Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aksam lastikleri taktiktan sonra 10 km kadar yol yapip eve geldim. Birkac sikintim var. 1- on ve arka fren daha gec tutuyor gibi. Neden oldugunu anlamadim. Belki de lastikler yere fazla tutundugu icindir. 2- motor hizlandikca gidon ve sele asagi yukari titriyor ve bende bel agrisi yapti. Lastikler takilirken balans yapilmadigi icin mi yoksa disli lastikten mi anlamadim. Isin ilginci gidonu birakinca duz gidiyor. Saga sola sallama yok. Sadece asagi yukari...

Yarin biraz daha deneyeyim. Yorum yaparim mutlaka...
    Muhtemelen (benim de başıma geldi) lastiği takan kişi fren disklerini ellediği için fren zayıflamıştır. Her bakımdan sonra fren disklerini bezle silerek temizliyorum. Yoksa fren hemen zayıflıyor. Ben ce siz de fazla binmeden diskleri bezle silip hafifce balata spreyi sıkıp kurulayın. Az birşey kalsa bile bir süre sonra düzelecektir. Tanıdığım bir tamirci benim disklere temizlikten donra talk pudrası döküp hava tuttu. Çok faydası oldu. Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

benim de bazı sorularım olacak özellikle lastik değiştiren arkadaşlara, cevaplayabilirseniz çok sevinirim, önceki sayfaları okudum ve bizim motor için en çok metzeler lasertec, metzeler tourance, michelin anakee markaların yazıldığını gördüm.

- bizim motorun orjinal lastikleri tubeless değil, yani iç lastikli, üstte yazdığım lastik modellerinin hepsi iç lastikli mi, değilse montajda sıkıntı oluyor mu?

- lastikleri servis harici lastikçide değiştirince motor garanti kapsamından çıkıyor mu?

- istanbulda lastik değişimi için önereceğiniz yer var mı?

- lastiklere ön arka ne kadar hava basıyorsunuz? kullanım kılavuzunda bulamadım.

teşekkürler
    bursalıali bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı dogueksi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

benim de bazı sorularım olacak özellikle lastik değiştiren arkadaşlara, cevaplayabilirseniz çok sevinirim, önceki sayfaları okudum ve bizim motor için en çok metzeler lasertec, metzeler tourance, michelin anakee markaların yazıldığını gördüm.

- bizim motorun orjinal lastikleri tubeless değil, yani iç lastikli, üstte yazdığım lastik modellerinin hepsi iç lastikli mi, değilse montajda sıkıntı oluyor mu?

- lastikleri servis harici lastikçide değiştirince motor garanti kapsamından çıkıyor mu?

- istanbulda lastik değişimi için önereceğiniz yer var mı?

- lastiklere ön arka ne kadar hava basıyorsunuz? kullanım kılavuzunda bulamadım.

teşekkürler
    Merhaba, sorular icin yardimci olmaya calisayim. Lastik secimi kisiden kisiye degisir. Kimi %100 yol lastigi ister, kimi %50-50 arazi ve yol. O tamamen size kalmis. Bildigim kadariyla tum lastikler ic lastik kullanimina uyyundur. Degisim yapilan yere gore gatantinin etkilenecegini dusunmuyorum. Sonucta otomobil lastigini her yerde degistirebiliyoruz. Ben degisimi Kucukbakkalkoy'de Z-Garaj da yaptirdim. Gercekten cok sevdigim bir servis. Buradan ilgilerine tesekkur ederim. On arka 50 TL verdim. Lastik basinclari kilavuzda yer almiyor ama motosiklette zincir muhafazasinin ustunde yer aliyor. Bizim bastigimiz gibi PSI yasilmamis. Bar cinsinden verilen degerleri internetten PSI birimine cevirebilirsiniz...
    dogueksi ve bursalıali bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    evet,Lastik basinclari kilavuzda yer almiyor ama motosiklette zincir muhafazasinin ustunde yer aliyor. Bizim bastigimiz gibi PSI yazilmamis.
    zincir mıhafazasının üzerinde ön:225 kPa yazıyor =32.6 psi / arka:250 kPa yazıyor =35.6 psi olur.
    ama ben,ön:28 arka :32 basıyorum,çok da memnunum.
    turkish39, dogueksi ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    sayın deadly storm ve adanalı; cevaplarınız için çok teşekkür ederim. ben ağırlıklı asfalt düşünüyorum sanırım tercihimi metzeler lasertec den yana kullanacağım. değiştirdikten sonra benim gibi merak eden arkadaşlar için yine görebildiğim kadarıyla nelerin değiştiğini yazarım.

teşekkürler
    bursalıali bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Bu arada lastiklerin fotoğrafları...

bursalıali, badircik, dogueksi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Uzun zamandır forumda yoktum. 19 eylül 2016 tarihinde çıktığım istanbul' ısparta' ısparta' antalya' antalya' ısparta' ve ısparta' istanbul gezimi telefonumun anakartının hapı yutmasıyla çok bişey kurtaramadım.

Burası ısparta aksu yolundaki 3 yıldız çeşmesi içtiğim en leziz sudur desem yalan olmaz ayrıca burası zindan mağarasına giden yoldur.

Burası ise Eğirdir seyir tepesi olarak geçer yüksekliği hakkında bilgim yok ama baya çıkıyorsunuz sizi karşılıyan ise yörük çadırları şekli verilmeye çalışılış kafe tarzı yerler gözleme ve ayran fena değildi tabi köpükden ayrana ulaşabilirseniz.

Burası ise antalya tekirova güzergahındaki phaselis antik kent 3 tane limandan oluşan ilginç bir yer roma tarihini barındıran denizinin ise durgun koylardan oluşan bir cennet.

Zindan mağarasının girişi dikkatli bakarsanız arka planda yol arkadaşımı görebilirsiniz. tarihinin yanı sıra insan eli değmeden oluşmuş bir yapıdır içi ise insanı ürpertiyor belli bir noktadan sonra yarasa sesleri kafanızı şişiriyor sonunda ise hamam şeklinde içinde sürekli tatlı su akan bir yapı var geçmişde bu suyun insanı gençleştirdiğine inanılırmış tabi duş alacak kadar soğuğa dayanabilirseniz. zira içersi haddinden fazla soğuk.

buda benim tatil yaptığım yer Antalya kemer kiriş mevkinde bulunan alva donna world palace bu küçük çılgın rus kızını çekme sebebim ise bu kız yüzme bilmiyor ama 5 metrelik denize korkusuzca atlıyor. ve çok sevimli

dediğim gibi telefon mefta olunca içinden kurtarabildiğim resimleri paylaşabildim keşke tüm fotoları yedekleseydim kısmet.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 haftadır kendime uygun motosiklet arıyorum. Ağırlıklı ş.içi kullanacağım. Daha önce cb500f sahibiydim. Debriyaj manetinin elimi ağrıtmasından bıktığım için scootera geçmiştim. Şimdi de normalde yamaha xcity sym joymax bakıyordum. Bi ara bajaj pulsar baktım. Bajajda titreşim çok fazlaydı ve kuralkan servisleri hiç hoşuma gitmedi. Tamir için bekleyen motorun üstüne oturttular falan olmaz o iş... Bir de naked olması beni itti. Naked motoru rüzgar yüzünden istemiyorum. Tur camı takılıyor ama bence çok çirkin. Dün gece hiç yokken aklıma Rx3i evo girdi. Daha önce 20000kmde bi tane Rx3i test etmiştim motosiklet çok döküktü. Tam gaz vermeden kaldıramadım. Motorda tork yoktu resmen. 2kmde abartmıyorum 25-30kez stop etti. Kalkışı bi türlü beceremedim. Sonrasında Rx3i evodan vazgeçmiştim.

Dün bi inceleme videosuna denk geldim. Kullanıcısı lastikler haricinde çok memnun. Lastikleri değiştir bin fizana git gibi bişiler dedi resmen. Rx3i fanatiği birisi olabilir diye size de sormak istedim. Bir de sanırım 2016 ve 2015ler arasında özellik farklar varmış. Mesela fan sıcağını 2016lar dizlere vermiyormuş. Arka çamurluk çakmaklık soketi eklenmiş vs. Aralarında başka ne farklar var? Ben ikinci el alcam nasipse. Birkaç temel sorum olacak.

Yüzde 90 ş.içi ve sıkışık trafikte kullancam. Tasvip etmesem de zaman zaman kaldırıma şuraya buraya çıkıyorum. Bu motor ş.içi kullanıma ne kadar uygun?
    Otobanda genellikle 120-130 bandında gitmek istiyorum. Yakıt ve titreşim beni üzer mi?
    Bir de arıza durumları benim çok canımı sıkıyor. Motordan soğuyorum servise sürekli git gel yaparsam. Bu motorun kronik sorunları nelerdir? Çıkan kronik sorunları/arızaları servis ne kadar çözebiliyor?
    Şahsen zincir bakımlarımı dahi servise yaptırmak zorundayım çünkü heybeliadada yaşıyorum motoru otoparka bırakıcam. 20000deki o Rx3i beni çok korkuttu.

Bu motor beni yamaha xcity almadığına pişman eder mi?

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Keyifli sürüşler.
    bursalıali bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Sıkışık trafikte en fazla 3. vitese atabiliyosan 4.5 bazende 5 litre benzin yakma ihtimalin var.Yani pek sevmez trafiği,uzayıp gitmeyi seviyor.İşini seven Servisini bulursan sıkıntı yaşamazsın.Bakım aralıkları 2000 km de bir.Yağ değişiminde 3 adet filtre sökülmesi lâzım (bunu uygulatana kadar çok dil döktük).İlk çalıştırmada benzin pompasının sesinin bitmesini beklemek (diğer motorlardan 3 sn sonra bitiyo)ve 1500 devire düşmeden hareket etmemek lâzım,çoğu kullanıcı bunu beklemek istemez.Yazın egzostan gelen sıcaklıktan şikayet edenler var,ben motosiklet pantolunu giydiğim için hissetmiyorum.
    Mustaphalanx ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkışık trafikte en fazla 3. vitese atabiliyosan 4.5 bazende 5 litre benzin yakma ihtimalin var.Yani pek sevmez trafiği,uzayıp gitmeyi seviyor.İşini seven Servisini bulursan sıkıntı yaşamazsın.Bakım aralıkları 2000 km de bir.Yağ değişiminde 3 adet filtre sökülmesi lâzım (bunu uygulatana kadar çok dil döktük).İlk çalıştırmada benzin pompasının sesinin bitmesini beklemek (diğer motorlardan 3 sn sonra bitiyo)ve 1500 devire düşmeden hareket etmemek lâzım,çoğu kullanıcı bunu beklemek istemez.Yazın egzostan gelen sıcaklıktan şikayet edenler var,ben motosiklet pantolunu giydiğim için hissetmiyorum.

Yakıt tüketimi benim için oldukça fazla gibi duruyor. Uzun yola çıkmam zor. Ağırlıklı ş.içi kullanacağım. 2000km bakım aralığı da epey kısaymış. 3 filtre sökecek servisi nerden bulacağım nasıl güveneceğim? Ben de kevlar kot giyiyorum nasıl bir sıcaklıktan bahsediyorsunuz? Bacaklara mı vuruyor? Önlemi yoksa yazın şehir içinde beter eder adamı. :/
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimi benim için oldukça fazla gibi duruyor. Uzun yola çıkmam zor. Ağırlıklı ş.içi kullanacağım. 2000km bakım aralığı da epey kısaymış. 3 filtre sökecek servisi nerden bulacağım nasıl güveneceğim? Ben de kevlar kot giyiyorum nasıl bir sıcaklıktan bahsediyorsunuz? Bacaklara mı vuruyor? Önlemi yoksa yazın şehir içinde beter eder adamı. :/
    Şimdi şehir içi dur kalklarda haliyle yakıyor,5500-6000 devir 100-110 km hızlarda 4 lt den aşağı düşüyorsun.İstanbulda önceki sayfalarda yazan gerçekten ilgili servis isimleri var.Onlara gitmeni tavsiye ederim.Eksozdan gelen sıcaklığıda bende sıkıntı olmadı,ama şikâyet edenlerde var tabi.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Arkadaşlar bizim motorun ön fren balataları hangi bajaj ile uyumlu idi hatırlayan var mı? Ön balatam bitti gibi...
    bursalıali bunu beğendi.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mustaphalanx beni ararsanız ayrıntıyı görüşürüz muhtemelen izlediğiniz inceleme videosu benim. 0 545 592 69 70
    turkish39 ve bursalıali bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim motorun ön fren balataları hangi bajaj ile uyumlu idi hatırlayan var mı? Ön balatam bitti gibi...
    ALINTIDIR
    honda cbf 150 nin ön balatasi bircok iyi marka var biliyorsunuz bizim rx3 e arka balata olarak kullanabilirsiniz öne de bajaj discover 150 nin balatasini kullanabiliyorsunuz cokta iyi oldu tavsiyem deneyin. Bajaj ns200 balatasi da oluyor bilginiz olsun.
    bursalıali, Coorai ve alinahit bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Benim arka fren balatası Brenta,gerçekten fark var.
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALINTIDIR
    honda cbf 150 nin ön balatasi bircok iyi marka var biliyorsunuz bizim rx3 e arka balata olarak kullanabilirsiniz öne de bajaj discover 150 nin balatasini kullanabiliyorsunuz cokta iyi oldu tavsiyem deneyin. Bajaj ns200 balatasi da oluyor bilginiz olsun.
    Çok teşekkür ederim,adanalı kardeş .. gerçi 6000 km de balata biter değil mi sanki bana biraz erken biti gibi geldi, arkaları geçen hafta serviste değişmiştim,önler de eli kulağında .. vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arka fren balatası Brenta,gerçekten fark var.
    Hangi marka/model motorun balatası sizinki? Acaba 2016'lar için de aynı mı?
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi marka/model motorun balatası sizinki? Acaba 2016'lar için de aynı mı?
    Abi servise sormam lazım
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALINTIDIR
    Günlerdir bu cevabı bekliyodrum.
    bursalıali bunu beğendi.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günlerdir bu cevabı bekliyodrum.
    :D niye bekliyorsun hocam balata diye bağıraydınız ya :D

MANKU, bursalıali ve badircik bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)