Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    asya 150T 6a karakız
    eyup ramıde :D

sen neresındesın merhaba bu arada
    kula bela gelmez hak yazmadıkça hak bela yazmaz kul azmadıkça

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    ben anadolu yakasında,Kadıköy de yaşıyorum.

Motosikleti
    asya 150T 6a karakız
    ıyıyımıs ınsallhbır ara bı gezı yaparız herkes ıtıyor ama sanırsam kımse gelmıor

Motosikleti
    znu 125
    gerçekten bi ara toplansak, tanışsak, gezsek cok keyifli olur. ben cok isterim.

ahmetant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250 i
    İyi akşamlar,
    bu gün bende siyah zn'mi aldım (nihayet)ehliyet işlemleri iki üç ay sürdüğü için anca alabildim motoru daha önce hiç zn kullanmamıştım bayiiden eve kadar 8 km'lik ilk sürüşüm çok zevkli geçti.umarım bundan sonrada aynı şekilde geçer.herkese kazasız sürüşler.
    Bu arada ELRONDS hocam son sağlık durumlarınız nasıl.

Motosikleti
    znu 125
    ahmetant, hayırlı olsun.
    gerçekten çok keyifli bir motor Zn
    keyifli kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    batu hocam ses ver de son durumlarını bilelim !

bu arada benim km sayacı tam tamına %26 fazla gösteriyo. bi kaç kere arabamla ölçtüğüm mesafeyi (12.2 km) , motorla da bi kaç kere ölçtüm (15.4 km) ve fazla ölçtüğünü gördüm. emin olmak için de 5 km lik bi yeri ölçtüm ve 6.3 km gösterdi.

bu da demek oluyor ki; daha önce 0,100-0,108 tl ölçtüğüm km de yakıt sarfiyatı 0,126-0,135 tl imiş aslında. dolaylı olarak da 80 le giderken 60, 100 le giderken de 75 le falan gidiyorum aslında...

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı tnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu arada benim km sayacı tam tamına %26 fazla gösteriyo. bi kaç kere arabamla ölçtüğüm mesafeyi (12.2 km) , motorla da bi kaç kere ölçtüm (15.4 km) ve fazla ölçtüğünü gördüm. emin olmak için de 5 km lik bi yeri ölçtüm ve 6.3 km gösterdi.

bu da demek oluyor ki; daha önce 0,100-0,108 tl ölçtüğüm km de yakıt sarfiyatı 0,126-0,135 tl imiş aslında. dolaylı olarak da 80 le giderken 60, 100 le giderken de 75 le falan gidiyorum aslında...
    Desene üstad arabalar arkamızdan boşana korna çalmıyorlar yürü bea gibisinden. Biz 100 ile gittiğimizi sanırken aslında 60-70 ile gidiyoruz

Şaka bi tarafa ölçümlerin yanlış olduğunu tahmin ediyordum hiç ölçmedim ama çok büyük bir sapma gerçekten. Benimkide öylemi bilmiyorum.

ahmetant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250 i
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmetant, hayırlı olsun.
    gerçekten çok keyifli bir motor Zn
    keyifli kazasız belasız sürüşler
    Teşekkür ederim,hepimize kazasız sürüşler

Alıntı ahmetant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim,hepimize kazasız sürüşler
    ehliyet işlemleri için tam olarak ne yapmak gerekiyor? ehliyet eline geçene kadar aradan geçen süreç ne kadardı mesela?

uygulama sınavından sonra v.b???

Motosikleti
    asya 150T 6a karakız
    hayırlısı olsun ahmetant.
    ölçümler konusunda bende hak verıyorum.Asya 125t ıle bızde arkadasım ıle yaptık ondada aynı sorun vardı lastık olculerınden denmıstı formun bır sayfasında

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    hayırlı olsun ahmetant

ölçümler de hata payı herkes de aşağı yukarı aynıdır diye düşünüyorum

Motosikleti
    asya 150T 6a karakız
    tnr motorunun herhangı bır resmını yuleye bılırımısn avatarında dehset durmaya baslamıs

Motosikleti
    kırmızı 125zn

tşk ederim. daha iyileri HAYIR lısıyla hepimizin olsun inşallah

Motosikleti
    asya 150T 6a karakız
    ruzgarlık super durmus vallaha elıne saglık

Motosikleti
    125 Zn
    çok şükür hocam aramızdasın ya
    çok şükür hocam tek parçayım

Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @elronds hocam öncelikle çok çok geçmiş olsun diyorum! Allah beterinden korumuş gerçekten. E-5' te bu tür bir sebepten ötürü yapılabilecek bir kazadan en ucuz şekilde atlatmışsınız bence. Gerçekten verilmiş sadakanız varmış. Ben en çok artçınız yani eşinizle beraber olmamanıza sevindim. Çünkü bende sürekli artçısıyla motora binen birisi olduğum için, Allah korusun böle bir kazanın benim ve artçımın başına geldiğini düşününce en büyük üzüntüm kendimden öte artçım için olurdu. Tam koruma konusunda da her zaman yazdıklarınızı ve kendinizinde bu doğrultuda her zaman yaz sıcaklarında dahii tam koruma ile motorun üstüne oturduğunuzu biliyoruz. Gerçekten tam korumanında olayda olumlu açıdan büyük rolü var. Tekrar tekrar çok geçmiş olsun hocam çok üzüldüm okuyunca:( Allah daha beterinden korumuş diyebiliyorum ancak Ki gerçekten öle olmuş. En kötü ve son kazanız bu olsun. Allah hepimize kazasız belasız sürüşler versin arkadaşlar. Hepimizin tekeri düz bassın inşallah!!..
    evet iyiki eşim yanımda yoktu bende ona çok üzülürdüm. arkadaşlar ne olur neolmaz diye 1 seneden beri tam korumayla gezdim sıcak dışında hiç bir olumsuzluğunu görmedim hayatımı kurtardı onlar.herkesin tekeri düz bassın.

Alıntı Güray* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok çok geçmiş olsun. korumalıklarla iyi yırtmıssın. :(
    motora ilk bindiğim günden beri korumalıklarla gezerim sağolun

Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tekrar geçmiş olsun.

Yaklaşık bir ay önce bende sizin gibi kamyonun kasasından fırlayan bir strafor dan kaçayım derken bariyerlere giriyordum.

Aynı şekkilde ve yine e-5 üzerinde idi benimkide.

Bizim motorlar için e-5 ve çevre yolları gerçekten tehlikeli arkadaşlar. Lütfen dikkat edin.

Keyifli sürüşler.
    sağolun hocam özellikle düşecekseniz bariyer taraflarına düşmeyin malum jilet gibi onlar.
    Alıntı Blitzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elronds hocam çok çok geçmiş olsun . Allah daha kötüsünden korusun. İki hafta önce de ben düştüm merter de baya kötü bir şekilde. Kask, dizlik, eldiven vardı üstümde, sıcaktan dolayı mont giymemiştim sağ kolum baya açıldı asfalta sürtününce. Kendi hatamdan dolayı düştüm gerçi, kasiste yavaşlayım derken ön frene fazla asıldım sağ elim de gaz da kilitlendi bir şekilde. Kendimi boylu boyunca asfaltta buldum. Hava aşırı sıcaktı kolum kanıyor bir taraftan güneş yakıyor, trafik adım adım o halde birde taciz üstüne taciz yiyorum. Avcılardan bayrampaşa ya işe gitmiştim. Sabah gayet iyidi yolculuk, ufak tefek sıkıştırmalar dışında. Ama dönüşte düştükten sonra acayip piskolojim bozuldu. Birde aynam ayar tutmaz oldu arkamı göremiyorum. O günden beri kullanmadım motoru, acayip te soğdum Foruma da girmedim. Şimdi senin kaza haberini de okuyunca bir kere daha soğdum. En azından bir süre daha kullanmıyacağım ZN mi. a-Ailem de korktu tabi kolumu görünce. Satarmıyım bilmiyorum ama birdaha kolay kolay otoyola çıkmayacağım kesin. En sağ şeridin sağından bile gitseniz araçlar size tahamül edemiyorlar. Maalesef ülkemiz motor kullanmak için yeterince medeni değil. Tekrar geçmiş olsun.
    sağolun hocam size de çok geçmiş olsun. bizim motorlar piknik motoru olduğunu anladım. bunlarla otoban felan yalan. manevrası az. keşke montunuzu da giyseydiniz. aile herşeyden önemli bence güzelce bir düşünün bende düşünüyorum o gün ölebilirdim veya sakat da kalabilirdim çok şükür.
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elronds çok geçmiş olsun :(
    sağol kerem hocam
    Alıntı jr black key adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elronds cok gecmıs olsun..

arkadaslar merhaba bende artık aranıza yenı katılan bırısı olarak herkese merhaba demek ıstıyorum.
    sağol jr black key
    Alıntı ahmetant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar,
    bu gün bende siyah zn'mi aldım (nihayet)ehliyet işlemleri iki üç ay sürdüğü için anca alabildim motoru daha önce hiç zn kullanmamıştım bayiiden eve kadar 8 km'lik ilk sürüşüm çok zevkli geçti.umarım bundan sonrada aynı şekilde geçer.herkese kazasız sürüşler.
    Bu arada ELRONDS hocam son sağlık durumlarınız nasıl.
    bölgesel ağrılarım vardı onlar bayağı azaldı. vücudumda sadece 1 cm çizik var o da geçti gitti. böyle anlatınca hafif gibi geliyor olabilir bir ara korumalıkların fotolarını koycam

sağol tnr hocam daha iyiyim. bundan sonra bisiklete de binsem kask mont dizlik eldiven arkadaş şaka bir yana aman ihmal etmeyin, herzaman önleminizi alın gerisi ALLAH ın. çok şükür. ağrılar geçiyor.

dün ekspertiz gelmiş servise motora bakmış kask ve dizlik haricinde motorda olan herşeyi tamir edeceklermiş kask dizlik hariç 600 tl anlaşmışlar herzamanki bibi benim zeytinburnunda motor
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    Mondial ZN 125
    Büyük geçmiş olsun Elronds..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:08 ----------

Tnr, merhaba.. maşallah harika görünüyor.. rüzgarlıgı nerde taktırdın? eger mümkünse detaylarını verebilirmisin yaptırdıgın yerin.. selamlar

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı inancnsnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:08 ----------

Tnr, merhaba.. maşallah harika görünüyor.. rüzgarlıgı nerde taktırdın? eger mümkünse detaylarını verebilirmisin yaptırdıgın yerin.. selamlar
    sağol teşekkür ederim hocam
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    Alıntı inancnsnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam tşk ederim, istanbul dan geldi yerini bilmiyorum bi arkadaş yolladı,

Motosikleti
    Mondial ZN 125
    hocam tşk ederim, istanbul dan geldi yerini bilmiyorum bi arkadaş yolladı,
    Dostum, harika duruyor gerçekten, maşallah, kazasız belasız inşallah...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler