Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    ARKADASLAR BANA A2 EHLİYETLİ BİR ARKADAS LAZIM YENI MOTOR ALDIM VE BAGLADILAR BNDE B SINIFI VAR YARDIMCI OLABİLCEK BİRİ VARMI ??? YARDIMCI OLABİLCEK ARKADASA GEREKIRSE UCRETTE VERIRM AÇİLLL İSTANBUL AVCILAR CİVARI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DL 650
    Alıntı ngural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADASLAR BANA A2 EHLİYETLİ BİR ARKADAS LAZIM YENI MOTOR ALDIM VE BAGLADILAR BNDE B SINIFI VAR YARDIMCI OLABİLCEK BİRİ VARMI ??? YARDIMCI OLABİLCEK ARKADASA GEREKIRSE UCRETTE VERIRM AÇİLLL İSTANBUL AVCILAR CİVARI
    a2 ehliyetin yok ehliyetli arkadaşında yok anlaşılan bu durum üzücü vede yanlış, yoldan birini çevirip rica edicen artık.
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim tayfa dan kimse yokmu yav. ben sattım siz dağıldınız anlamadım :( blizkerit, ertanos, myt hayirsiz nerelerdesiniz.
    motora devam hocam buradayım.
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tayfa burda da sen yoksun hocam yaklaşık 2 haftadır foruma girmiyordum evlilik hazırlığı telaşı falan derken atlattık bitti çok şükür...uzuuun bir gezintiden sonra bugün işe başladım.. allah herkese istediği, gönlünden geçirdiği insanla evlenmeyi nasib etsin...
    gözün aydın ibrahim darısı bizim başımıza artık. allah bi yastıkta kocatsın.

Motosikleti
    125 Zn
    hadi gözün aydın dostum Allah bir yastıkda kocatsın. yenge de meraklı mı? ben hanımın dırdırı ile almıştım motoru

evet ertanos hocam sattım motoru , özledim keratayı şimdiden gerçi üstü açılır bir twingo aldım o rüzgarı 1 kere almışım..

Sizlerle birşey paylaşmak istiyorum. Arabaya bindiğim ilk anda motorlara çok dikkat ediyorum ama inanın o kadar dikkat etmeme rağmen

göremiyorum. Bitanesine yol veriyim geçsin diye yavaşladım , adam laf söyledi bende seni adamdan sayanda suç yol verdim sana dedim ,adam

özür diledi. harbiden garip
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

öncelikle herkese merhaba..

motor ehliyetimi daha yeni aldım ve scooter motor almak istiyorum.daha önceden araştırdığımda 2 marka arasından birini seçicektim. ya asya AS125T NOSTALJİ yada Mondial 125 ZN .. yalnız şimdi mondialin modeli değişmiş . sizce hangisini tercih etmeliyim?

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora devam hocam buradayım.

gözün aydın ibrahim darısı bizim başımıza artık. allah bi yastıkta kocatsın.

ertan çok sağol kardeşim inşallah darısı başına..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:28 ----------

Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi gözün aydın dostum Allah bir yastıkda kocatsın. yenge de meraklı mı? ben hanımın dırdırı ile almıştım motoru

evet ertanos hocam sattım motoru , özledim keratayı şimdiden gerçi üstü açılır bir twingo aldım o rüzgarı 1 kere almışım..

Sizlerle birşey paylaşmak istiyorum. Arabaya bindiğim ilk anda motorlara çok dikkat ediyorum ama inanın o kadar dikkat etmeme rağmen

göremiyorum. Bitanesine yol veriyim geçsin diye yavaşladım , adam laf söyledi bende seni adamdan sayanda suç yol verdim sana dedim ,adam

özür diledi. harbiden garip

çok sağol hocam allah cümlemizin mutluluğunu daim etsin...bizimki fiat bayisinde sigorta bölümünde..uzun zamandır arabalarla haşır neşir olduğu için motosiklete pek meraklı değil ben de binmesi için pek ısrar etmemiştim satmadan önce.. geçenlerde tamam eğer bigün yenisini alırsan söz binicem demişti yazdım bi kenara...

twingo tam yaz arabası üstü açılır olması da çok güzel olmuş rüzgarı hissetmeye devam...hayırlı olsun nazar değmesin..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Motosikleti
    Mondial 125 Znu
    arkadaslar size bir sorum olcak ama bana mesajla gönderin cevabını bugun znu almaya gideceğim acaba trafik işlemlerini benmi yapacağım yoksa mondial motoru aldığım yermi bunlar fiata dahilmi size zahmet bana söylermisinizzzz

mondial zn 125 gurup oluşturalım yaz günlerinin tadını çıkartalım..ilginize çalçene

Alıntı exper038 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar size bir sorum olcak ama bana mesajla gönderin cevabını bugun znu almaya gideceğim acaba trafik işlemlerini benmi yapacağım yoksa mondial motoru aldığım yermi bunlar fiata dahilmi size zahmet bana söylermisinizzzz

selam bende ayın 15 gibi almayı planlıyorum.. işlemleri bayilikte yaptıracagım. onlar da hallediyorlar.. istanbulun neresindensin ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:00 ----------

Alıntı umur26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhaba..

motor ehliyetimi daha yeni aldım ve scooter motor almak istiyorum.daha önceden araştırdığımda 2 marka arasından birini seçicektim. ya asya AS125T NOSTALJİ yada Mondial 125 ZN .. yalnız şimdi mondialin modeli değişmiş . sizce hangisini tercih etmeliyim?

Evet bende bu 2 model arasında kaldım düşündüm ve çok araştırdım soruşturdum.. ve aldıgım cevaplar hep mondial almamdan yana oldu. gerek servisi gerekse yedek parca açısından "mondial al" cevabı buyuk ölçüdeydi... Asya'nın bu sene zaten sadece nostalji modeli yenilenmiş.. baska yeni modeli cıkmadı.. Ama bir de mondiala bakıyorum ki yine bir kaç tane yeni model cıkarmıs bu sene...... Asyanın renkleri daha göz alıcı dursa da servisi açısından ve tavsiyelere dayanaraktan mondilı seçeceğim.. Sanırım 15 gün sonra teslim alıcam bi aksilik cıkmaz ise.

yav bu mondial znx kullanan yok mu?
    Hakkında bişey bilmiyoz?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kadirr26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav bu mondial znx kullanan yok mu?
    Hakkında bişey bilmiyoz?
    ZNX in kullandığı motor 125zn ile bire bir aynı.Sadece görsel olarak znx de sinyaller grenaj üzerinde
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben bu motorda geceleri önümü göremiyorum. hangi farı kullanmam lazım acaba hem akünün kaldırabileceği hemde etrafı geceleri görebileceğim. sanki bu başlıkta vardı baya bi sayfa önce ama bulamadım şu an. bileninin varsa yardımcı olabilirmi ? önemli bi konu galiba bu far konusu.

yok mu bir hatırlayan ya hala bulamadım ara ara

hala mı yok ya hatırlayan valla delircem bulamıyorum

bu başlık ölmüş galiba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı PEKTAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu motorda geceleri önümü göremiyorum. hangi farı kullanmam lazım acaba hem akünün kaldırabileceği hemde etrafı geceleri görebileceğim. sanki bu başlıkta vardı baya bi sayfa önce ama bulamadım şu an. bileninin varsa yardımcı olabilirmi ? önemli bi konu galiba bu far konusu.
    Bu kadar arka arkaya mesaj yazmana gerek yoktu. Sonuçta bilen birileri görünce yazar.

Sorunun cevabına gelirsek. Bahsettiğin olayı Felon'un motoruna ben yapmıştım. Farı H4'e çevirdik, aydınlatma çok farketti. Yapman gerekenler; herhangi bir oto parçacıdan H4 far soketi alacaksın. Motorda mevcut olan far soketinin kablolarını keseceksin. 3 adet kablo olanı keseceksin, 2 kablolu ve ucunda ufak ampul olan park lambası ona dokunmuyorsun. Sonra kestiğin 3 kabloyu aldığın H4 soketin 3 kablosuyla birleştireceksin. Bu kablolardan biri şase (-) biri uzun far (+) biri kısa far (+) için. Hangisini nereye bağlaman gerektiğini deneyerek öğreneceksin. Yalnız denerken ampule bir (+) bir (-) kablo takmış olan gerekir aksi halde ampul ya da sigorta patlar. H4 soketini de bağladıktan sonra far tası üzerinde ampulü taktığın beyaz plastik parçayı söküp direk H4 ampulü takıyorsun ve soketi de ampule taktığında işlem tamam.

Fotoğrafların olduğu mesajın linkini de vereyim oradan da faydalanabilirsin.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2309545

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar arka arkaya mesaj yazmana gerek yoktu. Sonuçta bilen birileri görünce yazar.

Sorunun cevabına gelirsek. Bahsettiğin olayı Felon'un motoruna ben yapmıştım. Farı H4'e çevirdik, aydınlatma çok farketti. Yapman gerekenler; herhangi bir oto parçacıdan H4 far soketi alacaksın. Motorda mevcut olan far soketinin kablolarını keseceksin. 3 adet kablo olanı keseceksin, 2 kablolu ve ucunda ufak ampul olan park lambası ona dokunmuyorsun. Sonra kestiğin 3 kabloyu aldığın H4 soketin 3 kablosuyla birleştireceksin. Bu kablolardan biri şase (-) biri uzun far (+) biri kısa far (+) için. Hangisini nereye bağlaman gerektiğini deneyerek öğreneceksin. Yalnız denerken ampule bir (+) bir (-) kablo takmış olan gerekir aksi halde ampul ya da sigorta patlar. H4 soketini de bağladıktan sonra far tası üzerinde ampulü taktığın beyaz plastik parçayı söküp direk H4 ampulü takıyorsun ve soketi de ampule taktığında işlem tamam.

Fotoğrafların olduğu mesajın linkini de vereyim oradan da faydalanabilirsin.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2309545
    çok çok sağolun cidden çok iyi oldu hemen yapmaya çalışıcam yarın. birde art arda yazmamın sebebi başlığı güncel tutmaktı hani görülebilme ihtimalini artırmak için çok sağol tekrardan slayerr

pektas hallettikten sonra sende birkaç fotograf ekleyebilirmisin.. bizlerle sende paylaşırsan çok iyi olur

Alıntı mftttt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pektas hallettikten sonra sende birkaç fotograf ekleyebilirmisin.. bizlerle sende paylaşırsan çok iyi olur
    bugün tam gidicektim almaya h4 ampülünü ve soketini açtım farın içini falan baktım dün gece çözdüm az çok. ama tam gidiyim birazdan derken şakır şakır yağmur yağmaya başladı çıkamadım kısmetse yarın bol bol fotoğraf çekerek yapacağım

hmm tamamdır bekliyoruzz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler