Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Bir de motora sığamama sorunu var boyu uzunlar için , Aea nın dediği gibi bacaklar çok kırılıyor arka seleye taşıyor sürücü vs vs , bu yüzden maalesef boyu biraz uzun olanlar pantolon alır gibi almak zorunda kalıyor :D motorun ebatları biraz daha küçük olduğu için emsallerine göre.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    enduro bakın siz neyse şakaydı, benim söylemek istediğim şey diğer modellerde pek bi farkın olmadığıydı. Umarım içinize sinen motora sahip olursunuz.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

Motosikleti
    Şu an yapayalnız :(
    Eger sigamazsam hakkaten enduro/cross bakicam.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Kawasaki Türkiye facebook sayfasından alıntı :
    Arkadaşın boy 1.80, kilo 93'müş.

Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

Motosikleti
    Arkadas arka tarafina oturmus selenin heralde. Yanlis mi goruyorum?

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Alıntı spookslam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoo, deponun üstüne mi oturacak. Doğru yerde
    mesut38 ve nemesis-83 bunu beğendiler.

CengoCenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Hayır dostum. Arka tarafa oturamaz. Çünkü arka sele çok yüksekte. Arkadaş tam kıvamında oturmuş. Ayağı topuktan yere değiyor. Çok küçük değil motor. Ancak çok büyük olduğu da söylenemez. Bence güzel bir başlangıç motoru. Sizi memnun eder.

Diğer taraftan, bu segmentte hangi motoru alırsanız alın, bir gün nasılsa hepsi size küçük gelecek
    Ucka bunu beğendi.

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Benim gibi 1.75 boyundaki çok uzun boylu sürücüler için uygun değil maalesef. daha kısa boylular için biçilmiş kaftan.
    Bazen durup "neden bu kadar uzunum" diye isyan edesim geliyor.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gibi 1.75 boyundaki çok uzun boylu sürücüler için uygun değil maalesef. daha kısa boylular için biçilmiş kaftan.
    Bazen durup "neden bu kadar uzunum" diye isyan edesim geliyor.
    Üstüne binip denediniz mi ? Benim boyum 1.69 ondan soruyorum da :D

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bende bu motosikleti ve kardesi olan 250 sl beğendim, canlı görmek kısmet olmadı. Tekni olarak inceledim boy sorun olacak gibi geldi, ben de gittim R25 aldim. Boyum 1.76 bu arada. 1,72 üzeri olanlar için bu motor siritacaktir. Yinede siz bilirsiniz.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu motosikleti ve kardesi olan 250 sl beğendim, canlı görmek kısmet olmadı. Tekni olarak inceledim boy sorun olacak gibi geldi, ben de gittim R25 aldim. Boyum 1.76 bu arada. 1,72 üzeri olanlar için bu motor siritacaktir. Yinede siz bilirsiniz.
    Aslında ayaklar yere tam basıyorsa o da çok iyi bir durum , boy uzun olmasına rağmen. Hani ayakların yere tam basmasını motorun üstünde sırıtmaya tercih ederdim ben :D

CengoCenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Arkadaşlar selamlar

Dün bizim şirketten bir arkadaş motorunu teslim aldı. Tam iş çıkışı servisler kalkmadan önce 1-2 dakika inceleme fırsatım oldu. Bence gayet yeterli. 1.77 boyundayım ve üzerinde gayet rahat ettim. Z300 kullanıcısı olarak bence aralarındaki tek fark Z250 SL de yan grenajlarının olmaması. (Detay farklardan bahsetmiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Görünüş ve büyüklük farkı olarak)
    Ninja 250 sl biraz küçük görünyor olabilir. Gidon genişliği vs sebebiyle. Ancak Z250 SL o kadar da küçük görünmüyor.

Hem hepimiz biliyoruz ki bu bir başlangıç motoru. Zaten bunu kullanacak kişilerin çoğunun beklentisi belli bir süre sonra motoru yükseltmek olacak. Amaç "Giriş motoru olsun. Yeterince güçlü ve hızlı olsun. Kolay kontrol edilsin" vs ise bence bu motor biçilmiş kaftan.

Alan veya alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun. Çok güzel bir tercih yapmışsınız. Güle güle kullanın. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Bir de sanki yeşili siyahından daha çekici mi ne , yoksa bana mı öyle geliyor :D
    Selçuk Keleş bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Siyahi daha asil duruyor, yeşilin de havası başka tabi. Ben yinede tercihimi siyahtan yana yapardim.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Ben de ilk siyah düşündüm ama siyah kendini pek belli etmiyor etrafındakilere , yeşil biraz daha ben buradayım diyor ve kawasakinin geleneksel rengi olduğu için bakan anlıyor markayı kaliteyi.

Motosikleti
    Boxer 150 , CBF 150
    Sana cuk oturur arkadasim. Bana olmazsa aglayarak cikicam dukkandan. :D
    Maalesef istediğim gibi rahat oturamadım hocam :( Bugun motora bindim, motora bindiğimde sağ ayak pegini ayak avuç içine oturttuğumda normal duruş pozisyonunda frene azda olsa basıyorum. Basmamam için ekstra güç sarf etmem gerekti. Ancak dükkandaki satıcı "Pege ayağının ucuyla basacaksın sen yanlış yapıyosun" dedi ancak bana pek mantıklı gelmedi. Sizler ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ? pegi ayak ucumuzla basıp arka fren yapmamız gerektiğinde ayağımızı pegden kaldırıp fren yapmak mı doğru olan yoksa ayak avuç içimizle pege, ayak ucumuzla arka frene dokunup gerekli olduğunda ayak ucundaki baskıyı artırarak arka fren yapmak mı ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Adam doğru söylemiş, peglere ayağın ortasıyla basılmaz. Fren yapmak için ayak sürekli ileri geri oynayacak.
    Ertugyigit ve nemesis-83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bugün bayiiye gittim. Elinde olan 2 Z250SL'nin biri iki gün içinde satılmış. Ben de bugün kapora bırakarak Pazartesi diğerini satın alacağım. Bugün ayrıca üzerine oturup deneme fırsatım oldu. Peglere çok rahat basıyorum. Fren hiç zorlanmıyor. Üstünde bile tutabiliyorum. Ben sorun yaşamadım. Hatta dedim ki bu motosiklet tam bana göre olmuş Depoyu da dizlerimle tam kavrıyorum. Tam oturuyor. Boyum 1.93 ama ben çok rahat ettim.

Ha bu arada siyahı satılmış. Yeşili bana kaldı. Ben de yeşili istiyordum zaten :D
    nemesis-83 ve Selçuk Keleş bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Peglere ayak ucuyla basılacak doğru demiş bayi.
    Selçuk Keleş bunu beğendi.

Herkese merhaba. Yeni başlayacak biri için z250sl önerir misiniz? 1.60 boy için sıkıntı yaratır mı?

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)