Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Bisan Senatör

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    bisan servislerine iyice tav olmaya başladım adamlar sokup takarken plastık kaporta tırnaklarını kırıyorlar üç dort gunde bir fabrikasının onunden gecıyorum bir gun duracam patron matron kım varsa konuşucam bu bole olmuyor acaba taklıtı oldugu yamahanın kaportası uyar mı ?????????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar Yardiminiza Ihtiyacim Var

Hepınıze selam arkadaslar ıkıncı el 4000 km de senator 150 aldım motorun surusu guzel fakat bır sıkayetım var motor dur kalk yaptıgım zamanlarda cok tıtrıyor hemde dagılacakmıs gıbı ve bırde servıs benden 4000 km bakımı ıcın 65 ytl aldı ayrıca arka tampon benzın kapagı orta ayak ıc camurluk ıcın 75 ytl aldı sımdı sıze bır kac sorum olucak 1 bu motorun bakım ucretlerı ne kadar 2 bu tıtreme ıcın ne yapabılırım 3 km de tam olarak kac lıra yakıyor bu konularda benı bılgılendırebılırmısınız ben ızmırde oturuyorum ızmırde kullanan varmı tanısalım

saygılarımla

Motosikleti
    izmirdeyim yani 4 gunde bir izmirde oluyorum senator kullanıyorum km de 80 cıvarı yakıyor dur klklardakı ses eksozdan da geleebilir eksozu elınle tut bir salla kaynak yerlerı atmış yada vıdalarından cıkan var mı bi bak. bakımlar için ilcelere yelken aç ben km bakımlarını yag dahil 20 ytl ye yaptırıyorum

arkadasım cok tesekkur ederım verdıgın bılgı ıcın.yalnız benım sıkayetım motorun kasası baya bır sallanıyor debrıyaj kavramasından suphe edıyorum ama servıste bır cozum bulamadı ne yapıcam bılemıyorum

Motosikleti
    karborotor ayarı bozuksa mesela motor sehpatay ken teker kendi kendine donüyorsa ses yapar bi kontrol et
    sehpsys ay ve motoru oldugu gibi çalıştır
    arka teker kendi kendine donuyorsa bo balatanın kavramasına sebep olur ama kalkış için gerekli takatı uretemedıyındende kalkamayacagı için ses yapar
    ayrıca arka feren balatasının baglantısı cok sıkıysa kasayı sallayaraktan ses yapar bunun içinde arka fren balata gurubunu elınle tut ve salla sallanması gerek sallanmıyor ve cok sıkıysa biraz gevşetmen gerek kazasıs ve sorunsuz seyırler

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben bu topic di galiba ilk açıldığından beri diyorum çinliler içinde eyer maxi scooter alınıcaksa alına bilicek en iyi maksi scooter budur neden??

1) getirten bisan en azından bisiklet motorsiklet sektöründe türkiyede 50 yıllık bir marka servis ağı yaygın parçada başınızı ağrıtmaz bilindik bir marka.

2) tasarım tasarım itibariyle özünün yamaha majesty olması diğer çin malı maxi scooterlar gibi özünün ne olduğu belli olmayan bir motor değil hiç olmassa bunun atası belli en azından biliyorsunki tasarımını yamaha yapmış zamanında ve yamaha tasarım yaparsa en iyisini yapar en azından o konudan diğerlerinden farkı var.

3) satış itibariyle benim bildiğim bu kasayı tek satan bisan bisanın tek olmasıda bu kasayı bence piyasada özel ve farklı yapıyor diğer maksi ler gibi bir kasayı yirmi tane farklı marka adı altında görmüyoruz.

4) bu motoru aldınızmı benim arkadaşımda olduğu için biliyorum belli parçalarını alır almaz değiştirirseniz kaliteli olanlarla ve birazda aksesuar yaparsanızki boss sele bu motora dehşet güzel yakışıyor bu motora boss sele taktınızmı motorun havası şekli tamamen değişiyor çok kalite bir görünüme kavuşuyor bisan etiketlerini sökseniz kimse çin malı olduğunu bile anlamaz.

benim arkadaşım da da var bu motordan bende ikinci motor olarak almayı planlıyorum çok hoşuma gidiyor arkadaşımın motoruda 15 bine geldi ufak tefek sıkıntılar dışında bir sorun yaşamadı gayette memnun bu motoru olan arkadaşlara tavsiyem bujiler motorun pulları egsoz tekerlek akü bunları avrupa parçalarla değiştirinki bunlar büyük para değil yani gözünüzde büyümesin birde farını beyaz xenon gibi veren ampüllerden takın ütündeki bisan armalarını logolarınıda çıkarttırın millet motorunuzun markasını sorarsa majesty deseniz anlayamazlar farkı.

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    keşke senin dediğin kadar toz pembe olsa,
    bir arkadasım 6 aydır egzos bekliyor gelsin diye ama yok,
    parca sorunu hat safhada,
    ayrıca motorun tipi fena değil ama mondi 150 zatla kıyas bile edilemez...
    senatörü olanlar alınmasın sonucta bende cinli kullanıyorum ama senatörde öyle ahım şahım bir motor sayılmaz...

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Alıntı kontgerilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senatörü olanlar alınmasın sonucta bende cinli kullanıyorum ama senatörde öyle ahım şahım bir motor sayılmaz...
    hahaha kongerilla katılıyorum yaşasın Zat

Motosikleti

cinli deyilmi ha prensesi ha motoru
    benim sozlerimi yanlış anlamayın ama ben cınlı motorlara kızmıyorum
    bisana kızıyorum bak arkadaş eksoz beklıyormuş bende aldıgım gunden beri benzin kapagı bekliyorum.benim kızgınlıgım servislere ve bu servislere yetki veren bisan şirketine hani coçuklugumuzun cift kadro bisanları vardı babadan yardigar okula onunla gıdıp geldik . onlarda iyi bir para saymışlar bisan velesbite sahip olmak için . yeni evlendiklerinde analarımızı onlarla gezdırmışler el opmelere onlarla gıtmışler , bayramlarda sonra her sabah işe gıderken yine cift kadro bisanlarıyla gıtmışler yıllarca bizim burası için söylülorum bir ayrıcalıktı bisan sahibi olmak . sadece bujiyi ngk takmakla kalite yakalanmıyor kalide doguştan olmalı bisana yakışmıyor yaptıkları biraz ceki düzen versinler kendilerine.....

Motosikleti
    Artık Yok...
    dostum sonuçda çin malı tabiki illa öyle ahım şahım bir kalite beklemiyceksin ama aldığın motorunda kendine has bir havası olmalı ben zat olsun diğerleri olsun kullananlara saygım sonsuz ama ben o motorların tasarımlarını sevmiyorum tutturmuşlar bir arı far tasarımı her yerde bütün ufak büyük orta motorlarda bu arı farı tasarımını kullanıyorlar banada pek hitap etmiyor o tasarım

bu yedek parça olayında da servis getirtmek zorunda bisandan o parçayı ve bisanda vermek zorundaki bence türkiyede yedek parça sıkıntısı yaşanıcak en son firmalardan biridir bisan adamların 50 yıllık türkiyede geçmişleri var onu lekeyemezler sanmam zaten bir motoru üretmeden yada ithal etmeden önce yasalar gereği o motorun yedek parçasını belli bir oranda stok olarak yapıp bunuda ibraz etmek zorunda firmalar ancak öyle bir markayı getirte bilir yada satabilirler bence bu sizin başınıza gelen servislerin gevşek davranması heleki bisan gibi bir firma aklıma yatmıyor hiç ellerinde parça olmasın.bence siz direk bisan fabrikayı genel merkezi arayın servisi falan atlayın.. bisan size yollasın parçayı olmadı yönlendirir en azından sizi şu servimizde var alın diye.
    bu birazda bizden kaynaklanıyor servis bu gün git yarın gel deyince bir kesim gidiyor birkesim ise olayın yakasını bırakmıyor hakkını arıyor.olanda servise oluyor sonuçda çünkü ana merkezde her zaman parça oluyor servisin ihmalkarlığı yüzünden olan oluyor biz bunu 2 sene önce jinlun zamanlarında çok yaşamışdık bu yüzden hatta icm motor iki servisin bayiliğini almışdı.

özellikle yedekparça konusunda birkaç şey söylemek istiyorum. servisler yedekparçaları depolarında stoklamıyorlar. çünkü bu onlar için paranın yan gelip yatması demek !!! parça ihtiyacı olduğunda fabrikayı arıyorlar müşteriyede fabrikada paça yok, bekliyoruz, göndermiyorlar vs. diyorlar. tabi bu onların işlerine geliyor. hem kendilerini soyutlamış oluyorlar hemde müşteriye biz suçsuzuz imajı vermeye çalışıyorlar. düşünün ki fabrikayı arayıp civata - somun vs. isteyenler dahi var. yani bunları herhangi bir yerden çooook düşük rakamlara edinebilecekleri halde... tabi tüm servisleri aynı şekilde değerlendirmek yanlış olur. ama bu tip durumları da göz ardı etmemek gerekir.... servislerin çözümsüz kaldıkları noktalarda fabrikadaki arkadaşlarım sizlere yardımcı olacaklardır.

iyi sürüşler
    [B][COLOR="Black"]kask.. kask... kask.... kask.......................[/COLOR][/B]

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    Merhabalar
    Şu anda en fazla km yapan kim ? Genel olarak durumu nasıl ? Servisler nasıl ?
    0 km veya ikinci el hangisini almak mantıklı

Motorun görüntüsü çok hoşuma gitti kendi sınıfında iddalı bir motor
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motosikleti
    arkadaşlar bu meretler oradan alındıgından buyana gelırken zaten belli oranda yedek parcasıyla bir gelıyor orneyın 100 kalemden oluşuyorsa motorum parcaları bisan ona ayrıyetten para odemeden elin cinlisi gonderıyor parcayı burda olay bisandan kaynaklanıyo gecen seneler et dedın mı et su dedınmı su yolluyordu servıslere bu sene nasıl olsa biraz tuttuya naz ustune naz yapıyorlar zaten servıslerdede iş yok kaporta zatı plastık sokup takarken kırıyolar tırnaklarını kendı kırdıkları tırnaklar için bile özur dılemek yok yenısını takayım demek yok . bisan el mı deyıştırdı yoksa anlayış mı deyıştırdı yoksa... ne dıyolardı looo yanı bişiler var ve bisana yakışmıyor yoksam bende zat alaçaktım sıf bu on farları yuzunden almadım EEEeeee hata bende nden satarsınkı gul gibi yamahayı şimdi işin yoksa hergun bir yerlerını sık ayarla tamır et yuh olsun bisana

ama şunu soylemek isterım ki bisan ben malımı sattım bana muhtacsınız anlayışını unutsun her parcasını deyıştırecem ve bu deyıştırdıyım her parcada bisan dışında bir marka olacak şimdi diyecekler bisanın orijinalını takmazsan garantısı gıder gıdese gıtsın zaten hangı parcayı sorsak ya garantıye gıtmıyor yada 5 lırlık mal onuda beklıyozda beklıyoruz. bnım senator 5000 km de daha bi 3 ay oldu alalı eksoz boyası dıye bişi kalmadı pas içinde eksozo istesem aylarca beklıyecem bu arada sınır olacam ne ugraşaçam en kıralından takacam
    kaporta ondan kolay policabon var ver şeklını demırgıbı saglam plastık gibi hafif
    gule gule bisan yaşasın özgur ve mucıt yaklaşım ( motor serı nosu yazılı kalter parcası harıc ) o zaman gelirse belkı onuda poseydon motoru ile (250 lik su sogutmalı ) deyıştırırım nasıl olsa olay faturasını işletmeye bakıyoo

Merhaba arkadaşlar Ankaradan katılıyorum yeni üyeyim. Hepinizi selamlıyorum.

Bisan dan sıkıntısı olan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmak isterim..
    sık olamasada zaman zaman formu takip edeceğim.lütfen yazın Teşekkürler..

Merhaba arkadaşlar Ankaradan katılıyorum yeni üyeyim. Hepinizi selamlıyorum.

Bisan dan sıkıntısı olan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmak isterim..
    sık olamasada zaman zaman formu takip edeceğim.lütfen yazın Teşekkürler..

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    Selam beyler;

Bende bisan senatör aldım ancak daha kızlığı bozulmadan ön cam kırıldı. Yenisini nerden kaça bulabilirim bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Bu arada izmirdenim.

Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler;

Bende bisan senatör aldım ancak daha kızlığı bozulmadan ön cam kırıldı. Yenisini nerden kaça bulabilirim bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Bu arada izmirdenim.
    en uygun olarak kemalpaşada Bisan fabrikasından temin edebilirsin..Bu arada geçmişolsun..

Motosikleti
    ön cammın kırılması kotu olmuş garantiden deyiştirmezler ama fapridakan alabileceni sanmıyorum kapısından bile gecemezsın bırak almayı. ben gıttıydım . burası bakkal dukanı deyıl git bayıden al derler ( bana demedıler ama bıraz daha israr etsem dıyeceklerdı daha dogrusu bunun kıbarını soyledıler ) anca fabrıkayı telefonla arayıp hangı bayı yada serviste bulunuyor ogren al

motorumun arka sehpanın altındaki parca kırıldı daha dogrusu cok sevgılı bayı ustalarımız burdan mı şurdan mı derken tırnaklarını kırmışlardı karbon fiber yaptırdım eskısınden saglam oldu 50 ytl ye cokta guzel oldu yarın boyasını yaptıracam acaba yenısı kaca ?( lambanın altında plakanın ustundeki parca )
    orijinal parca kullanmıyacam dıye aht ettım ondan bole yaptım ama sızde yaptırcanızda dıkat edın polyester karbon fıberden agır oluyor ama daha ucuz muş buda sıze bılgı olsun belkı lazım olur

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Alıntı kontgerilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makinama laf atma len
    1-Eksozum geldi hiç olmazsa geçte olsa sözünde durdular.bu birrrrrr.
    2-Tipine laf atma başlatma zatına bu ikiiiiiiii.
    3-Çinli işte çinli varsa paran çal düdüğü al bir Burgman. bu da üçççççç.

Öptüm seni Tarık'çığım.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    Valla telefonla nerdeyse izmirdeki bütün servisleri arayıp sonunda basmanedeki serviste yakaladım siperlik camını ama benden tavsiye siperlik camınıza iyi davranın 50ytl mi aldı servis plastik parçası için.
    Birde benim motor 3-4 aydır yatıyordu. Camı takınca şöyle bi dolanayım dedim biraz zor çalıştı sonra düzeldi ama tam kavramaya geldiği zamanlarda gaz kesiyo motor belli bir devrin üzerine çıkamıyor hatta bazen stop ediyor. Biraz uğraştıktan sonra düzelip çalışıyor sonra en az bi 5-10km sorunsuz çalışıp tekrar aynı naneyi yiyor boğulur gibi. Böyle bir sorunla karşılaşan kimse varmı, derdi nedir bunun? Acaba uzun zamandır yattığından dolayımı böyle biraz kullanınca geçermi? Zaman bulupta götüremedim servisede.

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla telefonla nerdeyse izmirdeki bütün servisleri arayıp sonunda basmanedeki serviste yakaladım siperlik camını ama benden tavsiye siperlik camınıza iyi davranın 50ytl mi aldı servis plastik parçası için.
    Birde benim motor 3-4 aydır yatıyordu. Camı takınca şöyle bi dolanayım dedim biraz zor çalıştı sonra düzeldi ama tam kavramaya geldiği zamanlarda gaz kesiyo motor belli bir devrin üzerine çıkamıyor hatta bazen stop ediyor. Biraz uğraştıktan sonra düzelip çalışıyor sonra en az bi 5-10km sorunsuz çalışıp tekrar aynı naneyi yiyor boğulur gibi. Böyle bir sorunla karşılaşan kimse varmı, derdi nedir bunun? Acaba uzun zamandır yattığından dolayımı böyle biraz kullanınca geçermi? Zaman bulupta götüremedim servisede.

Gaz kestiği zaman olay ne biliyormusun kardeş depo hava yapıyor.Başka birşey değil,hele uzun süre kaldıysa ondandır.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler