Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Honda Spacy Alpha Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı oguzkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, Allah cc kazasız belasız binmeyi nasip eder inşallah, bu motor gayet mantıklı bir seçim daha evvel eski spacy madelini kullanmıştım çok çok az yakıyordu iyi de çekiyordu bu daha da az yakar gibi görünüyor, bende almak istiyorum inşallah nasip olur..
    Bu arada ne zaman teslim edeceklermiş, motor ellerine ulaşmış o zaman..
    motor ellerinde, hatta depoda bekliyor. ben paranın kalanını ayın 16'sında vereceğimden o gün teslim alacağım. bu motorda esp teknolojisi olduğundan daha da az yakacağını düşünüyorum. şimdi 12 gün geçmek bilmez tek sıkıntı bu. motorla test sürüşü de yapıp çok beğenmiştim.
    ritmbaz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben de Nisan sonu motor alacağım. Alpha da aklıma takıldı. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

[/COLOR]
    Alıntı MotorcuMetos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OHA MANYAK PCX ALCAKTIM VAZGEÇTİM KURYE MOTORUNA BENZEMİYO BUNU ALCAM
    tereddütdüz al. 2012 de sıfır esp li pcx alıp 3000 km sonra satan biri olarak söylüyorum. ortası düz olduğu için hiç değil rüzgarda yelkenli gibi savrulmaz, süspansiyonu çok rahat, özellikle bol çukurlu yollarda sürücüsüne sarsıntı hissettirmeyip beşik gibi sallanıyo ( maramaris de kiralayıp dağda tepede 260km kullandığım için biliyorum. Bende almayı düşünüyorum.El freni bile var, pcx de yok
    mete_han bunu beğendi.

oguzkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alfa (Pgm-Fi CBS ESP IS ACG)
    Bugun mor rengini satin aldim. Plaka, mtv, koruma demiri dahil toplam 5.950TL'ye anlastik, mor rengini cok begendim, daha once spacy ve pcx kullanmis biri olarak test surusu yaparak karar verdim. Yedek parca, yakit tuketimi ve ikinci eli yonunden bakilinca bu motor avantajli alacaklara tafsiyemdir.
    mete_han ve muvodo bunu beğendiler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alfayı falan bilmemde bu Spacy tam bir Atom Karınca 3 günlüğüne bende kalmıştı ve aşık oldum bu atom karıncaya...

oguzkaan ve muvodo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Bugun mor rengini satin aldim. Plaka, mtv, koruma demiri dahil toplam 5.950TL'ye anlastik, mor rengini cok begendim, daha once spacy ve pcx kullanmis biri olarak test surusu yaparak karar verdim. Yedek parca, yakit tuketimi ve ikinci eli yonunden bakilinca bu motor avantajli alacaklara tafsiyemdir.
    hayırlı olsun abi. ben de mor rengini aldım.
    oguzkaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    Hayırlı olsun , bi depoyu bitirince ne kadar gidiyo yazarsan spacy, ile arada fark varmı yoksa aynı mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alfayı falan bilmemde bu Spacy tam bir Atom Karınca 3 günlüğüne bende kalmıştı ve aşık oldum bu atom karıncaya...

http://i.hizliresim.com/6ZvErP.jpg

http://i.hizliresim.com/vgNl4v.jpg

http://i.hizliresim.com/gkYDX3.jpg
    Aynen öyle tam bi atom karınca
    oguzkaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun abi. ben de mor rengini aldım.
    Teşekkür ediyorum, aslında aklımda beyaz vardı ama moru gündüz gözüyle görünce çok beğendim, öyle açık bir mor değil loş ışıkta siyaha bakıyor ışığı gördüğü zaman mor olduğu anlaşılıyor ve çok estetik duruyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Alıntı muvodo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun , bi depoyu bitirince ne kadar gidiyo yazarsan spacy, ile arada fark varmı yoksa aynı mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Teşekkür ediyorum, inşallah kullandıkça tüketim değerlerini yazarım..

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/6ZvErP.jpg

http://i.hizliresim.com/vgNl4v.jpg

http://i.hizliresim.com/gkYDX3.jpg
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Oğuz hocam lastikleri ne yapıcaz? Benim eski Mondialin CST lastikleri ile aynı firma imiş kullanım klavuzunu okudum. Hiç memnun değildim bu lastiklerden resmen naylon idi. Tavsiye için konu da açtım bence değiştirmek şart.

Motosikleti
    Oğuz hocam lastikleri ne yapıcaz? Benim eski Mondialin CST lastikleri ile aynı firma imiş kullanım klavuzunu okudum. Hiç memnun değildim bu lastiklerden resmen naylon idi. Tavsiye için konu da açtım bence değiştirmek şart.
    Bende bir dönem araştırmıştım bu konuyu sonuç olarak MICHELIN CITY GRIP Scooter lastiğini genelde öneriyorlar. yalnız onda da bizim motora tam uygun çap ve yanak kalınlığı olmuyordu. lastikte de rodaj dönemi olduğu için ben bir süre deneyeceğim üzerindeki lastikleri şimdilik kuru havada bineceğiz önümüz yaz, daha sonra MICHELIN'e geçiş yaparız belki..

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    oğuz hocam teslim aldınız mı motoru? ben pazartesi alacağım.

Motosikleti
    oğuz hocam teslim aldınız mı motoru? ben pazartesi alacağım.
    Evet aldim cok sukur 40km mesafeden getirdim ilk izlenimlerim, motor gercekten guzel 50km hizi gecmedim malum rodaj donemindeyiz, dikkatimi ceken nokta rampalarda bayilmiyor kalkislari cok seri ayrica frenlemesi gayet yeterli combi fren isini iyi yapiyor. Start stop motor isindiktan sonra devreye giriyor ama cok fonksiyonel bir sistem tuketime olumlu katki saglayacagi kesin, bu motorun en keyif veren noktasi marsa basmak sanki motor uykudan uyaniyor gibi.. mor rengi gercekten karizmatik golgede farkli isikta farkli gorunuyor. Hocam dedigin gibi lastikler CST marka kuru havada normal gibi duruyor ama daha limitleri zorlamadim ilerleyen zamanda belli olacak, kapali garaja park ediyorum farlar gayet iyi aydinlatiyor. Kisaca iyi ki almisim diyorum eski spacyden baya olumlu yonde farklari var. Motora givi 370 39lt topcase takacagim birde f.fabbri on cam sperlik düşünüyorum. Hocam sen koruma demiri taktirdin mi ben taktirdim guzel durdu. Senin de az kalmis haydi hayirlisi..
    linkinpark20 ve muvodo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    hocam ben sordum alfa için koruma demiri henüz gelmedi dediler. 2 gün kaldı almama.
    oguzkaan bunu beğendi.

Motosikleti
    hocam ben sordum alfa için koruma demiri henüz gelmedi dediler. 2 gün kaldı almama.
    linkinpark20 hocam motoru bugün alıyordun alabildin mi, ilk izlenimlerini bekliyorum..

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Motoru aldım oguz hocam şuan emniyetteyim tüm işlemler bitince resim ve izlenimlerimi yazarım. Bugün 30 km yapacağım aletle.

Motosikleti
    Motoru aldım oguz hocam şuan emniyetteyim tüm işlemler bitince resim ve izlenimlerimi yazarım. Bugün 30 km yapacağım aletle.
    Hayırlı olsun, izlenimleri merakla bekliyorum..

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Bugün spacy alfayı test etme imkanı buldum. Test amacım: Şuan kullanmakta oldugum bws 125 i, delight almak icin yamaha bayisine gittigimde, deilighta göre daha güçlü olması, daha sağlam ve daha yüksek olması nedeni ile bir anda karar degiştirerek almış bulundugum için hiç araştırma ve muadilleri ile karşılaştırma yapmadan almiş oldum; ve sonrasında, acaba dogru karar mı verdim, digerleri nasıldı gibi soruları yanıtlamak için imkan buldugum scooterları deniyorum.
    Spacy alfanın artıları :
    Daha az yakıt tüketimi
    Daha titreşimsiz motor
    Daha konforlu süspansiyon

Bws 125 in artıları :
    Daha hisli motor
    Daha iyi hızlanma ve çekiş
    Frenler açık ara farkla daha iyi (hatta pcx ten bile daha iyi)
    Elcik, kumandalar, koltuk kılıfı biraz daha kaliteli.
    Görecelide olsa bws nin tasarımı çok özgün.

Şimdi sonuç olarak bws 900-1000 tl kadar daha pahalı ama daha ilk kullanimda bunu hissettiriyor. Fakat şuda var fiyat performans olarak bakarsak iki motorda bence tam olarak ayni puani hak ediyor.
    Sonuçta 1000 tl az para degil insan hata yapmak istemiyor ve kıyaslamak istiyor
    Bugün anladım ki iki motorda parasını hakkediyor bence.
    oguzkaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün spacy alfayı test etme imkanı buldum. Test amacım: Şuan kullanmakta oldugum bws 125 i, delight almak icin yamaha bayisine gittigimde, deilighta göre daha güçlü olması, daha sağlam ve daha yüksek olması nedeni ile bir anda karar degiştirerek almış bulundugum için hiç araştırma ve muadilleri ile karşılaştırma yapmadan almiş oldum; ve sonrasında, acaba dogru karar mı verdim, digerleri nasıldı gibi soruları yanıtlamak için imkan buldugum scooterları deniyorum.
    Spacy alfanın artıları :
    Daha az yakıt tüketimi

Daha titreşimsiz motor
    Daha konforlu süspansiyon

Bws 125 in artıları :
    Daha hisli motor
    Daha iyi hızlanma ve çekiş
    Frenler açık ara farkla daha iyi (hatta pcx ten bile daha iyi)
    Elcik, kumandalar, koltuk kılıfı biraz daha kaliteli.
    Görecelide olsa bws nin tasarımı çok özgün.

Şimdi sonuç olarak bws 900-1000 tl kadar daha pahalı ama daha ilk kullanimda bunu hissettiriyor. Fakat şuda var fiyat performans olarak bakarsak iki motorda bence tam olarak ayni puani hak ediyor.
    Sonuçta 1000 tl az para degil insan hata yapmak istemiyor ve kıyaslamak istiyor
    Bugün anladım ki iki motorda parasını hakkediyor bence.
    Öncelikle hayırlı olsun, bende yeni spacy alfa sahibi oldum, bws'yi test etme imkanım olmadı ancak sağlam ve estetik bir motor olduğu kesin dış ülkelerde bu motorun baya bir meraklısı var bir ara youtube'dan araştırmıştım adamlar çok ilginç modiyifiyeler yapıyorlardı, Türkiye'de hakettiği ilgiyi görmeyen bir motor bunda belkide yamaha'nın fiyatlandırma politikası etkili olmuş olabilir. Güç farkı motor hacminin fazla olması ve yanılmıyorsam bws'nin 4 sübaplı olmasından kaynaklanıyordur.

Ben spacy alfadan şuan için memnunum çünkü daha önce eski spacy ve pcx sahibiydim ve gayet memnundum sorunsuz motorlardı, pcx'i satılığa çıkardığımda 3 günde satıldı ve müthiş bir talep vardı aldığım fiyatın üzerinde satmıştım..

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Oğuz Hocam bence Alfa'yı da aldığımız fiyatın üstüne satacağız. bayi en az 6000 TL fiyat beklediğini söyledi önümüzdeki ay için. Ben aslında pcx bakıyordum, pcx'e geçen ay 200 TL zam gelip alfa da uygun fiyattan piyasaya girince bunda karar kıldım.

Gelelim izlenimlere. Motor inanılmaz rahat. trafikte çok güzel. 105 CC olmasına rağmen gazı açtığımızda gayet atik. deneme amaçlı 70'e kadar çıktım. Daha fazla basmadım malum rodajdayız. çok fazla rüzgar aldığını fark ettim. Ayrıca ss'den sonra sağ ayağım bir türlü alışamadı. sürekli sağ ayağımın altında arka fren varmış gibi ayağım kasılıyor Bu rahatlığa alışmam biraz zaman alacak sanırım. İlk skuter tebrübem çünkü. Dün 25 km yol yaptım. Trafikte girilmeyecek aralara girdim, her yerden geçiyor namussuz. Yalnız yine demene amaçlı bakalım kobine fren nasıl çalışıyor diyerek sadece arka frenle kullandım, arka fren ve kombine olarak kullandığı ön fren bana biraz yetersiz geldi. Yalnız aynı anda ikisini de sıktığımda çok güzel duruyor. Eski Spacy'de durum nasıldı bilmiyorum.

Mor renk aldığıma çok memnunum. Bayağı bir kişi kaça aldın, bu yeni model mi diye sordular. Çok ilgi çekiyor. Mor renk ile o bildiğimiz kurye motoru havasından çıkıyor, yalnız ileride sürtme veya kaza durumlarında sorun yaşayabiliriz. zaten honda servisleri boya yapmıyor, bir de kırmızı pcx'te olduğu gibi beyaz grenajlarla kırmızı grenajlar arasında uçurum olursa vay halimize.

Ben motoru beğendim. şimdi merak ettiğim konu yakıt tüketimi. servis 1 lt. yakıt koyduğunu söyledi. ben de ağzına kadar doldurdum 24 TL'lik aldı. Bizim motorda yedek depo yok sanırım? Kullanma klavuzunu iyi bir okumamız lazım. hayırlısı olsun.
    oguzkaan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler