Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Spacy Alpha Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Fiddle 3 200i, Honda Spacy Alpha Aprilia Scarabeo
    Yarın motorumu 1000km bakıma götüreceğim. Bu arada lastikleride değiştiriceğim. Anlaş winter grip 2, anlaş tourneo ve michelen winter city grip arasında hangisini tavsiye edersiniz ?? ( Motoru yağmur çamur kar demeden her gün kullanan birisiyim )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Yolda kar varsa hiçbiri fayda etmez. Saydıklarınız içerisinde Michelin tabiki.

Motosikleti
    Bugün 1000km bakımını yaptırıp anlaş winter grip 2 taktırdım. Serviste ellerinde sadece bu lastikler vardı. Servisteki arkadaş bütün spacylere bunları takıyoruz deyince bende bunlarda karar kıldım.

1000km bakım + lastikler toplam 260 tl ye geldi.

Alıntı MI86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 1000km bakımını yaptırıp anlaş winter grip 2 taktırdım. Serviste ellerinde sadece bu lastikler vardı. Servisteki arkadaş bütün spacylere bunları takıyoruz deyince bende bunlarda karar kıldım.

1000km bakım + lastikler toplam 260 tl ye geldi.
    Kullandığım en mükemmel skuter lastiği, Anlaş Winter Grip 2... Michelin'in kışlık diye sattığının hamuru city grip versiyonunun aynısı sadece deseni farklı, Michelin'in kendisi söylüyor.

Motosikleti
    Honda spacy alpha
    Bilgilendirme (yanılıyırsam düzeltin ; manyetik marş motorunun Soketi arıza veriyor galiba erime ya da kömürleşmeden olsa gerek. Servise gittiğinizde kontrol ettirin)
    Cebime hondatr den gelen mesaj ;

Değerli 2014-2015 model HONDA SPACY ALPHA Motosiklet Kullanıcımız, HONDA'nın sürekli kalite izleme faaliyetlerinin bir sonucu olarak, motosikletinizin Stator Konnektörünün kontrol edilmesi (ihtiyaç halinde yenisiyle değiştirilmesi) gerekliliği saptanmıştır.Motosikletinizde TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak uygulanacak bu ÖNEMLİ ürün güncelleme kampanyası dolayısıyla en kısa sürede Honda yetkili servisinizle irtibata geçerek RANDEVU ALMANIZI rica ederiz.Honda motosikletinizi, sürekli olarak emniyetli bir şekilde kullanmanız için yapılan uygulamaya yönelik anlayışınıza teşekkür ederiz. SMS almak istemiyorsanız HONDA IPTAL yazıp 4946'ya gönderiniz Mersis No:0068006505800019

2016 modellerde sıkıntı yokmuymuş? Bana mesaj gelmedi de.

15 ay 18000 km'dir kullanıyorum. Bugün ilk defa yolda kaldım. Ufak bir işim vardı. Bi on dakika kadar sürdü. Anahtarı üzerinde kontak açık vaziyette unutmuşum. Geldim marş basmadı biraz akü kendine gelsin diye bekledim ama nafile. Enjeksiyon sesi bile kısık geliyordu. Çalışmayacağı belliydi. Daha fazla zorlamadım.

Arkadaşım geldi sağolsun takviye yaptık. Hemen çalıştı. Şu an sorun yok ama 10 dakika gibi kısa bir sürede akünün marş basmayacak kadar boşalması normal mi bilemedim.

Bugün gün içinde sorun çıkartmadı. Bakalım yarın sabah çalışacak mı?

Motosikleti
    honda psi 150
    slm arkadaşlar 6 yıl honda psi 150 kullandıktan sonra satıp sıfır spacy alpha aldım.16 hp güçten 8 hp ye geçtim.yakıtı psi den çok çok iyi olacağını tahmin ediyorum.iyimi ettik kötümü ettik bilmiyorum.kronik sorunları varmıdır yardımcı olursanız sevinirim.

Benim motor bu sabah da çalıştı. Eskisi gibi yani sıkıntı yok.

Yukarıda dediğim gibi 18000 km'dir kullanıyorum. Kronik bi arızasına rast gelmedim şimdilik. Sadece soğukken bi gaz yememe durumu var hepsinde. Ben yetkili servis kullanmadığım için hiç sormadım ama çözen varsa bilgi verirse iyi olur.

Yakıtı sizi üzmez. Geçen hafta İstanbul'dan Giresun'a gittim geldim. 2320 km yol yaptım. 240 tl yakıt aldım.

Motosikleti
    honda psi 150
    o gücü arıyacağım ama yakıttan da baya bi tasarruf etcem heralde maşallah çok iyi km yapmışssınız yakıtta benim psi’nin tam yarısı 😃

Blackhoney: İnanamıyorum, yakıtı düşük evet ama yaptığınız yol çok uzun. Muhtemelen düşük hızla yaptınız yolu ve sık sık dinlenmek zorunda kaldınız. Yolculuğunuz için tebriklerimi kabul edin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...l-giresun.html

Şurada bi kaç fotoğraf paylaşmıştım. İncelemek isterseniz.

Motosikleti
    honda psi 150
    soğukken gaz yememesini biraz bende farkettim ısınınca düzeliyo birde 60-70 le giderken şanzumanda ince bi inilti gibi ses geliyor hepsinde aynımı acaba ?

Motosikleti
    Şu ana kadar bende çok memnun kaldım. Yalnız belli bir hızdan sonra ön lastik biraz ses yapıyor. Belki sonra düzelir.

Alıntı MARMARİSLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soğukken gaz yememesini biraz bende farkettim ısınınca düzeliyo birde 60-70 le giderken şanzumanda ince bi inilti gibi ses geliyor hepsinde aynımı acaba ?
    Genelde gazı bırakınca geliyor o ses. Normaldir.

Motosikleti
    Honda spacy alpha
    Mesajda 2014-2015 dediğine göre bu ürün yılı partilerde sıkıntı olabilme ihtimali var. Belirtilen yılı içeren araçlar Yağ değişimde bu durumu belirtsinler.

Alıntı MI86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ana kadar bende çok memnun kaldım. Yalnız belli bir hızdan sonra ön lastik biraz ses yapıyor. Belki sonra düzelir.
    Winter grip bildiğin dişli lastik. Biraz ses yapması normaldir. Bende tournee var. Bunlar eskiyince bende winter grip alacağım. Çok yakışıklı lastik.

Motosikleti
    honda psi 150
    100-150 km yol yapcam motor daha 70 km de kaç km daha dikkat edeyim rodaj için ?

Merhaba arkadaşlar ben de bu motordan alma niyetindeyim şuanda ne durumda Alphalarınız kaç km'de var maksimum?

2016 modelini 25 bin'de sattım. 2018 sıfırını aldım.

Hayırlı olsun ben de kısmetse bugün yarın bir adet almayı planlıyorum. Canlı olarak turkuaz rengini görmedim amam resimde çok güzel görünüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler