriktirip yaptırdım..ama akıllandım,kimseye vermiyorum daha..sadece grenajlarda kırıklar var,o da kalsın öyle dedim artık
    doğrusu bu zaten kimseye verme. hayır demeyi bilmezsen evetinin kıymeti olmaz.

aynen öyle. moralini bozma insanların şimdi karıştırma fazla.

Alıntı darksinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam senin hesabına göre 10 TL ye hadi içindeki yakıtla birlikte 14 TL ye 136 KM uçuk bir rakam değil mi_? Bence çok iyi...
    Bende 125 znu var 2 ay olmadı daha alalı şimdi deneme yapıyorum. içinde çok az yakıt vardı 20 TL lik attırdım ibre kırmızıya dayandı 115 KM falan oldu. yarı yarıya fak hocam. Birde bunlarda depo 5 L. Aldığım yer ilk başlarda yakar dedi ama o fark bu fark değildir bence
    aga naaptın sen öyle ya. benmi yanlış anladım. 20 liraya 115 km ise kmde 17,3 kuruş yapar. biraz fazla gibi geldi.
    Alıntı olcaydagli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Benimde motosikletim Asya 125T ve şuan 1.350 km civarındayım, Benim motosiklette 10 Tl ye 65 km felan gidiyor. Banada ilk başlarda çok yakar diyorlardı ama şimdi konuları okuyunca açıkçası halen fazla yaktığını düşünüyorum. İlk bakımını 600 de iken yaptırmıştım 1600 de tekrar bakıma sokacağım. Sizce yakış normal mi yok anormal ise yanlış nerede olabilir? Teşekkürler...
    olcay seninkide biraz fazla gibi geldi. 15,3 kuruş yapıyor km'de. ilk bakımda karbüratör ayarını yaptımı ustan. hava yakıt karışımı olayını ilk bakımda yapıyorlar benim bildiğm.
    benim motor 11bin'i geçti iki kişi şehir içi 13 kuruş yaktı son depoda. normaldede 11-12 kuruş aralığında yakıyor şehir içi.
    Valla ben yakıt konusunda çok memnunum hiç bu kadar memnun olmamıştım. Motoru çok fazla sıkıştırmam. 50-60 iyidir. 60'tan sonra yakıt artar diye bir yerde okumuştum. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Rodajdan sonra düşer diye umuyorum sizin yakıtınızda. Eğer böyle giderse allah sabır versin. Hiç kahrı çekilmez.
    üstad motorlarımız aynı. bizim motorlar için senin dediğin gibi 60-70 km aralığı çok idealdir. yakıt bu seviyelerde minimuma iner. fakat şehir için kullanımda dur kalk, ani hızlanmalar yakıtı etkiler. keyif motoru zaten bunlar. sıkıştırmamak lazım.

Motosikleti
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad motorlarımız aynı. bizim motorlar için senin dediğin gibi 60-70 km aralığı çok idealdir. yakıt bu seviyelerde minimuma iner. fakat şehir için kullanımda dur kalk, ani hızlanmalar yakıtı etkiler. keyif motoru zaten bunlar. sıkıştırmamak lazım.
    Sıkıştırmanın pek bir anlamı yok zaten. Kaskımı takarım gözlüğümü takarım. Rahat bir şekilde hem işimi görür hem keyfimi yaparım. Motoru aldığım gibi denedim bana satan abiyle. 110'a kadar çıktık. Yeterde artar bile. Dahada giderdi belki ama canını almaya niyetim yok. Arada öyle hızlanmam gerektiği zaman gerçekten güven veriyor ve anında uzaklaşıyorum. Çekişi, süratlenmesi hiç fena değil. Ben çok memnunum. Forumda da çok fazla şikayetçi olan arkadaş yoktur sanırım.

Motosikleti
    kymco super 8
    arkadaslar aranızda satmayı dusunen varsa 0531 975 59 89 nolu telden bana ulasırsa sevınırım ıstanbuldanım

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    okan pembeyi satmışmıydın sen?

Motosikleti
    kymco super 8
    okan pembeyi satmışmıydın sen?
    sattım sonra baska motor aldım ama gen satmak zorunda kaldım sımdı gene zn 125 yada as 125t alıcam satan olursa ve fıyatta anlasırsak

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mftttt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm tamamdır bekliyoruzz
    ya o far işini bi halledemedim zaman bulamadım sınavlar falan derken ama yapınca hemmen eklicem buraya zaten maximum yarım saatlik bi işi var galiba

---------- Post added at 23:56 ---------- Previous post was at 23:50 ----------

galiba 2011 model asya as 125t lerde bu sorun kalkmış çünkü ben en az 6 7 kez arkadaşların arabalarıyla denedim aynı yolu metresine kadar aynı gösteriyo düzeltmişler kısacası son modellerinde. ayrıca benim motor rodajdayken 3.5 litre benzinle 100 110 km arası yol yapıyordu, ama artık 3.5 litreyle 130 140km arası yapıyo şehir içi kullanımda. galiba bu düzelmelerde asya motorun artık 2011 modelleri de dahil olarak motosikletlerini türkiyede toplamaya başlamasından kaynaklanıyor. hatta kendileri türkiyede üretildiklerini iddia ediyorlar ama tabi kim inanırsa

Motosikleti
    Farın üstü için eskiden Magirus'larda sıkça kullanılan bir şapka takıcam sizce nasıl olur? Lastiklerede yanak alıcam. Sizce nasıl olur?

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Farın üstü için eskiden Magirus'larda sıkça kullanılan bir şapka takıcam sizce nasıl olur? Lastiklerede yanak alıcam. Sizce nasıl olur?
    ikiside süper olur ama bence yanak mükemmel olur ki bende düşünüyorum onu iyi bi lastik aldıktan sora tabiki. hala orjinal naylon çinli lastikleri kullanıorum yalnız yanak kendin yapınca güneşte uzun sürede çıkıyo falan deniyo haberin olsun.

Motosikleti
    Alıntı PEKTAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikiside süper olur ama bence yanak mükemmel olur ki bende düşünüyorum onu iyi bi lastik aldıktan sora tabiki. hala orjinal naylon çinli lastikleri kullanıorum yalnız yanak kendin yapınca güneşte uzun sürede çıkıyo falan deniyo haberin olsun.
    Valla ben Edirne'de yanak bulamadım da. Sanayide iyi bir araştırma yapmam lazım belki bulurum. Bulamazsam yazıları beyaza boyamayı düşünüyorum. Lastikleri bende değiştiricem kışa doğru. Lastikler kuru zeminde fena değil aslında ama ıslak zeminde epey sıkıntı yaratıyor. Son cümleyi anlamadım nasıl kendin yapınca?

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Valla ben Edirne'de yanak bulamadım da. Sanayide iyi bir araştırma yapmam lazım belki bulurum. Bulamazsam yazıları beyaza boyamayı düşünüyorum. Lastikleri bende değiştiricem kışa doğru. Lastikler kuru zeminde fena değil aslında ama ıslak zeminde epey sıkıntı yaratıyor. Son cümleyi anlamadım nasıl kendin yapınca?
    daha önce konuşmuştuk yanak olayını arkadaşlarla hatta birbirimize linkler falan vermiştik önceki sayfalarda vardı. bi bak istersen. yakışmaz olurmu kesinlikle süper olur.
    far için şapkayı buldunmu?

Motosikleti
    daha önce konuşmuştuk yanak olayını arkadaşlarla hatta birbirimize linkler falan vermiştik önceki sayfalarda vardı. bi bak istersen. yakışmaz olurmu kesinlikle süper olur.
    far için şapkayı buldunmu?
    Yok ama onu buluruz o kolay. Edirne'de 2 tane minibüsümüz var. O tür şeylerle çok uzun zaman uğraştık. Magiruslarımız vardı. Belki depoda bile olabilir bakmam lazım müsait bir günde. Yanak bir bakayım geriye doğru. Bulursam bir göz gezdireyim. Ama şu var hiç bir yerde bulamıyorum. İnternette yok. Edirne'de yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler