Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oct - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 Tracer
    Dostum biraz geç olacak ama seleyi yükseltmek istediğin zaman; akünün üstünde siyah plastik bir parça var böyle H gibi 4 tane çıkıntısı var, sele yüksekliğini alçaltacağında o çıkıntıları bir öndeki yuvalara, yükselteceğinde ise bir gerideki yuvalara takman gerekiyor; aynı şekilde yükseltirken de selenin burnunu yüksek yere, alçaltırken de alçak yere takmalısın. Bu karbon parçaların kırılma sebeplerinden biri de bu olabilir diye tahmin ediyorum.
    acgh1907 bunu beğendi.
    Sür ki yaşadığını hisset!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tmax 530
    Alıntı oct adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum biraz geç olacak ama seleyi yükseltmek istediğin zaman; akünün üstünde siyah plastik bir parça var böyle H gibi 4 tane çıkıntısı var, sele yüksekliğini alçaltacağında o çıkıntıları bir öndeki yuvalara, yükselteceğinde ise bir gerideki yuvalara takman gerekiyor; aynı şekilde yükseltirken de selenin burnunu yüksek yere, alçaltırken de alçak yere takmalısın. Bu karbon parçaların kırılma sebeplerinden biri de bu olabilir diye tahmin ediyorum.
    Sikintim oymus zaten ustad benim de, servise goturdum. Oradaki arkadaslar sagolsun duzelttiler.
    Kurcalamak lazim biraz motoru. Bi yerini kirmayayim diye ellememistim.

Tecrube oldu

Led flash plus taktiran var mi sinyal olarak on ve arka.
    Bunlara taktim simdi, 400 tl cifti :(

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Selamlar arkadaşlar,

Lastik değişim zamanı geldi, lastiklerini yeni değiştirmiş olanlardan tavsiye bekliyorum.
    Kullanım genellikle şehiriçi ve uzunyol, toprağa girmem

Şimdiden teşekkürler.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sikintim oymus zaten ustad benim de, servise goturdum. Oradaki arkadaslar sagolsun duzelttiler.

Tecrube oldu

fena değiller ama değmez hacı o kadar para.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,

Lastik değişim zamanı geldi, lastiklerini yeni değiştirmiş olanlardan tavsiye bekliyorum.
    Kullanım genellikle şehiriçi ve uzunyol, toprağa girmem

Şimdiden teşekkürler.
    michelin pr4 GT taktırdım geçenlerde, agresif kullanıyosan uzak dur. yok ben sakin sakin sürüyom diyosan ömrü uzun olur. ıslak zeminde üzmez.
    agresif kullanıyor isen pirelli tarafına bir bak. continental ın epey yumuşak hamurlu bir lastiğinden söz ediyordu bir arkadaş, onu da bir araştır derim.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fena değiller ama değmez hacı o kadar para.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

michelin pr4 GT taktırdım geçenlerde, agresif kullanıyosan uzak dur. yok ben sakin sakin sürüyom diyosan ömrü uzun olur. ıslak zeminde üzmez.
    agresif kullanıyor isen pirelli tarafına bir bak. continental ın epey yumuşak hamurlu bir lastiğinden söz ediyordu bir arkadaş, onu da bir araştır derim.
    Çok teşekkürler.

Metzeler m7 rr hakkında bilgisi olan var ise, çok makbule geçer.

Ben eski motorumda 'cbf600 sa' en son michelin pilot road taktırmıştım ve gayet memnundum. Bu arkadaş biraz daha hayvansı olduğu için aynı lastiği pek bi düşünemedim doğrusu
    habe habe

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Ben geçen sene Sava, sport force+ alıp taktım 10000km dir takılı, gayet iyi tavsiye ederim, hamuru yumuşak, tutuşu da gayet güzel fiyat da uygun tek problemi sertleşme süresinin kısa olması

Malik_Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Selamlar arkadaşlar,

Serviste garanti kapsamında eksantrik gergi takımı ve alt yan grenajlarım değişti.Ek olarak üye olduğum MT 09 Tracer Facebook grubunda aldığım bilgiye göre 2015 model bazı seri no'lu Tracer'larda vites mili garanti kapsamında olmasada hatalı üretimden değiştirildiği bilgisini aldım.Bilgilerinize.

Ha birde arka teker sıyırıcı taktırdım

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı Malik_Ugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,

Serviste garanti kapsamında eksantrik gergi takımı ve alt yan grenajlarım değişti.Ek olarak üye olduğum MT 09 Tracer Facebook grubunda aldığım bilgiye göre 2015 model bazı seri no'lu Tracer'larda vites mili garanti kapsamında olmasada hatalı üretimden değiştirildiği bilgisini aldım.Bilgilerinize.

Ha birde arka teker sıyırıcı taktırdım
    Selamlar, sıyırıcı ilginç olmuş, güle güle kullanın.

Peki 2015 model bazı seri numaralı olanların seri numaraları belli mi acaba? Direk şu seri numalar deseler de bizde bilip değiştirsek ne olur sanki.
    habe habe

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, sıyırıcı ilginç olmuş, güle güle kullanın.

Peki 2015 model bazı seri numaralı olanların seri numaraları belli mi acaba? Direk şu seri numalar deseler de bizde bilip değiştirsek ne olur sanki.
    işte onu servise sormak lazım

Motosikleti
    Tmax 530
    arkadaşlar selamlar
    fikirlerinize ihtiyacım var;
    hemen gireyim konuya..

oncelikle koruma demiri düşünüyorum. TR'de ki markalar malum en ucuzu 700 TL civarı. aşağıda resimlerini ilettiğim parçaların yorumları olumlu.

36 USD

https://www.aliexpress.com/item-img/2015-NEW-For-YAMAHA-MT-09-FJ-09-2014-2015-Motorcycle-Body-Frame-Sliders-Crash-Protector/32328060169.html#

-----------

60 USD

https://tr.aliexpress.com/item/MT09-CNC-Aluminum-Frame-Slider-for-Yamaha-MT-09-4-Colors-Black-Red-Blue-Gold-Tintanium/32577209275.html?spm=2114.13010308.0.0.PIJReX

------------

107 USD

https://tr.aliexpress.com/item/For-2013-2015-YAMAHA-MT-FZ-09-MT-09-Motor-Accessories-25mm-Front-Engine-Guard-Crash/32669819820.html?spm=2114.13010308.0.0.PIJReX

-------------

Eşim artçı olduğu zamanlar el koyma yerinin cok arkada olduğunu ve rahat edemediğini belirtti. Bu parçayı buldum, cozum amaçlı

28 USD

https://tr.aliexpress.com/item/Tintanium-100-Brand-New-Rear-Passenger-Seat-Hand-Grab-Bar-Rail-For-Yamaha-MT09-YZF-R25/32577452124.html?spm=2114.13010308.0.0.PIJReX

--------------
    Ve son olarak; arkamı rahat göremediğim için aynı uzatıcı düşünüyorum..

10 USD

https://tr.aliexpress.com/item/Black-Bolts-Size-10mm-Mirrors-Extension-Riser-Extend-Adapter-For-Yamaha-MT-09-MT-07-Fazer/32751775708.html?spm=2114.13010308.0.0.PIJReX

bu parçalar genel olarak olumlu yorum almış. Farklı urun tavsiyelerine acıgım.

iyi aksamlar

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    arkadaşlar selamlar
    fikirlerinize ihtiyacım var;
    hemen gireyim konuya..

oncelikle koruma demiri düşünüyorum. TR'de ki markalar malum en ucuzu 700 TL civarı. aşağıda resimlerini ilettiğim parçaların yorumları olumlu.

36 USD
    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/924/mU5kB8.png

https://www.aliexpress.com/item-img/2015-NEW-For-YAMAHA-MT-09-FJ-09-2014-2015-Motorcycle-Body-Frame-Sliders-Crash-Protector/32328060169.html#

-----------

60 USD
    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/921/yolBTm.jpg

https://tr.aliexpress.com/item/MT09-CNC-Aluminum-Frame-Slider-for-Yamaha-MT-09-4-Colors-Black-Red-Blue-Gold-Tintanium/32577209275.html?spm=2114.13010308.0.0.PIJReX

------------

107 USD

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/921/DfcZt2.png

https://tr.aliexpress.com/item/For-2013-2015-YAMAHA-MT-FZ-09-MT-09-Motor-Accessories-25mm-Front-Engine-Guard-Crash/32669819820.html?spm=2114.13010308.0.0.PIJReX

-------------

Eşim artçı olduğu zamanlar el koyma yerinin cok arkada olduğunu ve rahat edemediğini belirtti. Bu parçayı buldum, cozum amaçlı

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/923/Q3Pfw5.jpg

28 USD

https://tr.aliexpress.com/item/Tintanium-100-Brand-New-Rear-Passenger-Seat-Hand-Grab-Bar-Rail-For-Yamaha-MT09-YZF-R25/32577452124.html?spm=2114.13010308.0.0.PIJReX

--------------
    Ve son olarak; arkamı rahat göremediğim için aynı uzatıcı düşünüyorum..

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/922/1B1hS2.jpg

10 USD

https://tr.aliexpress.com/item/Black-Bolts-Size-10mm-Mirrors-Extension-Riser-Extend-Adapter-For-Yamaha-MT-09-MT-07-Fazer/32751775708.html?spm=2114.13010308.0.0.PIJReX

bu parçalar genel olarak olumlu yorum almış. Farklı urun tavsiyelerine acıgım.

iyi aksamlar
    Selamlar,

45000 liralık makinaya biniyorsunuz, kaldiki kullandığınız makina diğerlerine benzemez Tracer o ! , en önemli parçadan koruma'dan kısmayın kesinlikle, 500-1000 ne gerekiyorsa verin.Ben Givi Tn2122 kullanıyorum tavsiye ederim.

ayna uzatmayı herhangibir tornacıda yaptırabilirsiniz 5 10 TL ye beklemenize değmez ek olarak Facebook gruplarına bakın yapıp satanlar var.

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive

Tecrube oldu

Tavsiye etmeyiz taktıran oldu 3 ay sonra su aldı kullanıcı hatası diye dikkate almadılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Aslinsa benim de ihtiyacim var, tasiyici ve arka cantaya.

Palakadir;

Ustad sen arastirma yaptin mi? Orjinal yamaha parcasina o.kadar para vermek istemiyorum.

Givinin ve shad in var sanirim ama kaliteleri nasildir bilemedim..
    Şimdi gördüm ve son durum orjinal aldım . İki sebepten dolayı .

Bu arada eski motorumda olan v47 givi yi sattım . Bir önceki motorumda shad sh48 var idi .

Bu ikisi arasında shad tercihim olur ( kullanış ve aerodinami ) lakin hem topcase baglantı sistemi ( yeni nesil hareketli ) hemde kontak anahtarı ile çalışma opsiyonu sebebi ile ben orjinal derim .

Ki givi ile aynı rakamlara geliyor . Shad alırım der iseniz tek kilit sistemi ile 3 lü çanta çözümü çok başarılı .
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

Motosikleti
    Tmax 530
    @ malik_ugur

Yorum icin tesekkurler. Ozetle tabii ki 40 kusur veren o parcalari da taktirabilir.
    Ancak degmeyecek urunlere kabarik rakamlar vermeye tahamul edemiyorum. Bir onceki motorum HD'di. Misal 100 tl ye isinizi gorecek urun mevcut. Ama biraz daha kaliteli olan markali urune yonelmeniz durumunda cebinizden cikan para 1000 tl. Ee ikisi de ayni gorevi goruyordu, 900 tl lik bir farka deger mi degmez mi nin hesabini yapiyordum. Mekanik bir parca taklmadigi surece motora bir zarari olacagini sanmiyorum ve bu yuzden ucuz olanlara yonelemenin mantikli olacagi kanaatindeyim.

@palakadir

Tuh ya, begenmistim cok.. neyse en kotu cope atma pahasina alabilir, belli olmaz.

Topcase konusnda da; duses bir shad sh48 buldum. Arka dayama yastigi ile beraber 600 tl ye geldi. Kappanin baglatisi ile toplamda 800 e yakin bir para cikti. Orjinale yonelseydim 1400 tl den asagi cikmayacakti fatura. Shadin goruntusu hosuma gidiyor, motora yakistigini dusunuyorum. 2 fullface de kask aliyor. Yeterde artar bana suan. Tabi gonul ister topcasesiz kullanlim ama..
    Sartlar musait degil

Yorum icin de tesekkur ederim ayrica.

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE SELAMLAR KAZASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM.BİZİM TRACER 900 2017 MODELİNDE CİDDİ DEĞİŞİKLER VAR DİYORLAR DOĞRUMUDUR.BİRDE BİR DOSTUMUN SORUSUNU SİZE İLETMEK İSTİYORUM MT 09 TRACER Mİ KAWASAKİ Z1000SX Mİ HERKESE SELAMLAR..

Motosikleti
    Tmax 530
    Merhaba
    Bildigim kadari ile ekstradan kaydirmali debriyaj gelecek yeni 2017ler ile birlikte.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı poyraz4242 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE SELAMLAR KAZASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM.BİZİM TRACER 900 2017 MODELİNDE CİDDİ DEĞİŞİKLER VAR DİYORLAR DOĞRUMUDUR.BİRDE BİR DOSTUMUN SORUSUNU SİZE İLETMEK İSTİYORUM MT 09 TRACER Mİ KAWASAKİ Z1000SX Mİ HERKESE SELAMLAR..
    Tracer'a kaydırmalı debriyaj ve ayarlanabilir çekiş kontrol sistemi geliyor, 3 kademeli diye geçiyor, benimde aklım bazen z1000sx'e kaymıyor değil, fakat kullanım amacı da önemli birde z1000sx 235, tracer 210 kilo zor karar

Aslında kalite ve motor üzerindeki özellikler bakımından kawasaki z1000sx her halükarda önde ama fiyat olarak neredeyse 20 bin tl var kawasaki daha pahalı.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    tracer' ı satmaya niyetlendim. ilgilenen arkadaşlara

Motosikleti
    Yamaha Super Tenere
    Herkese selam. Tracer kullanıcısı değilim ancak aklımdaki soru işaretlerini giderebilirsem bir seçim yapacağım. Tracer da meşhur "kafa sallama" ya da wobble diyorlar sanırım olayının tam olarak çözümü var mı? Gidon amortisörü veya süspansiyon ayarı ve lastik seçimi sorunu çözüyor mu? Süspansiyon ayarları ile çözülüyorsa artçı ile kullanımda veya sürücü değişiminde her seferinde yine ayar gerekir mi?

Motosikleti
    Tmax 530
    Dostlar ilk 1000 bakima yaklasti motor.
    Belirli araliklarla konusulmus bir cok baslik altinda ancak guncel bilgi bulamadim.
    Malum servislerin hizmetleri de stabil degil.

Onereceginiz servis neresi olur?
    Istanbuldaym..

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)