Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Honda Forza Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Şuraya imzamı atayım. Artık ben de buradayım eyyy Forza sahipleri.

Gelmişken ilk sorumu da sorayım lastik işini ne yapacağız ? Michelin City Grip arka lastiği 140 yerine 150 yapmak suretiyle oluyor, var mı bu işe girişen ? Ben bu lastikleri hiç beğenmedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Anlaşılan buralarda kimseler yok. En iyisi burayı kendi günlüğüm olarak kullanayım evet sevgili günlük ..

İleride bir kullanıcı okur düşüncesi ile ilk yakıt ölçümümü paylaşmak istiyorum.

250 km yol yaptıktan sonra 36 TL - 38 TL arasında benzin aldım. ( Pompacı arkadaş son litreleri döktüğü için tam rakam veremiyorum. )

" 37 TL ile 250 km gidiliyor ise 100 km kaç TL ile gidilir " diyelim. ( 100*37 / 250 = 14,8 TL )

Demek ki 100 km yol yapmanın maliyeti 14,8 TL. Benzin fiyatının da 4,5 TL olduğunu düşünürsek. ( 14,8 / 4,5 = 3,28 lt. )

Yolum Tem ve 50 km'lik bir yol. Bu yolun 20 km kadarı 80 - 100 arası hızlarla, 20 km kadarı da 110 - 130 arası hızlarla gidiliyor. Geri kalan 10 km de evden çık, trafikten sıyrıl falan. )

Ben bu şekilde 3.28 lt / 100 km verisine ulaştım.

Bence motosikletin performansına göre gayet güzel. Depo biraz daha büyük olsaymış daha iyi olurmuş tabii.
    Onur34 bunu beğendi.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Gökhan güldürdün valla
    Kendim çalar oynarım gibi olmuş

Bende hazır gelmişken sorayım,
    12.000 bakımında neler yapılıyor?
    Neler değişiyor?
    Maliyet ne çıkıyor?

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gökhan güldürdün valla
    Kendim çalar oynarım gibi olmuş

Bende hazır gelmişken sorayım,
    12.000 bakımında neler yapılıyor?
    Neler değişiyor?
    Maliyet ne çıkıyor?
    Valla hocam sen ve ben burayı chat odasına çeviririz kesin

Ben henüz 7200 km'deyim zaten motosikleti 6700 km'de falan aldım. Ancak " ne olur ? " dersen bence standart şeyler olur.

Yağ , yağ filtresi değişimi
    Hava filtresi değişimi
    Ön / Arka fren balatları [ duruma göre ]
    Varyatör kayışı, taslar [ duruma göre bakım,kontrol ya da değişim ]
    Belki soğutma suyu/sıvısı falan koyarlar

Bakım 6.000 km'de bir zaten. Tahminen 300 TL - 500 TL arası tutar diye tahmin ediyorum

Motosikleti
    Kymco People S 200 - Honda NSS 300 Forza
    Aslına bakarsanız bu motor un kullanıcıları face de daha çok zaman geçirmeyi seviyor. Gerçi ben forum alışkanlığı bir türlü bırakamıyorum ama neyse. Sizler o gruba üye misiniz? İzmirden 2 kişi vardı benim bildiğim.
    kararsızlıkta son nokta...dwntown, xmax, forza. hangsi olsun derkeeennn. Bende mutluyum artık. Bir hondamız oldu

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı basketci_m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslına bakarsanız bu motor un kullanıcıları face de daha çok zaman geçirmeyi seviyor. Gerçi ben forum alışkanlığı bir türlü bırakamıyorum ama neyse. Sizler o gruba üye misiniz? İzmirden 2 kişi vardı benim bildiğim.
    Linki atma şansın var mı ? Araştırdım da aktif bir grup bulamadım maalesef.

Bu arda " marş rölesi " için servise gitmemiş arkadaşlar varsa en kısa zamanda servislerinden randevu alsınlar. Garanti kapsamında marş röleleriniz değişecek. Honda zamanında güncelleme için Forza modellerini çağırmış.

Motosikleti
    1000 km yol öncesi değer diye düşünüyorum
    Ben de gözlerime bakım yaptırdım bu arada

Face linkini ben de merak ettim

Motosikleti
    Kymco People S 200 - Honda NSS 300 Forza
    bende şu anda iş yerinden yazdığımdan direk link atamıyorum ama face de - honda forza 300 - diye aratırsanız 371 kişili kapalı bir grup var. Dahil olabilirsiniz.
    kararsızlıkta son nokta...dwntown, xmax, forza. hangsi olsun derkeeennn. Bende mutluyum artık. Bir hondamız oldu

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı basketci_m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende şu anda iş yerinden yazdığımdan direk link atamıyorum ama face de - honda forza 300 - diye aratırsanız 371 kişili kapalı bir grup var. Dahil olabilirsiniz.
    Buldum teşekkürler. Gidip biraz ortamı karıştıralım

Motosikleti
    Africa Twin
    günaydın arkadaşlar,

o grup inaktif bir grup.
    bu arada bende fortza üçyüz kullanıcısıyım. 1 hafta kadar oldu sanırım.
    güzel mAX skutırt iyi de gidiyor. konfor iyi frenler iyi e dıraglara da katılmayacamıza göre hızda iyi

iyi işte ne diyim. yaw bir toplaşma moplaşma bişi yok bu skutırt kullanıcılarında da yamaha ix meks gurubu habire bişiler bişiler yapiolar.

pisiklet kullanıcıları daha aktif yani... (bu arada bende pisiklet kullanıcısıyım)

hadi bi çay kahve mahve bişi organizayşını yapsında bi arkadaş katılalım...

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Scorpione adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar,

o grup inaktif bir grup.
    bu arada bende fortza üçyüz kullanıcısıyım. 1 hafta kadar oldu sanırım.
    güzel mAX skutırt iyi de gidiyor. konfor iyi frenler iyi e dıraglara da katılmayacamıza göre hızda iyi

iyi işte ne diyim. yaw bir toplaşma moplaşma bişi yok bu skutırt kullanıcılarında da yamaha ix meks gurubu habire bişiler bişiler yapiolar.

pisiklet kullanıcıları daha aktif yani... (bu arada bende pisiklet kullanıcısıyım)

hadi bi çay kahve mahve bişi organizayşını yapsında bi arkadaş katılalım...
    Valla hocam benim anladığım kadarıyla Forza kullanıcıları evli,barklı çocuklu [ ben de öyleyim ] falan adamlar, bir çoğu plaza erkeği dediğimiz model [ benim gibi ] Benim de gönlüm ister geziye falan katılmak ancak ne bileyim bahçede barbekü yapmak falan da var ya hafta sonu :D Bir yandan çocuk parka gitmek ister, bir yandan sevgili eşim bir yerlerde dolaşmak ister v.s v.s.

Bu motosikletin alıcıları sanırım stabil adamlar öyle çok macera ile işleri yok Amaa ben yerimi belirteyim İstanbul - Büyükçekmece. Hafta içi her gün de Büyükçekmece - Levent arası yol yapıyorum. Yolda bir tane Forza görüyorum aslında hatta bir kere beraber 10 km - 20 km bile gitmişizdir.

Plakam 26 ile başlıyor, muhtemelen bu plaka ile İstanbul'da göreceğiniz tek Forza benim. Emin olamazsanız Cuma harici pantolonuma bakın kumaşsa kesin benimdir

Görürseniz bir selamı eksik etmeyin

Forza grubu : https://www.facebook.com/groups/808538742576433/

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:35 ----------

Birde ufak bir sticker çalışması yaptım bunu da buraya koyayım.

Motosikleti
    Grenaja sticker ben de düşünüyorum
    Çok yakışmış

Hadi toplanın İzmir e gelin 😀

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenaja sticker ben de düşünüyorum
    Çok yakışmış

Hadi toplanın İzmir e gelin ��
    Teşekkürler

Bu arada 1 - 2 güne buraya ve facebook grubumuza " İnceleme Videosu " atacağım.

Bu motosikletin reklam organizasyon işi bende.

Bugün de kısmetse sis farı taktıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Şuraya imzamı atayım da tarih beni hatırlarsın.

Honda NSS300 Forza İnceleme Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

Sis farı uygulaması.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    selam honda forzacı arkadaşlar

sizin top speed nedir acaba video flan bulamadım internette

Motosikleti
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yokuş aşağı 155 düz yolda 145 yokuş yukarı
    125
    Rüzgar falan etken tabi

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)

Merhabalar,

Öncelikle 2 adet top speed videosu paylaşayım.

https://www.youtube.com/watch?v=6CuUtbkhsc0

https://www.youtube.com/watch?v=q5jDw52ZwFg

Bu videolarda top speed 160 km/h denilmiş ancak ben henüz böyle bir deneyime ulaşamadım ki " ŞAHSİ FİKRİM ", "yokuşa girince , arkama rüzgarı alınca , rampada basınca " v.b. gibi faktörlerle yapılan top speed referans sayılamaz.

Kendi deneyimlerimden yola çıkarsam da Tem'de 142 km/h artçı ile 145 km/h ise artçısız gördüğüm hızlardır. Genel olarak 120 km/h - 130 km/h ile stabil ve ivme bozulmadan ( yokuş çıkmak gibi ) gidilebilmektedir.

İş çıkış saatim olduğu için 145 km/h hızı devam ettiremedim ancak motosikletin de 145 km/h yi geçme niyeti olduğunu söyleyemem. Yine de Honda Forza facebook grubunda bulunan arkadaşlarım 156 km/h de kesici olduğunu iddia ediyorlar.

Ama bu motosiklet daha çok ani hızlanmaların motosikleti. 0 - 50 / 0 - 100 verileri gayet başarılı ve şöyle bir gerçek var. İstanbul trafik dur kalk yapıyorsun, Tem'de bile yer yer dur kalk yapıyorsun ( gişe, yol birleşmeleri v.b).

Durduğun zaman kim en hızlı kalkıyor ? Kim en hızlı 100 km/h hıza 120 km/h hıza ulaşıyor.

Bunu bir düşün !
    IRau bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Öncelikle 2 adet top speed videosu paylaşayım.

https://www.youtube.com/watch?v=6CuUtbkhsc0

https://www.youtube.com/watch?v=q5jDw52ZwFg

Bu videolarda top speed 160 km/h denilmiş ancak ben henüz böyle bir deneyime ulaşamadım ki " ŞAHSİ FİKRİM ", "yokuşa girince , arkama rüzgarı alınca , rampada basınca " v.b. gibi faktörlerle yapılan top speed referans sayılamaz.

Kendi deneyimlerimden yola çıkarsam da Tem'de 142 km/h artçı ile 145 km/h ise artçısız gördüğüm hızlardır. Genel olarak 120 km/h - 130 km/h ile stabil ve ivme bozulmadan ( yokuş çıkmak gibi ) gidilebilmektedir.

İş çıkış saatim olduğu için 145 km/h hızı devam ettiremedim ancak motosikletin de 145 km/h yi geçme niyeti olduğunu söyleyemem. Yine de Honda Forza facebook grubunda bulunan arkadaşlarım 156 km/h de kesici olduğunu iddia ediyorlar.

Ama bu motosiklet daha çok ani hızlanmaların motosikleti. 0 - 50 / 0 - 100 verileri gayet başarılı ve şöyle bir gerçek var. İstanbul trafik dur kalk yapıyorsun, Tem'de bile yer yer dur kalk yapıyorsun ( gişe, yol birleşmeleri v.b).

Durduğun zaman kim en hızlı kalkıyor ? Kim en hızlı 100 km/h hıza 120 km/h hıza ulaşıyor.

Bunu bir düşün !
    ayrıntılı bilgi için teşekkürler bu arada motor orjinal değilmi yani baga egzos filan bulunmuyor
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NSS 300 Forza
    Selamın Aleyküm Kardeşim

bende aynı senin gibiym benim de 16 plaka bende hergün beylikdüzü levent yapıyorum sabah 8 de cıkıyorum yola 35-40 dk

sen bu işlerden iyi anlıyosun şu marş rölesi sis farı falan banada yardımcı ol da bende bişeylere yaptırayım bi iki yere sordum bunlar xmax gibi değil delmek lazım falan deediler bende yaptrmadım sis farı.
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    ayrıntılı bilgi için teşekkürler bu arada motor orjinal değilmi yani baga egzos filan bulunmuyor
    Her şeyi ile orijinal. Benden önceki sahibi Dr. Pulley baga ile kullanıp 145 km/h - 155 km/h arası yaptığından bahsetmişti ancak ben yürüyen aksamda modifiye olayına karşıyım.

Alıntı recepolcay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın Aleyküm Kardeşim

bende aynı senin gibiym benim de 16 plaka bende hergün beylikdüzü levent yapıyorum sabah 8 de cıkıyorum yola 35-40 dk

sen bu işlerden iyi anlıyosun şu marş rölesi sis farı falan banada yardımcı ol da bende bişeylere yaptırayım bi iki yere sordum bunlar xmax gibi değil delmek lazım falan deediler bende yaptrmadım sis farı.
    Benim plaka 26 ( Eskişehir ) ama olsun kardeşimizsin

Marş rölesi işi kolay, tek yapman gereken servis ile görüşmen. Honda Esengül'den Nilgün Hanım ile görüşebilirsin, bana o yardımcı olmuştu ve marş rölem garanti kapsamında değiştirildi.

Sis farı için ise Burak ERGÜL : 0552 377 66 66 ile görüşebilirsin. " Telefonunuzu Honda Forza facebook grubundan aldım " dersen yardımcı olacaktır.

Bu arada delme v.s gibi işler yok, elektriği de çakmaklık girişinden alıyor ve tanesi 10 watt olan 2 adet sis farı takılıyor. Bunu yapmak için sadece sol farın üzerinde bulunan karenaj sökülüyor. Burak ERGÜL benden önce 5 - 6 adet Forza'ya sis farı taktığından bahsetti, bu sebeple kendisine motosikleti emanet etmekte problem yok gibi duruyor. Kaldı ki ben gittiğimde R25 ' e aydınlatma yapıyordu ondan önce de Nc 750' nin aydınlatma işini bitirmişti. Acemi ya da işi bilmeyen biri değil yani.

Motosikleti
    Africa Twin
    bende o yazıyı yazdığımdan beri binemiyorum desem yalan olmaz :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler